Nidzgorski zdobył historyczną bramkę

4 kwietnia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Krystian Nidzgorski (z piłką) był najskuteczniejszy podczas pierwszego dnia w Ergo Arenie ze szczypiorniakiem. Reprezentant Spójni Wybrzeża zdobył 10 bramek. Krystian Nidzgorski (z piłką) był najskuteczniejszy podczas pierwszego dnia w Ergo Arenie ze szczypiorniakiem. Reprezentant Spójni Wybrzeża zdobył 10 bramek.

Rzadkiej sztuki dokonali piłkarze ręczni SPR Spójnia Wybrzeża. Gdańszczanie w ciągu niewiele ponad roku w roli gospodarza zaprezentowali się aż w czterech halach. To im przypadł zaszczyt zainaugurowania szczypiorniaka w Ergo Arenie. Historyczną, pierwszą bramkę zdobył Krystian Nidzgorski, a gospodarze w meczu o I-ligowe punkty wygrali z Wolsztyniakiem 26:24 (13:11)

.

SPÓJNIA WYBRZEŻE: Głębocki, Kasperek - Nidzgorski 10, Mogielnicki 6, Rakowski 3, Sulej 3, Abram 2, Szczutowski 1, Trojanowicz 1, Jasowicz, Konop, Wojciechowski, Suchocki.

WOLSZTYNIAK: Wieczorek, Płócienniczak - Pietruszka 9, Przekwas 6, Wajs 3, Kaczmarek 2, Szutta 2, Chrapa 1, Cichy 1, Kubiak, Tomiak

Od 1 marca ubiegłego roku podstawową areną treningów i meczów Spójni Wybrzeża jest hala AWFiS, dokąd drużyna przeprowadziła się z Oruni (przeczytaj więcej o początkach klubu). Jednak w październiku zdarzyło się, że gdańszczanie obowiązki gospodarza pełnili również w miejskim obiekcie przy ul. Kołobrzeskiej (czytaj więcej).

Natomiast ostatni mecz tego sezonu w Gdańsku podopieczni Damiana WaszkiewiczaDamiana Wleklaka rozegrali w Ergo Arenie. Zaprezentowali się w przedmeczu spotkania Polska - Niemcy. -Mamy w drużynie młodych chłopaków i tą scenerią mieli prawo być stremowani - przyznał ten ostatni.

Do historii obiektu na granicy Gdańska i Sopotu przeszedł Krystian Nidzgorski, który w 2. minucie gry z Wolsztynianiek zdobył pierwszą bramkę w piłce ręcznej w Ergo Arenie. Potem lepiej poczynali sobie goście. W 13. minucie Wolsztyniak odskoczył na 8:5, a przewagę utrzymywał aż do 25. minuty, gdy było 11:8 na jego korzyść.

Gdańszczanie właściwy rytm odnaleźli dopiero w końcówce pierwszej połowy. Kolejno na snajperską listę wpisywali się: Andrzej Rakowski, Sebastian Trojanowicz, Patryk Abram, Nidzgorski i jeszcze raz Rakowski. Tym samym Spójnia Wybrzeże już na przerwę zeszła na przerwę z korzystnym dla siebie wynikiem (13:11).

Po zmianie stron Wolsztyniak wyrównał na 16:16, a wynik wokół remisu oscylował aż do 46. minuty (19:19). Dopiero, gdy Nidzgorskiego w ostrzeliwaniu bramki rywali wsparł Krzysztof Mogielnicki, gospodarzom udało się odskoczyć na 25:21 i tej przewagi już nie roztrwonili.

-Gra w Ergo Arenie była niesamowitym przeżyciem. Ogrom obiektu nas na pewno onieśmielił. Mamy kolejny argument, że warto ciężko trenować i awansować coraz wyżej w lidze. Gdy będziemy odnosić sukcesy, to pewnie wrócimy jeszcze do tej hali - ocenił gdański bramkarz, Wojciech Kasperek.

Realizację tych planów trzeba odłożyć na przyszły sezon. Meczem z Wolsztyniakiem Spójnia Wybrzeże zakończyła sezon 2011/12 przed własną publicznością. W ostatniej kolejce trzeciego miejsca w tabeli gdańszczanie bronić będą w wyjazdowym meczu z GSPR Gorzów. Natomiast w Gdańsku zagra jeszcze ekipa SMS ZPRP, która przy ul. Kołobrzeskiej ugości Wójcik Meble-Techtrans Elbląg. Termin 22. kolejki wyznaczono na 14 kwietnia.

Pozostałe wyniki 21. kolejki:
Vetrex Sokół Kościerzyna - SMS ZPRP Gdańsk 36:28 (17:15), Orlen Wisła II Płock - Gaz-System Pogoń Szczecin 19:24 (10:12), Zepter AZS UW Warszawa - GSPR Gorzów 35:30 (17:12), Wójcik Meble-Techtrans Elbląg - Polski Cukier-Pomezania Malbork 28:22 (14:12), Grunwald-Allegro Poznań - Arot-Astromal Leszno 24:32 (11:18)

• na Zawodników niech grają :)))

Podobno wielki kibic piłki ręcznej presidento Bojanowski będzie odbudowywał hale GKSu na Zawodników, jakis czas temu obiecał to kibicom, nawet w tv sie pojawilo. Ale to było przed wyborami, więc chyba nie do końca prawdziwe :)