Koszykarki Basketu drugie w memoriale Dydek

21 września 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Gdynianki przegrały mecz z Energą Toruń, ale drugie miejsce w memoriale Małgorzaty Dydek zapewniły sobie pokonując Telge Basket. Na zdjęciu od lewej: Anna Jakubiuk, Angelika Stankiewicz, Kelsey Simon i Małgorzata Misiuk. Gdynianki przegrały mecz z Energą Toruń, ale drugie miejsce w memoriale Małgorzaty Dydek zapewniły sobie pokonując Telge Basket. Na zdjęciu od lewej: Anna Jakubiuk, Angelika Stankiewicz, Kelsey Simon i Małgorzata Misiuk.

Na drugim miejscu zakończyły koszykarki Basketu Gdynia turniej o Puchar Trzech Prezydentów "Ku czci Małgorzaty Dydek". Podopieczne Vadima Czaczuro przegrały z Energą Toruń 72:88 (19:27, 20:17, 17:22, 16:22), a następnie pokonały szwedzki Telge Basket 85:71 (16:15, 18:19, 19:10, 32:27). Najwięcej punktów dla zespołu zdobyły Dominika Miłoszewska oraz pozyskana w czwartek Kataryna Dorogobuzowa.

Gdynianki turniej z udziałem trzech zespołów rozpoczęły w hali GOSiR. Spotkanie z Energą Toruń dostarczyło niemałych emocji. W zespole gospodyń mecz bardzo dobrze rozpoczęła Dominika Miłoszewska, która po 10 minutach na swoim koncie miała już 7 punktów. Po stronie "Katarzynek" niemal nie do zatrzymania była Aleksandra Pawlak, która po pierwszej kwarcie miała o 4 punkty więcej.

REPREZENTANTKA UKRAINY W BASKECIE GDYNIA

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się nowa gdyńska zawodniczka Kataryna Dogorobuzowa, która po 30 minutach miała na swoim koncie 15 punktów. Wciąż skuteczna była Miłoszewska, jednak było to za mało na świetnie dysponowane rywalki. Pomimo słabszego początku i niższego składu, walkę na tablicach w całym meczu wygrały gospodynie, ale do ich porażki przyczyniła się większa ilość strat oraz bardziej zespołowa gra przyjezdnych.

Wśród torunianek po raz pierwszy przeciwko byłym koleżankom z Basketu zagrała Małgorzata Misiuk, która opuściła drużynę latem. Skrzydłowa zdobyła 13 punktów będąc czwartą strzelczynią swojego nowego zespołu.

Basket Gdynia - Energa Toruń 72:88 (19:27, 20:17, 17:22, 16:22)
BASKET: Miłoszewska 17, Dorogobuzowa 17, Stankiewicz 11, Jakubiuk 8, Naczk 6, Koperwas 5, Simon 2, Pyka 2, Różyńska 2, Wilk 2, Ostrowska, Adamowicz

ENERGA: Pawlak 22, Harris 16, Suknarowska 15, Misiuk 13, Jackson 11, Ratajczak 4, Wieczyńska 3, Makowska 2, Kućko 1, Darnikowska 1, Płonka

Energa drugiego dnia rozgrywek pokonała Szwedki z Telge Basket i zapewniła sobie triumf w turnieju. Podopieczne Elmedina Omanica od pierwszego do ostatniego gwizdka kontrolowały przebieg tego spotkania. Po raz kolejny dobrze zapunktowała Misiuk, która zdobyła 19 "oczek" ustępując jedynie Pawlak (24 pkt).

Energa Toruń - Telge Basket 87:52 ( 26:12, 26:14, 17:12, 18:14)
ENERGA: Pawlak 24, Misiuk 19 pkt, Harris 18, Ratajczak 8, Jackson 8, Makowska 4, Reid 3, Suknarowska 3, Kućko 0, Płonka 0, Wieczyńska 0

TELGE: Stjarnstrom 15, Fagdemark 10, Ilic 7, Andersson 6, Ojeim 5, Halef 2, Nilsson 2, Jakovljevic 2, Ahlin 2, Astrom 1, Martinson 0, Edren 0

Turniej zakończyło starcie w Hali Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej pomiędzy Basketem a Telge. Stawką było drugie miejsce w imprezie. Po stronie gospodyń mecz dobrze rozpoczęły Angelika Stankiewicz oraz Dominika Miłoszewska, zaś Szwedek - Ida Andersson. Gdynianki od pierwszego gwizdka broniły agresywnie, co wymuszało liczne straty po stronie przyjezdnych. Niestety ich dobra gra w obronie nie przekładała się na punkty w ataku.

W ciągu pierwszych 10 minut zawodniczki Basketu trafiły zaledwie 6 z 20 oddanych rzutów, a mimo to na zakończenie pierwszej kwarty prowadziły jednym punktem. W drugiej kwarcie sytuacja na boisku niewiele się zmieniła. Gdynianki starały się wypracować większą przewagę, jednak lepsza gra szwedzkich koszykarek na tablicy spowodowała, że po 20 minutach na tablicy wyników był remis po 34.

Po zmianie stron dzięki skutecznym Monice Naczk oraz Katarynie Dorogobuzovej gdynianki systematycznie powiększały przewagę. Choć rywalki starały się odrobić straty, to nie były w stanie zatrzymać lepiej dysponowanych gospodyń. W ostatniej części meczu gra nabrała tempa, a oba zespoły grały niezwykle skutecznie.

W gdyńskiej drużynie punktowały głównie Stankiewicz oraz Naczk, zaś w drużynie Telge - Jennifer Stjamstrom. W czwartej kwarcie trenerzy sprawdzili całe swoje zespoły i na boisku pojawiły się wszystkie koszykarki. Choć walka trwała do samego końca, to głównie dzięki lepszej obronie i mniejszej liczbie strat, triumfowały gdynianki.

Basket Gdynia pokonał Telge Basket 85:71 (16:15, 18:19, 19:10, 32:27)
BASKET: Naczk 15, Stankiewicz 14, Miłoszewska 14, Dorogobuzowa 14, Różyńska 11, Simon 7, Koperwas 4, Kuras 2, Jakubiuk 2, Pyka 2, Wajler 0, Adamowicz 0

TELGE: Stjarnstrom 21, Olheim 17, Ahlin 7, Astrom 6, Fagdemark 5, Andersson 5, Nilsson 3, Edren 2, Jakovljevic 2, Ilic 2, Martinson 1, Halef 0

Opinie (2)

• miłe, że klub pamięta o Małgosi...

• 7 1

• Dobry mecz dziewczyny zagrały z Energą ale brakuje jeszcze aby mówić że są przygotowane do sezonu. Młodość pokazała się z dobrej strony. Oby tak dalej.