MH Automatyka pokonała Unię

Rafał Sumowski
15 lutego 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Kibice w Gdańsku zobaczyli podczas środowego meczu aż 12 bramek. Na zdjęciu Mateusz Gościński w walce o krążek. Kibice w Gdańsku zobaczyli podczas środowego meczu aż 12 bramek. Na zdjęciu Mateusz Gościński w walce o krążek.

Hokeiści MH Automatyki pokonali w hali "Olivia" Unię Oświęcim 8:4 (3:3, 3:1, 2:0). To pierwsza wygrana gdańszczan nad tym rywalem. Ostatni mecz przed rozpoczęciem rundy play-out podopieczni Andrieja Kowaliowa zagrają w piątek o godz. 18:30 na wyjeździe z Tauronem GKS Katowice.

35 Kieler - 14 Josepher, 3 Lehmann; 55 Falk, 8 Wachowski; 76 Kantor, 48 Dolny; 97 Nowak - 93 Pesta, 12 Polodna, 81 Skutchan; 88 Nasca, 95 Kastel-Dahl, 11 Gościński; 40 Strużyk, 15 Rompkowski, 71 Marzec; 80 Różycki, 7 Wrycza, 16 Szczerbakow
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Kryś, Pobożniak, Kogut
Widzów: 700
37 Fikrt, 70 Łazarz - 22 Vosatko, 4 Bezuska; 91 Kysela, 13 Gabryś; 23 Dębczyk, 79 Saur; 38 Hatłas, 77 Koczy - 12 Kowalówka, 7 Danecek; 55 Tabacek, 16 Haas,; 9 Paszek, 20 Malicki, 21 Wojtarowicz,; 19 Lacheta, 82 Kasperlik, 9 Wanat
  • 30:50' Bezuska as. Danecek - Wojtarowicz

Gdańszczanie zagrają dziś bez trzech zawodników. Do końca sezonu z powodu kontuzji wypadł Steber, a Witkowski i Wsół robią co w ich mocy, by dojść do pełni sił na mecze z Nestą. Witkowski jest już nawet w lekkim treningu.

PATRYK WSÓŁ: NIE WYOBRAŻAM SOBIE NIE ZAGRAĆ W PLAY-OUT
Gdańszczanie grali w tym sezonie przeciwko Unii pięć razy. Za każdym razem górą był zespół z Oświęcimia, który wygrywał kolejno: 4:2, 5:4 po karnych, 5:1, 1:0 i 3:2.
Przed meczem kwiaty wręczono Petrowi Polodnie (MH AUTOMATYKA). Napastnikowi MH Automatyki niedawno urodził się syn
1'
Rozpoczęła się I tercja
2:16'
[0:1] UNIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Paszek. Udanie rozpoczęli goście. Po kilku nieudanych atakach z jednej i drugiej strony Paszek z bliska pokonał Kielera po podaniu z lewej strony wzdłuż bramki
3:39'
[1:1] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Różycki. Błyskawiczna odpowiedź gdańszczan! Szybko rozegrana akcja i pod bramką gości zrobiło się gęsto. Nie pomylił się Różycki, który wrzucił gumę do siatki z bliskiej odległości
6'
Niesygnalizowany strzał Gościńskiego (MH AUTOMATYKA) broni Fikrt (UNIA)
5:44'
[2:1] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Pesta. Kapitalne akcja Pesty, który wyjechał zza bramki i wykorzystał miejsce by przymierzyć w samo okienko.
kara
7'
Wojtarowicz (UNIA) ukarany karą 2 minutową.
9'
Gdańszczanie nie wykorzystali przewagi
11:29'
[3:1] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Gościński. Zmienił kierunek krążka po strzale Josephera
11:38'
[3:2] UNIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Danecek. Bezuska wrzucił krążek na bramkę po lodzie. Kieler popełnił fatalny błąd. Będąc przekonanym, że zamroził krążek, minął się z nim, a do pustej bramki strzelił Danecek
kara
15'
Vosatko (UNIA) ukarany karą 2 minutową.
15'
Zamieszanie pod bramką gości, ale zimną krew zachował Fikrt (UNIA)
16'
Prawdziwa "obrona Częstochowy" pod bramką gości. Gdańszczanie oddali w ciągu minuty kilka strzałów, ale nie wykorzystali przewagi
kara
16'
Kantor (MH AUTOMATYKA) ukarany karą 2 minutową. Pierwsze osłabienie gospodarzy w tym spotkaniu
15:50'
[3:3] UNIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kowalówka. Goście potrzebowali 12 sekund, by wykorzystać przewagę. Zamek, strzał spod niebieskiej linii i zmiana kierunku krążka
kara
20'
20'
Koniec I tercji. Obie drużyny urządziły sobie ostre strzelanie i mamy 3:3. Chyba nikt nie spodziewał się, że w pierwszej tercji zobaczymy tak "wesoły hokej" i aż sześć bramek. Kibice są jednak wyraźnie zadowoleni z tego stanu rzeczy. Niestety należy podkreślić fatalny błąd Kielera (MH AUTOMATYKA) przy bramce na 3:2
21'
Rozpoczęła się II tercja
kara
21'
Danecek (UNIA) ukarany karą 2 minutową. Gospodarze zagrają minutę w podwójnej przewadze
20:56'
[4:3] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kastel-Dahl. Gospodarze szybko wykorzystali podwójną przewagę liczebną
23'
Zamieszanie pod bramką gości, którzy wciąż grają w osłabieniu. Na ławce siedzi jeszcze Danecek (UNIA)
23'
Goście już w piątkę na tafli
22:48'
[5:3] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marzec. Indywidualna akcja napastnika gdańszczan, który wymanewrował bramkarza i umieścił krążek w siatce
kara
24'
Dolny (MH AUTOMATYKA) ukarany karą 2 minutową.
25'
Vosatko (UNIA) trafia prosto w Lehmanna (MH AUTOMATYKA), gdański obrońca przyjął na siebie silne uderzenie
26'
Strzela Marzec (MH AUTOMATYKA), ale odbija krążek Fikrt (UNIA)
kara
27'
Lehmann (MH AUTOMATYKA) ukarany karą 2 minutową.
27'
Kastel-Dahl (MH AUTOMATYKA) trafia prosto w Fikrta (UNIA)
29'
Dobry odbiór krążka w wykonaniu Kastel-Dahla (MH AUTOMATYKA). Szwed zdecydował się na strzał, ale niecelny
30'
Dobra interwencja Kielera (MH AUTOMATYKA)
30'
Skutchan (MH AUTOMATYKA) podał do Polodny (MH AUTOMATYKA), wjechali razem do tercji, ale Polodna (MH AUTOMATYKA) trafił prosto w bramkarza
30:50'
[5:4] UNIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bezuska. Uderzył z pierwszego przy krótkim słupku kompletnie zaskakując Kielera. Bramkarz gdańszczan bez szans
34'
Haas (UNIA) uderzał z dystansu po przekątnej, ale krążek instynktownie odbił Kieler (MH AUTOMATYKA)
35'
Z dystansu niecelnie Kasperlik (UNIA)
35'
Krążek po strzale Saura (UNIA) odbija się od poprzeczni gdańskiej bramki
kara
37'
37:08'
[6:4] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rompkowski. Rompkowski "ściągnął" krążek z powietrza i z najbliższej odległości umieścił go w bramce.
38'
"Jeszcze jeden!" - śpiewają gdańscy kibice
40'
Oblężenie pod bramką gości
40'
Z daleka niecelnie uderza Dębczyk (UNIA)
40'
Koniec II tercji. MH Automatyka prowadzi 6:4. Gdańszczanie przejęli inicjatywę. Widać, że trener Kowaliow porozmawiał ze swoimi hokeistami w szatni. MH Automatyka szybko zdobyła dwie bramki i kontroluje przebieg meczu
41'
Rozpoczęła się III tercja
41'
Goście zmienili bramkarza. Fikrta (UNIA) zmienił Łazarz (UNIA)
44'
Wachowski (MH AUTOMATYKA) atakował zza bramki, ale zamroził krążek Łazarz (UNIA)
45'
Skuteczna interwencja Kielera (MH AUTOMATYKA)
kara
45'
Rompkowski (MH AUTOMATYKA) ukarany karą 2 minutową.
46'
Pod bandą leży zawodnik gości
47'
Vosatko (UNIA) uderzał spod niebieskiej linii, ale obronił Kieler (MH AUTOMATYKA)
47'
Gdańszczanie już w komplecie
47:09'
[7:4] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rompkowski. Falk wjechał do tercji, chciał rozegrać akcję w pojedynkę, ale wycofał krążek do Rompkowskiego, a ten potężnie uderzył pod poprzeczkę
51'
Szybkie tempo gry, akcja przenosi się spod jednej bramki pod drugą
kara
53'
Kysela (UNIA) ukarany karą 2 minutową.
kara
54'
Kasperlik (UNIA) ukarany karą 2 minutową. Gospodarze zagrają 95 sekund w podwójnej przewadze
kara
54'
Saur (UNIA) ukarany karą 4 minutową. Osłabienie jest jednak nadal podwójne, gdyż na lodzie musi być 3 zawodników w polu. 2 minuty kary dla Pesty
53:34'
[8:4] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kantor . Potężne uderzenie z pierwszego krążka po podaniu Josephera. Idealnie w samo okno bramki
56'
Na ławce kar już tylko Saur (UNIA). Pachnie kolejną bramką dla gdańszczan
kara
59'
Kowalówka (UNIA) ukarany karą 2 minutową.
60'
Koniec meczu. MH Automatyka pokonała Unię 8:4. To pierwsze zwycięstwo gdańszczan nad drużyną z Oświęcimia w tym sezonie.

11 SMS Sosnowiec 36 0 36 52:284 1
Po 22. kolejkach tabela została podzielona na górną szóstkę i dolną piątkę, w których zespoły rywalizują ze sobą rozgrywając z każdym z rywali po cztery mecze przy zachowaniu dotychczasowego dorobku. Górna szóstka gra o jak najlepsze rozstawianie w play-off, a dolna piątka o awans do tej fazy rozgrywek. Zespoły z miejsc 9-11 z wyłączeniem SMS Sosnowiec zagrają w play-out.
Tabela wprowadzona: 2017-02-17

Wyniki 42 kolejki

• Dolna piątka
  • Tauron GKS Katowice - MH AUTOMATYKA GDAŃSK 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
  • Unia Oświęcim - SMS Sosnowiec 8:0 (2:0, 3:0, 3:0)
  • pauza: Nesta Mires Toruń
  • Górna szóstka
  • GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 6:1 (3:1, 2:0, 1:0)
  • PGE Orlik Opole - TatrySki Podhale Nowy Targ 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
  • Comarch Cracovia - Tempish Polonia Bytom 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Opinie (32) 2 zablokowane

• To był bardzo pożyteczny, ale tylko sparing

• 26 1

• m

Fajnie, grali szybko, presingiem.
    Niech tak walczą z Toruniem a powinny być emocje.

• 26 1

• Mimo wszystko dobry prognostyk...ale Witek musi być na Toruń zdrowy !

• 36 3

• Brawo

Bardzo fajny mecz chłopaki nieźle napierali, przyjemnie się oglądało. Nawet przewagi wykorzystali!