Mocno wieje

31 lipca 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Trzeci dzień windsurfingowych mistrzostw świata w olimpijskiej klasie RS:X upłynął pod znakiem silnego wiatru, deszczu i zimna. Klasyfikacje na ich szczycie uległy tylko kosmetycznym zmianom. 18-latkowie zakończyli dziś w Sopocie eliminacje. Do grona tych, którzy zachowali szanse na medale, awansowało pięciu Polaków. Młodzieżowcom nadal przewodzą Małgorzata Białecka i Łukasz Grodzicki, z miejscowego SKŻ Hestia.

Dziś w Sopocie wiało nawet od 6 stopni w skali Beauforta. Najciekawsza walka rozegrała się wśród 18-latków, jedynej kategorii z czterech, w której z powodu dużej liczby zgłoszeń należało przeprowadzić eliminacje. Po pierwszym wtorkowym starcie prowadzenie objął Pierre Le Coq (Francja), ale po kolejnym wyścigu ponownie na czoło powrócił Richard Hamilton (W.Brytania). Stopniowo pnie się w klasyfikacji Jan Suliński. Sopocianin dzięki 4 i 3 miejscu w "generalce" przesunął się na 7. pozycję. Do klasy złotej, walczącej o medale weszli też: Piotr Myszkowski (JKW Poznań), Paweł Jankowski, Kamil Zwolak i Ludomir Sawicki (wszyscy SKŻ Hestia).

Wyniki po sześciu wyścigach: 1. Hamilton 8 punktów, 2. Christian Freimueller (Niemcy) 9, 3. Le Coq Pierre 11, 7. Suliński 24.

Wśród 18-latek rewelacyjnie wtorek rozpoczęła Maja Dziarnowska. Sopocianka, która od górnego limitu wieku jest młodsza o rok, zajęła pierwsze miejsce. W następnym starcie była jednak piąta, co nie pozwoliło jej wrócić do pierwszej "trójki" regat.

Wyniki po sześciu wyścigach: 1. Moana Delle 11, 2. Regina Stadler (obie Niemcy) 13, 3. Alisha Kawalla (Australia) l17, 4. Dziarnowska 20.

W kategorii do lat 21 dziewcząt do liderujących Polek nieco odrobiła Arielle Guyader, która co prawda w inauguracyjnym biegu przegrała z Małgorzatą Białecką, ale w drugim starcie była najlepsza,a Białecka przegrała jeszcze z Igą Perzyną. W tej grupie tak naprawdę liczą się tylko te trzy zawodniczki.

Wyniki po sześciu wyścigach: 1. Białecka 7, 2. Perzyna 11, 3. Guyader 13.

Wśród 21-latków w pierwszej "8" połowę miejsc zajmują Polacy. Prowadzenie utrzymał Łukasz Grodzicki, choć poza wygraną we wtorek zdarzyło mu się zająć piąte miejsce. Pozycję wicelidera stracił Artur Nowicki na rzecz Eka Boonsawada z Tajlandii. Obaj zawodnicy mają tyle samo punktów, ale rywal zajął lepszą pozycję w wyścigu, który kwalifikuje się jako odrzutkę.

Wyniki po sześciu wyścigach: 1. Grodzicki 11, 2. Boonsawad 16, 3. Nowicki 16, 6. Michał Przybytek 29, 8. Kamil Lewandowski 36.

Środa będzie dniem wolnym dla blisko 150 uczestników mistrzostw. Do rywalizacji w bazie SKŻ przy ul. Hestii wrócą w czwartek o godzinie 11.00.