Wiadomości

stat

Mistrzowie Polski juniorów w hokeju na lodzie odwiedzili dawną szkołę i młodych sportowców

MH Automatyka GdańskPonad setka młodych sportowców spotkała się z mistrzami Polski juniorów w hokeju na lodzie. Gdańscy hokeiści odwiedzili oliwską sportową szkołę podstawową i gimnazjum, do której sami wcześniej uczęszczali, na spotkanie przynieśli zdobyte niedawno medale i puchar. Dla dzieci, które na lodowisku stawiają swoje pierwsze kroki, było to prawdziwe przeżycie.Drużyna MH Automatyka Gdańsk odwiedziła ZKPiG nr 17, w skład którego wchodzą dwie szkoły sportowe, podstawowa nr 35 i gimnazjalna nr 24. Większość zawodników z gdańskiej drużyny, to absolwenci oliwskiej szkoły sportowej.

O zdobyciu przez gdańskich hokeistów mistrzostwa Polski juniorów pisaliśmy kilka dni temu: Gdańscy hokeiści mistrzami Polski juniorów.

Na spotkaniu z mistrzami było około 100 dzieci, z których większość trenuje hokej na lodzie w gdańskiej Hali Olivia. Dla dzieci, które stawiają swoje pierwsze kroki na lodowisku, jak i dla tych, którzy w swoim dorobku posiadają już medale mistrzostw Polski, było to wspaniałe przeżycie.

- Zawsze bardzo miło mi się tutaj wraca. Gdy chodziłem do tej szkoły i przychodził absolwent, czy cała drużyna, która osiągnęła sukces, pokazywała medale i puchary, to mnie i moich kolegów bardzo motywowało do ciężkiej pracy. Teraz to ja pokazuje medale młodym hokeistom i rozmawiam z nimi. To wspaniałe uczucie - mówi Gilbert Leśniak Mistrz Polski juniorów w hokeju na lodzie.
Dzieci bardzo chętnie zadawały pytania hokeistom.
Dzieci bardzo chętnie zadawały pytania hokeistom. fot. Arnold Szymczewski / Trojmiasto.pl
Jak przystało na prawdziwych mistrzów, hokeiści na sali zostali przywitani piosenką "Eye of the tiger", gdańscy hokeiści dostali też owacje i gratulacje od dyrekcji szkoły.

Na początku spotkania wyświetlono film pokazujący ostatnie sekundy finałowego meczu i triumf gdańskich hokeistów. Na spotkaniu nie mogli pojawić się niestety popularni bliźniacy Michał i Maciek Rybakowie - absolwenci ZKPiG nr 17, którzy razem z gdańską drużyną sięgnęli po złoty medal, dlatego wyświetlono ich pomeczowy wywiad dla pzhl.tv. Aktualnie bracia uczą się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu, Maciej został wybrany najlepszym napastnikiem mistrzostw Polski.

- Jest to dla mnie wielkie wzruszenie i ogromna duma jednocześnie, bo spotykamy się nie tylko w sali lekcyjnej, ale także bardzo często chodzę na mecze do pobliskiej Hali Olivia, by kibicować moim podopiecznym i absolwentom. Podczas tegorocznych mistrzostw Polski, śledziłam mecze w Internecie, bo turniej odbywał się w Jastrzębiu. Wygrana Gdańska i moich absolwentów to wspaniałe uczucie - mówi wicedyrektor Małgorzata Skwira.
Nie zabrakło wspólnych zdjęć i autografów.
Nie zabrakło wspólnych zdjęć i autografów. fot. Arnold Szymczewski / Trojmiasto.pl
Dzieci nie próżnowały i od samego początku zasypywały hokeistów pytaniami, dotyczącymi m.in. uczuć związanych ze zdobyciem złotego medalu, żywieniem czy treningami. Nie zabrakło też wspólnych zdjęć czy autografów.

- Zarówno uczniowie szkoły podstawowej, jak i gimnazjum, bardzo się cieszą na takie spotkania. Dzięki temu mogą się dowiedzieć jak ich idole żyją na co dzień, co jedzą czy jak trenują. Takie spotkania traktujemy jako misje, a do każdego ucznia podchodzimy kompleksowo - kończy Małgorzata Skwira.
Na przełomie maja i czerwca, szkoła obchodzić będzie 70 lecie. 31 maja (środa) to dzień oficjalnych uroczystości, a 3 czerwca (sobota) odbędzie się festyn dla uczniów, rodziców, absolwentów i przyjaciół szkoły. Więcej informacji na Facebooku ZKPiG nr 17

Dodaj zdjęcie do artykułu
Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Tytuł:
Treść:
Autor (opcjonalny):
E-mail (opcjonalny):
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Opinie (razem: 10)

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Najwyżej ocenieni zawodnicy MH Automatyki

Najlepiej typujący wyniki MH Automatyki

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Robert Jaworski 41 77 85.4%
2. Artur Boberski 42 77 83.3%
3. Sławek Surkont 42 77 83.3%
4. Baltyk Gdynia 42 75 81%
5. Arek Kunowski 42 75 81%

Tabela końcowa

Polska Hokej Liga
M Z P Bilans Pkt.
1 Comarch Cracovia
2 GKS Tychy
3 Tempish Polonia Bytom
4 TatrySki Podhale Nowy Targ
5 PGE Orlik Opole
6 JKH GKS Jastrzębie
7 Unia Oświęcim
8 Tauron GKS Katowice
9 MH AUTOMATYKA GDAŃSK
10 Nesta Mires Toruń
11 SMS Sosnowiec

Po 22. kolejkach tabela została podzielona na górną szóstkę i dolną piątkę, w których zespoły rywalizowały ze sobą rozgrywając z każdym z rywali po cztery mecze przy zachowaniu dotychczasowego dorobku. Górna szóstka grała o jak najlepsze rozstawianie w play-off, a dolna piątka o awans do tej fazy rozgrywek. Zespoły z miejsc 9-11 z wyłączeniem SMS Sosnowiec zagrały w play-out.

Playoff

Ćwierćfinały
GKS Tychy
1 miejsce po rundzie zasadniczej
4
Tempish Polonia Bytom
4 miejsce po rundzie zasadniczej
4
Comarch Cracovia
2 miejsce po rundzie zasadniczej
4
TatrySki Podhale Nowy Targ
3 miejsce po rundzie zasadniczej
4
Tauron GKS Katowice
8 miejsce po rundzie zasadniczej
0
PGE Orlik Opole
5 miejsce po rundzie zasadniczej
1
Unia Oświęcim
7 miejsce po rundzie zasadniczej
1
JKH GKS Jastrzębie
6 miejsce po rundzie zasadniczej
1
Półfinały
GKS Tychy
zwycięzca ćwierćfinału 1
4
Comarch Cracovia
zwycięzca ćwierćfinału 3
4
Tempish Polonia Bytom
zwycięzca ćwierćfinału 2
0
TatrySki Podhale Nowy Targ
zwycięzca ćwierćfinału 4
0
Finał
GKS Tychy
zwycięzca półfinału 1
3
Comarch Cracovia
zwycięzca półfinału 2
4

Terminarz

12.03 (nd) godz.17:00 MH AUTOMATYKA Gdańsk 5:1 Nesta Mires Toruń LIVE!
10.03 (pt) godz.18:30 Nesta Mires Toruń 3:2 MH AUTOMATYKA Gdańsk
05.03 (nd) godz.18:00 MH AUTOMATYKA Gdańsk 4:2 Nesta Mires Toruń
03.03 (pt) godz.18:30 MH AUTOMATYKA Gdańsk 6:2 Nesta Mires Toruń LIVE!
26.02 (nd) godz.17:00 Nesta Mires Toruń 4:1 MH AUTOMATYKA Gdańsk

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane