MH Automatyka rozgromiła SMS

Rafał Sumowski
3 stycznia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk pokonali w hali "Olivia" SMS Sosnowiec 10:0 (5:0, 3:0, 2:0). To drugie z rzędu zwycięstwo podopiecznych Andrieja Kowaliowa, a zarazem najwyższe w  tym sezonie. W piątek gdańszczanie podejmą Unię Oświęcim.

22 Witkowski, 35 Kieler - 14 Josepher, 76 Kantor, 81 Skutchan, 12 Polodna, 24 Steber - 8 Wachowski, 97 Nowak, 88 Nasca, 95 Kastel-Dahl, 93 Pesta - 48 Dolny, 3 Lehmann, 40 Strużyk, 15 Rompkowski, 71 Marzec - 6 Wsół, 16 Szczerbakow, 7 Wrycza, 80 Różycki, 11 Gościński
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Pachucki oraz Byczkowski, Kasprzyk
Widzów: 600
1 Buczek, 24 Zawalski - 4 Zieliński, 9 Bizacki, 17 Podlipni, 10 Filip, 8 Krężołek - 3 Bednarz, 22 Krok, 14 Jóźwik, 13 Rybak, 15 Zygmunt - 25 Gogoc, 19 Noworyta, 11 Śmieszek, 27 Sroka, 12 Anklewicz - 16 Urbański, 5 Jóźwiak, 18 Sołtys, 6 Mazurkiewicz, 21 Wałęga
Bramki Bramki

To drugi mecz gdańszczan pod wodzą trenera Andrieja Kowaliowa. W debiucie Białorusina MH Automatyka pokonała Nestę Mires Toruń 7:6.

KANONADA W DEBIUCIE TRENERA KOWALIOWA
W przerwie od ligowych rozgrywek sztab szkoleniowy drużyny wzmocnił Tomasz Wawrzkiewicz. Były bramkarz GKS Stoczniowca odpowiada teraz za treningi golkiperów. W przeszłości pełnił tę funkcję w Stoczniowcu oraz reprezentacji Polski.

WAWRZKIEWICZ WRACA DO GDAŃSKA JAKO TRENER BRAMKARZY
Do gry wraca dziś Dolny (MH AUTOMATYKA), który w listopadzie doznał złamania ręki w meczu z... SMS.
W składzie SMS gdański wychowanek Michał Rybak (SMS).
1'
Początek meczu. Pierwsze wznowienie dla gości.
0:36'
[1:0] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Steber. Błyskawicznie otwarcie wyniku. Zagranie zza bramki od Skutchana do Stebera, który uderzył po krótkim rogu.
3'
Lehmann (MH AUTOMATYKA) uderzał spod niebieskiej linii, ale krążek przeleciał obok bramki
kara
3'
Gogoc (SMS) ukarany karą 2 minutową.
3:40'
[2:0] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Josepher . Zamieszanie w tercji gości. Steber kiwnął dwóch rywali na środku i oddał krążek na lewą stronę do Josephera. Ten trafił mocnym strzałem po długim rogu
3'
"Stocznia gol!" - śpiewają kibice
6'
Wachowski (MH AUTOMATYKA) uderza nad bramką
5:46'
[3:0] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kastel-Dahl. Zamieszanie w tercji SMS, dwukrotna dobitka gdańszczan i w końcu Kastel-Dahl znajduje lukę, zasłonięty bramkarz bez szans.
6'
Zmiana bramkarza w zespole gości. Schodzi Zawalski (SMS), wchodzi Buczek (SMS)
kara
6'
Wałęga (SMS) ukarany karą 2 minutową.
8'
Gdańszczanie zamknęli zamek w tercji grających w osłabieniu rywali
kara
12'
Kantor (MH AUTOMATYKA) ukarany karą 2 minutową.
12'
SMS przedarł się w końcu do tercji gdańszczan i zdołał ich zamknąć
kara
13'
Podlipni (SMS) ukarany karą 2 minutową.
13'
Świetna wymiana dokładnych podań pomiędzy czeskim atakiem Steber (MH AUTOMATYKA) - Polodna (MH AUTOMATYKA) - Skutchan (MH AUTOMATYKA). Bramkarz obronił jednak strzał Polodny (MH AUTOMATYKA)
14'
Buczek (SMS) obronił parkanem uderzenie Lehmanna (MH AUTOMATYKA) spod niebieskiej linii
16'
Dobra trójkowa akcja między Strużykiem (MH AUTOMATYKA), Marcem i Rompkowskim (MH AUTOMATYKA). Strzał broni Buczek (SMS)
18'
Zamieszanie pod bramką gości, ale ofiarnie broni Buczek (SMS)
18'
Trwa wideoweryfikacja czy jednak krążek nie wpadł do bramki
17:22'
[4:0] Jednak bramka! Jej zdobywcą Skutchan.
19'
Kibicom wciąż mało. Śpiewają: "My chcemy gola, Stoczniowiec, my chcemy gola!"
20'
Spod niebieskiej linii strzelał Nowak (MH AUTOMATYKA). Bez problemu krążek złapał Buczek (SMS)
19:32'
[5:0] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rompkowski. Marzec podawał zza bramki do Rompkowskiego, a ten strzałem z nadgarstka posłał gumę do siatki
20'
Koniec I tercji. MH Automatyka prowadzi z SMS 5:0. Takiej dominacji gdańszczan w tym sezonie jeszcze nie widzieliśmy, choć z zespołem z Sosnowca grali już trzykrotnie.
21'
Rozpoczęła się II tercja
kara
21'
23'
SMS nie wykorzystał osłabienia gospodarzy
kara
24'
Filip (SMS) ukarany karą 2 minutową.
kara
24'
23:59'
[6:0] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Josepher. Gospodarze błyskawicznie wykorzystali podwójne osłabienie rywali
27'
Wrycza (MH AUTOMATYKA) zatrzymany przez obrońców
27:32'
[7:0] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rompkowski. Strzał na pustą bramkę po błędzie bramkarza
kara
29'
Wachowski (MH AUTOMATYKA) ukarany karą 2 minutową.
30'
Gdańszczanie są na drodze do najwyższego zwycięstwa w sezonie. Dotychczas wynosiło ono 7:1 w meczu przeciwko SMS 4 grudnia 2016.
kara
34'
Marzec (MH AUTOMATYKA) ukarany karą 4 minutową.
kara
34'
Szczerbakow (MH AUTOMATYKA) ukarany karą 2 minutową.
kara
34'
Zieliński (SMS) ukarany karą 2 minutową.
35'
Zawodnik SMS na spalonym
35'
Znakomita interwencja Witkowskiego (MH AUTOMATYKA). SMS "wyrwał" akcję 2:1, ale gdański bramkarz fenomenalnie zatrzymał krążek.
36:12'
[8:0] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą gola Kastel-Dahl, który dobijał do pustej bramki
kontuzja
39'
Lód opuszcza Noworyta (SMS), który trzyma się za kark
39'
Strzał po lodzie obok słupka na bramkę Witkowskiego (MH AUTOMATYKA)
kara
40'
Marzec (MH AUTOMATYKA) ukarany karą 2 minutową.
40'
Koniec II tercji. MH Automatyka prowadzi z SMS 8:0. Takiej przewagi gdańscy hokeiści jeszcze w tym sezonie nie mieli. Wynik odzwierciedla dominację gospodarzy. Goście mieli szanse na honorową bramkę, ale nie dał się uśpić Witkowski (MH AUTOMATYKA), który poradził sobie w sytuacji 2 na 1.
Zmiana w gdańskiej bramce. Kieler (MH AUTOMATYKA) zmienia Witkowskiego (MH AUTOMATYKA).
41'
Rozpoczęła się III tercja
43'
Sporo gry ciałem przy bandach, gdańszczanie atakują, ale chaotycznie
44'
Strużyk (MH AUTOMATYKA) stracił krążek za bramką w tercji przeciwnika
45'
Wachowski (MH AUTOMATYKA) uderzył nad bramką
46'
Noworyta (SMS) uderzał spod niebieskiej linii, ale za słabo. Krążek odbił Kieler (MH AUTOMATYKA)
46:27'
[9:0] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Pesta. Gdański napastnik dostał krążek przed bramką, obrócił się wokół własnej osi i wystrzelił krążek po lodzie
kara
48'
Dolny (MH AUTOMATYKA) ukarany karą 2 minutową.
kara
51'
Krężołek (SMS) ukarany karą 2 minutową.
51'
"Będzie dycha, będzie" - domagają się 10 bramki kibice
51:11'
[10:0] No i mają! MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marzec. Strzał na bramkarza oddał Nasca, ten przykrył krążek, ale wyleciał mu on z łapawicy, co wykorzystał Marzec
55'
Pojedynek sam na sam z Zygmuntem (SMS) wygrał Kieler (MH AUTOMATYKA), który złapał krążek!
56'
Spod niebieskiej linii uderzał po lodzie Wsół (MH AUTOMATYKA), ale za słabo
57'
Zamek w tercji gości. Strzelał po lodzie Skutchan (MH AUTOMATYKA), ale broni Buczek
58'
Zablokowany strzał Wachowskiego (MH AUTOMATYKA)
59'
Buczek (SMS) obronił parkanami strzał Kantora (MH AUTOMATYKA)
60'
Koniec meczu. MH Automatyka pokonała SMS 10:0 (5:02, 3:0, 2:0). To drugie z rzędu zwycięstwo gdańszczan i najwyższej w tym sezonie.

11 SMS Sosnowiec 27 0 27 40:206 1
Po 22. kolejkach tabela została podzielona na górną szóstkę i dolną piątkę, w których zespoły rywalizują ze sobą rozgrywając z każdym z rywali po cztery mecze przy zachowaniu dotychczasowego dorobku. Górna szóstka gra o jak najlepsze rozstawianie w play-off, a dolna piątka o awans do tej fazy rozgrywek. Zespoły z miejsc 9-11 z wyłączeniem SMS Sosnowiec zagrają w play-out.
Tabela wprowadzona: 2017-01-04

Wyniki 30 kolejki

• Dolna piątka
  • MH AUTOMATYKA GDAŃSK - SMS Sosnowiec 10:0 (5:0, 3:0, 2:0)
  • Unia Oświęcim - Nesta Mires Toruń 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
  • Tauron GKS Katowice
  • Górna szóstka
  • GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ 8:5 (1:2, 4:0, 3:3)
  • PGE Orlik Opole - Comarch Cracovia 2:7 (1:3, 1:1, 0:3)
  • JKH GKS Jastrzębie - Tempish Polonia Bytom 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Opinie (54)

• Z młodymi poszło

Zobaczymy jak z Unią pójdzie

• 28 0

• Brawo (1)

Jest progres...tak powinny wyglądać mecze z sms :)

• 22 2

• tez coś.

• 0 9

• Grają coraz lepiej. Widać było że nie grali na 100% możliwości, wyglądało to jak sparing, trochę sobie zagrań poćwiczyli. Oby tak dalej.

• 15 0

• Grali jakby trochę szybciej i składniej (-:
    Czy to wrażenie na tle sflaczałego SMS, czy faktycznie coś się zaczęło dziać?
    Weryfikacja w piątek.

• 20 0

• Kto był niech się wypowie (4)

Który lepszy, Witek czy Kieler?

• 3 3

• Cieżko ocenić obecna forme Kilera po 1 tercji

ale stawiam na Witka, przynajmniej 2 jego super interwencje uratowaly nasza druzyne.

• 4 4

• (1)

Po takim meczu jak dzisiejszy nie da się niczego powiedzieć o ich formie. Wiele roboty nie mieli.

• 4 0

• I grając z młodzieżą też nie! Zobaczymy po innych meczach

• 2 2

• zobaczymy w piątek z prawdziwym przeciwnikiem ligowym, może beda mieli szansę obaj sie wykazać

• 2 0

• Automatyka??? Nie ma czegos takiego. (8)

Od zawsze byl, jest i bedzie Stoczniowiec. Jak Automatyka chce miec druzyne hokeja na lodzie, to niech sobie zbuduje hale lodowa i wytrenuje lub kupi zadodnikow, a nie sobie ryja wyciera naszym Stoczniowcem.

• 11 46

• (4)

To nie chodź na mecze łącznie . nie ma stoczni bo orangutan ją zatopił. Jest automatyka i tyle . tamte czasy juz minęły , lepiej szykuj nowe przyśpiewki , bo te należą do innej drużyny ...

• 21 5

• (3)

Dlaczego nie chodze, a ty kiedy zmadrzejesz, jak herb i barwy zmienią bo taka będzie wizja sponsora, czy dopiero wtedy jak Stoczniowiec odrodzi się ale na nowo budowanym lodowisku w Gdyni

• 2 17

• Ale gdyby miasto zmienili na Gdynie to bylo by ok?

• 4 0

• (1)

No i nie chodź, w czym problem? Ale skoro nie chodzisz to po h... tu się produkujesz?

• 13 1

• Bo janusz mysli ze porwie tlum za soba

• 21 1

• Ale Automatyka ma druzyne hokeja. A ty dalej zaklinaj rzeczywistosc.

• 14 0

• nick "stoczniowiec" czyli w domyśle Marek K. lub jego przydupas. (1)

Ty się tu Gruby nie produkuj bo tak naprawdę zawsze miałeś na kibiców wywalone. Dla ciebie liczyła się i liczy tylko kasa.
      Utopiłeś drużynę seniorów Stoczniowca więc nie pitol że "jest i będzie", bo go nie ma i nie będzie póki ty w klubie rządzisz. Czajniki, szorciarze, motyle i dziewczyny to nie jest dawny "Stoczniowiec" tylko sekcje które dają ci rację bytu. i alibi przed miastem.

A dzięki paru zapaleńcom mamy wreszcie ekipę w ekstraklasie i jej kibicujmy, niech każdy robi to jak chce, ważne żeby głośno.

I przypomnę ci jeszcze co mówiłeś gdy wycofałeś drużynę z ligi - że gdy znajdą się kiedyś chętni by wystartować w lidze to ty im udostępnisz obiekt ZA DARMO. Czyli lód, szatnie itp. na treningi i mecze.

Ale twoje słowo przecież zawsze było g... warte ...

• 27 0

• racja

• 8 0

• Super mecz dziękujemy za piękny mecz

Byłem godzinę przed meczem chłopaki trenują jak za starych dobrych czasów urozmaicony trening pozdrawiam z fan klubu wierny kibic 2 tercje siedziałem 3 stałem

• 16 2

• No to chłopaki sobie poużywali

Wielkie brawa szczególnie za to, że przeciwnik oddał pierwszy strzał... w 19 minucie.
    Brawa na pewno za ten docisk przez dwie tercje. W trzeciej już pozwolili im na więcej,. W piątek jednak chciałbym obejrzeć całe spotkanie na równym kondycyjnym poziomie.
    Założenia taktycze realizowane bardzo dobrze. Żywa znów ławka trenerska.
    Ponadto brawa dla bramkarzy za shotout. Paradoksalnie Kieler bardziej się do tego przysłużył. A to właśnie przez rozluźnienie w końcówce.
    Patrząc na grę pierwszej piątki - oj ciężko będzie Skutchana zatrzymać na przyszły sezon, dobry dzik z niego. To samo Polodna. Powiew doświadczenia bardzo przydatny. Oby w piątek kolejne 3 punkty.
    Powodzenia.

• 16 0

• ILE KAR (1)

Wynik ok,przeciwnik słaby ,a my łapiemy 16 minut kar w meczy wygranym 10:0!!!!!!

• 4 4

• jak śmieszny sędzia pachucki to nic dziwnego że tyle kar

• 2 2

• Wynik wymarzony, gra poprawna, ze spokojem podejść do meczu z "pasiakami", a może już w piątek przeskoczymy w tabeli "pierniki". (10)