Pomorski Mecz Gwiazd w koszykówce

1 września 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
W Meczu Gwiazd juniorek zwyciężył zespół Zachodu, który prowadziły Katarzyna Dydek i Katarzyna Kurkowska. W Meczu Gwiazd juniorek zwyciężył zespół Zachodu, który prowadziły Katarzyna Dydek i Katarzyna Kurkowska.

Już jedenasty raz odbył się w Gdyni Mecz Gwiazd POZKosz, czyli impreza poświęceona pamięci Wojciecha Pietkiewicza. Rozegrano trzy spotkania - juniorów i juniorek oraz tzw. świętą wojnę, w której sędziowie sensacyjnie pokonali trenerów.

Pierwsze na parkiet wybiegły zespoły juniorek. Już od pierwszej kwarty zarysowała się zdecydowana przewaga drużyny Zachodu, prowadzonej przez duet Katarzyna Dydek - Katarzyna Kurkowska. Ostatecznie Zachód zwyciężył 76:50, a MVP meczu przypadło Marcie Marcinkowskiej z VBW GTK Gdynia.

Tradycyjnie podczas Meczu Gwiazd wręczono nagrody za sezon 2013/2014. Tę, im. Wojciecha Pietkiewicza otrzymała Joanna Zielińska, która jest m.in. członkiem zarządu POZKosz od dwóch kadencji.

Wschód - Zachód 50:76 (11:21, 8:17, 8:21, 23:17)

Wschód: Firko 14, Radoń 9, Jaroszewska 8, Śmietańska 7, Gerigk 0 oraz Łabuńska 6, Skonka 4, Górska, Tomaszewska, Brzozowska, Szadkowska, Kraciuk
Zachód: Marcinkowska 22, Podgórna 16, Oszmian 6, Szczęsna 6, Markowska oraz Lejk 13, Korczak - Komorowska 6, Kubińska 5, Musielak 2.

Następnie na boisku pojawiły się zespoły trenerów i sędziów, by rozegrać mecz określany mianem świętej wojny. Najwidoczniej łatwe zwycięstwa w ostatnich latach mocno uśpiły trenerów, którzy tym razem musieli uznać wyższość sędziów, wśród których najwyższą klasę prezentował biegający jeszcze nie dawno po drugoligowych parkietach Tomasz Maryniewski - MVP spotkania.

Święta wojna: Sędziowie - Trenerzy 64:48 (37:26, 27:22)

Sędziowie: Maryniewski 29, Austen 17, Gussman 10, Szpanel 2, Jerzykiewicz oraz Pałubicki 4, Zakrzewski 1, Sztalka, Powązka, Hołowczyc, Kutysz.
Trenerzy: Jakubiak 15, Wilczewski 10, Chwiałkowski 8, Perzanowski 8, Wieczorek oraz Janyga 3, Bieliński 4, Szelągowski, Mróz.

Najbardziej zaciętym spotkaniem było starcie juniorów. Ekipa Zachodu dobrze rozpoczęła spotkanie prowadząc po 10 minutach 26:13, ale Wschód odrobił straty w trzeciej odsłonie i o wszystkim decydowała ostatnia kwarta. Więcej zimnej krwi zachowali koszykarze Wschodu, którzy wygrali 95:85, a MVP został Mariusz Konopatzki, zawodnik Basketu Kwidzyn.

Wschód - Zachód 95:85 (13:26, 23:21, 32:16, 27:22)

Wschód: Więckowski 23, Kamiński 14, Tylkowski 14, Michałowski 8, Słowiński 5 oraz Konopatzki 16, Dylicki 10, Zubowicz 5, Zawalich, Teleszko, Szwedowski
Zachód: Kulka 22, Jakubiak 21, Szymański 10, Powideł 5, Borys 2 oraz Nowaczek 6, Krefft 5, Włodarczyk 5, Fuks 4, Heleniak 3, Babiński 2, Czerniawski 0.

Mecz Gwiazd to również tradycyjne konkursy. W rzutach za 3 punkty najlepszy był Paweł Lazer z Bryzy Kolbudy, który w finałowej rozgrywce trafił 9 razy. Konkurs trójka z trzech pozycji wygrała rodzina Perzanowskich - Bartłomiej, Olaf i Igor. Natomiast w konkursie wsadów triumfował Karol Skórowski.