Lechia zmienia prawe skrzydło na Koronę

Rafał Sumowski, jag.
8 listopada 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Bruno Nazario (przy piłce) utrzymuje, że równie dobrze radzi sobie na obu skrzydłach, ale w Lechii na prawej stronie jeszcze nie grał. Czy Brazylijczyk będzie tym, który zastąpi Macieja Makuszewskiego (nr 11)? Bruno Nazario (przy piłce) utrzymuje, że równie dobrze radzi sobie na obu skrzydłach, ale w Lechii na prawej stronie jeszcze nie grał. Czy Brazylijczyk będzie tym, który zastąpi Macieja Makuszewskiego (nr 11)?

W sobotnim meczu przeciwko Koronie Kielce piłkarze Lechii Gdańsk po raz pierwszy w tym sezonie rozpoczną mecz ekstraklasy bez Macieja Makuszewskiego. Kandydatów do zastąpienia pauzującego za kartki prawoskrzydłowego jest kilku. Akces zgłasza m.in. Bruno Nazario, który dotychczas grał w środku drugiej linii lub na lewej flance. - Poradzę sobie i w tej roli - zapewnia nas Brazylijczyk, który jednocześnie chciałby odpłacić się gdańskim trenerom golem za to, że wstawiają go do składu. Może skopiuje wyczyn sprzed dwóch lata rodaka Ricardinho? Początek meczu na PGE Arenie o godz. 15:30.

SPRAWDŹ, JAKIE JESZCZE MECZ MOŻNA OBEJRZEĆ W TEN WEEKEND W TRÓJMIEŚCIE. NIE BRAKUJE DERBÓW

Na jakiej pozycji powinien występować w Lechii Bruno Nazario?

Bruno Nazario do Lechii został wypożyczony z TSG Hoffenheim. W Gdańsku zjawił się pod koniec sierpnia razem z Kevinem Friesenbichlerem, a transakcję sfinalizowano, gdy biało-zieloni mieli za sobą już sześć ligowych kolejek.

NAZARIO I FRIESENBICHLER WYPOŻYCZENI DO LECHII

W gdańskim zespole Brazylijczyk zadebiutował w wyjazdowym meczu z Bełchatowem, wchodząc z ławki rezerwowych na niespełna 20 ostatnich minut. U trenera Joaquima Machado zagrał też 45 minut przeciwko Pogoni, zmieniając po przerwie Friesenbichlera.

- Ogrywam się w Lechii krok po kroku i czuję się tu coraz pewniej. Musiałem jednak poczekać na swoją szansę - mówi Brazylijczyk, który za którego Hoffenheim przed rokiem zapłacił ponad milion euro.

RAFAŁ JANICKI POWOŁANY DO SENIORSKIEJ REPREZENTACJI POLSKI

Zmiana na ławce szkoleniowej Lechii spowodowała, że Bruno musiał niemal od nowa walczyć o swoje. Duet Tomasz UntonMaciej Kalkowski nie widział go w składzie przez trzy mecze.

UNTON: GRA NAZARIO NIE JEST NIESPODZIANKĄ. OBSERWUJĘ GO NA TRENINGACH

- Na szczęście i ci trenerzy zaufali mi. Mam nadzieję, że niedługo odpłacę się za to choćby bramką. Żałuję, że nie padła ona już w Łęcznej, czy wcześniej w Warszawie. Jednak strzelanie goli nie jest jednak dla mnie punktem honoru, bo od tego mamy napastników. Chcę jak najwięcej pracować na to, abyśmy stwarzali sobie sytuacje, z asyst też będę zadowolony - mówi nam Brazylijczyk, któremu w przeprowadzaniu rozmów po angielsku pomaga portugalski stoper Lechii, Tiago Valente.

Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

Nazario dotychczas w Lechii grał na lewym skrzydle lub w środku pomocy. Niewykluczone jednak, iż w sobotnim meczu z Koroną Kielce zagra na prawym skrzydle. Po raz pierwszy w tym sezonie gdańszczanie będą bowiem musieli sobie radzić bez pauzującego za kartki Macieja Makuszewskiego.

- Mogę grać tak w środku drugiej linii jak i na obu skrzydłach. Nie sprawia mi to różnicy. Jeśli tylko trenerzy zlecą mi zastąpić "Makiego", poradzę sobie - zapewnia Bruno.

UNTON: Z KORONĄ ZAGRAJĄ NAJLEPSI, BEZ WZGLĘDU NA POZYCJE

Jako prawoskrzydłowy grał w Lechii w sezonie 2012/13 jego rodak. Co ciekawe Ricardinho pierwszego z siedmiu goli, które strzelił dla Lechii, zanotował właśnie w meczu przeciwko Koronie. Ta bramka dała zwycięstwo gdańszczanom 1 września 2012 roku w Kielcach 1:0.

DEBIUTANCKI GOL RICARDINHO W LECHII

Jednak generalnie Lechia ma niekorzystny bilans z tym rywalem. Z 14 dotychczasowych meczów wygrała tylko cztery, tyle też razy był remis. Korona triumfowała sześciokrotnie, ma też lepszy bilans bramkowy w tych potyczkach 17:13.

Ubiegłoroczne mecze tych zespołów na PGE Arenie obfitowały w wielkie emocje. 11 marca Lechia wygrała 3:2 po golach: Pawła Buzały, Marcina PietrowskiegoAdama Dudy. Natomiast 30 września padł remis 2:2, a goście już po 20 minutach prowadzili 2:0. Punkt uratowały bramki strzelone w ciągu siedmiu minut przez Piotra GrzelczakaPawła Dawidowicza.

KAFARSKI W MAJU 2010: WIDZĘ DLA JANOTY MIEJSCE W LECHII

W kieleckich szeregach biało-zieloni najbardziej powinni wystrzegać się Michała Janoty, który na Letnicy strzelił już 3 gole. To swoista zemsta tego pomocnika za to, że gdy chciał wrócić do Polski w Holandii, gdańszczanie "oblali" go na testach, mimo że ówczesny trener Tomasz Kafarski miał zapewniać piłkarza, że widzi go w drużynie.

Wyniki 14 kolejki

• Górnik Łęczna - LECHIA Gdańsk 1:1 (1:0)
  • Korona Kielce - Wisła Kraków 3:2 (1:0}
  • Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 1:1 (1:1)
  • Śląsk Wrocław - Lech Poznań 1:1 (0:1)
  • Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 1:0 (0:0)
  • Legia Warszawa - Ruch Chorzów 2:1 (1:1)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Piast Gliwice 2:4 (0:2)
  • Jagiellonia Białystok - GKS Bełchatów 0:1 (0:1)

• 8 8

• Zapraszamy, miejsc wystarczy i dla dzieci z Gdyni. Dzieci z Rumii, Redy i Wejherowa już u nas są.

• 5 2

• Ostatni sezon (1)

Z taka kasą z państwowych firm. Tyle lat i tyle kasy zmarnowanej. Kurek zakręcony przed wyborami parlamentarnymi.

• 22 24

• Kontrakty 45 zawodnikoe

Będziemy spłacać przez kilka chudych lat

• 18 10

• korona pokaże gdzie jest miejsce lechii

• 18 34

• Nawet jeśli jakiś fartem wygraja to i tak po tej rundzie (po 15 meczach) będzie grupa spadkowa! (2)