• Kibice
  • Zachary Josepher
  • Patryk Wsół
  • Adam Skutchan

Hokeiści MH Automatyki Stoczniowca 2014 pokonali w hali "Olivia" SMS Sosnowiec 7:2 (2:1, 1:1, 4:0). Zespół, który wciąż pozostaje bez wygranej w PLH, postawił się gdańszczanom w dwóch pierwszych tercjach dwukrotnie zdobywając bramkę kontaktową. Ostatnia partia należała jednak do podopiecznych Petera Ekrotha. To dla nich trzeci triumf w sezonie i pierwszy po pięciu kolejnych porażkach. Spotkanie oglądało ok. 500 widzów.

7:2 Strużyk as. Josepher - Szczerbakow 58:45

STOCZNIOWIEC 2014: Szczerba - Josepher, Kantor; Lehmann, Wsół; Wachowski, Dolny - Skutchan, Steber, Gościński; Nasca, Różycki, Marzec; Szczerbakow, Rompkowski, Strużyk; Pesta Wrycza

SMS: Buczek - Bednarz, Krok; Zieliński, Bizacki; Jóźwiak, Gogoc; Kamieniecki - Maciej Rybak, Michał Rybak, Zygmunt; Krężołek, Sroka, Podlipni; Śmieszek, Sołtys, Jóźwik; Anklewicz

Dla gdańszczan wygrana z zespołem Szkoły Mistrzostwa Sportowego, w którym występują reprezentanci Polski do lat 20, była absolutnym musem. Inny scenariusz byłby kompletną katastrofą. Podopieczni Petera Ekrotha zaczęli zgodnie z planem. Wynik meczu szybko otworzył Szymon Marzec, który strzałem z pierwszego krążka wykorzystał asystę Jana Stebera.

Chwilę później minimalnie nad poprzeczką uderzał Patryk Wsół, ale gospodarz na kolejne trafienie czekali prawie 10 minut. Podanie zza bramki Wojciecha Wryczy wykorzystał Filip Pesta. Tuż przed końcem tercji kontaktowe trafienie zaliczyli jednak goście - w pojedynku sam na sam Nikifora Szczerbę pokonał Paweł Zygmunt.

To dodało wiary przyjezdnym, którzy postawili się Stoczniowcowi. Wprawdzie gdańszczanie powiększyli prowadzenie za sprawą Kacpra Różyckiego, ale ponownie tercję kontaktowym trafieniem zakończył SMS.

Ostatnia odsłona należała jednak do bezapelacyjnie do gdańszczan, którzy w nieco ponad 10 minut podwoili swój dorobek. Najpierw trafił Steber po podaniu Adama Skutchana, a następnie obaj zamienili się rolami. Wynik ustalił Mateusz Strużyk. Gospodarze wrzucili krążek do bramki rywali jeszcze po raz ósmy, ale miało to miejsce już po czasie i bramka nie została zaliczona.

Wyniki 19 kolejki

• MH AUTOMATYKA STOCZNIOWIEC - SMS Sosnowiec 7:2 (2:1, 1:1, 4:0)
  • Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
  • Tempish Polonia Bytom - TatrySki Podhale Nowy Targ 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)
  • PGE Orlik Opole - GKS Tychy 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
  • Nesta Mires Toruń - Comarch Cracovia 5:7 (1:2, 0:4, 4:1)
  • pauzuje: GKS Katowice

Opinie (104) 1 zablokowana

• Wszystko co najlepsze wraca do normy...

• 12 12

• same zwycięstwa z małolatami nic nie dadzą

• 25 10

• (2)

Brawo dla naszych gwiazdek bez ambicji może sie odblokuja psychicznie w końcu i powalczą jeszcze wyprzedzenie torunia. Ale najpierw trze a wywalić ekroha i beda wyniki i pelna hala

• 19 19

• (1)

I zaczyna sie marudzenie... gwiazdki bez ambicji. Wam się nie da dogodzić. Malkontenci

• 16 4

• niestrudzonym marudom mówimy zdecydowane nie....
        chłopaki wygrały i trzeba to potraktować jako nowe otwarcie albo dobrą zmianę (czy jakoś tak??)

• 10 6

• nadejszła chwila historyczna

punktowy dorobek hokeistów z Trójmiasta jest już dwucyfrowy.... bravissimo

• 21 5

• (6)

Po co te ironiczne komentarze? Poczekajmy do nastepnego meczu, jezeli wtedy przegraja, to jeszcze...

• kolejne mecze (3)

Cracovia, Tychy, Podhale.... no ciężko będzie jakikolwiek punkt zdobyć w tych meczach.

• Hmm

Na wyjeździe? Tutaj jeszcze jakoś to wyglądało "wesoły hokej" ale w NT... bądźmy realistami ;p

• 2 2

• meczyk z sms-em (1)

Całkiem nieźle to wyglądało. Chociaż błędy wciąż są czasem dramatyczne.... szczególnie w obronie. Ale może niech to idzie wreszcie do przodu, MOŻE to jakiś przełomowy mecz... chociaż ciężko o optymizm gdy patrzy się na kalendarz, a tam ostatnie 3 mecze - Cracovia, Tychy i Podhale ; ]

• 14 4

• właśnie, właśnie....

Cracovia, GKS, Podhale - na przełom raczej nie ma co za bardzo liczyć,
      te koszmarne babole w obronie, one są niewybaczalne nawet na poziomie amatorskim

• 8 2

• (5)

Ale na co tutaj czekać ? Już dziś było widać zdecydowanie mniej kibiców na trybunach. Wynik przypadkowy. Sms nie był dużo słabszy . Nasze gwiazdeczki niestety nie zabłysneły. Na szczęście nie mój ból głowy, ale chyba czas na jakieś poważne zmiany albo komunikat do kibiców, że kupujemy dziką karte .... Gra na poziomie 1 ligi niestety

• 6 12

• (2)

apel do ciebie prosze juz wiecej nie przychodz na olivie

• 9 9

• (1)

Moje pieniądze i tylko ja decyduje na co je wydaje . Rozważe twoja prośbe synek ;)

• 6 4

• Jeszcze troche i selekcje bedzie😀

• 6 0

• (1)

komunikat.... tak!! to jest najlepsza recepta na hokejowe bóle głowy

• 4 4

• Dla ciebie jak sadze flaszka na zaćmienie umysłu i dalszą wiare, ze " jakoś będzie "