ME rugby "7"

20 lipca 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Polski rugbiści nie tylko nie wywalczyli awansu do Pucharu Świata (siedem drużyn), ale nawet nie obronili dziesiątej pozycji, którą zajmowali w przedturniejowym rankingu. Na Majorce biało-czerwoni rywalizację o Puchar Europy drużyn siedmioosobowych ukończyli na czternastym miejscu. W kadrze wyselekcjonowanej przez stołecznego trenera, Andrzej Kopyta było trzech trójmiejskich zawodników: Mariusz Wilczuk i Grzegorz Szostek (Porta Ogniwo Sopot) oraz Rafał Sajur (Lechia Gdańsk).

Polakom drogę na hiszpańską wyspę utorowały półfinały w Sopocie i Splicie. Jednak w turnieju finałowym nasi zapomnieli nie tylko jak walczyć z najlepszymi, ale nawet jak zwyciężać drużyny notowane niżej od siebie. Awans na Puchar Świata przegrali już po eliminacjach grupowych, w których ulegli: Portugalii 0:34, Rosji 7:24 i Litwie 0:31. Po tych porażkach zespół Kopyta został skierowany do gier o miejsca 9-16. W tej fazie turnieju przegrał z Rumunią 12:17 oraz uległ Czechom 5:17. Jedyny sukces biało-czerwoni zanotowali w przedostatnim występie, który uchronił ich od miejsc 15-16. W tym meczu ograli Niemców 26:21, a pięc punktów zdobył m.in. Szostek.

W finale Portugalia zwyciężyła Włochy 21:14, a brązowy medal zdobyła Irlandia po wygranej ze Szkocją 14:7.

- Były obiecane nagrody za awans do finału Pucharu Świata. Niestety, drużyna narodowa wypadła ponizej oczekiwań - przyznaje Grzegorz Borkowski, sekretarz generalny PZR.

Opinie (13)

• Polska Liga Rugby 7

Polska Liga Rugby 7 III Turniej Kraków 17.07.2004

Gry eliminacyjne 2 x 6 min
    Orkan Sochaczew – Juvenia Kraków 21 : 17 ( 7:12 )
    RK Kraków - Biało-Czarni Nowy Sącz 31 : 7 ( 26 : 0 )
    Biało-Czarni Nowy Sącz –Orkan Sochaczew 0 : 33 ( 0: 26 )
    Oświecenia Nowa Huta –RK Kraków 0 : 28 ( 0 : 14 )
    Orkan Sochaczew – Oświecenia Nowa Huta 31 : 10 (12 : 5 )
    Juvenia Kraków – Biało-Czarni Nowy Sącz 36 : 0 ( 17 : 0 )
    RK Kraków – Orkan Sochaczew 12 : 14 (5 : 7 )
    Oświecenia Nowa Huta – Juvenia Kraków 0 : 40 ( 0 : 21 )
    Juvenia Kraków – RK Kraków 43 : 0 ( 21 : 0 )
    Biało-Czarni Nowy Sącz – Oświecenia Nowa Huta 14 : 7 ( 7 : 0 )

FINAŁ 2 x 7
    Orkan Sochaczew - Juvenia Kraków 7 : 29 (7 : 19 )

9. Oświecenia Nowa Huta 1 pkt

Pozdrawiam wszystkich uczestników i zapraszam na kolejne turnieje.

• 0 0

• taaa były obiecane nagrody jednakże Borkowski się nie bał i je zaje***.Dziękujemy

• 0 0

• Co ten Borkowski pitoli, jakie nagrody ?. Jakby były przygotwania to można było powalczyć a tak to mógł nawet milion doalrów obiecac i tak by nie wygrali go. Niezły kolo z tego Borkowskiego - nie mylić z Borkiem ze Skry

• 0 0

• do pana sekretarza

Panie Sekretarzu czy bedzie Pan tak dobry i napisze kiedy nastepne turnieje ??? z gory dziekuje !! gratuluje siodemkowej ligi !!!

24 sierpnia Siedlce
    Nowy Sącz, Legionowo - ustalają terminy przwdopodobnie koniec sierpnia lub początek września. Szczecin 4 lub 5 września. Turnieje eliminacyjne musimy zakończyć do 20 września aby 25 - 26 rozegrać turniej finałowy w Krakowie.
    Zapraszam.

Przy okazji przepraszam , że czasami odpowiedzi moje będą opóźnione ale mam awarię systemu. Korzystam dorywczo ze sprzętu kolegi. Niestety na posiadanie łącza w Stowarzyszeniu lub w Wydziale nie mogę sobie pozwolić - brak kasy.