Asseco porażkę od zakończenia sezonu

7 maja 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Pod koniec spotkania A.J. Walton nie napędzał odpowiednio ataków Asseco, a to uniemożliwiało odrabianie strat. Pod koniec spotkania A.J. Walton nie napędzał odpowiednio ataków Asseco, a to uniemożliwiało odrabianie strat.

Tylko w trzeciej kwarcie Stelmet Zielona Góra zagrał jak mistrz Polski, ale to wystarczyło, aby Asseco przegrało w Gdynia Arena 51:64 (19:16, 13:13, 12:28, 7:7). Gospodarzom nie pomogła tym razem dobra postawa w polu trzech sekund Ovidijusa GaldiksaPiotra Szczotki, którzy zdobyli razem 27 punktów oraz zaliczyli 32 zbiórki. W serii ćwierćfinałowej do trzech zwycięstw drużyna Davida Dedka jest o jedną porażkę od odpadnięcia z rozgrywek. Kolejny mecz w piątek, w Gdyni, o godz. 20:15.

Szczotka 14 (13 zb.), Galdikas 13 (19 zb.), Dmitriew 11 (2x3), Walton 8, Seweryn 2 oraz Frasunkiewicz 2, Kowalczyk 1, Matczak 0, Żołnierewicz 0, Paredes 0
Sędziowie: Trawicki, Szczerba, Moszakowski
Widzów: 2000
Zamojski 12 (2x3), Dragicević 11 (5 zb.), Koszarek 11 (1x3, 6 as.), Eyenga 5, Brackins 2 (6 zb.) oraz Ginyard 7, Hrycaniuk 6 (8 zb.), Cel 5 (1x3), Chanas 5 (1x3), Cesnauskis 0

Trenerzy po meczu:

David Dedek David Dedek
David Dedek (Asseco) - Stelmet narzucił nam trudne warunki, szczególnie w trzeciej kwarcie. Przez to wygrali ten mecz. Dobrze broniliśmy w  pierwszej połowie i w czwartej kwarcie. W ataku nie trafiliśmy jednak wielu otwartych rzutów. Muszę podziękować koszykarzom za walkę. Przegrywamy 1-2, ale czekamy na piątkowy mecz. Wtedy wszystko się może wydarzyć.

Mihailo Uvalin Mihailo Uvalin

Mihailo Uvalin (Stelmet) - Wiedzieliśmy, że po słabym występie w drugim starciu trzeba zmotywować drużynę. Mogę powiedzieć, że dobrze wykonaliśmy naszą pracę. Jestem dumny z tego, co pokazała moja drużyna. Szczególnie w defensywie. Daliśmy sobie rzucić w drugiej połowie tylko 19 pkt. Przed tym meczem powiedziałem moim zawodnikom nie, że musimy wygrać, ale że musimy dużo zmienić po ostatnim spotkaniu. I oni to zrealizowali.

Jak na razie tylko jeszcze w jednej parze ćwierćfinałowej, poza Asseco - Stelmet, odbędzie się czwarty mecz serii. Rosa Radom pokonała wczoraj Anwil Włocławek i przegrywa 1-2. W półfinale są już za to koszykarze PGE Turowa Zgorzelec, którzy 3-0 wygrali z AZS Koszalin.
Trwa trzeci mecz w parze Trefl - Energa Czarni. Sopocianie prowadzili po pierwszej kwarcie 14:9.
Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek wręcza listy gratulacyjne mistrzyniom Polski U-18, koszykarkom VBW GTK Gdynia.
Do przerwy Trefl przegrywa w Słupsku 30:33. Najwięcej punktów dla żółto-czarnych - 12 zdobył Paweł Leońzcyk.
Goście rozpoczną piątką: Dragicević (STELMET), Koszarek (STELMET), Zamojski (STELMET), Eyenga (STELMET), Brackins (STELMET)
Piątka gospodarzy: Walton (ASSECO), Galdikas (ASSECO), Dmitriew (ASSECO), Szczotka (ASSECO), Seweryn (ASSECO)
1'
Zaczynamy mecz, pierwsza piłka dla Stelmetu
1'
Grać na całego i walczyć do upadłego - śpiewają kibice Asseco
1'
Pierwsza minuta to jedynie niecelne rzuty
za 2 punkty
2'
[0:2] 2 punkty zdobywa Dragicević (STELMET), którzy rzucił nad Dmitriewem
za 3 punkty
3'
[3:2] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szczotka (ASSECO).
za 2 punkty
3'
[3:4] 2 punkty z półdystansu zdobywa Dragicević (STELMET).
4'
Zielona Góra - skanduje ok. 10-osobowa grupka kibiców gości
za 2 punkty
4'
[5:4] 2 punkty zdobywa Szczotka (ASSECO). Asysta Waltona
wolne (tylko 1 trafiony)
5'
[6:4] Tylko jeden rzut wolny trafia Dmitriew (ASSECO).
za 2 punkty
5'
[8:4] 2 punkty wsadem, po ofensywnej zbiórce zdobywa Galdikas (ASSECO).
za 3 punkty
5'
[8:7] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dragicević (STELMET).
za 2 punkty
6'
[8:9] 2 punkty rzutem nad Galdikasem zdobywa Koszarek (STELMET).
za 3 punkty
6'
[11:9] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dmitriew (ASSECO).
za 3 punkty
6'
[11:12] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koszarek (STELMET).
6'
Gdynia, Gdynia - skandują fani
za 2 punkty
7'
[13:12] 2 punkty zdobywa Szczotka (ASSECO).
za 2 punkty
8'
[15:12] 2 punkty wsadem zdobywa Galdikas (ASSECO), który dobił własny, niecelny rzut
za 2 punkty
9'
[17:12] 2 punkty po wejściu pod kosza zdobywa Dmitriew (ASSECO).
za 2 punkty
10'
[17:14] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa Hrycaniuk (STELMET).
za 2 punkty
10'
[19:14] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Frasunkiewicz (ASSECO).
za 2 punkty
10'
[19:16] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa Hrycaniuk (STELMET).
10'
Niecelny rzut z połowy boiska Kowalczyka (ASSECO) kończy pierwszą kwartę
11'
Stelmet zaczyna drugą kwartę
za 2 punkty
11'
[19:18] 2 punkty z półdystansu zdobywa Zamojski (STELMET).
za 2 punkty
11'
[19:20] 2 punkty spod kosza zdobywa Cel (STELMET). Asysta Zamojskiego
za 2 punkty
13'
[21:20] 2 punkty z półdystansu zdobywa Walton (ASSECO).
za 3 punkty
13'
[21:23] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Cel (STELMET).
14'
Asseco Gdynia - skandują kibice
za 2 punkty
15'
[21:25] Szczęśliwie 2 punkty zdobywa Koszarek (STELMET).
za 2 punkty
15'
[23:25] 2 punkty z kontry zdobywa Seweryn (ASSECO).
za 2 punkty
16'
[25:25] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Dmitriew (ASSECO). Do tego faul Cela
16'
Dmitriew (ASSECO) pudłuje wolnego
wolne (trafione oba)
16'
[27:25] Szczotka (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
17'
[27:27] 2 punkty rzutem o tablicę z półdystansu zdobywa Eyenga (STELMET).
za 2 punkty
17'
[27:29] 2 punkty z półdystansu zdobywa Chanas (STELMET).
czas
17'
Przerwa na żądanie Dedka (ASSECO).
za 2 punkty
17'
[29:29] 2 punkty wsadem po podaniu Żołnierewicza zdobywa Galdikas (ASSECO).
17'
Asseco, Asseco - skandują fani
czas
19'
Przerwa na żądanie Uvalina (STELMET).
19'
Twardo w obronie, Asseco, twardo w obronie - śpiewają kibice
za 3 punkty
20'
[32:29] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szczotka (ASSECO).
20'
Niecelny rzut Waltona (ASSECO) na KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
A Trefl przegrywa po trzech kwartach 39:54
Najwięcej punktów w pierwszej połowi zdobył Szczotka (ASSECO) - 12. Obie drużyny trafiły po 13 rzutów. Gdynianie prowadzą także w zbiórkach 25:15, a goście nie mają żadnej ofensywnej zbiórki.
21'
Asseco zaczyna drugą połowę
za 3 punkty
21'
[35:29] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dmitriew (ASSECO).
22'
10 zbiórka Galdikasa (ASSECO)
za 2 punkty
22'
[37:29] 2 punkty wsadem, po dobitce zdobywa Galdikas (ASSECO).
za 2 punkty
23'
[37:31] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Dragicević (STELMET).
23'
Asseco Gdynia - skandują fani
za 3 punkty
23'
[37:34] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
za 2 punkty
24'
[37:36] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Eyenga (STELMET). Do tego faul
czas
24'
za 1 punkt
24'
[37:37] Rzut wolny trafia Eyenga (STELMET).
za 2 punkty
24'
[37:39] 2 punkty z półdystansu zdobywa Dragicević (STELMET).
za 2 punkty
25'
[37:41] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa Koszarek (STELMET).
25'
Gramy, Gdynia, gramy - skandują kibice
25'
Przechwyt Waltona (ASSECO) i niesportowe przewinienie Zamojskiego (STELMET)
25'
[38:41] Tylko jeden rzut wolny trafia Walton (ASSECO).
za 2 punkty
26'
[38:43] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa Brackins (STELMET).
27'
Tymczasem zakończył się mecz w Słupsku, Trefl przegrał 56:69. W serii do trzech zwycięstw sopocianie prowadzą 2-1, czwarty mecz w piątek, w hali Energi Czarnych.
27'
[38:45] Koszarek (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
27'
[38:47] 2 punkty wsadem z kontry zdobywa Zamojski (STELMET).
czas
27'
za 2 punkty
27'
[40:47] 2 punkty zdobywa Galdikas (ASSECO). Do tego faul Ginyarda
za 1 punkt
27'
[41:47] Rzut wolny trafia Galdikas (ASSECO).
28'
[41:49] Zamojski (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
29'
[41:52] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Chanas (STELMET).
29'
za 2 punkty
29'
[41:54] 2 punkty z kontry zdobywa Ginyard (STELMET) plus faul Szczotki
za 1 punkt
29'
[41:55] Rzut wolny trafia Ginyard (STELMET).
29'
[43:55] Walton (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
30'
[44:55] Tylko jeden rzut wolny trafia Walton (ASSECO).
za 2 punkty
30'
[44:57] 2 punkty z kontry zdobywa Ginyard (STELMET).
30'
Koniec trzeciej kwarty
31'
Stelmet zaczyna czwartą kwartę
31'
Gdynia, Gdynia - skandują kibice
za 2 punkty
33'
[46:57] 2 punkty wsadem zdobywa Galdikas (ASSECO).
za 2 punkty
34'
[46:59] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Hrycaniuk (STELMET).
35'
Gdynia, Gdynia - słychać w hali
36'
Obie drużyny tylko po razie trafiły w tej kwarcie do kosza. Dużo nieskutecznej gry.
za 2 punkty
36'
[48:59] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Szczotka (ASSECO).
za 2 punkty
36'
[48:61] 2 punkty zdobywa Ginyard (STELMET), asysta Zamojskiego
za 2 punkty
37'
[50:61] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Walton (ASSECO).
czas
37'
37'
Zastal, Zastal - skandują kibice przejezdnych
czas
38'
38'
Ginyard (STELMET) pudłuje oba wolne
40'
Błąd 24 sekund Asseco
za 3 punkty
40'
[50:64] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
schodzi za faule
40'
Hrycaniuk (STELMET) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu. 23,5 sekundy do końca kwarty.
40'
[51:64] Tylko jeden rzut wolny trafia Kowalczyk (ASSECO).
40'
KONIEC MECZU
Stelmet prowadzi w serii do trzech zwycięstw 2-1. Kolejny mecz w Gdynia Arena, w piątek, godz. 20:15.

• stelmet wyszedł bardziej skoncentrowany niż na mecze e-ligi
    ale u nas była walka, była obrona a jeszcze w tym sezonie nie widziałem chyba tyle wykręconych z kosza piłek po rzutach asseco - nie mieliśmy dnia
    franzowi trzeba skombinować jakiś wózek inwalidzki na piątek - będzie szybszy, matczak musi zobaczyć na jednym z ostatnich treningów jak wygląda piłka, bo nie wiem co on na parkiecie poza faulowaniem robi, sewer chociaż trochę kryty jest bezużyteczny...
    na parę minut przed końcem przegrywając 10-oma zamiast poganiać i jak najwięcej rzucać ci grają na czas pełne 24 s - gdzie tu sens?
    szkoda zamoja dla zielonki i mam nadzieję że w piątek będzie lepiej

• 16 2

• widzów rzeczywiście równo 2000 ? Wątpię

• 6 14

• Pacek the best

Najpierw euforia po wygranym meczu w ZG a teraz znowu zaczyna się opluwanie APG - jaki kraj tacy kibice.
    ps. Pozdrowienia dla prawdziwych fanów basketu i brawo dla APG za walkę (powodzenia w Piątek)

• 20 3

• Co się działo w 4. kwarcie?!

7-7? w play-off TBL? tam poszedł gruby wałek na under, czy co się, do cholery, działo? podawali do siebie nawzajem, czy rzucali w kotary?

• 3 4

• Stelmet jest słaby i gdyby Asseco nie robiło w trzeciej kwarcie tylu wręcz szkolnych błędów byłoby 2:1 dla gdynian!

• 14 2

• do zobaczenia w piątek

Mecz był szybki i dobry do oglądania.
    Ambicja niosła Asseco przez pierwsze 2 kwarty. Póki starczyło sił .Potem Mistrz Polski grając swoje , z dłuższą ławą i wyrównanym składem przeważył losy meczu.
    Pochwalić należy głośny i kulturalny doping klubu kibica,
    Ovidius zrobił wielkie postępy od początku sezonu i jest teraz filarem zespołu.
    Na parkiecie ponad 30minut .Zbiórki, wsady,bloki, nawet skuteczny w osobistych.Brawo dla trenera i zawodnika za rzetelna pracę.
    Walton bez formy .Szarże pod kosz dzisiaj kasowane bezlitosnie.
    W piatek kolejny mecz o wszystko.

• 19 1

• dzięki za walkę

Byłem, widziałem, dzięki chłopaki z Asseco za walkę! Graliśmy z mistrzem Polski, więc nie jest wstyd przegrać. W piątek będzie lepiej.

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 28 5 23 2263:2459 33

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 29 kolejki

• MKS Dąbrowa Górnicza - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA (sobota, godz. 15:30)
  • TREFL SOPOT - Śląsk Wrocław (niedziela, godz. 17:30)
  • Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Start Lublin 96:93 (27:27, 29:16, 24:22, 16:28)