Mistrzynie wyrównały w końcówce

Krzysztof Klinkosz
20 lutego 2010 (artykuł sprzed 14 lat)
Katarzyna Koniuszaniec rzuciła w Lublinie sześć bramek. Katarzyna Koniuszaniec rzuciła w Lublinie sześć bramek.

Szczypiornistki Vistalu Łączpolu zrobiły w Lublinie to, do czego jednej bramki zabrakło im w pierwszej rundzie na własnym parkiecie. Jednak remis na parkiecie wielokrotnego mistrza Polski, który jeszcze przed meczem bralibyśmy w ciemno, po 60 minutach pozostawia niedosyt. Gdynianki zamiast rezultatu 27:27 (16:12) z powodzeniem powinny jako pierwsze od lat wygrać na terenie SPR, gdyż prowadziły już 19:13, a w końcówce nie wykorzystały dwóch rzutów karnych!

SPR: Jurkowska, Sadowska - Włodek 6, Marzec 6, Wojtas 4, Puchacz 3, Rukaite 3, Małek 2, Repelewska 2, Mihdaliova 1.

VISTAL ŁĄCZPOL: Mikszto, Górecka - Koniuszaniec 6, Szwed 6, Głowińska 5, Stachowska 5, Kotowa 2, Kulwińska 2, Sulżycka 1, Jędrzejczyk 0, Taczyńska 0, Białek 0, Lipska 0.

Gospodynie prowadziły na początku spotkania 4:2. Później przez kilkanaście minut utrzymywał się remis. W okolicach 20. minuty gdynianki wyszły na prowadzenie, które utrzymały aż do ostatnich sekund meczu. Nie miała prawa powtórzyć się wynik z Gdyni (26:27), ale szkoda straconego punktu.

Po rzucie Katarzyny Koniuszaniec było 11:8 dla gdynianek, a w 22 minucie po trafieniu Karoliny Sulżyckiej 13:9. Z czterema bramkami w zapasie nasza drużyna zeszła też na przerwę.

Po wznowieniu gry w drugiej połowie gdynianki dołożyły do tej różnicy jeszcze dwa trafienia. W 35. minucie było już 19:13! Świetne zawody rozgrywała w bramce Patrycja Mikszto, a po jej obronach wyprowadzano szybkie kontry, które kończyły się bramkami.

Niestety, od tego rezultatu Vistal Łączpol zaczęły tracić przewagę. W okolicach 40. minuty meczu było już tylko 22:19, a na kwadrans przed końcem 24:23. Wówczas piłkarki Jerzego Cieplińskiego zdobyły się na jeszcze jeden zryw. Zaaplikowały mistrzyniom Polski trzy bramki z rzędu i to grając w osłabieniu! Tym samym w 50. minucie wyszły na prowadzenie 27:23.

Jak się później okazało, do ostatniego gwizdka spotkania gdynianki nie zdobyły już żadnej bramki. Mikszto nadal broniła dobrze i szczęśliwie, ale jej koleżanki z pola nie potrafiły już tego wykorzystać tak jak we wcześniejszych partiach meczu.

Co gorsza ani Monika Głowińska ani Monika Stachowska nie wykorzystywały rzutów karnych! Doskonałymi interwencjami popisała się była gdańszczanka, Małgorzata Sadowska. Teraz wiemy, że już jeden z tych rzutów mógłby być na wagę zwycięstwa.

Na niewiele ponad minutę przed końcem spotkania Litwinka Aukse Rukaite rzutem z ostrego kąta zdobyła 27. bramkę dla SPR. W ostatnich kilkudziesięciu sekundach meczu to gospodynie były w posiadaniu piłki, ale na szczęście dla gdynianek kolejnej bramki już nie zdobyły. Mikszto obroniła rzut Doroty Małek, znanej lepiej pod panieńskim nazwiskiem Malczewska.

Mimo, że za faworyta meczu uznawany był zespół z Lublina, to właśnie mistrzynie Polski mogą mówić o szczęśliwie zdobytym punkcie. Za tydzień w Gdyni Vistal Łączpol czeka pojedynek z aktualnym liderem tabeli. Wynik tego spotkania już można obstawiać w naszym typerze.

Pozostałe wyniki 20 kolejki ekstraklasy szczypiornistek:
Start Elbląg - Politechnika Koszalińska 30:30 (16:16), Piotrcovia - SPR Olkusz 37:14 (12:5), KPR Jelenia Góra - Ruch Chorzów 32:29 (15:16), Zagłębie Lubin - Zgoda Ruda Śląska 37:20 (21:7), AZS AWF Wrocław - KSS Kielce 32:21 (13:11).

Opinie (89) 4 zablokowane

• kibic (4)

znowu wygrany mecz został przegrany. gratulacje.

• 18 28

• Zremisowany. A w Lublinie to naprawdę bardzo dużo. Gratulacje (bez złośliwości).

• 17 6

• Człowieku marudzisz, większość z nas w ogole nie myslala o wyrównanej walce z SPR, pozostawało to w sferze marzen. A tu?! bardzo miła niespodzianka,choć widok płaczącej Moniki był przykry. Ale nic sie nie stało, hej Gdynia nic sie nie stało.
      Za tydzień lider tabeli, mam nadzieje, że mecz bedzie na tym samym poziomie co mecz dzisiejszy do 50 minuty, a wynik o niebo lepszy. Laski trzymajcie się ;)

• 22 5

• (1)

do kibica

weź daj sobie na luz
      mecz powinny wygrać ale pamiętaj że grały w Lublinie z 2 zespołem ligi,a parcie na wygraną miały dwa zespoły a w takich przypadkach jest zazwyczaj dużo przypadkowości,błędów

irytują mnie takie artykuły a szczególnie "dziennikarzy" którzy nawet nie potrafią sie podpisać pod artykułem (a jeszcze do tego tytuł)-żenada

• 7 9

• autor artykułu podpisał się po czasie

• 0 3

• i tak są zaje..ste :)

• 23 10

• Gratuluje

Gratuluje dziewczynom gdyż bardzo dobrze wiem ile taki mecz je kosztował i nie martwcie się wynikiem w Lublinie nikt jeszcze nie wygrał a remis też jest dobry Głowy do góry i dalej do boju

• 31 4

• brawo dziewczyny. fajnie zaczyna być na recznej. Lider w ilości kibiców, gra coraz lepsza.Trzeba walczyć o medal.

• 25 4

• Mnie podobała się Kotova (8)

gdy symulowała na parkiecie atak padaczki. Należy się złota Malina!

• 21 10

• tak jak piszesz
      była niezła hehe

• 4 4

• (2)

Popieram Ciebie "Z" w całej rozciągłości!!! Zastanowić należałoby się czy być może Ałła to aktorka a nie piłkarka ręczna!!! Czy zauważykiście, że ona przy najmniejszym kontakcie z jakąkolwiek zawodniczką drużyny przeciwnej pada na parkiet niczym kłoda? Myślę, że dziewczyna z jej warunkami powinna spokojnie utrzymać sie na nogach w przeważającej większości takich sytuacji. Myślę, że to może tylko świadczyc o tym, że Ałła nie ma po prostu wystarczającej siły. Jest SŁABA fizycznie i jeżeli tak dalej pójdzie to wiele nie zwojuje w piłce ręcznej.
      AŁŁA ZABIERZ SIE DO WYTĘŻONEJ PRACY NA SIŁOWNI!!!! NIE OBIJAJ SIĘ!!!

• 10 7

• "Czy zauważykiście, że ona przy najmniejszym kontakcie z jakąkolwiek zawodniczką drużyny przeciwnej pada na parkiet niczym (1)

kłoda?" A może tak uczą w Rosji zdobywać przewagę?
        jej pierwsze mecze pokazały, że taka akcja w polu karnym często daje karnego dla własnej drużyny

• 4 1

• Ale jesteśmy w Polszy, w związku z czym ...

my kulturnyj narod i nie lubimy rzucania nam KŁÓD pod nogi! Job twoju mać!

• 2 4

• przecież ona dostała taką bułę w twarz, że po niej sam padłbys jak kawka (3)

• 10 3

• (2)

Zgadzam się, że po otrzymaniu "plomby" miała przez chwilę dość ale niestety to nie są szachy. Niestety to nie zmienia faktu, że Ałła jest na treningach obibokiem. Kto ma chociaż minimalna wiedzę o drużynie ten wie jak Ałła "wysila" sie na treningach. Ona nawet nie próbuje rozumieć słów polskich. (zawsze odpowiada "DA, DA, DA" i nadal robi źle). Nie mam wiedzy jak zachowuje się druga zawodniczka "rosyjsko języczna"

• 3 7

• ciekawe skąd masz takie opinie z zamkniętych treningów??

• 6 3

• do poprzedniczki

Zawodniczka ktora boi sie ze straci miejsce w skladzie?:)

• 6 2

• super emocje, dziewczyny oby tak dalej :-)

• 18 2

• Niedosyt jest, ale z drugiej strony skończyło się ciut lepiej niż w podobnej sytuacji na początku sezonu z Piotrcovią. No i po 2,5 latach nareszcie komuś udało się urwać punkt Lublinowi na wyjeździe (w lidze rzecz jasna), a poprzednio też dokonał tego zespół Cieplińskiego.

• 23 3

• ! (8)

Jak sie ma w składzie taka, która ledwo co biega ostatnia wraca do obrony to nic dziwnego. chodzi mi o tą w dredach chyba Kulwińska czy jak tam jej śmiech na sali

• 8 30

• :):)

Nie obrażaj ulubionej zawodniczki Jurka, "bo Cię znajdą";)
      A swoją drogą już wiele osób od dawna o tym mówi, ale chyba JC tego nie chce dostrzec.
      Inna sprawa, że Kulwińska powinna się trochę wziąć za przygotowanie fizyczne nie tylko dla dobra drużyny, ale dla własnego zdrowia, szkoda nóg.
      Chociaż wiadomo łatwiej się rozpychać, ale za to trudniej biegać.

• 7 17

• (1)

a widziałeś kiedyś obrotową która wraca pierwsza???

• 15 4

• brawo! wkońcu mądra riposta - obrotowe są po to by po 1 walczyć pod bramką do końca i szukać odbitych piłek a po 2 po to by przerywać kontre w 1 fazie. Poogladaj troszkę ręcznej w tv i będziesz kumał o co chodzi :)

• 5 1

• Znasz się na "ręcznej" jak świnia na pomarańczach, podpisać się nie umiesz, piszesz o śmiechu na sali na której pewnie w życiu nie byłeś na meczu. Dziecko jak Cie rodzice dopuścili o tak późnej porze do kompa to obejrzyj grzecznie Misia Uszatka na you tubie zamiast bzdety tu wypisywać.

• 11 3

• jak bys tyle wazyl tez bys szybko nie biegal

ale pewnie ma inne zalety poza dredami :)

• 9 3

• Żeby wszystkie zawodniczki wracały tak do obrony jak Patrycja to byłoby bardzo dobrze!!

• 9 3

• (1)

ha ha ha niezły dowcip! zobacz ile karnych zrobiła, gdyby były wykorzystane tyo Łączpol spokojnie by wygrał. Go Pati ;p