Młodzi piłkarze uczczą legendę Arki

1 września 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Mecze w ramach Chico Cup rozgrywane będą w weekendy na boiskach gdyńskiej Checzy przy ulicy Zamenhofa 17. Mecze w ramach Chico Cup rozgrywane będą w weekendy na boiskach gdyńskiej Checzy przy ulicy Zamenhofa 17.

Trwają zgłoszenia do premierowej edycji Chico Cup, upamiętniającymi legendę Arki - Zbigniewa Bielińskiego. Rozgrywki wzorowane są na holenderskiej myśli pracy z najmłodszymi adeptami piłki nożnej, a oficjalnym patronatem objęli je: Pomorski Związek Piłki Nożnej, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz reprezentant Polski Rafał Murawski. Rywalizacja, która rozpocznie się 8 września na boiskach przy ul. Zamenhofa, przewidziana jest dla roczników 2002-04

.

W turnieju rywalizować będą zawodnicy z roczników 2002 i 2003/2004 (dopuszczeni zostaną także młodsi piłkarze). Zgłoszone zespoły w każdej z grup wiekowych będą podzielone w drodze losowania na dwie grupy. Po rozegraniu wszystkich meczów w grupach A i B połowa drużyn zajmujących najwyższe miejsca awansuje do grupy Champions, w której rywalizować będą o wygraną w całych rozgrywkach. Druga część drużyn zajmujących pozostałe miejsca utworzy grupę Premium, której zwycięzca zostanie nagrodzony rozegraniem meczu o Superpuchar ze zwycięzcą Chico Cup.

Mecze rozgrywane będą w kolejne soboty i niedziele na obiektach gdyńskiej Checzy przy ulicy Zamenhofa 17. Turniej skierowany jest do wszystkich drużyn z Pomorza, a organizatorzy zapewniają:

- boiska ze sztuczną nawierzchnią z oświetleniem i pełnym zapleczem socjalnym
- profesjonalną obsługę sędziowską
- możliwość śledzenia bieżących wyników, relacji, statystyk i galerii zdjęć na portalu internetowym poświęconemu rozgrywkom
- atrakcyjne nagrody oraz uroczyste zakończenie rozgrywek

Dotychczas swój udział zgłosiły następujące drużyny:
Rocznik 2002
Akademia Piłkarska 16, Sztorm Mosty, Gryf Wejherowo, Bałtyk Gdynia, Arka Gdynia, ASiR Gdynia, Sparta Gdańsk, UKS Cisowa

Rocznik 2003/2004
Akademia Piłkarska 16, Arka Gdynia 2004, Sokół Bożepole, Błękitni Wejherowo, UKS 1 Reda, Arka Gdynia 2003

Ciekawostką jest fakt, iż mecze rozgrywane będą w tercjach po 20 minut, nie będzie w nich obowiązywał przepis o spalonym, a każde ze spotkań będzie musiało zakończyć się zwycięstwem jednej ze stron, o co zatroszczono się wprowadzając oryginalny system dogrywek (szczegóły w regulaminie).

Chico Cup dedykowany jest pamięci Zbigniewa Bielińskiego, zmarłego w 2007 roku w wieku 60 lat byłego piłkarza Arki. Popularny "Chico" w gdyńskich barwach rozegrał 397 spotkań w trakcie piętnastu sezonów. Tylko ten piłkarz został uhonorowany zastrzeżeniem numer, z którym grał. Nikt więcej w żółto-niebieskim trykocie w pierwszej drużynie nie wystąpi z "5".

Imprezę patronatem objęli Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek, Pomorski Związek Piłki Nożnej a także piłkarz reprezentacji Polski Rafał Murawski i były piłkarz a obecnie trener II-ligowego Gryfa Wejherowo Grzegorz Niciński.

Rozgrywki rundy jesiennej wystartują w weekend 8-9 września. Koszty uczestnictwa w rozgrywkach wynoszą 100 zł dla całej drużyny od jednego rozegranego spotkania.

Do Chico Cup można zgłosić się przesyłając wypełniony formularz (POBIERZ TUTAJ) na adres e-mail biuro@checzgdynia.pl. Szczegółowych informacji udzielają Grzegorz Niciński (tel. 509-388-408) oraz Krzysztof Wesołowski (665-227-280).

REGULAMIN ROZGRYWEK
1.Rozgrywki odbywają się na boiskach sportowych wymienionych w informacjach ogólnych: obiekty gdyńskiej Checzy przy ulicy Zamenhofa 17.

2.Czas gry w Grupach A i B jak i w grupach Champions i Premium: 3 x 20 min z 2-minutową przerwą

3. W każdym meczu musi być wyłoniony zwycięzca tzn.
a) w przypadku remisu w regulaminowym czasie gry sędzia zarządza 2 minutową przerwę po której odbywa się 3 minutowa dogrywka w okrojonym składzie (bramkarz + 4 zawodników z pola)

b) w przypadku braku rozstrzygnięcia po pierwszej dogrywce sędzia zarządza minutową przerwę po której odbywa się 2 minutowa dogrywka w okrojonym składzie (bramkarz + 3 zawodników z pola)

c)w przypadku braku rozstrzygnięcia po drugiej dogrywce sędzia zarządza minutową przerwę po której odbywa się 2 minutowa dogrywka w okrojonym składzie (bramkarz + 2 zawodników z pola)

d) w przypadku braku rozstrzygnięcia po trzeciej dogrywce sędzia zarządza minutową przerwę po której odbywa się dogrywka w okrojonym składzie (bramkarz + 1 zawodników z pola) - kto strzeli pierwszy bramkę wygrywa mecz

4.Na boisku znajduje się 5-ciu zawodników + bramkarz, a w kadrze meczowej powinno znajdować się co najmniej 12 zawodników.

5.Ilość zmian w locie zawodników z pola podczas trwania rozgrywek jest nieograniczona i nie wymaga przerwy w grze.

6.Rzut z autu jest rzutem wolnym pośrednim, wykonywany jest nogą, piłka stojąca, ustawiona na lub przed linią boczną boiska.

7. Wszystkie rzuty wolne jak i wznowienia gry są rzutami pośrednimi

8. Bramkarz nie może bezpośrednio zagrać piłki za własną połowę

9. Rzut z autu bramkowego wykonuje tylko bramkarz nogą z ziemi.

10. Nie obowiązuje przepis o spalonym.

11. W przypadku rzutu wolnego mur ustawiany jest w odległości 5 metrów od piłki.

12. Rzut karny wykonywany jest poprzez "sytuację sam na sam z bramkarzem"