Jeźdźcy zakończyli sezon JumpOff

21 marca 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Na hipodromie, w Hali Pomarańczowej zakończył się cykl imprez jeździeckich JumpOff. Finał odbył się w weekend. Na starcie stanęły 243 konie. Poznaliśmy zwycięzców sześciu klasyfikacji generalnych rund: brązowej, srebrnej, złotej, platynowej, bursztynowej i diamentowej. W puli ostatnich zmagań było 37 500 zł, a wciągu całego cyklu rozdano 135 000 zł.

Do finału JumpOff Hipodrom zgłosiło się 174 zawodników na 243 koniach. Cykl rozgrywek pucharowych trwał od października ubiegłego roku. Przed minionym weekendem rozegrano osiem edycji. System klasyfikacji został opracowany w taki sposób, aby udział w trzydniowych rozgrywkach każdorazowo mogli wziąć zawodnicy na każdym poziomie jeździeckim. Aby zbierać punkty należało wystartować w dwa dni zawodów, liczyły się punkty zdobyte w niedzielę. Wszystkie punkty przeliczane były na dodatkowe nagrody finansowe - dzięki temu każdy wygrywał.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI OSTATNIEGO JUMPOFF

Zmagania toczyły się w sześciu rundach. Pierwsza z nich brązowa zakończyła się zwycięstwem Doroty Lost. Ta co prawda w ostatnich zmaganiach zebrała 80 pkt i ustąpiła Waldemarowi Goliszowi jednak w klasyfikacji generalnej oboje zamienili się miejscami. Zwyciężczyni potrzebowała do triumfu 340 pkt, natomiast drugi Golisz zebrał ich 170 i tylko o 15 wyprzedził trzecią Aleksandrę Południewską.

Z bezpieczną przewagą w rundzie srebrnej wygrał Marcin Joppek. 140 pkt zdobytych w finale złożyło się na sumę 570. Dobrym występem w ostatnich zawodach drugie miejsce zapewniła sobie Patrycja Kierznikiewicz. Zdobyła w nim 200 pkt, a w sumie miała ich 370. Wyprzedziła o 20 Paulinę Chojnowską.

Runda złota to triumf Piotra Zielonki. Zapewnił go sobie w ostatnich zawodach, w których o pierwsze miejsce rywalizował z Dawidem Czarneckim. Zielonka zdobył w nich 192 pkt, a jego najgroźniejszy rywal 168. Klasyfikację generalną wygrał z 408 pkt, Czarnecki miał ich 384. Szanse na triumf miał również Krzysztof Eron. Dokładając 120 pkt w ostatnim starcie zebrał ich łącznie 372.

Zdecydowaną liderką rundy platynowej była Dominika Bach. W sumie zdobyła aż 1480 pkt. O 840 wyprzedziła drugiego w klasyfikacji generalnej Dawida Rakoczego. Ida Twerdochlib była trzecia z 600 pkt. W weekend Rakoczy wyprzedził ją w klasyfikacji łącznej dzięki zdobyciu 80 pkt więcej.

Runda bursztynowa należała do Jacka Grzywacza, który triumfował pomimo trzeciego wyniku w finale. Łącznie zebrał 2150 pkt. Na drugim miejscy znalazła się triumfatorka platynowej rundy Bach - 2040, a trzecia była Julia Bogalecka - 1730.

Bach zwyciężyła także w rundzie diamentowej. Tym razem w finałowej rozgrywce okazała się lepsza od Grzywacza 720 do 540, a w generalce wygrała 2925 do 2880. Weronika Wilska skończyła zawody na 3. pozycji - 1800.