Szczypiorniści Wybrzeża wygrali derby z SMS

19 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu
W derbowym pojedynku nie brakował ostrej walki. Licealiści SMS mieli spore problemy z powstrzymaniem Adriana Kondratiuka (nr 23). W derbowym pojedynku nie brakował ostrej walki. Licealiści SMS mieli spore problemy z powstrzymaniem Adriana Kondratiuka (nr 23).

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk pokonali we własnej hali SMS Gdańsk 31:23 (16:8) w zaległym meczu I ligi. Tym razem derbowy pojedynek nie rozstrzygnął się w ostatnich sekundach jak ten z jesieni. Walczący o udział w barażach o Superligę gospodarze kontrolowali mecz od początku do końca. W szeregach licealistów po raz kolejny błyszczał jednak Szymon Sićko, zdobywca 9 bramek.

WYBRZEŻE: Chmieliński, Plaszczak, Sokołowski - Papaj 7, Prymlewicz 6, Kondratiuk 5, Rogulski 5, Bednarek 4, Dworaczek 2, Skrzypczak 2, Abram, Ćwikliński, Niedziółka, Reseman, Sulej

SMS: Kozłowski, Bartosik, Wenta - Sićko 8, Marszałek 3, Salacz 3, Jarosiewicz 2, Mauer 2, Skuciński 2, Zarzycki 2, Harasymek 1, Gądek, Komarzewski Moryto, Orpik, Ziółkowski

W październiku SMS przegrał z Wybrzeżem zaledwie jedną bramką. Tym razem licealiści nie mieli jednak najmniejszych szans z bardziej doświadczonymi kolegami. Młodzi podopieczni Jana Prześlakiewicza dzielnie trzymali się przez pierwsze 10 minut, gdy prowadzili nawet różnicą jednej bramki (3:2) po rzucie Szymona Sićko.

Rozgrywający we wtorkowym meczu zdobył 9 bramek i osiągnął granicę 150 trafień w tym sezonie, co plasuje go w ścisłej czołówce I ligi. Nie uchronił jednak drużyny przed porażką. Po serii 5 bramek z rzędu Wybrzeże odjechało rywalom na dobre. Licealiści mieli problemy z karami i na 7 minut przed przerwą przegrywali już różnicą 8 trafień (6:14).

Po przerwie SMS zaczął nieznacznie niwelować straty, ale Wybrzeże po krótkiej wprawce w drugiej połowie znów ukróciło zapędy licealistów. Czołowi strzelcy gospodarzy niemal solidarnie podzielili się łupem bramkowym, a na rozegraniu brylował Adrian Kondratiuk. Po jego rzucie Wybrzeże odskoczyło nawet na 9 trafień, ale ostatecznie wymiar kary dla licealistów był nieco niższy. Trenerzy Damian WleklakMarcin Lijewski w końcówce spotkania dali pograć swoim młodszym podopiecznym.

Dzięki derbowej wygranej Wybrzeże ma tylko punkt straty do 2. miejsca, które zajmują Meble Wójcik Elbląg. Przypomnijmy, że pozycja ta daje prawo gry w barażach o Superligię. SMS zajmuje 12. lokatę, ale licealistom zgodnie z przepisami nie może grozić spadek.

Wyniki 22 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK – Real-Astromal Leszno 29:18 (15:8)
  • WYBRZEŻE GDAŃSK - SMS GDAŃSK 31:23 (16:8) - zaległy mecz 18. kolejki
  • SMS GDAŃSK – SPÓJNIA GDYNIA przełożony na 27.04 godz. 18
  • Polski Cukier Pomezania Malbork – Meble Wójcik Elbląg 26:33 (13:17)
  • Sokół Browar Kościerzyna – Wolsztyniak Wolsztyn 27:24 (17:9)
  • Mueller MKS Grudziądz – MKS Poznań 35:28 (21:13)
  • MKS Kalisz – Warmia Traveland Olsztyn 26:26 (9:16)
  • ŚKPR Świdnica – Orlen II Wisła Płock 25:33 (14:18)

Opinie (2)

• (1)

Dla tych młodych chłopaków czyli SMSu, to doskonała okazja do pokazania się
    w meczu, z kandydatem do gry w SuperLidze, i grania w tejże po ewentualnym transferze.
    A, jak widać po artykule, wyróżnia się nie po raz pierwszy Szymon Sićko.
    Jeśli co roku jakiś młody człowiek będzie się wyróżniał, to może, możemy być
    spokojni o kadrę, ale tą też trzeba dobrze pokierować. Czy tak się stanie,
    pokaże turniej 6-21.08.2016r.

• 3 2

• Proszę Pana

Kandydatem do gry w superlidze jest lider tabeli, a jest nim Warmia Olsztyn! Kolejnym zespołem o którym można pisać, że jest kandydatem jest Wojcik Elbląg, który zajmuje miejsca uprawniające go gry w barażach. Wybrzeże znajduje się obecnie na 3 miejscu i jeżeli tak będzie do końca rozgrywek, to nie uzyska prawa do baraży, a co dopiero awansu bezpośredniego. Tak więc, póki co to żaden z niego kandydat.