Zagłębie nie dało szans Łączpolowi

5 lutego 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Adrianna Górna zdobyła 8 bramek dla Łączpolu w meczu z Metraco Zagłębiem. Gdańszczanki były jednak bez szans z wyżej notowanymi rywalkami, które znakomicie radziły sobie w obronie. Adrianna Górna zdobyła 8 bramek dla Łączpolu w meczu z Metraco Zagłębiem. Gdańszczanki były jednak bez szans z wyżej notowanymi rywalkami, które znakomicie radziły sobie w obronie.

Piłkarki ręczne AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk przegrały na wyjeździe z Metraco Zagłębiem Lubin 23:34 (10:17). Tym samym akademiczki w dość bolesny sposób przerwały serię czterech kolejnych zwycięstw w PGNiG Superlidze Kobiet.

ZAGŁĘBIE: Wąż, Maliczkiewicz - Załęczna 3, Grzyb 2, Mączka 5, Semeniuk 4, Buklarewicz 4, Wiertelak 1, Ważna 3, Marić 9, Jochymek 3, Belmas, Milojević

ŁĄCZPOL: Kajumowa, Chojnacka - Mazurek 1, Siódmiak 3, Kalska 2, Żukowska, Górna 8, Stachowska 3, Tomczyk, Masna 2, Gędłek, Hartman, Ciura, Cirjan, Skonieczna 4

Gdańskie szczypiornistki z pewnością nie były faworytem niedzielnego spotkania. Passa czterech kolejnych ligowych zwycięstw odniesionych w tym roku ze słabszymi zespołami, a także wynik meczu z Zagłębiem we własnej hali (porażka 25:27) pozwalały jednak wierzyć, że podopieczne Edyty Majdzińskiej nawiążą walkę z wyżej notowanymi rywalkami.

Niestety, nadzieje te zostały rozwiane praktycznie po 10 minutach gry. Jeszcze po trafieniu Pauliny Masnej w 9. minucie spotkania Łączpol tracił do Zagłębia jedną bramkę (3:4). Gospodynie zapisały na swoim koncie serię 6-ciu trafień pod rząd, z czego 3 zdobyła bezlitosna dla rywalek Żany Marić.

Trener Majdzińska dwukrotnie prosiła o czas, ale uwagi przekazane jej zawodniczkom nie podziałały. Łączpol kompletnie nie radził sobie ze znakomicie dysponowaną defensywą lubinianek. Co gorsze, akademiczki w tym elemencie radziły sobie wręcz przeciwnie. Do przerwy Zagłębie nawrzucało im 17 bramek. Łączpol zdobył 10, z czego aż połowę po rzutach karnych.

Po przerwie gospodynie dokończyły to, co zaczęły przed zmianą stron. Gdańszczanki dług trzymały się dzielnie i na 10 minut przed końcem meczu prowadzenie Zagłębia było tylko o bramkę wyższe niż po pierwszej części gry. Seria 4 bramek pozwoliła im jednak powiększyć przewagę. Skończyło się na 34:23, choć mogło być wyżej, bo na 5 sekund przed ostatnim gwizdkiem rzut karny zmarnowała Marić rzucając obok bramki.

Wyniki 16 kolejki

• VISTAL GDYNIA - Energa AZS Koszalin 16:22 (8:9)
  • Metraco Zagłębie Lubin - AZS ŁĄCZPOL AWFiS GDAŃSK 34:23 (17:10)
  • Pogoń Baltica Szczecin - Kram Start Elbląg 20:26 (9:10)
  • KPR Kobierzyce - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 22:18 (9:9)
  • Piotrcovia - UKS PCM Kościerzyna 30:30 (15:14)
  • Selgros Lublin - KPR Jelenia Góra 39:22 (21:13)

Opinie (9)

• Planowo i bez niespodzianki

Jak kiedyś pisałem - za silne dla najsłabszych, bez szans z najlepszymi. Zespół na 5-6 miejsce w lidze ale dobre i to na początek.

Niech tylko młode nabiorą doświadczeni ai powinno być lepiej, trzeba w to wierzyć.

• 12 3

• jedna porażka może się zdarzyć

wypadek przy pracy zaraz wrócą do wygrywania

• 3 3

• Zgodnie z planem. Teraz zacznie się nieskończona seria przegranych i 7 lokata na koniec. Forma raczej się nie znajdzie.

• bez szans

Zobaczymy, co będzie za tydzień. Pogoń ostatnio przegrywa. Będzie ciężko, ale trzeba powalczyc! Głowa do góry, dziewczyny!

• 4 2

• Trzeba zacząć zdobywać punkty z drużynami z czołówki i to już za tydzień, inaczej z pierwszej szóstki nici i dalsza część sezonu będzie sportowo stracona.

• 4 2

• kiepska obrona

tragicznie w obronie kolejny mecz tracimy ponad 30 bramek. Tak to jest jak oddaje się najlepiej grając w obronie Lalewicz... ehhhh ale