Vistal Łączpol znów w grze o tytuł

30 stycznia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Ewa Andrzejewska Ewa Andrzejewska

Ten mecz zapewne sprawi, że w sercach piłkarek ręcznych Vistalu Łączpolu zagości większa wiara, iż mimo zmian kadrowych przed sezonem, a potem roszad na ławce trenerskiej już w trakcie rozgrywek, są jednak w stanie obronić tytuł mistrzyń Polski. W pojedynku rozgrywanym awansem z 17. kolejki PGNiG Superligi gdynianki pokonały na własnym parkiecie SPR Lublin 35:30 (15:17) i tym samym ich strata do liderek stopniała do pięciu punktów.

Kowalczyk, Gapska - Sulżycka 5, Krnić, Zych 4, Mateescu 8, Duran 5, Koniuszaniec 3, Petrinja 1, Kulwińska 3, Andrzejewska 6
Sędziowie: A.Sołodko, Puszkarski (obaj Legionowo)
Widzów: 500
Gawlik - Konsur, Małek 4, Kocela 4, Wilczek 4, Majerek 4, Stasiak 8, Repelewska 4, Wojtas 2

POMECZOWY KOMENTARZ EWY ANDRZEJEWSKIEJ, rozgrywającej Vistalu Łączpolu Gdynia oraz reprezentacji Polski, autorki sześciu bramek w meczu z SPR
Walczyłam, bardzo się starałam, cieszę się, że to wychodziło. Tym większa jest radość, iż dobrze wiodło się Olce Zych, z których się dobrze uzupełniałyśmy. W tym meczu pokazałyśmy, że w ważnych momentach potrafimy rzucać bramki.

Od początku było pełne skupienie. Nawet, gdy w pierwszej połowie i na początku drugiej goniłyśmy wynik, to cały czas myślałyśmy tylko o zwycięstwie. Cała drużyna super zagrała w obronie. Dzięki temu mogliśmy wyprowadzać kontry. To że grałyśmy zespołowo, pomogło wygrać.

Wiedziałam, że na trybunach jest trener kadry, Kim Rasmussen. Był też na naszych wcześniejszych meczach. Ten fakt zupełnie mnie nie stresuje, co najwyżej jeszcze bardziej mobilizuje. Liczę na kolejne powołania do seniorskiej reprezentacji, gdyż jest to dla mnie mega wyróżnienie i wielki splendor

57% 242 typowania SPR Lublin

mecz był zapowiadany na godzinę 18:00, jednak w ostatnich dniach na przeprowadzenie bezpośredniej transmisji zdecydowała się stacja Polsat, stąd też, aby dopasować to wydarzenie do telewizyjnej ramówki, początek gry wyznaczono na 18:40
w związku z opóźnieniem meczu przedłużamy możliwość typowania wyniku. Ci którzy jeszcze nie obstawiali tego rozstrzygnięcia w naszym Typerze mają na to czas do 18:40
Małek (SPR Lublin) nieco spóźniła się na prezentacje i była wyczytana na końcu składu lubelskiej drużyny, SPR ma tylko 12 zawodniczek, w tym 3 bramkarki, Vistal Łączpol dysponuje dłuższą ławką, gdyż do protokołu wpisano 16 szczypiornistek
gdynianki na żółto-czarno, lublinianki w białych koszulkach i czarnych spodenkach, w bramkach zaczynają Kowalczyk (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia) i Gawlik (SPR Lublin)
1'
rozpoczął SPR
1'
Kowalczyk (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia) broni rzut Wojtas (SPR Lublin)
1'
w kontrze Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia) faulowana przez Konsur (SPR Lublin), żółta kartka dla lublinianki i karny dla gdynianek
1'
[1:0] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia) z karnego
2'
[1:1] Bramkę zdobywa Wilczek (SPR Lublin).
2'
[2:1] Bramkę zdobywa Andrzejewska (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia).
3'
[2:2] Bramkę zdobywa Wojtas (SPR Lublin).
3'
[2:3] Bramkę zdobywa Małek (SPR Lublin) po kontrze
3'
Gawlik (SPR Lublin) obroniła rzut Kulwińskiej (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia) z sześciu metrów
4'
Duran (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia) z drugiej linii posłała piłkę w słupek
4'
"Łączpol gol" - skandują kibice
5'
[2:4] Bramkę zdobywa Kocela (SPR Lublin), która dobiła piłkę po obronie Kowalczyk rzutu Małek
6'
Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia) po indywidualnej akcji rzuciła w nogę Gawlik (SPR Lublin)
6'
[2:5] Bramkę zdobywa Repelewska (SPR Lublin) po rzucie z drugiej linii, czwarte trafienie przyjezdnych z rzędu!
6'
"Walczyć Łączpol, walczyć" - skandowanie z trybun
7'
[3:5] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia).
7'
[3:6] Bramkę zdobywa Wilczek (SPR Lublin), mimo faulu Mateescu
wykluczenie
7'
Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia) ukarana dwuminutową karą.
7'
Gawlik (SPR Lublin) obroniła rzut Duran (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia)
8'
8'
Gawlik (SPR Lublin) jeszcze raz broni rzut Duran (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia), która tym razem zdecydowała się na wbiegnięcie na 6. metr
9'
Kowalczyk (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia) raz jeszcze nad poprzeczką wybija piłkę po rzucie Wojtas (SPR Lublin)
9'
koniec kary w gdyńskiej drużynie
9'
[4:6] Bramkę zdobywa Andrzejewska (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia).
10'
[4:7] Bramkę zdobywa Kocela (SPR Lublin).
11'
[5:7] Bramkę zdobywa Andrzejewska (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia).
11'
[6:7] Bramkę zdobywa Andrzejewska (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia) tym razem po kontrze
czas
11'
Czas dla SPR
11'
na trybunach skandowanie "Ewa Andrzejewska (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia) ", a spiker wita wiceprezydenta Gdyni Marka Stępę i trenera reprezentacji Polski, Kima Rasmussena
13'
[6:8] Bramkę zdobywa Majerek (SPR Lublin), przerywając okres nieskuteczności z obu stron
13'
[6:9] Bramkę zdobywa Stasiak (SPR Lublin).
14'
[6:10] Bramkę zdobywa Wilczek (SPR Lublin) po kontrze, trzecie trafienie tej zawodniczki
czas
14'
Czas dla Vistalu Łączpolu, połowę bramek dla gospodyń zdobyła Andrzejewska (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia)
15'
[7:10] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia).
16'
[7:11] Bramkę zdobywa Repelewska (SPR Lublin).
16'
Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia) faulowana, wywalczyła karnego
16'
[8:11] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia) z karnego
17'
[8:12] Bramkę zdobywa Stasiak (SPR Lublin).
wykluczenie
17'
Stasiak (SPR Lublin) ukarana dwuminutową karą i karny dla gospodyń
17'
[9:12] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia), co prawda jej pierwszy rzut z karnego podbiła Gawlik, ale dobitka Rumunki była skuteczna
18'
[9:13] bramka w osłabieniu dla przyjezdnych Małek
19'
[10:13] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia).
19'
[11:13] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia) po kontrze
19'
koniec kary w SPR
wykluczenie
20'
Kocela (SPR Lublin) ukarana dwuminutową karą, która ciągnęła za koszulkę Kulwińską
20'
w bramce Vistalu Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia)
21'
[12:13] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia).
22'
SPR w komplecie
22'
dobra interwencja Gapskiej (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia) i jej imię i nazwisko skandują kibice
22'
Gawlik (SPR Lublin) broni rzut Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia)
23'
Gawlik (SPR Lublin) obroniła w pojedynku sam na sam z Petrinją (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia)
24'
kolejna dobra interwencja Gapskiej (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia), ale poprzedziła ją obrona w polu bramkowym gdynianek, karny dla rywalek
24'
Małek (SPR Lublin) z karnego rzuciła w poprzeczkę
25'
błąd gdynianek w ataku, na razie przepadła szansa na wyrównanie
25'
blok Petrinji (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia) na rzucającej Małek (SPR Lublin), ale po chwili Gawlik (SPR Lublin) obroniła rzut Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia)
wykluczenie
26'
Zych (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia) ukarana dwuminutową karą.
26'
[13:13] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia) w osłabieniu
27'
[13:14] Bramkę zdobywa Repelewska (SPR Lublin).
27'
Gawlik (SPR Lublin) broni rzut Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia), ale piłka wraca w ręce gdynianek
28'
[14:14] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia) w osłabieniu
28'
[14:15] Bramkę zdobywa Kocela (SPR Lublin).
28'
koniec kary Vistalu Łączpolu
29'
w starciu z rywalką ucierpiała Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia), kary nie ma, a Kasia po kilkunastu minutach wraca do gry
29'
[14:16] Bramkę zdobywa Repelewska (SPR Lublin) po kontrze
30'
rzut Petrinji (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia) w słupek
30'
[14:17] Bramkę zdobywa Majerek (SPR Lublin) po kontrze
30'
"Dziewczyny jesteśmy z wami" - skandują kibice
30'
[15:17] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia).
30'
Koniec pierwszej połowy. Vistal Łączpol przegrywa 15:17
w przerwie występy grupy tanecznej, nie zabrakło także konkursu dla kibiców
31'
drugą połowę rozpoczął Vistal Łączpol
31'
[15:18] Bramkę zdobywa Stasiak (SPR Lublin).
32'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia) obroniła rzut Majerek (SPR Lublin)
32'
[16:18] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia).
33'
dwa bloki w obronie gdynianek
34'
[17:18] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia).
35'
[18:18] Bramkę zdobywa Andrzejewska (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia), to już piąty celny rzut Ewy
36'
[18:19] Bramkę zdobywa Wilczek (SPR Lublin).
wykluczenie
36'
Małek (SPR Lublin) ukarana dwuminutową karą.
37'
[19:19] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia), również piąte trafienie Loredany
38'
[20:19] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia), doskonale wykorzystana przewaga, pierwsze prowadzenie gdynianek
38'
39'
[21:19] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia), popisała się przychwyt, a potem przekozłowała z piłką całe boisko
czas
40'
Czas dla SPR. Trener Jankowski interweniuje, gdyż jego podopieczne rozpoczęły drugą połowę od 2:6
40'
"Dziewczyny, wygrajcie dla nas" - skandują gdyńscy kibice
40'
[21:20] Bramkę zdobywa Stasiak (SPR Lublin).
41'
[22:20] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia), która popisała się dobitką po rzucie Duran w słupek
41'
[22:21] Bramkę zdobywa Repelewska (SPR Lublin).
42'
Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia) wywalczyła karnego
wykluczenie
42'
Stasiak (SPR Lublin) ukarana dwuminutową karą.
42'
[23:21] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia) z karnego
42'
[24:21] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia) po kontrze
43'
[25:21] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia).
44'
[25:22] Bramkę zdobywa Majerek (SPR Lublin).
wykluczenie
44'
Majerek (SPR Lublin) ukarana dwuminutową karą.
45'
[25:23] Bramkę zdobywa Stasiak (SPR Lublin).
45'
[26:23] Bramkę zdobywa Petrinja (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia).
46'
46'
[27:23] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia).
46'
[27:24] Bramkę zdobywa Małek (SPR Lublin).
47'
[28:24] Bramkę zdobywa Andrzejewska (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia).
47'
[28:25] Bramkę zdobywa Stasiak (SPR Lublin).
48'
[28:26] Bramkę zdobywa Majerek (SPR Lublin) z karnego
49'
[28:27] Bramkę zdobywa Kocela (SPR Lublin).
49'
[29:27] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia).
51'
Gawlik (SPR Lublin) zatrzymała piłkę po rzucie Duran (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia) na samej linii
51'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia) obroniła rzut z karnego Majerek (SPR Lublin)!
52'
rzut Zych (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia) obok słupka
52'
[29:28] Bramkę zdobywa Stasiak (SPR Lublin).
53'
obroniony rzut Duran (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia), a w kontrze faulowana Wilczek (SPR Lublin), karny dla SPR
53'
[29:29] Bramkę zdobywa Małek (SPR Lublin) z karnego
53'
[30:29] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia).
54'
[30:30] Bramkę zdobywa Stasiak (SPR Lublin).
55'
[31:30] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia).
56'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia) broni rzut Koceli (SPR Lublin)
56'
[32:30] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia).
czerwona kartka
56'
Stasiak (SPR Lublin) ukarana dwuminutową karą, to jej trzecie wykluczenie, dzisiaj już nie zagra
57'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia) broni rzut Repelewskiej (SPR Lublin)
wykluczenie
57'
Repelewska (SPR Lublin) ukarana dwuminutową karą.
57'
faulowana Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia), karny dla Vistalu Łączpolu
57'
[33:30] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia) z karnego
czas
57'
58'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia) broni rzut Wojtas (SPR Lublin)
58'
koniec pierwszej kary w SPR
59'
obroniony rzut Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia), ale aut dla gospodyń
59'
[34:30] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia).
59'
koniec drugiej kary SPR, ale i przekroczenie linii 6. metra przez Wilczek (SPR Lublin)
60'
ostatnia minuta się rozpoczęła, wszyscy w hali klaszczą
60'

Wyniki 17 kolejki

• VISTAL ŁĄCZPOL GDYNIA - SPR Lublin 35:30 (15:17)
  • Pogoń Baltica Szczecin - KPR Jelenia Góra 28:22 (16:13)
  • Piotrcovia Piotrków Tryb. - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 32:27 (17:16)
  • KU AZS Politechnika Koszalińska - Ruch Chorzów 34:25 (20:11)
  • Mecze przełożone:
  • Start Elbląg - KGHM Metraco Zagłębie Lubin (20.02)
  • Aussie Sambor Tczew - KSS Kielce (24.02)

Opinie (25)

• no nie wierze

zaskok całkowity po batach w Lubinie to sensacja na plus czyżby nabrały wiatr w żagle oby bo wtedy będzie mozna cos ugrać może finał powodzenia!

• 24 1

• Gdybym wiedział (2)

Ze mecz opozni sie o 40 minut to chetnie bym obejrzal a tak cos mi wypadlo i zakladajac ze grają o 18 stej odpusciłem.Szkosa w kazdym razie gratulacje.

• 11 1

• nie pisz bzdur.. (1)

prawidłowa godzina meczu tj 18.30 podana była na stronie Łączpolu!

• 1 4

• W takim razie

Zle przeczytałem,byłem pewien ze mecz grają o 18 stej.

• 3 0

• Wielkie graty dziewczyny! Naprawdę wszystko byłoby OK, ale...

...te kłótnie na parkiecie w trakcie gry, to już chyba lekka przesada! Wy się dziewczyny zacznijcie dogadywać, może dzięki temu więcej ugracie?

• 12 2

• Krnic i Petrinja masakra

one jednak nic nie grają. Szczególnie było to widać pod koniec pierwszej połowy gdy mogliśmy dojść do remisu.

• 8 3

• Ludzie ogarnijcie się trochę ... Ten mecz stał na bardzo słabym poziomie i potwierdził, że Lublin nic nie gra w obronie, a jeszce słaby dzień miała Wojtas -stąd zwycięstwo .Bramkarki OK poza tym żadna rewelacja- multum błędów.

• 8 13

• (1)

Przedmówca ma rację. Mecz ogólnie słaby, obie ekipy grały dość sennie. Lublin trafił na gorszy dzień, Gdynia to wykorzystała i ot cała filozofia. Gdyby na swoim poziomie zagrały Wojtas, Majerek i Małek, Vistal by dziś popłynął dwucyfrówką. Wszystko i tak zweryfikują playoffy, a tam i z Lublinem i Lubinem wygrać Vistalowi będzie ciężko. Tym bardziej, że przewagę swojego parkietu będą miały nad Łączpolem oba te zespoły, a na playoffy w Lublinie wracają wszystkie kontuzjowane zawodniczki...można się cieszyć tylko z dwóch punktów, które i tak w tabeli nic raczej nie zmienią.

• 6 16

• Do kibic_Gda

Chłopie, ocknij się. Wygrały źle, przegrałyby też źle. To co wg ciebie miało się wydarzyć w hali? Trzęsienie ziemi, czy spiker miał ściągnąć gacie?
      Jesteś trzepnięty i to zdrowo (cytat: "Gdyby na swoim poziomie zagrały Wojtas, Majerek i Małek, Vistal by dziś popłynął dwucyfrówką.")
      A ja odpowiem tak: Gdyby babcia miała wąsy, byłaby dziadkiem.
      Co za panienka z ciebie, której nic nie pasuje, masz okres, czy jesteś starą panną?
      Ja się cieszę ze zwycięstwa i tyle, wygrał dużo lepszy. AMEN!

• 17 4

• Jakie gratki??? Tragedia! (1)

Patrzaca na ich gre to rece opadaja. Z zeszlorocznego skladu to nawet polowy ambicji nie zostalo.
    Duran 5 bramek! A na ile prob. Dziewczyna nie ma pomyslu, zamknac oczy i do przodu, moze wpadnie.
    Kulwinska ze swoimi warunkami powinna tam wszystkie zawodniczki ustawiac, ale jak nie dostaje pilek to co? Choc na parkiecie wygladala na jakas nieobecna. Jedyny plus to jej kontry, choc tu to wstydzic powinny sie skrzydlowe.
    Koniuszaniec tradycyjnie w kacie stoi i sie moze doczeka.
    Patrinja to jakas pomylka i tylko chyba przyznac sie do tego nie chca.
    Jedynie klasowe mamy bramkarki. Duze brawa.
    No i Andrzejewska. Mloda, ambitna sie chwali i nie ma cykora zeby rzucic.
    Na koniec nasz trener. Facet chodzi, patrzy, patrzy a wyglada jakby nic nie rozumial. No zawodniczki to jego na pewno nie rozumia, bo graja co chca.

• 10 11

• Gratki za wygrana

A tacy goscie jak Ty jak zwykle niezadowoleni i zawsze szukajacy dziury w całym.

• 3 2

• liczy sie tu i teraz

i zwyciezcow sie nie sadzi
    brawo dziewczyny szczegolnie mlode Ewa Andrzejewska i Ola Zych rzucaly bardzo wazne bramki !!!