Hokeiści Stoczniowca przegrali po karnych

15 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Gdańscy hokeiści prowadzili w sobotę już 3:0, ale pod koniec meczu Adam Skutchan (na zdjęciu) musiał ratować zespół trafiając na 4:4 po solowej akcji. Niestety, po dogrywce i karnych górą byli goście. Gdańscy hokeiści prowadzili w sobotę już 3:0, ale pod koniec meczu Adam Skutchan (na zdjęciu) musiał ratować zespół trafiając na 4:4 po solowej akcji. Niestety, po dogrywce i karnych górą byli goście.

Hokeiści MH Automatyki Stoczniowca 2014 przegrali po karnych z Unią Oświęcim 4:5 (2:0, 1:2, 1:2, d.0:0, karne 2:3) i w Gdańsku pozostał tylko punkt. Spotkanie w hali "Olivia" obfitowało w emocje, bo gospodarze mieli już rywala na przysłowiowych deskach prowadząc 3:0, a przegrywali 3:4! Do dogrywki solową akcją doprowadził Adam Skutchan, ale na koniec to goście cieszyli się z triumfu.

2:3 Nasca

MH AUTOMATYKA STOCZNIOWIEC: Szczerba - Kantor, Wachowski, Gościński, Steber, Skutchan - Lehmann, Nowak, Nasca, Rompkowski, Marzec - Wsół, Dolny, Szczerbakow, Różycki, Strużyk - Josepher, Pesta, Wrycza, Ziółkowski, Sochacki

UNIA: Fiktr - Vosatko, Bezuska, Kowalówka, Dacnecek, Wanat - Kysela, Bułanowski, Tabacek, Haas, Kasperlik - Gębczyk, Graca, Piotrowicz, Adamus, Wojtarowicz - Koczy, Szewczyk, Malicki, Paszek, Budzowski

STOCZNIOWIEC 2014
Unia Oświęcim

16% 47 typowań STOCZNIOWIEC 2014
2% 8 typowań REMIS
82% 243 typowania Unia Oświęcim

Gdański zespół do meczu z Unią przystąpił uskrzydlony czwartkowym zwycięstwem nad JKH GKS Jastrzębiem, pierwszym w tym sezonie przed własną publicznością. Z kolei zespół z Oświęcimia nad morze przyjechał prosto z Torunia, gdzie w piątek ograł Nestę Mires.

Po wygranej nad Jastrzębiem Krzysztof Kantor apelował do kibiców Stoczniowca, aby nie dali ponieść się fali nadmiernego entuzjazmu i nie wymagali od zespołu serii zwycięstw.

KRZYSZTOF KANTOR: NIE PODPALAMY SIĘ

Po pierwszej tercji sobotniego spotkania w hali "Olivii" te słowa wydawały się czystą kurtuazją. Gdańszczanie po niespełna 12 minutach prowadzili 2:0. Rzut karny wywalczył, a następnie wykorzystał Mateusz Gościński, a na 2:0 z niebieskiej linii trafił nie kto inny jak Kantor.

Ledwo zaczęła się druga tercja, a gdańszczanie prowadzili już 3:0, gdy po podaniu Gościńskiego strzałem w samo okienko bramki popisał się Jan Steber. Po tym golu goście rzucili się do ataku i Nikifor Szczerba miał w bramce sporo pracy.

Otwarta konfrontacja miała miejsce nie tylko w sensie sportowym. Na bandę rywala rzucił Steber, który wywołał przepychankę. Do boksu zjechał poturbowany Dariusz Wanat, ale Unia grała 2 minuty w przewadze - karę meczu otrzymał Steber, a na 2 minuty odesłany z lodu został Zachary Josepher.

Wykorzystali to goście, którzy zdobyli pierwszą bramkę. Chwilę później, także przy grze w przewadze, w zamieszaniu pod bramką Szczerby kontaktowe trafienie zaliczył Jan Danecek. Goście "poczuli krew" i zaraz po rozpoczęciu kolejnej tercji doprowadzili do wyrównania. Z niebieskiej linii uderzył Daniel Kysela, krążek odbił Szczerba, ale wprost pod nogi Damiana Piotrowicza. Chwilę później zaliczył on kolejne trafienie i było już 4:3 dla Unii.

Gdańszczanie nie poddali się i do wyrównania, a w konsekwencji do dogrywki doprowadził Adam Skutchan, który popisał się fantastyczną indywidualną akcją przy bandzie, a następnie oddał strzał na krótki słupek. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i hokeiści przystąpili do konkursu rzutów karnych. W nim lepsi okazali się przyjezdni i gdańszczanie musieli zadowolić się jednym punktem.

Wyniki 13 kolejki

• MH AUTOMATYKA STOCZNIOWIEC - Unia Oświęcim 4:4 (2:0, 1:2, 1:2, d. 0:0, k. 2:3)
  • GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
  • GKS Tychy - Comarch Cracovia 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
  • Tempish Polonia Bytom - Nesta Mires Toruń 5 : 4 (1:3, 1:0, 3:1)
  • TatrySki Podhale Nowy Targ - SMS Sosnowiec przełożony na 8 listopada
  • pauzuje: PGE Orlik Opole

Opinie (94) 2 zablokowane

• Przegrany został wygrany mecz. (1)

Jeśli prawie całą jedną tercję gra się w osłabieniu to nic dziwnego, że z 3:0 robi się 3:4. Brawo za walkę do samego końca jednak prawdzie w oczy trzeba spojrzeć. Powodzenia w następnym meczu Panowie.

• Wyzywaliscie !!!!!! (9)

Wyzywaliscie mojego znajomego znawcę z loży szyderców jak napisał ze będzie 5:4 dla Uni i co ?zataz pewnie napiszecie ze nie umie liczyć ale liczy sie 5:4 przeczytajcie gazetę jakoś 5:4 żegnany Haha

• 4 4

• Przeczytaj artykuł i zobacz tabele głupcze (1)

Ty !!!!!

• 3 3

• Jastrzębie dotchnela nie widzialna ręka stoczniowej sprawiedliwości🙂

• 3 3

• Nie rozumie !!!! (3)

Nie rozumie tych co nie lubią tego komentarza przecież pisze chłop racje i boli was ze wygral pewnie pieniądze .

• 0 14

• Ale kto nie rozumie? (2)

bo ja nie rozumiem tego co nie rozumie.... on ma kłopoty z polszczyzną!

• (1)

Niepotrzebne kary za dużo kółeczka za swoją bramką moim zdaniem mecz wygrał sędzia nie uznając karnego Shcherbakowa.Mamy g*wno nie sędziów,nie p. Kaczmarek

• 20 5

• bramki nie mógł uznać była dobitka ...spytaj tego co strzelał.

• 4 0

• Świetny doping (6)

Fajny mecz jeszcze lepszy doping. Byle do przodu.

• 27 2

• Chyba żartujesz (5)

Doping może okej, ale od 2 meczów Bębniarz to jakiś Totalny nieogar.. Gdzie ten z początku sezonu?

• 4 13

• (3)

Szkoda gadac, na te wasze wszystkie opinie ,nic sie nie podoba, to po co wy przychodzicie na te mecze. Siedź w domu jeden z drugim i ogladaj tv.zaoszczedzisz 15 zl .krytyków jest wielu, ale żeby pomuc w dopingu to nie ma chętnych .

• 14 0

• (2)

Nie przejmuj się, doping jest ok. A krytyków nie ma wielu, to zwykle jeden albo dwóch tych samych co zawsze marudzą.

• 14 0

• (1)

ja na te kilka gardeł i tak nie jest źle. Wczoraj piękny widok jak cała hala stała i dopingowała naszych hokeistów :-)

• 13 0

• Muszę jeszcze dodać , że wczoraj w naszym małym młynie wspierało nas trzech Norwegów + 2 kobiety o Azjatyckim wyglądzie. Dzięki za wspólny doping. Piękny widok jak z nami śpiewali PZHL , PZHL j---ć , j ---ć PZHL :-)

• 13 0

• Karol przestań już

• 3 12

• Sędzia (2)

Jak to jest że sędzia uznaje karnego strzelanego przez Szczerbakowa stojąc dwa metry od bramki, po jakimś czasie z boksu wyjeżdża ślepy kret z unii chwilę rozmawia z sędzią i bramka jest anulowana bez żadnej video weryfikacji ot tak bo unia musiała wygrać bo walczy o szóstkę. Teraz nie dziwi mnie to że Zientara nie wytrzymał i przyłożył takiemu sprzedawczykowi

• 49 6

• Sedzia

Liniowy zauważył że po strzale kijem wepchnal parkan razem z krążkiem więc dobra decyzja

• 10 4

• i od razu przy bramce zgłaszał głownemu, widać to na filmiku, ale malkontentom-schizofremikom to nie wystarczy

• 10 2

• Super

Ale poziom sedziowania NO COMENTS to jakas zenada . A Stocznia fakt zabawa za bramka wyczekiwanie na zmiane itd Dziekuje za walke tak trzymac

• 24 3

• dzięki steber przez ciebie 2 pk.poszły się rąb. (4)

• 34 5

• fakt

Steber załatwił porażkę z Katowicami i z Oświęcimiem.... dwa durne zagrania i pozamiatane

• 31 3

• A na Ciebie to szkoda slow... (2)

Jezeli zwalasz wine na jednego człowieka, to musisz mniec ladnie nasr*ne w glowie... tyle Ci tylko napisze, bo szkoda slow na,rakich jak Ty!

• 5 20

• P********ka to ty?

• 5 10

• dobrze pisze - Steber jest nieodpowiedzialny, z resztą nie tylko on - po co był ten faul? Czy to było zagrożenie naszej bramki ? Cała sytuacja za bramką Unii i facet w ten sposób się zachowuje ?? Osłabił drożynę i wygenerował 5 minut gry w osłabieniu a sam już nie zagrał do końca meczu. Jak to sie skończyło wszyscy widzieliśmy. A koledzy Stebera to samo , graja w osłabieniu i też łapią głupie kary. Unia jak najbardziej była do pokonania - jeżeli się nie mylę, to wszystkie bramki strzeliła grając w przewadze. U naszych zawodników brak chłodnej głowy - i nie piszcie , że jeszcze będzie lepiej - rozegrali już 10 meczy i dalej jest to samo - łapią głupie kary, gra w naszej przewadze to koszmar (lepiej im wychodzi 5 na 5), strzały z daleka spod niebielskiej linii są im obce, wpadło parę bramek rykoszetem , więc teraz tylko tak grają, no i bramkarz - w trakcie gry nawet OK , ale bramkarz w hokeju , który nie obronił ani jednego karnego to porażka i sztuka (nie liczę pierwszego karnego dla Unii, bo to ich zawodnik sam się zamieszał , a nie nasz bramkarz obronił).