Młodzież polubiła remisy

24 sierpnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)
Michał Łabędzki strzelił bramkę dla Arki, ale klub chce pozbyć się tego zawodnika Michał Łabędzki strzelił bramkę dla Arki, ale klub chce pozbyć się tego zawodnika

Również czwarta kolejka Młodej Ekstraklasy nie przyniosła premierowego zwycięstwa w tym sezonie trójmiejskich piłkarzy. Lechia Gdańsk i Arka Gdynia zgodnie dzieliły się punktami z rywalami. Obie nasze drużyny mają na koncie już po trzy remisy!

Rybski 3, 26, Zabłocki 13, Kawa 29 - Ciarkowski 36, 52 (obie wolny), 88 (karny), Lo Bello 15.

LECHIA: Kapsa - Kawa, Rosiński, Osłowski, Sterczewski - Weber, Pietrowski, Tofil (70 Preizner), Szuprytowski (75 Hirsz) - Rybski, Zabłocki (46 Duda, 90 Włodkowski).

Rzadko ogląda się takie mecze jak ten w Gdańsku. Lechia już do przerwy strzeliła cztery gole, po pół godzinie gry prowadziła aż 4:1, ale jednak meczu z Polonią Warszawa nie wygrała. Spotkanie zakończyło się remisem 4:4 (4:2).

W pierwszej połowie dwa gole dla gospodarzy zdobył Andrzej Rybski, a po jednym dołożyli Jakub Zabłocki i Jakub Kawa. Jednak dla tych dwóch ostatnich nie było to udane spotkanie. Napastnik zszedł z boiska już w przerwie, gdyż odnowił mu się uraz pachwiny, z którym borykał się przez cały okres przygotowawczy do sezonu. Natomiast prawoskrzydłowy pod koniec gry doznał kontuzji barku.

Od 58. minuty Lechia musiała grać w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartkę dostał Janusz Weber za faul na Loicu Lo Bello. Polonia w liczebnej przewadze doprowadziła do remisu. Hat-trickiem popisał się Michał Ciarkowski. 20-letni pomocnik wszystkie gole strzelił po stałych fragmentach gry - dwóch rzutach wolnych i jednym karnym! Ponadto dla gości bramkę zdobył Lo Bello, czyli... Francuz z polskim paszportem.

Arka przywiozła punkt z Krakowa, remisując z Wisłą 1:1 (0:1). Żółto-niebiescy wystąpili wyjątkowo pod wodzą Ryszarda Lipińskiego. Trener Jacek Dziubiński musiał zostać w Gdyni, aby swoją licencją firmować debiut w ekstraklasie Dariusza Pasieki.

Ligenza 4 - Łabędzki 73 (wolny)

ARKA: Zoch - Robakowski, Łabędzki, Brodziński, Kowol - Dachowski (46 Jaszczyk), Czoska (85 Armata), Sulima, Kaźmierczak - Bułka, Wiśniewski (65 Beyl).

Gospodarze prowadzenie objęli już w 4. minucie po golu Adriana Ligienzy. Końcowy rezultat ustalił piłkarz, którego gdynianie chcą się... pozbyć jeszcze w tym oknie transferowym. W 73. minucie Michał Łabędzki zdobył bramkę po uderzeniu z rzutu wolnego z około 30 metrów. Odnotujmy jeszcze, że pokonany został Filipa Kurto, golkiper, którego latem pozyskała Wisła, a w minionym sezonie był on również na testach w Arce.

Tabela wprowadzona: 2009-08-26

Pozostałe wyniki 4. kolejki: Piast Gliwice - GKS Bełchatów 1:5 (1:3), Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin 2:0 (1:0), Korona Kielce - Polonia Bytom 2:5 (0:3), Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 2:1 (0:1), Legia Warszawa - Odra Wodzisław 0:1 (0:0), Lech Poznań - Cracovia 2:2 (2:1).