Szczypiorniści Wybrzeża słabsi od MMTS

9 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Ramon Oliveira dwoił się i troił, ale nie uchronił Wybrzeża Gdańsk od wysokiej porażki w Kwidzynie. Ramon Oliveira dwoił się i troił, ale nie uchronił Wybrzeża Gdańsk od wysokiej porażki w Kwidzynie.

Piłkarze ręczni Wybrzeża przegrali na wyjeździe z MMTS Kwidzyn 23:31 (13:15). O klęsce gdańszczan przesądziło 8 minut, które przespali w drugiej połowie, gdy miejscowi rzucili im 6 bramek w serii. Dla beniaminka PGNiG Superligi to druga porażka z rzędu.

MMTS: Szczecina, Kiepulski - Genda 4, Nawrocki 2, Krieger 2, Peret 1, Szpera 3, Klinger 1, Szczepański 2, Rosiak, Nogowski 6, Seroka 8, Potoczny 2, Janikowski, Pilitowski

WYBRZEŻE: Chmieliński, Pieńczewski, Suchowicz - Oliveira 6, Podobas 1, Kornecki 1, Bednarek 3, Sulej 2, Rogulski 2, Prymlewicz 4, Kondratiuk 3, Wróbel, Salacz 1, Kostrzewa

Porażka w poprzedniej kolejce była sporym rozczarowaniem dla gdańskich szczypiornistów, którzy przecież zanotowali bardzo udane wejście w sezon. Jeszcze lepiej zajął MMTS, który stracił punkty dopiero w ostatnim spotkaniu przeciwko Azotom Puławy.

Obie drużyny były podrażnione ostatnimi rezultatami, ale od początku spotkania lepiej sportową złość ukierunkowali gospodarze niedzielnego meczu. MMTS po 5 minutach prowadził już 3:0. Gdańszczanie na pierwszą bramkę czekali ponad 5 minut aż celnym rzutem popisał się Łukasz Rogulski.

Wprawdzie na moment miejscowy powiększyli przewagę do 4 bramek (9:5), ale gdańszczanie zdołali zmniejszyć ją do jednego trafienia, po rzutach Michała Bednarka i Rogulskiego przed przerwą. Mający za sobą występy w SMS Gdańsk Paweł Genda sprawił jednak, że do szatni MMTS zszedł z przewagę 2 bramek.

Po zmianie stron efektownie kontrę zakończył Bednarek, a przed szansą wyrównania stanął Adrian Kondratiuk. Gdański rozgrywający nie wykorzystał jednak rzutu karnego, obronił go Krzysztof Szczecina. To dodało skrzydeł gospodarzom, którzy zdobyli 3 kolejne bramki z rzędu.

RAMON OLIVEIRA: Z WYBRZEŻEM DO LIGI MISTRZÓW

Sprawę w swoje ręce próbował wziąć aktywny Ramon Oliveira, który trafił dwukrotnie w ciągu 2 minut. Była okazja i na kolejną bramkę, ale jego rzut z dystansu nie zaskoczył Szczeciny, a dodatkowo skończył się udaną kontrą MMTS.

Oliveira trafił jeszcze na 18:21 efektownie posyłając piłkę pod poprzeczkę, ale jak się okazało, był to ostatni zryw gdańszczan. Od 45 do 53 minuty kwidzynianie zaliczyli serię 6 bramek i przekreślili nadzieje Wybrzeża na dobry wynik prowadząc 29:20.

Podopieczni Damiana Wleklaka nie zdołali specjalnie zmniejszyć tych strat, bo mimo wysokiego prowadzenia, koncentrację w bramce zachował Szczecina.

Dla Wybrzeża to druga porażka z rzędu. Kolejny mecz gdańszczanie zagrają we wtorek o godz. 18:30. Przerwać złą serię będzie trudno, bowiem ich rywalem będzie niepokonana Orlen Wisła Płock.

7 Stal Mielec 7 1 6 152:206 2
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. miejsce rozegrają dwumecz o "dziką kartę".
Tabela wprowadzona: 2016-10-20

Wyniki 7 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK - Orlen Wisła Płock 25:36 (11:18)
  • Meble Wójcik Elbląg - Azoty Puławy 26:31 (12:15)
  • Vive Tauron Kielce - Zagłębie Lubin 28:22 (14:11)
  • Gwardia Opole - Górnik Zabrze 29:27 (16:15)
  • Stal Mielec - KPR RC Legionowo 24:30 (12:14)
  • Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - MMTS Kwidzyn 29:30 (15:10, 26:26)
  • Chrobry Głogów - Sandra Spa Pogoń Szczecin 29:24 (12:11)

Opinie (12) 1 zablokowana

• wyjce z żużlowego młynka byli na wyjeździe? (2)

• 3 6

• wygrał lepszy (1)

Kibiców GKS-u było może dziesięć osób. Zachowywali się bardzo poprawnie i byli aktywni w dopingu. Tylko jednemu z nich jakoś dziwnie środkowe palce się prostowały, ale wzbudziło to raczej śmiech i politowanie. Było to przy wyniku bodajże +8 :)
      Ten Wasz Brazylijczyk to kawał grajka. Reszta słabo. Nawet Kostrzewa guzik pokazał. Miał dwa wymuszone rzuty i to chyba wszystko. Macie kołowego Salacza o warunkach fizycznych bardzo dobrych, ale chyba wcale nie był wykorzystany. Górne piłki aż się prosiło zagrywać, ale to już Wasz problem.
      Generalnie, zasłużone zwycięstwo MMTS'u.

• 13 4

• A Ty co , meczu nie oglądasz tylko kibiców przeciwnej drużyny obserwujesz ?

• 2 8

• Czarodziej gra w Wybrzezu? Nie wiedzialem.

• 9 0

• Ale wstyd!

Drugiej tak bezjajecznej i tak beznamiętnie rozgrywającej piłkę drużyny nie ma w całej lidze! Trener niedawno wspominał coś do pracy z kandydatami o gry w kadrze? Ciekawe kogo miał na myśli, bo ja tu nikogo nie widziałem! Już nawet Kostrzewa powoli gaśnie, no bo ile można orać bez celu? Od ostatniego meczu w Kwidzynie minęły dwa lata i w Kwidzynie kilku chłopaków poszło do przodu i ten zespół gra naprawdę dobrze. Za to w Wybrzeżu kilku stanęło w miejscu, a wręcz się cofnęło, z kołowym i rozgrywającymi na czele! Kilka zepsutych piłek i skończyło się przedmeczowe napinanie, zero walki i jeszcze mniej zaangażowania. Dla tych, którzy pamiętają dawne Wybrzeże i chodziło na tamte mecze, to przykro było na to wszystko patrzeć.
    Z daleka widać, że kilka decyzji personalnych jest nietrafionych, znowu nie mamy zagrożenia rzutem z tyłu, za wyjątkiem Brazylijczyka ale on rzuca ze skutecznością 55-60% na mecz i nie umie grać w obronie.

• 14 3

• (2)

Nie rozumiem totalnie fenomenu Rogulskiego. Wiem, ze gorsze mecze sie zdarzaja, ale od początku sezonu nie gra nic nadzwyczajnego. Dajcie sie rozegrać Podobasowi, w koncu po cos byl kupiony. Kornecki blady bardzo, a Brazylijczyk...jedyny ktory chce. Gdzie w tym meczu byl Kostrzewa?? Kondratiuk brawo, skupiony i zdeterminowany.

• 9 5

• Kostrzewa... był na boisku. W obronie lekko wysunięty Szpera, a później Krieger uniemożliwiali zarówno rzuty z lewego rozegrania jak i podania do lewego skrzydła.
      A tak prawdę mówiąc to nie spodziewałem się, że w 40 minucie Wybrzeże pęknie i będzie już tylko z górki. Liczyłem na zwycięstwo MMTS'u, ale w końcówce, po walce.

• 6 3

• Kondratiuk kolego był jednym z najsłabszych zawodników na boisku. Połowę błędów zespołu Wybrzeza to jego zasługa a do tego beznadziejnie wykonany karny na remis. Grał jak małolat we mgle. Podobnie też Wróbel i Rogulski - brak sportowej ambicji na boisku. Kornecki - cień zawodnika z przed kontuzji.

• 6 0

• (3)

Tiaaaa, Kondratiuk skupiony? Tak skupiony, że zupełnie bez ryzyka i kontaktu wyrzucił 3 piłki w aut w 2 połowie, zmarnował karnego, 2 razy został zablokowany w totalnie nieprzygotowanej akcji i zaliczył bezsensowny faul w ataku! Tak więc w samej 2 połowie łapie 7 błędów własnych. Do tego na jego konto zaliczam zawalona kontrę w 2 tempo w ostatniej akcji 1 połowy. Przegrywamy 2 bramkami, jest 10 sekund do końca połówki i on jako środkowy rozgrywający nie wie co ma zrobić z piłą i bezsensownie ja kozłuje. Rację ma kolega piszący, że niektórzy nie poszli do przodu z tym ciastem i do nich przede wszystkim należy zaliczyć Rogulskiego i Kondratiuka. Za to bardzo pozytywnie zaskakuje Bednarek, co ma to trafia. Bardzo szybki i skuteczny w kontrze, dobrze gra w obronie. Na pewno jest najjaśniejszą do tej pory postacią Wybrzeża obok Chmielińskiego, Oliveiry i Kostrzewy. Chociaż temu ostatniemu ten mecz zwyczajnie nie wyszedł ale tez nie miał ani jednej czystej pozycji do rzutu. Problemem tego zespołu jest przygotowanie mentalne, słabe warunki fizyczne rozgrywających ale przede wszystkim brak pomysłu na grę.

• 12 3

• (2)

I przede wszystkim brak trenera!

• 8 2

• (1)

Bardzo trafne obserwacje. Byłem na meczu i potwierdzam co napisaliście. Nie wygląda to obiecująco. Nie ma pomysłu na grę do skrzydeł. Rozegranie poza Olivirą poziom środka I ligi. Panowie trenerzy , czas stanąć przed lustrem i mocno walnąć się w piersi. Duża część tej miernoty to efekt waszej pracy.