Pierwsza wygrana piłkarzy ręcznych we Francji

16 stycznia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
aktualizacja: godz. 19:16 (17 stycznia 2017)
Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu
Polscy piłkarze ręczni już po trzecim meczu grupowym stracili szansę na awans do 1/8 finału mistrzostw świata. Na zdjęciu trener Tałant Dujszebajew i rozgrywający Łukasz Gierak. Polscy piłkarze ręczni już po trzecim meczu grupowym stracili szansę na awans do 1/8 finału mistrzostw świata. Na zdjęciu trener Tałant Dujszebajew i rozgrywający Łukasz Gierak.

Aż do czwartej kolejki przyszło polskim piłkarzom czekać na zwycięstwo w finałach mistrzostw świata. Bohaterem był bramkarz Adam Morawski, absolwent SMS Gdańsk. Dzięki wygranej nad Japonią 26:25 (9:11) w końcowej klasyfikacji grać będą o miejsca 17-20. Przypomnijmy, że szansę na awans do 1/8 finału biało-czerwoni stracili dzień wcześniej, przegrywając z Rosją 20:24 (9:13). Rozgrywający Wybrzeża Gdańsk, Paweł Niewrzawa w tych spotkaniach zdobył 3 bramki.

POLSKA Morawski - Niewrzawa 1 bramka, Chrapkowski 2, T.Gebala 1, M.Gębala, Daćko 2, Łyżwa 4, Walczak 2, Krajewski 3, Daszek 5, Przybylski, Paczkowski 4, Jachlewski 1, Moryto 1

W mecz z Japonią Polacy nie zebraliby się do walki, gdy nie Adam Morawski. Absolwent SMS Gdańsk obronił 5 z 8 rzutów rywali, w tym karnego. Dlatego przegrywaliśmy tylko 0:2 i 1:3. Po niewiele ponad kwadransie gry Tałant Dujszebajew poprosił o czas. Po wznowieniu gry bramkę zdobył Niewrzawa. Bardzo dobrze zaczął spisywać się przede wszystkim Krzysztof Łyżwa. Zdobył 4 bramki, a Polska prowadziła 7:5 w 20. minucie.

Jednak wystarczyło że na ławkę kar trafił Michał Przybylski, a gra naszej reprezentacji znów się posypała. Japończycy wyszli na prowadzenie 11:8.

Druga połowa rozpoczęła się od zmarnowanego karnego przez Przemysława Krajewskiego. Trener Dujszebajew uznał, że nie ma co czekać. Na środek rozegrania desygnował Mateusza Jachlewskiego. zawodnik, który piłki recznej uczył się w Gdańsku jest nominalnym skrzydłowym, ale zdołał pokierować grą biało-czerwonych.

Ponadto udało się to co nigdy nie było atutem Polaków. Po dobrym interwencjach Morawskiego udało się wyprowadzić szybkie kontry. To dzięki nim w 42. minucie nasza drużyna wyszła na prowadzenie 18:16, a 6 minut później poprawiła na 21:18.

Ale nie zabrakło w tym meczu jeszcze emocji. Ostatnią minutę rozpoczęli Japończycy z piłką, przegrywając tylko 25:26. Na szczęście kapitalną interwencją popisał się Morawski. Była to jego 12. udana interwencja w tym meczu. To do niego trafiła nagroda MVP spotkania.

Dzięki tej wygranej Polacy obronili się przed spadkiem do grona 4 najsłabszych drużyn mistrzostw. Natomiast nic nie zmieniła się ich sytuacja w kontekście awansu do 1/8 finału. Tę szansę przegrali dzień wcześniej, ulegając Rosji 20:24 (9:13)

POLSKA Malcher, Morawski - Niewrzawa 2 bramki, Chrapkowski 1, T.Gebala 4, M.Gębala, Daćko 1, Gierak, Łyżwa, Walczak 1, Krajewski 2, Daszek 3, Przybylski 1, Paczkowski 3, Jachlewski 2, Moryto

MIMO PORAŻKI Z NORWEGIĄ BYŁY POWODY DO OPTYMIZMU. TAK RELACJONOWALIŚMY INAUGURACYJNY MECZ POLAKÓW NA MŚ

Mecz z Rosją wyglądał tak jak i ten turniej w wykonaniu Polaków. Nadzieja była tylko na początku tak jak optymistycznie, mimo ostatecznej porażki (20:22) wyglądał inauguracyjny mecz z Norwegią.

"Sbornej" biało-czerwoni nie pozwolili zdobyć bramki przez blisko 8 minut, rozpoczęli od prowadzenia 2:0. Niestety, jak już rywale zaczęli trafiać, to w ciągu niespełna 60 sekund udało to im się trzykrotnie. Co gorsza załamała się nie tylko obrona, ale przede wszystkim najwięcej do życzenia pozostawiała skuteczność naszej drużyny.

Wadim Bogdanow, który na co dzień gra w Azotach Puławy, doskonale skorzystał ze znajomości naszych reprezentantów. Rosyjski bramkarz już do przerwy odbijał średnio co drugi rzut. Natomiast na początku drugiej połowy na dobre "zamurował" bramkę, nie dając się pokonać nawet z karnych. Przemysław KrajewskiMichał Daszek po dwa razy przegrali pojedynki z golkiperem przy rzutach z 7 metrów.

W 41. minucie straty wzrosły zatem do 10:16. Co prawda w końcówce Polacy zerwali się jeszcze do walki, w dużej mierze dzięki interwencjom między słupkami Adama Malchera w 49. minucie zbliżyli się na 15:18, ale Rosjanie nie wypuścili wygranej z rąk.

MVP spotkania został oczywiście bramkarz Bogdanow, czyli podobnie jak po meczu z Brazylią nagroda trafiła do zawodnika PGNiG Superligi, ale nie Polaka.

PIŁKARZ RĘCZNY WYBRZEŻA GDAŃSK MIAŁ UDZIAŁ W 7 BRAMKACH, ALE POLSKA PRZEGRAŁA Z BRAZYLIĄ

Rozgrywający Wybrzeża Gdańsk wszedł do gry, gdy pojawiły się poważne kłopoty w ataku jeszcze w pierwszej połowie przy wyniku 5:7. Przed przerwą Niewrzawa wykorzystał 2 z 4 rzutów, ponadto po jego asyście był karny. Po zmianie stron nie miał jednak już zbytnio się czym pochwalić.

Rozgrywki grupowe w Nantes Polska skończy w czwartek meczem z Francją, która już zapewniła sobie awans do 1/8 finału z 1. miejsca, wygrywając wszystkie spotkania. Jednak bez względu na jego wynik nasza reprezentacja w grupie A zajmie 5. miejsce. To oznacza rywalizację o tzw. Puchar Prezydenta, czyli grę co najwyżej o 17. pozycję w końcowej klasyfikacji mistrzostw.W tej fazie pierwszym rywalem będzie 5. drużyna grupy B, a kolejnym ekipa z tego samego miejsca z grupy C lub D.

TUTAJ KOMPLET WYNIKÓW MISTRZOSTW ŚWIATA

Pozostałe wyniki 3. i 4. kolejki grupy A:
Brazylia - Japonia 27:24 (14:12), Francja - Norwegia 31:28 (16:12), Norwegia - Brazylia 39:26 (18:13), Francja - Rosja 35:24 (16:11)

• Ten odwieczny dylemat... (1)

Gdy bajzel cienki przędzie, to wina bajzelmamy czy dziewczynek?

• 7 0

• Masz rację, tylko się nie powtarzaj

• 2 0

• niestety tak jak po Norwegii była nadzieja

tak po Brazylii wiedziałem że jednak przeczucie sprzed turnieju się sprawdzi i nie wyjdą z grupy

• 22 0

• Ciężko się to oglądało

Można wybaczyć brak umiejętności, ale nie brak ambicji i woli walki. Od 15 min drugiej połowy nasi zawodnicy najlepiej zeszliby z boiska.

• 26 0

• I tyle w temacie

Grali bez polotu , młodzieńczej ambicji , FANTAZJI i werwy , zero szybkości no i ZERO TECHNIKI. Jak można ciągle rzucać na SIŁĘ. A wystarczyło ruskowi kulać piłkę koło nóg ( skakał jak pajac ). Do tego proste straty ( podania w ręce przeciwnika ). Gdyby nie nasz bramkarz to była by kompromitacja ( co będzie w meczu z Francją - strach pomyśleć) ale sam meczu nie wygra. Niech zagrają to co umieją , a nie jakieś skomplikowane(?) schematy , a będzie radosny szczypiorniak. Powodzenia.

• 21 2

• Ale ludzie!!!

Jak sie na 5 karnych trafia 1 ??!!!Jak Daćko 2x z rzędu z koła trafia w bramkarza. Jak Chrapkowski w kontrach ze 2 czy 3 razy podaje do raczki przeciwnika....