Wiadomości

stat

Mistrzowie Polski juniorów w hokeju na lodzie odwiedzili dawną szkołę i młodych sportowców

MH Automatyka GdańskPonad setka młodych sportowców spotkała się z mistrzami Polski juniorów w hokeju na lodzie. Gdańscy hokeiści odwiedzili oliwską sportową szkołę podstawową i gimnazjum, do której sami wcześniej uczęszczali, na spotkanie przynieśli zdobyte niedawno medale i puchar. Dla dzieci, które na lodowisku stawiają swoje pierwsze kroki, było to prawdziwe przeżycie.Drużyna MH Automatyka Gdańsk odwiedziła ZKPiG nr 17, w skład którego wchodzą dwie szkoły sportowe, podstawowa nr 35 i gimnazjalna nr 24. Większość zawodników z gdańskiej drużyny, to absolwenci oliwskiej szkoły sportowej.

O zdobyciu przez gdańskich hokeistów mistrzostwa Polski juniorów pisaliśmy kilka dni temu: Gdańscy hokeiści mistrzami Polski juniorów.

Na spotkaniu z mistrzami było około 100 dzieci, z których większość trenuje hokej na lodzie w gdańskiej Hali Olivia. Dla dzieci, które stawiają swoje pierwsze kroki na lodowisku, jak i dla tych, którzy w swoim dorobku posiadają już medale mistrzostw Polski, było to wspaniałe przeżycie.

- Zawsze bardzo miło mi się tutaj wraca. Gdy chodziłem do tej szkoły i przychodził absolwent, czy cała drużyna, która osiągnęła sukces, pokazywała medale i puchary, to mnie i moich kolegów bardzo motywowało do ciężkiej pracy. Teraz to ja pokazuje medale młodym hokeistom i rozmawiam z nimi. To wspaniałe uczucie - mówi Gilbert Leśniak Mistrz Polski juniorów w hokeju na lodzie.
Dzieci bardzo chętnie zadawały pytania hokeistom.
Dzieci bardzo chętnie zadawały pytania hokeistom. fot. Arnold Szymczewski / Trojmiasto.pl
Jak przystało na prawdziwych mistrzów, hokeiści na sali zostali przywitani piosenką "Eye of the tiger", gdańscy hokeiści dostali też owacje i gratulacje od dyrekcji szkoły.

Na początku spotkania wyświetlono film pokazujący ostatnie sekundy finałowego meczu i triumf gdańskich hokeistów. Na spotkaniu nie mogli pojawić się niestety popularni bliźniacy Michał i Maciek Rybakowie - absolwenci ZKPiG nr 17, którzy razem z gdańską drużyną sięgnęli po złoty medal, dlatego wyświetlono ich pomeczowy wywiad dla pzhl.tv. Aktualnie bracia uczą się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu, Maciej został wybrany najlepszym napastnikiem mistrzostw Polski.

- Jest to dla mnie wielkie wzruszenie i ogromna duma jednocześnie, bo spotykamy się nie tylko w sali lekcyjnej, ale także bardzo często chodzę na mecze do pobliskiej Hali Olivia, by kibicować moim podopiecznym i absolwentom. Podczas tegorocznych mistrzostw Polski, śledziłam mecze w Internecie, bo turniej odbywał się w Jastrzębiu. Wygrana Gdańska i moich absolwentów to wspaniałe uczucie - mówi wicedyrektor Małgorzata Skwira.
Nie zabrakło wspólnych zdjęć i autografów.
Nie zabrakło wspólnych zdjęć i autografów. fot. Arnold Szymczewski / Trojmiasto.pl
Dzieci nie próżnowały i od samego początku zasypywały hokeistów pytaniami, dotyczącymi m.in. uczuć związanych ze zdobyciem złotego medalu, żywieniem czy treningami. Nie zabrakło też wspólnych zdjęć czy autografów.

- Zarówno uczniowie szkoły podstawowej, jak i gimnazjum, bardzo się cieszą na takie spotkania. Dzięki temu mogą się dowiedzieć jak ich idole żyją na co dzień, co jedzą czy jak trenują. Takie spotkania traktujemy jako misje, a do każdego ucznia podchodzimy kompleksowo - kończy Małgorzata Skwira.
Na przełomie maja i czerwca, szkoła obchodzić będzie 70 lecie. 31 maja (środa) to dzień oficjalnych uroczystości, a 3 czerwca (sobota) odbędzie się festyn dla uczniów, rodziców, absolwentów i przyjaciół szkoły. Więcej informacji na Facebooku ZKPiG nr 17

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (10)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Najbliższe spotkanie MH Automatyki

data meczu: 10.09.2017

TatrySki Podhale Nowy Targ
:
MH AUTOMATYKA Gdańsk
mecz ligowy

Najwyżej ocenieni zawodnicy MH Automatyki

Najlepiej typujący wyniki MH Automatyki

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Robert Jaworski 41 77 85.4%
2. Artur Boberski 42 77 83.3%
3. Sławek Surkont 42 77 83.3%
4. Baltyk Gdynia 42 75 81%
5. Arek Kunowski 42 75 81%

Tabela końcowa

Polska Hokej Liga
M Z P Bilans Pkt.
1 Comarch Cracovia
2 GKS Tychy
3 Tempish Polonia Bytom
4 TatrySki Podhale Nowy Targ
5 PGE Orlik Opole
6 JKH GKS Jastrzębie
7 Unia Oświęcim
8 Tauron GKS Katowice
9 MH AUTOMATYKA GDAŃSK
10 Nesta Mires Toruń
11 SMS Sosnowiec

Po 22. kolejkach tabela została podzielona na górną szóstkę i dolną piątkę, w których zespoły rywalizowały ze sobą rozgrywając z każdym z rywali po cztery mecze przy zachowaniu dotychczasowego dorobku. Górna szóstka grała o jak najlepsze rozstawianie w play-off, a dolna piątka o awans do tej fazy rozgrywek. Zespoły z miejsc 9-11 z wyłączeniem SMS Sosnowiec zagrały w play-out.

Playoff

Ćwierćfinały
GKS Tychy
1 miejsce po rundzie zasadniczej
4
Tempish Polonia Bytom
4 miejsce po rundzie zasadniczej
4
Comarch Cracovia
2 miejsce po rundzie zasadniczej
4
TatrySki Podhale Nowy Targ
3 miejsce po rundzie zasadniczej
4
Tauron GKS Katowice
8 miejsce po rundzie zasadniczej
0
PGE Orlik Opole
5 miejsce po rundzie zasadniczej
1
Unia Oświęcim
7 miejsce po rundzie zasadniczej
1
JKH GKS Jastrzębie
6 miejsce po rundzie zasadniczej
1
Półfinały
GKS Tychy
zwycięzca ćwierćfinału 1
4
Comarch Cracovia
zwycięzca ćwierćfinału 3
4
Tempish Polonia Bytom
zwycięzca ćwierćfinału 2
0
TatrySki Podhale Nowy Targ
zwycięzca ćwierćfinału 4
0
Finał
GKS Tychy
zwycięzca półfinału 1
3
Comarch Cracovia
zwycięzca półfinału 2
4

Terminarz

10.09 (nd) TatrySki Podhale Nowy Targ MH AUTOMATYKA Gdańsk
13.09 (śr) MH AUTOMATYKA Gdańsk PGE Orlik Opole
15.09 (pt) JKH GKS Jastrzębie MH AUTOMATYKA Gdańsk
12.03 (nd) godz.17:00 MH AUTOMATYKA Gdańsk 5:1 Nesta Mires Toruń LIVE!
10.03 (pt) godz.18:30 Nesta Mires Toruń 3:2 MH AUTOMATYKA Gdańsk

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane