Nadkomplet na meczu piłkarzy ręcznych

25 października 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu
Spójnia Wybrzeże wygrała po raz trzeci w tym sezonie. tym razem gdańszczanie wyjątkowo zainkasowali dwa punkty przy ul. Kołobrzeskiej. Spójnia Wybrzeże wygrała po raz trzeci w tym sezonie. tym razem gdańszczanie wyjątkowo zainkasowali dwa punkty przy ul. Kołobrzeskiej.

Tego nie było już od lat na meczach piłki ręcznej w Trójmieście. Wszyscy chętni nie zmieścili się w hali MOSiR przy ul. Kołobrzeskiej, a wielu zdecydowało się na oglądanie spotkania I ligi szczypiornistów Spójni Wybrzeża z Wójcik Meble-Techtrans Elbląg na stojąco. Ścianę musiał podpierać m.in. reprezentant Polski i były wicemistrz świata, Marcin Lijewski. Gdańszczanie wygrali 32:23 (20:8), gromiąc rywali najmocniej w drugim kwadransie pierwszej połowie

.

SPÓJNIA WYBRZEŻE: Głębocki, Kasperek - Suchocki, Mogielnicki 1, Walasek 3, Jasowicz 1, Derdzikowski 7, Wojciechowski 6, Misiewicz 5, Abram 5, Rakowski 3, Sulej 1, Steege, Konop, Siódmiak, Szczutowski.

Szczypiorniści wyjątkowo zagrali w hali przy ul. Kołobrzeskiej. Pojemność tego obiektu to około 300 miejsc. Dlatego nadkomplet w takim obiekcie nie jest wielkim tłumem ludzi, ale cieszy, że wraca moda na piłkę ręczną w Gdańsku, bo w ostatnich latach nawet w takich obiektach nie było kłopotów, aby znaleźć miejsce na trybunach.

Marcin Lijewski dopingował swoich kolegów... podpierając ścianę. Marcin Lijewski dopingował swoich kolegów... podpierając ścianę.
Tym razem na stojąco mecz musiał oglądać nawet Marcin Lijewski. Były rozgrywający Wybrzeża, reprezentant Polski i gracz HSV Hamburg przyjechał do Gdańska, gdyż przechodzi rekonwalescencję po zabiegu operacyjnego stawu skokowego w prawej nodze, nie gra od końca sierpnia. Do treningów będzie mógł wrócić najwcześniej pod koniec listopada. To i tak optymistyczna wiadomość, bo jeden z niemieckich tabloidów informował nawet, że "Lijkowi" grozi przedwczesne zakończenie kariery.

Następcy 34-latka w gdańskiej drużynie, a także ci, którzy grali z nim jeszcze w czasach Wybrzeża jak na przykład Bartosz Walasek, Marcin Siódmiak, Marcin Głębocki czy Kamil Konop zrobili wszystko, aby gość nie był rozczarowany pobytem w hali przy ul. Kołobrzeskiej.

Podopieczni Daniela WaszkiewiczaDamiana Wleklaka nie pozwolili elblążanom ani razu prowadzić, a do zdecydowanego szturmu ruszyli od czwartej minuty i rezultatu 2:2. Po dwie bramki zdobyli Michał Derdzikowski oraz Maciej Wojciechowski, jedno dołożył Patryk Abram i gospodarze odskoczyli na 7:2.

Popisowy w wykonaniu gdańszczan, a także bramkarza Wojciecha Kasperka był zwłaszcza drugi kwadrans pierwszej połowy. Od 16. minuty i wyniku 10:7 do przerwy zdobyli 10 bramek, tracąc tylko jedną! Cztery kolejne udane akcje przeprowadził Wojciechowski, a ładne bramki zdobywali również Dawid MisiewiczAndrzej Rakowski.

Wysokie prowadzenie nadmiernie uspokoiło gospodarzy. Drugą połowę rozpoczęli od 2:5, a byłoby jeszcze gorzej, gdyby elblążanie na bramki zamienili dwa karne, który nie wykorzystali Krzysztof Kłosowski i Damian Spychalski. W 44. minucie, gdy z siedmiu metrów nie trafił także Abram o czas poprosił gdański szkoleniowiec. Trener Waszkiewicz na tyle zmobilizował podopiecznych, że już do końca spotkania potrafili utrzymać przewaga. Przerwa na żądanie trenera miała miejsce przy 24:15.

Taką też różnicą Spójnia Wybrzeże wygrała ostatecznie mecz, choć w końcówce na skutek kontuzji stawu skokowego straciła Derdzikowskiego. To trzecie ligowe zwycięstwo w tym sezonie. O kolejne gdańszczanie spróbują się pokusić w najbliższą sobotę, 29 października, gdy o 18.00 zagrają na wyjeździe z Grunwaldem Allegro. Zapowiada się trudny mecz, gdyż drużyna, która go przegra, odpadnie od ścisłej czołówki I ligi w grupie A.

w Gdańsku w kolejny weekend nie będzie wyjątkowo żadnego meczu, gdyż SMS ZPRP w ramach 7. kolejki - jak informowaliśmy grał już awansem. na koncie licealistów nadal pozostają tylko dwa punkty, gdyż mimo dzielnej postawy w ostatniej serii gier nie dali rady na wyjeździe liderowi. Podopieczni Dariusza Tomaszewskiego przegrali z drużyną Gaz-System Pogoń Szczecin - SMS ZPRP Gdańsk 28:33 (12:15).

SMS: Morawski, Gryzio - Prymlewicz 1, Pacała 1, Bartłomiejczyk 2, Kupiec, Król 2, Wesołek 3, Misiejuk, Gębała 1, Genda 6, Kowalski 1, Kondratiuk 7, Rogulski 4

Pozostałe wyniki 6. kolejki:
Wolsztyniak - Orlen Wisła II Płock 35:26 (16:10), Zepter AZS UW Warszawa - Grunwald-Allegro Poznań 22:22 (11:11), GSPR Gorzów - Vetrex Sokół Kościerzyna 40:30 (24:11), Arot-Astromal Leszno - Polski Cukier-Pomezania Malbork 25:29 (12:14).

• 24 2

• Trzymam kciuki za odrodzenie gdańskiego szypiorniaka, potężna tradycja (2)

• 23 2

• (1)

Blisko połowa tej srebrnej kadry Wenty była/jest w jakiś sposób związana z Gdańskiem

• 15 0

• No tak !

• 5 0

• do ERGO ARENY z nimi !!!!!

• 16 6

• A na zdjęciu piękna ,,mieszanka",piłkarz,działacz i sędzia!

• 6 2

• jaka profesionalna tabela z druzynami i wynikami. prawdziwi fachowcy normalni widze w tym portalu...

• 7 2

• Marcin potwierdził!, że nie rzuca słów na wiatr i ma sentyment do czerowno - biało - niebieskich barw :) Po cichu liczyłem na Jego obecność na którmyś z meczów SPR "S-W", w czasie odbywania rekonwalescencji, i proszę !:)Choć tak utytułowany zawodnik i graczaktualnego mistrza NAJmocnijszej ligi piłki ręcznej na świeciemógłby wybrać VTK, Orlen, czy któryś z czołowych klubów PGNiG S.L. to swoja obenością na meczu w Gdańsku, potwierdza swoje słowa.A jeśli chłoapki awansują, czego ŻYCZĘ !!!, i zbiorą przyzwoity budżet,to Kto wie, jak będzie skład :)A jeczcze ciekawszy mecz odbędzie się w grudniu 4.12.2011r.,kiedy to do Gdańska, przyjedzie.. Gaz-System Szczecin,i wówczas możnaby porozmawiać z zrządzem ERGO Areny o preferencyjnych waruknach na odbycie meczu :)FORZA Panowie ! ! ! ps. a już w Czartek I-odsłona "świętej wojny" w polskim szczypiorniaku, w Płocku, i w TV.

• 10 0

• Wleklak i Trzoska pracują w ERGO

Więc to pewnie kwestia czasu jak się tam przeniosą...

• 5 0

• do obserwatora

Bardzo znany piłkarz,ok,znany działacz,ok,ale sędzia?który?gdzie?

• 2 2

• Brawo chłopaki, pięknie się spisalliście!

14 Zepter Legionowo 28 4 0 2 21 746:884 14
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym, bez rewanżów, o utrzymanie, z zachowaniem dorobku punktowego z fazy zasadniczej. Na koniec rozgrywek Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.