Tenisiści stołowi wrócili na fotel lidera

6 stycznia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Znów jesteśmy liderem - zdaje się pokazywać Kaii Konishi, który w meczu z Polonią Bytom zdobył 2 punkty. Znów jesteśmy liderem - zdaje się pokazywać Kaii Konishi, który w meczu z Polonią Bytom zdobył 2 punkty.

Tenisiści stołowy Unii AZS AWFiS Gdańsk pokonali 3S Polonię Bytom 3:2 w pierwszym tegorocznym meczu Lotto Superligi. Do rozstrzygnięcia potrzeba było aż pięciu gier i choć gospodarze wygrali tylko za 2 punkty, wrócili na pozycję lidera rozgrywek.

1-0 Kaii Konishi - Paweł Chmiel 3:0 (11:3, 11:9, 11:6)
1-1 Wang Yang - Tomas Konecny 2:3 (8:11, 7:11, 11:9, 12:10, 11:13)
1-2 Patryk Zatówka - Robert Floras 2:3 (7:11, 11:9, 11:8, 9:11, 8:11)
2-2 Kaii Konishi - Tomas Konecny 2:1 (12:10, 6:11, 11:7)
3-2 Wang Yang - Paweł Chmiel 2:0 (11:1, 11:6)

Gdańszczanie byli faworytem piątkowego spotkania, które w hali AWFiS obserwowało ok. 200 widzów. Podopieczni trenera Piotra Szafranka rozpoczęli mecz zgodnie z założeniami, bo Kaii Konishi nie dał szans Pawłowi Chmielowi.

Rozczarowaniem na pewno był pierwszy mecz z udziałem Wang Yanga, który "przespał" dwa pierwsze sety w starciu z Tomasem Konecnym. Wprawdzie doprowadził do stanu 2:2 i miał nawet piłkę meczową w piątym secie, ale nie utrzymał nerwów na wodzy.

- Pospieszył się w ataku, choć trener pokazywał mu, aby bardziej popracował w defensywie - przyznaje kierownik gdańskiej drużyny Bartosz Gajek.
Wyrównany pojedynek z Robertem Florasem stoczył Patryk Zatówka. Zawodnik gdańskiej drużyny przegrał pierwszego seta, ale wygrał dwa kolejne. Niestety nie zdołał pójść za ciosem i po trzech grach to goście prowadzili 2:1.

Czwarta i piąta gra toczyły się już do dwóch wygranych setów. Sporo emocji przyniósł pojedynek między Konishim i Konecnym, w którym obaj rywale prowokacyjnie przedłużali wznawianie gry. Wojnę nerwów wygrał zawodnik Unii AZS AWFiS. Zwycięstwo gospodarzy po ponad 3-godzinnym meczu przypieczętował Wang Yang, który wręcz zdemolował Chmiela.

Choć gdańszczanie wygrali tylko za 2 punkty, zmienili na pozycji lidera Lotto Superligi zespół Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Ten niespodziewanie przegrał w Rzeszowie, choć na spotkanie z Fibrain G2A AZS Politechniką pojechał w mocnym składzie.

Gdańscy tenisiści stołowy kolejny mecz rozegrają 13 stycznia o godz. 18. Zmierzą się wówczas na wyjeździe z drużyną wicemistrza kraju Dekorglassem Działdowo. Retransmisję piątkowego meczu będzie można obejrzeć na antenie TVP Gdańsk w niedzielę o godz. 8:15.

• no i super (2)

sam troche gralem w technikum ogrodniczym ale teraz to juz nie ta forma, wiadomo latka plyna i zostala mi klawiatura, chociaz rece jeszcze mocne. pozdrawiam sportowo!

• 4 2

• AZS AWFiS Gdańsk

Zapraszamy na treningi do grupy amatorskiej :)

• 4 2

• Ciśnij Stary. Na trening nigdy za późno

• 0 0

• (1)

AZSu już nie ma.Obecny stwór to śmiech na sali,mówiąc delikatnie.

14 Zepter Legionowo 28 4 0 2 21 746:884 14
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym, bez rewanżów, o utrzymanie, z zachowaniem dorobku punktowego z fazy zasadniczej. Na koniec rozgrywek Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.