Arka lepsza od Dolcanu dzięki rezerwowym

22 listopada 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Tak cieszyli się piłkarze Arki po zwycięstwie nad Dolcanem Ząbki. Na zdjęciu: Antoni Łukasiewicz (z prawej) i Grzegorz Lech (z lewej). Tak cieszyli się piłkarze Arki po zwycięstwie nad Dolcanem Ząbki. Na zdjęciu: Antoni Łukasiewicz (z prawej) i Grzegorz Lech (z lewej).

Piłkarze Arki wygrali po raz czwarty z rzędu w I lidze oraz przed własną publicznością. Gdynianie w ostatnim meczu tego roku przy ul. Olimpijskiej pokonali Dolcan Ząbki 2:1 (0:0). Do zwycięstwa podopiecznych Grzegorza Nicińskiego poprowadziły trafienie piłkarzy, którzy weszli do gry z ławki rezerwowych. Trzy punkty zapewnił Antoni Łukasiewicz. Natomiast gol Macieja Wardzińskiego był bramką numer tysiąc, którą żółto-niebiescy zdobyli w historii występów na zapleczu ekstraklasy

Miszczuk - Glauber, Fialho, Sobieraj, Warcholak - Ława, Nalepa - Marcus, Lech, Wojowski - Szubert
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Opaliński (Legnica) oraz Ignatowski, Socha
Widzów: 3087
Leszczyński - Zembrowski, Klepczarek, Cichocki - Jakubik, Piesio, Łuszkiewicz, Osoliński, Mazek, Tarnowski - Chałas
  • 61' Nalepa Zmiany Łukasiewicz
  • 61' Lech Zmiany Wardziński
  • 82' Szubert Zmiany Calderon
  • 60' Chałas Zmiany Grzelak
  • 87' Mazek Zmiany Włodarczyk
  • 65' Wardziński
  • 89' Łukasiewicz
  • 55' Łuszkiewicz
  • 68' Ława
  • 56' Piesio
  • 68' Klepczarek
  • 80' Łuszkiewicz
.

KOMENTARZE TRENERÓW PO MECZU
Grzegorz Niciński Grzegorz Niciński
GRZEGORZ NICIŃSKI (Arka):
To był dobry, żywy mecz w wykonaniu obu drużyn. Zaczęliśmy dosyć dobrze. Mieliśmy swoje sytuacje. Bodajże w 40 sekundzie Marcus da Silva mógł pokusić się o bramkę.

Graliśmy z bardzo dobrą drużyną, dobrze zorganizowaną, która także miała swoje sytuację. Cieszy to, że graliśmy do końca. Zespół zareagował pozytywnie, mimo że straciliśmy dziwną bramkę, stwarzaliśmy nadal sytuacje.

Najpierw Marcus bardzo ładnie zagrał do Wardzińskiego. Potem stały fragment gry. Wszyscy myśleli, że Warcholak będzie wrzucał daleko piłkę z autu. Natomiast on zagrał do Sobieraja, Krzysiek miękko wrzucił w pole karne, tam znalazł się Antek Łukasiewicz i strzelił decydującą bramkę.

Myślę, że mecz mógł się podobać. Nasz sen w dalszym ciągu trwa. Mamy cztery zwycięstwa z rzędu. Naprawdę jest fajna atmosfera. Przed nami ostatnia kolejka. Jedziemy do Sandecji na pewno powalczyć. Chcemy tę rundę zakończyć jeszcze jakimś dorobkiem punktowym. Nie składamy broni, bo cieszy dyspozycja zawodników i to jest bardzo mobilizujące.

Zobacz jak piłkarze i kibice Arki cieszyli się po czwartym zwycięstwie z rzędu w Gdyni.

Marcin Sasal Marcin Sasal
MARCIN SASAL (Dolcan):
Rzeczywiście trzeba pogratulować Arce zwycięstwa. Jej też chyba sprzyjało szczęście, skoro w końcówce meczu potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Z perspektywy meczu też była zespołem lepszym, który stworzył więcej sytuacji, dłużej utrzymywał się przy piłce.

My strzeliliśmy bramkę, która się rzadko zdarza. Teraz sztuką jest, by zdobyć gola bezpośrednio z rzutu rożnego. Oglądaliśmy i analizowaliśmy działania Arki w defensywie we wcześniejszych meczach szczególnie przy stałych fragmentach. Dlatego wiedzieliśmy, że trzeba piłkę dokręcać, aby wykorzystać niepewność bramkarza miejscowych. To się udało.

Natomiast mam pretensje do swojego zespołu, bo z przebiegu gry mógł wziąć remis jako dla nas dobry wynik. Jednak w końcówce znowu zawaliliśmy. Bramka padła zresztą w kuriozalnych okolicznościach. Po rzucie z autu, jeden z naszych zawodników się poślizgnął i daliśmy zagrać piłkę w pole karne.

Arka miała trzy momenty, w który nie trafiła do bramki. Statystyki pokazują, że niewiele było celnych strzałów z jednej i z drugiej strony. Myślę, że jakby ten mecz skończyłby się remisem, nie byłoby krzywdy dla nikogo.

Nie przerwaliśmy serii Arki trzech zwycięstw z rzędu, choć miała w tych meczach dużo, dużo szczęścia. I to szczęście jest dalej przy niej. Natomiast my płaczemy i jesteśmy sami sobie winni, że nie ugraliśmy tutaj nic.

trener Niciński konsekwentnie od meczu z Chrobrym stawia na tę samą wyjściową "11"
jak poinformował spiker Tomasz Rybiński Arka dzisiaj zagra o 1000. bramkę w historii występów na zapleczu ekstraklasy, na razie ma 999 goli
przed stadionem kibice Arki zbierają pieniądze w ramach akcji "Żółto-niebieski Mikołaj", pozyskane środki zostaną przeznaczone na prezenty dla dzieci z ubogich rodzin
piłkarzy na boisko wyprowadzają młodzi zawodnicy Arki z rocznika 2007
Arka w strojach żółto-niebieskich, Dolcan w biało-czerwonych koszulkach oraz czarnych spodenkach, tradycyjnie prezentacji towarzyszy klubowa Rota
"Arka Gdynia" - skandowanie z trybun, o frekwencji tradycyjnie poinformujemy, gdy otrzymamy oficjalne dane, zazwyczaj na tym stadionie ma to miejsce w drugiej połowie, kibiców gości na tym meczu nie ma
1'
od środka rozpoczęła Arka
1'
"Tylko zwycięstwo" - skandują kibice
1'
już w 44. sekundzie Arka przed szansą na gola, po dośrodkowaniu Warcholaka (ARKA) z 5. metra głową strzelał Marcus (ARKA), piłka skozłowała przed nim i dlatego uderzał ją już wówczas, gdy była za wysoko, by oddać celny strzał, futbolówka poszybowała nad poprzeczką
3'
kolejna akcja Arki przerwana przez gwizdek, na spalonym Szubert (ARKA)
4'
"Czekamy na tysięczną bramkę" - skandowanie z trybun, a po chwili śpiewy: "Hej Arka gol"
5'
na razie mecz toczy się na połowie gości
6'
Dolcan do defensywy ustawia się systemem 1-5-4-1
7'
Szubert (ARKA) otworzył podaniem okazję na gola Wojowskiemu (ARKA), Paweł był 5 metrów od bramki, ale miał kłopoty z przyjęciem piłki, a gdy wreszcie mu się to udało, był już naciskany przez obrońcę i strzelił nad bramką
9'
pierwszy celny strzał meczu należy jednak do Dolcanu, uderzenie z dystansu po ziemi Mazka, pewnie Miszczuk (ARKA) złapał piłkę
11'
kolejne uderzenie z dystansu gości, tym razem Piesio (DOLCAN) strzelił nad poprzeczką
12'
Dolcan od kilku minut odważniej, kolejny atak gości, Piesio (DOLCAN) podawał zbyt mocno w pole karne, Miszczuk (ARKA) najszybszy przy piłce
13'
indywidualna akcja zakończona niecelnym strzałem sprzed narożnika pola karnego gości Marcusa (ARKA)
14'
teraz akcja za akcję, zablokowany strzał Jakubika (DOLCAN)
16'
Nalepa (ARKA) wybił tak niefortunnie piłkę rywalowi 10 metrów przed linią środkową, że spadła ona w aut około 30 metrów od bramki Arki
17'
zaspała obrona Arki, ale Chałas (DOLCAN) nie doszedł w polu karnym do piłki dośrodkowanej przez Łuszkiewicza (DOLCAN) z prawego skrzydła
18'
dobrą pozycję do uderzenia z 20. metra miała Ława (ARKA), ale postanowił minąć jeszcze jednego rywala i przegrał ten drybling
20'
piłce w siatce gości po strzale Szuberta (ARKA), ale napastnik strzelał, gdy już sędzia boczny trzymał chorągiewkę w górze, a główny odgwizdywał spalonego
22'
Wojowski (ARKA) podał do Szuberta (ARKA), ten się przewrócił w polu karnym, ale sędzia nakazał grać dalej, mimo protestów arkowców
24'
nie słabnie doping z trybun, choć Arka do mocnym początku zwolniła w ostatnich minutach grę
25'
za głębokie dośrodkowanie Wojowskiego (ARKA), piłka wpadła prosto w ręce Leszczyńskiego (DOLCAN), przypomnijmy, że ten bramkarz jeszcze przed rokiem był w kręgu zainteresowania pierwszej reprezentacji Polski
26'
pomocy medycznej wymaga Warcholak (ARKA)
27'
Warcholak (ARKA) może kontynuować grę
28'
niecelny strzał z dystansu Piesio (DOLCAN)
29'
na spalonym Szubert (ARKA)
31'
Lech (ARKA) próbował przechwycić piłkę w polu karnym Dolcanu, ale zdołał ją tylko zablokować tak, by wyszła poza boisko, od bramki grę wznowi bramkarz gości
32'
gwizdek po dośrodkowaniu Tarnowskiego (DOLCAN), skrzydłowy gości podawał już zza linii końcowej
32'
Warcholak (ARKA) przegrał pojedynek z Piesio (DOLCAN), ale na szczęście dla Arki pomocnik gości źle dogrywał w pole karne i piłka trafiła w ręce Miszczuka (ARKA)
33'
Sobieraj (ARKA) zablokował we własnym polu karnym strzał Mazka, będzie róg dla gości
34'
jeden z najniższych piłkarzy na boisku Nalepa (ARKA) głową wybił piłkę po dośrodkowaniu z rogu Łuszkiewicza (DOLCAN)
35'
"Arka to jest potęga..." - z trybun
36'
efektowna akcja Wojowskiego (ARKA) i Lecha (ARKA), w które Paweł zagrał do Grzegorza piętą, ale ten drugiemu piłka "zeszła" z nogi i poszybowała nad poprzeczką
38'
dobry powrót Marcusa (ARKA), który odzyskał piłkę na własnej połowie, a następnie przedryblował dwóch rywali
40'
na spalonym Marcus (ARKA)
40'
i spalony też na drugiej stronie boiska, tym razem Tarnowski (DOLCAN)
40'
obraz gry praktycznie od początku meczu bez zmian, optyczna przewaga Arki, goście przyjmują gdynian na własnej połowie i stąd próbują wyjść z kontrą
41'
akcja Brazylijczyków, Fialho (ARKA) zagrał prostopadłą piłkę do Marcusa (ARKA), ale ten do niej nie zdążył, najszybszy Leszczyński (DOLCAN)
42'
na spalonym Chałas (DOLCAN)
43'
"Areczko, my chcemy gola" - skandowanie z trybun
43'
znów Marcus (ARKA) dobrze w defensywie, tym razem we własnym polu karnym powstrzymał Piesio (DOLCAN)
44'
niecelny strzał z dystansu Ławy (ARKA)
45'
sędzia napomina Cichockiego (DOLCAN), ale jeszcze bez kartki, gdyż były piłkarz Arki odkopnął piłkę po gwizdku
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
doliczonego czasu mogłoby nie być, gdyż piłkarze praktycznie przestali ten okres w środku boiska
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. BEZ GOLI W GDYNI
Arka rozpoczęła szybko, ale czym dłużej trwał mecz tym akcje były coraz wolniejsze. Gospodarze mieli dwie dobre okazje na gole, ale pudłowali Marcus (ARKA) i Wojowski (ARKA). Tym samym żółto-niebiescy kończą tę połowę bez żadnego celnego uderzenia.
Natomiast oglądając Dolcan już się nie dziwimy, że to drużyna, która najczęściej remisuje w tym sezonie. Na 17 meczów takim rezultatem zakończyła 11. Goście są dobrze zorganizowani w defensywie, ale zadowalają się rozbijaniem ataków Arki. Niby kilka razy próbowali kontratakować, ale kończyli te akcje uderzeniami z dystansu. Jeden z tych strzałów był celny, ale nie miał prawa zaskoczyć Miszczuka (ARKA).
w przerwie konkurs dla kibiców, wylosowane wcześniej osoby mają za zadanie kopnąć tak w piłkę, by zbić jak najwięcej kręgli
46'
drugą połowę rozpoczął Dolcan, obie drużyny bez zmian w składach
46'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - z trybun
47'
niecelny strzał Wojowskiego (ARKA)
48'
wolny dla Arki 35 metrów na wprost bramki gości po faulu Łuszkiewicza (DOLCAN) na Lechu (ARKA)
49'
z wolnego uderzył Warcholak (ARKA), piłka wysoko nad bramką
50'
teraz wolny w podobnej odległości, ale od bramki Arki
51'
celny strzał Łuszkiewicza (DOLCAN) z wolnego z 35. metra, Miszczuk (ARKA) obronił, choć z pewnymi kłopotami
52'
po dośrodkowaniu Wojowskiego (ARKA) Leszczyński (DOLCAN) ubiegł Szuberta (ARKA) w polu bramkowym
53'
Nalepa (ARKA) miał dużo miejsca przed polem karnym, mógł strzelać lub celnie podać do Marcusa (ARKA), ale podał do rywala
54'
róg dla Dolcanu
55'
[0:1] DOLCAN STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Łuszkiewicz.
Jednak dopiero po meczu dowiemy się, kogo sędziowie uznają za autora tej bramki. Łuszkiewicz "zakręcił" bowiem piłkę z rogu. Wpadła ona albo bezpośrednio do siatki, ale wbił ją tam ostatecznie, któryś ze skaczących do niej piłkarzy Arki: Warcholak bądź Miszczuk.
Nie ma natomiast wątpliwości, że gol padł, gdyż piłka cały obwodem przekroczyła linię bramkową.
56'
Żółtą kartką został ukarany Piesio (DOLCAN).
58'
strzał nożycami Szuberta (ARKA), broni bramkarz, ale sędzia też gwiżdże spalonego
60'
DOLCAN przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Chałas, w jego miejsce wchodzi Grzelak.
61'
podwójna zmiana w Arce
61'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nalepa, w jego miejsce wchodzi Łukasiewicz.
61'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lech, w jego miejsce wchodzi Wardziński.
62'
"MZKS ARKA" - skandowanie z trybun
62'
Ława (ARKA) dobrze podał do Wardzińskiego (ARKA), ale ten przegrał pojedynek biegowy z obrońcami
63'
"Gdyńska Arka" - z trybun
64'
trener Niciński nerwowo gestykuluje przy linii bocznej
65'
[1:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Wardziński. Największa w tym golu zasługa jest Marcusa. To on posłał piłkę po ziemi w polu karnym, a Wardziński tylko lekko ją dotknął końcem piłkarskiego buta
65'
to tysięczna bramka Arki w historii występów na zapleczu ekstraklasy
68'
przepychanki między kilkunastoma piłkarzami obu drużyn
68'
sędzia daje po jednej kartce dla obu drużyn
68'
Żółtą kartką został ukarany Klepczarek (DOLCAN).
68'
Żółtą kartką został ukarany Ława (ARKA).
68'
dla Ławy (ARKA) to czwarta żółta kartka w tym sezonie, to oznacza, że za tydzień nie zagra w wyjazdowym meczu z Sandecją Nowy Sącz
69'
Oficjalna frekwencja - 3087 kibiców
71'
z trybun chóralne "Arka gol"
71'
gdynianie po zdobyciu wyrównania znów ruszyli do zdecydowanego ataku
72'
kolejne kapitalne zagranie z prawego skrzydła Marcusa (ARKA), piłka zagrana po ziemi w pole bramkowego, ale zamykającemu akcję Wojowskiemu (ARKA) zabrakło centymetrów, by sięgnąć ją nogą i posłać do siatki
75'
trener Niciński przy linii bocznej daje znak ręką podopiecznym, aby jeszcze podkręcili tempo
75'
strzał nad poprzeczką Łukasiewicza (ARKA)
76'
"Gdynia czeka, my czekamy na zdobycie drugiej bramy" - z trybun
80'
ostry faul na Marcusie (ARKA), Brazylijczyk potrzebuje pomocy medycznej
80'
Żółtą kartką został ukarany Łuszkiewicz (DOLCAN).
81'
piłka po dośrodkowaniu Ławy (ARKA) z wolnego nie została dotknięta przez żadnego z piłkarz i nieznacznie minęła słupek
82'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szubert, w jego miejsce wchodzi Calderon.
83'
indywidualna akcja Wojowskiego (ARKA), strzelił dwukrotnie i dwukrotnie był blokowany, róg dla gospodarzy
84'
po dośrodkowaniu z rogu Calderona (ARKA) niecelny strzał Marcusa
85'
Ława (ARKA) przerwał groźnie wyglądającą kontrę Piesia (DOLCAN)
86'
po dośrodkowaniu Wojowskiego (ARKA) niecelny strzał głową Wardzińskiego (ARKA), sędzia uznał jeszcze, że przy wyskoku napastnik Arki faulował Cichockiego (DOLCAN)
87'
"O Areczko ty najlepszych kibiców w Polsce masz..." - z trybun
87'
DOLCAN przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mazek, w jego miejsce wchodzi Włodarczyk.
89'
[2:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Łukasiewicz. Akcja defensorów. Lewy obrońca Warcholak z autu podał do Sobieraja, stoper niczym rasowy skrzydłowy dośrodkował w pole karne, a defensywny pomocnik, wprowadzony do gry po przerwie, głową strzelił gola, miejmy nadzieje, że zwycięskiego
89'
"Jeszcze jeden" - z trybun
90'
3 minuty doliczone
90'
nerwy puszczają gościom, brzydki faul Grzelaka (DOLCAN) na Glauberze (ARKA), dziwne, że bez kartki
90+2
goście grają na tzw. aferę, Miszczuk (ARKA) pewnie złapał długą piłkę zagrywaną we własne pole karne
90+3
nieporozumienie w Arce, piłka od Ławy (ARKA) do Marcusa (ARKA) wychodzi na aut
90+3
KONIEC MECZU. ARKA WYGRAŁA 2:1
"Arka trzy punkty ma..." - śpiewają kibice
kibice i piłkarze Arki wspólnie celebrują zwycięstwo, z trybun padła pytanie: "Kto wygrał mecz?", z boiska słychać odpowiedź: "Arka!"
sędzia w protokole meczowy zapisał, że gola dla Dolcanu bezpośrednio z rogu strzelił Łuszkiewicz (DOLCAN), możemy zatem już oficjalnie potwierdzić to co pisaliśmy w 55. minucie

• ARKA GDYNIA - Dolcan Ząbki 2:1 (0:0)
  • Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki 2:2 (1:1)
  • Flota Świnoujście - Zagłębie Lubin 1:2 (1:2)
  • Widzew Łódź - GKS Katowice 1:1 (1:1)
  • GKS Tychy - Sandecja Nowy Sącz 2:7 (0:1)
  • Wisła Płock - Bytovia 2:1 (1:1)
  • Chojniczanka - Pogoń Siedlce 5:0 (1:0)
  • Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Chrobry Głogów 3:0 (1:1)
  • Miedź Legnica - Olimpia Grudziądz 2:0 (0:0)

Opinie (86) ponad 50 zablokowanych

• Obawiałem się o wynik, ale jest dobrze! Bardzo dobre zmiany. (5)

Jest pięknie.

• 72 15

• (4)

A ja się nie obawiam o awans.

• 10 19

• A ja myśle ,że wy na majstra bedziecie szli jeszcze 100 lat (1)

• 24 9

• Wy szybciej spadniecie niż Arka wejdzie

Więc derby w 1 lidze niebawem

• 31 7

• ? (1)

Uważaj , spadek i wyprzedaż resztek majątku wkrótce, tym się chłopie martw !

Macie swoje bardzo poważne problemy , znowu od V ligi czas znowu będzie zacząć ?

Może to byłoby lepsze dla was ?

Oczyścić tą stajnię , posprzątać , uratować to co jest waszą własnością jeżeli coś jeszcze nią jest ,

• 20 3

• Naprawdę?

• 3 2

• Arka jest wielka. (1)

Jeszcze jest nadzieja i szansa na awans.

• 53 36

• czekamy czekamy

• 1 0

• Pięknie.. Jest walka i chęć grania.. Kolejna wygrana. Gratuluję!!

• 58 12

• Wielki szacun :) bardzo mnie cieszy to zwycięstwo w kontekście zachowania kibiców lehji :) (2)

Ogromne gratulacje dla Nitka, stracony czas Dźwigały...:(

• 66 22

• Pamiętam jak wypowiadał się brat Nitka; jak Nitek został 1 trenerem...

właściwy człowiek na właściwym miejscu...