Polska uległa Niemcom na inaugurację MEJ

15 sierpnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Dzięki trafieniom Macieja Majdzińskiego (nr 14) Polacy toczyli z Niemcami wyrównany mecz, ale tylko do wyniku 6:6. Później rywale kompletnie odjechali biało-czerwonym. Dzięki trafieniom Macieja Majdzińskiego (nr 14) Polacy toczyli z Niemcami wyrównany mecz, ale tylko do wyniku 6:6. Później rywale kompletnie odjechali biało-czerwonym.

Blisko 1,5 tysiąca kibiców, którzy przyszli dopingować reprezentację Polski piłkarzy ręcznych podczas inauguracyjnego meczu mistrzostw Europy do lat 18, przeżyło zawód. Biało-czerwoni wysoko przegrali z Niemcami 22:31 (11:17). W piątek o godzinie 19:30 podopieczni Rafała Kuptela zmierzą się z Białorusią. Wstęp do Gdynia Arena na to spotkanie, podobnie jak na wszystkie pozostałe pojedynki turnieju, także te odbywające się w gdańskiej gali AWFiS, jest bezpłatny.

POLSKA: Szot, Skrzyniarz - Bekisz 1, Brukwicki, Cichocki 1, Janikowski 1, Kawka, Kowalczyk 6, Majdziński 5, Mastalerz 3, Moryto 1, Mrozowicz, Pietruszko, Rolka 3, Skibiński 1, Wypych

NIEMCY: Porath, Birlehm - Barten, Blos 1, Claus 3, Haider, Keller 1, Kirchenbauer 4 , Mertens 3, Muller Jerome 3, Muller Jonas, Schade 2, Struck 3, Weisgerber 4, Williams 1, Zintel 6

Andrzej Biernat, minister sportu i turystyki oraz Henryk Szczepański, wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce dokonali uroczystego otwarcia mistrzostw, a w imieniu władz europejskiej federacji przemawiał Duńczyk Per Bertelsen, członek Komitetu Wykonawczego EHF.

Ceremonia otwarcia, program artystyczny, a przede wszystkim liczna widownia najwyraźniej zestresowały reprezentantów Polski. Od razu na początku meczu Arkadiusz Moryto nie wykorzystał rzutu karnego.

Kolegów do walki starał się poderwać Maciej Majdziński. To w dużej mierze dzięki jego trafieniom Polacy toczyli wyrównany mecz do wyniku 6:6.

Jeszcze przy 8:10 podczas przerwy na żądanie Rafał Kuptel próbował przypomnieć podopiecznym, jakie są założenia w grze defensywnej, ale obrona przed przerwa kompletnie zawiodła. Efekt to aż 17 straconych bramek!

Niestety, po zmianie stron wcale nie było lepiej. Niemcy szybko wybili z głowy Polakom marzenia o pościgu. Mecz był już rozstrzygnięty praktycznie w 42. minucie, gdy rywale mieli aż 10 bramek przewagi (23:13).

W piątek o godzinie 19:30 Polacy w Gdynia Arena zmierzą się z Białorusią. Jako że rywale wygrali na inaugurację, dla naszej drużyny będzie to mecz o wszystko. Praktycznie tylko zwycięstwo pozwoli biało-czerwonym utrzymać szanse na awans do czołowej "8" turnieju, co będzie równoznaczne z kwalifikacją do przyszłorocznych mistrzostw świata.

• Kuptel!

Kuptel ty wiesz od czego jesteś w tej drużynie? Cały czas mają pchać się środkiem mając jedną wypracowaną akcję? Może byś pomógł chłopakom troszkę. Krzyczeć "ręce" w obronie potrafi każdy. Mam nadzieję, że stać cię na więcej!