Nie było zgody na boisku

20 maja 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Jakub Kowalski strzelił pierwszego gola w barwach Arki. Prawoskrzydłowy ustalił wynik w Bytomiu, który oznacza, że Polonia rok po roku zalicza drugą degradację. Rok temu obie te drużyny spadły z ekstraklasy. Jakub Kowalski strzelił pierwszego gola w barwach Arki. Prawoskrzydłowy ustalił wynik w Bytomiu, który oznacza, że Polonia rok po roku zalicza drugą degradację. Rok temu obie te drużyny spadły z ekstraklasy.

Niektórzy bukmacherzy nie przyjmowali zakładów na to spotkanie, bo obawiano się, że w meczu klubów tzw. zgody, czyli drużyn, których kibice się przyjaźnią, dojdzie do "układu". Na to też wskazywały pierwsze minuty, gdyż piłkarze Arki szybko stracili gola, a z trybun gdyńscy kibice śpiewali po ich adresem "nic nie musicie". Jednak w drugiej połowie wszystko diametralnie się zmieniło. Żółto-niebiescy podkręcili tempo i pokonali Polonię w Bytomiu 3:1 (0:1). Ten rezultat oznacza degradację gospodarzy do II ligi oraz trzecią wygraną z rzędu podopiecznych Petra Nemca.

Cabaj - Wilczyński, Tanżyna, Dubra, Michalak - Mąka, Alancewicz, Hermes, Białkowski - Paulista - Trytko
Sędziowie: Krasny (Kraków)
Widzów: 2800
Szromnik - Bochenek, Mazurkiewicz, Brodziński, Radzewicz - Jarzębowski, Radoslajević - Jędrzejowski, Pruchnik, Kuklis - Flis
  • 46' Hermes Zmiany Kobylik
  • 58' Alancewicz Zmiany Maliszewski
  • 64' Paulista Zmiany Szkatuła
  • 75' Jędrzejowski Zmiany Kowalski
  • 79' Kuklis Zmiany Szwoch
  • 84' Flis Zmiany Niedziela
  • 15' Mąka
  • 57' Brodziński
  • 67' Flis
  • 86' Kowalski
  • 78' Mika

w tak młodzieżowym zestawieniu Arka jeszcze nie rozpoczynała meczu w I lidze. Gdy na początku sezonu były kłopoty w Gdyni, aby znaleźć jednego wartościowego piłkarza do lat 21, to w Bytomiu od pierwszej minuty zagra aż pięciu takich graczy. W bramce jest Szromnik (ARKA), w obronie Bochenek (ARKA) i Brodziński (ARKA), którzy zajęli miejsca po bokach tej formacji, w ataku wystąpi Flis (ARKA), a na prawym skrzydle po raz pierwszy w "11" zagra Jędrzejowski (ARKA). Patryk w dwóch pierwszych meczach w Arce, wchodząc z ławki strzelał gole, ale potem dostawał coraz mniej szans, łącznie w siedmiu spotkaniach zaliczył 134 minuty gry
w drużynie Polonii na prawej obronie zagra Wilczyński (POLONIA), który sezon zaczynał w Arce, ale w trakcie rundy jesiennej został odesłany do rezerw, w tym roku Wojtek do Bytomia jest wypożyczony, ale w umowie nie było klauzuli, że nie może grać przeciwko swojemu macierzystemu klubowi
w ataku gospodarzy zaprezentuje się były napastnik Arki, bardzo lubiany w Gdyni - Trytko (POLONIA), nie brakuje też innych piłkarzy znanych z ekstraklasy, by wymienić Cabaja (POLONIA), Hermesa (POLONIA) i Paulistę (POLONIA), aż trudno uwierzyć, że tej klasy zawodnicy mogą nie uratować dla Bytomia I ligi
za ekscesy w Bydgoszczy Arka została ukarana grzywną oraz zakazem wyjazdu jej kibiców na jeden mecz, jednak w Bytomiu są sympatycy gdynian, bo to klub zaprzyjaźniony od lat z Polonią, są też flagi Arki, oczywiście to wszystko na sektorach gospodarzy, bo miejsca dla gości pozostają puste
dzisiaj wszystkie mecze 33. kolejki powinny rozpocząć się o godzinie 17.00, jednak nasłuchiwać wyników z innych stadionów może tylko Polonia, która walczy o utrzymanie, Arka gra już tylko o honor, nie grozi jej ani awans, ani degradacja
1'
mecz rozpoczęła Polonia, Arka na żółto-niebiesko, gospodarze w tradycyjnych niebiesko-czerwonych strojach
1'
pierwszy atak Arki, ale nieudane zagranie Jędrzejowskiego (ARKA), który z ostrego kąta został zmuszony do dośrodkowania
4'
dobra interwencja Szromnika (ARKA), który ubiegł Trytkę (POLONIA)
6'
dobra interwencja Bochenka, który w polu karnym powstrzymał Paulistę (POLONIA)
7'
kolejny atak Brazylijczyka przerwany, tym razem przez sędziego, który odgwizdał pozycję spaloną Paulisty (POLONIA)
8'
dobra akcja Arki, piłka dobrze krążyła między nogami Kuklisa (ARKA), Radzewicza (ARKA) i Jędrzejowskiego (ARKA), niestety ten ostatni faulował w polu karnym Dubrę (POLONIA)
9'
dobry powrót i wślizg Jędrzejowskiego (ARKA) przerwał akcję na wysokości pola karnego Arki Białkowskiego (POLONIA)
10'
Szromnik (ARKA) uratował Arkę, bramkarz gdynian obronił nad poprzeczką piłkę po strzale z woleja Białkowskiego (POLONIA), do którego dobrze podawał Mąka
12'
spiker podaje wyniki na innych stadionach, które są niezwykle korzystne dla Polonii, przegrywają drużyny, które gonią bytomianie, a zatem Dolcan, Sandecja i GKS Katowice
12'
natychmiast z trybun "Polonia my chcemy gola"
13'
jest też skandowanie pod adresem piłkarzy gdyńskich: "Arkowcy nic nie musicie", to najlepiej dowodzi, że kibice żółto-niebieskich oczekują, że Arka "pomoże" Polonii
15'
[1:0] POLONIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mąka. Akcję lewym skrzydłem rozpoczął Paulista, podał do Białkowskiego, a ten znalazł w polu bramkowym Mąkę, a kapitan gospodarzy zdobył prowadzenie dla bytomian, czyli wszystko zgodnie z tych, co chcieli kibice
16'
Arka mogła szybko wyrównać, Flis (ARKA) podał do Kuklisa (ARKA), który z pięciu metrów strzelił wysoko nad poprzeczką, ale był z tyłu ostro naciskany przez jednego z rywali, dlatego nie mógł dobrze złożyć się do tego uderzenia
19'
kolejny atak Paulisty (POLONIA), dobra interwencja Bochenka, który nie pozwolił założyć sobie "siatki"
20'
kolejny wybuch radości na trybunach, gdyż spiker ogłosił, że Dolcan przegrywa w Elblągu już 0:2
22'
zamieszanie w polu karnym Arki, przed szansą na gola byli Trytko (POLONIA) i Białkowski (POLONIA), ale ich strzały były nieudane, uderzenie Przemka obronił Szromnik
23'
Jędrzejowski (ARKA) został zablokowany i nie wykorzystał dobrej okazji, do której wyprowadziło go podanie Pruchnika (ARKA)
24'
60-sekundowa przerwa w grze, piłkarze udali się do swoich ławek, aby napić się, mecz odbywa się bowiem przy temperaturze dochodzącej w słońcu do 30 stopniu Celsjusza, jeśli temperatura nie spadnie, taką przerwę arbiter ma prawo zarządzić również około 65-70 minuty gry
25'
w gronie drużyn walczących o awans najlepsze humory mają teraz piłkarze Piasta, którzy prowadzą z Katowicami 1:0, znów na finiszu zawodzi Termalica, która u siebie przegrywa z Kolejarzem 0:1, Pogoń remisuje z Wisłą Płock, Zawisza 0:0 w Poznaniu, a Bogdanka prowadzi w Nowym Sączu już 2:0
26'
mocno niecelny strzał z dystansu Alancewicza (POLONIA)
28'
Jędrzejowski (ARKA) dogrywał w pole karne do Radzewicza (ARKA), ale dobra interwencja Wilczyńskiego (POLONIA) przerwała akcję Arki
28'
Termalica przegrywa 0:2. Piast już dzisiaj może świętować powrót do ekstraklasy
30'
na boisku niewiele się teraz dzieje, kibice wulgarnie o jednym z klubów trójmiejskich
33'
po faulu na Bochenku z wolnego dośrodkowywał Radzewicz (ARKA), ale piłka przeszła nie tylko wszystkich obrońców Polonii, ale i zawodników Arki, od bramki rozpoczną gospodarze
34'
teraz chóralne śpiewy na trybunach, zarówno kibice Polonii jak i... Arki zadowoleni z wyniku
35'
teraz chóralne skandowanie Arka Gdynia
35'
doping poderwał Radzewicza (ARKA), który próbował strzelać z narożnika pola karnego, ale piłka trafiła wprost w Cabaja (POLONIA), który bez problemu ją złapał
36'
trener Nemec chyba nie podziela zadowolenia kibiców, bo przy linii bocznej cały czas na stojąco ogląda mecz i co chwila udziela wskazówek podopiecznym
37'
"Polonia bytomska królową całego Śląska" - skandowanie z trybun
38'
zmienił się wynik w Szczecinie, Pogoń, która za tydzień stawi się w Gdyni, prowadzi z Wisłą 1:0 i tym samym zwiększa szanse na awans
40'
po faulu na Trytce strzał z wolnego Mąki (POLONIA), uderzenie niecelne
41'
będzie krótszy róg dla Arki, bo niedaleko chorągiewki Białkowski (POLONIA) zagrał ręką, powstrzymując podanie Jędrzejowskiego (ARKA)
42'
słupek uratował Polonię! Po dośrodkowanie z wolnego Radzewicza głową strzelał Pruchnik
43'
po rogu dla Arki, który wykonał Radzewicz (ARKA), z pola karnego strzelał Radoslajević (ARKA), ale niecelnie, wcześniej piłka przeszła trzech gdynian i wszystkich obrońców rywali
45'
pierwsza połowa trwać będzie dwie minuty dłużej
45+1
wolny dla Arki po faulu Paulisty (POLONIA) na Jarzębowskim (ARKA), dobra pozycja do strzału, piłka 25 metrów od bramki Polonii
45+2
Radzewicz (ARKA) krótko zagrał do Kuklisa (ARKA), ten wrzucił do Pruchnika (ARKA) w pole karne, który uderzył głową, Cabaj złapał piłkę, choć już bieg do niej Jarzębowski próbował

tak, uwzględniając wyniki do przerwy, wygląda czołówka tabeli I ligi:
1. Piast 61 punktów (awans do ekstraklasy)
8. Arka 48
46'
POLONIA przeprowadza w przerwie zmianę. Boisko opuszcza Hermes, w jego miejsce wchodzi Kobylik.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka, w "11" gdynian nie ma zmian, głośny doping "Polonia jesteśmy z wami"
47'
niecelny strzał Pruchnika (ARKA)
49'
Cabaj (POLONIA) wygrał pojedynek sam na sam z Kuklisem (ARKA), do którego wyprowadziło pomocnika podanie Pruchnika, początek drugiej połowy zdecydowanie dla Arki
49'
dwa rogi z rzędu dla Arki
50'
znów słychać kibiców Arki, którzy przy wsparciu sympatyków Polonii śpiewają o gdyńskim klubie
51'
zablokowany strzał Radoslajevicia (ARKA)
52'
Piast prowadzi już 2:0 i jest coraz bliżej ekstraklasy, natomiast kanonada strzelecka trwa w meczu Ruchu z Polkowicami. Tam wynik 3:3 po 50 minutach!
55'
pierwszy groźny atak gospodarzy po przerwie, doskonałe podanie Białkowskiego (POLONIA), Trytko (POLONIA) powinien poprawić na 2:0, ale zamiast posłać piłkę do siatki z siedmiu metrów, źle uderzył ją i ta trafiła w ręce Szromnika (ARKA)
57'
[1:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Brodziński. Z rzutu rożnego dośrodkował Radzewicz, piłkę z trzech metrów lewą nogą do siatki wpakował stoper gdyński, dla 21-latka to pierwszy gol w oficjalnym meczu pierwszej drużyny

57'
gdyby mecz zakończył się takim rezultatem, Polonia spada z I ligi
58'
POLONIA przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Alancewicz, w jego miejsce wchodzi Maliszewski.
61'
stracony gol wyraźnie podciął skrzydła Polonii, gospodarze grają bardzo nieskładnie
63'
"Grać kur... mać" - to kibice pod adresem gospodarzy
64'
POLONIA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Paulista, w jego miejsce wchodzi Szkatuła.
64'
po dośrodkowaniu Radzewicza (ARKA) Cabaj (POLONIA) minął się z piłką, ale Pruchnika (ARKA) najwyraźniej tego się nie spodziewał i nie skorzystał z "prezentu"
66'
"Zapierd..." - z trybun pod adresem gospodarzy
67'
[1:2] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Flis. Jędrzejowski z prawego skrzydła mocno wkręcił piłkę w pole bramkowe, Cabaj odbił ją przed siebie, na siódmym metrze od bramki Flis miał dużo czasu, aby spokojnie przymierzyć, ładny strzał Bartka w samo okienko nad ręką Cabaja i głową jednego z obrońców. To szósty gol napastnika wypożyczonego na ten sezon z Ruchu Chorzów
67'
przerwa 60 sekund, aby piłkarze obu drużyn znów uzupełnili niedobór płynów
67'
"Co wy robicie" - skandowanie z trybun, a po chwili "Kur... mać, Bytom grać!"
68'
z dystansu strzelał Szkatuła (POLONIA), pewna interwencja Szromnika (ARKA)
69'
kolejny atak Arki, Flis (ARKA) i Kuklis (ARKA), ale tym razem Cabaj (POLONIA) nie popełnił błędu
71'
groźnie pod bramką Arki, a zaczęło się od wrzutki Wilczyńskiego (POLONIA), Szromnik (ARKA) nie dał się zaskoczyć Mące, a strzał Trytki (POLONIA) został zablokowany
73'
teraz gospodarze próbują przejąć inicjatywę, bo ten wynik to dla nich degradacja bez względu na rozstrzygnięcia na innych stadionach
75'
ARKA przeprowadza pierwszą zmianę, na prawym skrzydle. Boisko opuszcza Jędrzejowski, w jego miejsce wchodzi Kowalski.
75'
teraz nawet już kibicom nie chce się krzyczeć, coraz większa cisza na trybunach
77'
niecelny strzał Wilczyńskiego (POLONIA) z ostrego kąta
78'
Niecodzienna sytuacja. Żółtą kartką został ukarany Mika (POLONIA), rezerwowy bramkarz gospodarzy, który siedzi na ławce
79'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kuklis, w jego miejsce wchodzi Szwoch.
80'
"Co wy robicie, wy naszą Polonię hańbicie" - z trybun pod adresem piłkarzy
83'
spadło tempo meczu, Polonia już nie wierzy w utrzymanie, Arka zadowolona z prowadzenia
84'
ARKA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Flis, w jego miejsce wchodzi Niedziela.
85'
Piast prowadzi z GKS Katowice 3:0, a Pogoń poprawiła wynik z Wisłą na 2:0, jako że remisuje Zawisza, a Termalica przegrywa, to w Gliwicach już dzisiaj będzie radość z awansu, a szczecinianie awansują na drugie miejsce
86'
[1:3] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kowalski. To była akcja piłkarzy, którzy weszli z ławki. Kuba poprawił wynik w pojedynku sam na sam z bramkarzem Polonii, do którego wyprowadziło go kapitalne podanie Szwocha. Dla Kowalskiego to pierwszy gol w barwach Arki
86'
Wypie..." - z trybun pod adresem piłkarzy gospodarzy
86'
po chwili skandowanie "Arka Gdynia" oraz "jeszcze jeden, jeszcze jeden"
87'
teraz skandowanie "i, Polonia zalicza drugi spadek sezon po sezonie
88'
z dystansu Kowalski uderzył nad poprzeczką
88'
Zawisza wraca na drugie miejsce, gdyż objął prowadzenie 1:0 w wyjazdowym meczu z Wartą
89'
Pogoń poprawiła na 3:0, ale na razie jest poza miejscami dającymi awans
90'
KONIEC MECZU. ARKA WYGRAŁA 3:1
Na jedną kolejkę przed końcem rozgrywek znamy komplet spadkowiczów. Co ciekawe znalazły się wśród nich drużyny, z którymi Arka wygrywała w trzech ostatnich kolejkach, a zatem: Wisła Płock, KS Polkowice i Polonia Bytom. Już wcześniej degradacja dotknęła Olimpię Elbląg
Natomiast żadna z drużyn nie może cieszyć się jeszcze z awansu do ekstraklasy! W walce o dwa premiowane miejsca przed ostatnią kolejką zostały cztery zespołu. Jedna z nich - Pogoń Szczecin za tydzień zaprezentuje się w Gdyni

Pozostałe wyniki 33. kolejki:
Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Kolejarz Stróże 1:2 (0:2), Sandecja Nowy Sącz - Bogdanka Łęczna 1:4 (1:2), Piast Gliwice - GKS Katowice 3:0 (1:0), Warta Poznań - Zawisza Bydgoszcz 0:1 (0:0), Pogoń Szczecin - Wisła Płock 3:0 (1:0), Ruch Radzionków - Górnik Polkowice 4:4 (2:2), Olimpia Grudziądz - Flota Świnoujście 1:2 (1:1), Olimpia Elbląg - Dolcan Ząbki 4:1 (2:1)

Opinie (155) ponad 20 zablokowanych

• BRAVO DLA ARKOWCOW ZA SPUSZCZENIE POLONI Z LIGI (2)