fot. Krzysztof Mystkowski/KFP
W samo południe zabrzmiały inauguracyjne gwizdki meczów noworocznych w Gdańsku i Gdyni. Więcej bramek padło przy ul. Olimpijskiej, gdzie Arka pokonała Bałtyk 3:2, ale pierwszy gol 2009 roku w Trójmieście padł przy ul. Traugutta. O godzinie 12:09 Mariusz Pawlak z drużyny oldbojów Lechii pokonał bramkarza Polityków i Przyjaciół
.Weterani biało-zielonych z Politykami zagrali po raz czwarty. Na dobrą sprawę wynik spotkania był znany zanim gra rozpoczęła się. Wystarczyło spojrzeć w skład gospodarzy. Sławomir Wojciechowski, Radosław Michalski, Tomasz Unton, Mariusz Pawlak, Rafał Kaczmarczyk, Maciej Kozak, Lech Kulwicki czy Andrzej Marchel nie mogli przestraszyć się nawet... premiera. - Dla mnie to giganci. Same nazwiska mówią wszystko - przyznał Donald Tusk, który nie wyszedł w pierwszym składzie, a po przerwie opuścił boisko. Co prawda szef rządu strzelił gola dzień wcześniej w meczu byłych pracowników Spółdzielni Pracy Usług Wysokościowych, ale 1 stycznia już ta sztuka mu się nie powiodła. Jego drużyna znów zeszła z boiska pokonana. W Sylwestra "starzy" przegrali z "młodymi" 2:3, a oldboje Lechii triumfowali 3:0.
I był to najniższy wymiar kary. Poza golami Pawlaka, Kaczmarczyka i Marchela w poprzeczkę strzelił Michalski, a kolejna bomba Pawlaka obiła spojenie słupka z poprzeczką. - Dla mnie był to mecz szczególny. Grałem z dedykacją dla mojej mamy, której w Sylwestra miałem pogrzeb - powiedział Mariusz, który wkrótce zamierza rozwiązać kontrakt z Polonią Warszawa, ale z wyczynowej kariery jeszcze nie rezygnuje.
O wiele większe emocje były w Gdyni. Prowadzenie zdobył Bałtyk, ale ostatecznie to Arka triumfowała 3:2. Zwycięskiego gola zdobył Jacek Kaszubowski. Dla żółto-niebieskich bramkę strzelił również dawno nie widziany na krajowych boiskach, Mirosław Tłokiński. 53-latek na co dzień mieszka w Szwajcarii, a w Gdyni wykorzystał w meczu oldbojów karnego.




















Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.