mik
29 maja 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Trefl Gdańsk

Najnowszy artykuł na ten temat Natalia Partyka zdobyła drugie złoto w Rio
Ataki Dawida Konarskiego rozbiły Francję, gdy wydawało się, że zmierza ona po wygraną i to 3:0. Ataki Dawida Konarskiego rozbiły Francję, gdy wydawało się, że zmierza ona po wygraną i to 3:0.

Drogę z piekła do nieba przeszła reprezentacja Polski siatkarzy, która pokonała Francuzów 3:2 (22:25, 13:25, 31:29, 25:17, 15:12) w drugim meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Biało-czerwoni odrodzili się do walki w połowie trzeciego seta, gdy Stephane Antiga postawił na nominalnych rezerwowych. Tym razem popisy Dawida Konarskiego i pozostałych reprezentantów dwaj kadrowicze Lotosu Trefla Gdańsk oglądali z ławki dla rezerwowych. Kolejny pojedynek nasza drużyna rozegra we wtorek o godz. 12:10 z gospodarzami turnieju, Japończykami. Do Rio de Janeiro awansują 4 z 8 drużyn, a w tym gronie musi być co najmniej jedna ekipa azjatycka.

POLSKA: Łomacz, Kubiak 9 punktów, Kłos 8, Kurek 11, Buszek 15, Bieniek, Zatorski (libero) oraz Możdżonek 7, Drzyzga 4, Konarski 19, Szalpuk 1

Francja: Toniutti 2, Rouzier 19, Le Roux 7, Ngapeth 22, Tillie 17, Le Goff 12, Grebennikov (libero) oraz Pujol, Marechal 1

POLSCY SIATKARZE STRACILI PUNKT Z KANADĄ

Po wymęczonym zwycięstwie 3:2 z Kanadą, Polacy mierzyli się z faworytem do całego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, Francuzami. W porównaniu do meczu z reprezentacją Klonowego Liścia Stephane Antiga zdecydował się na jedną zmianę w wyjściowej szóstce. Miejsce Mateusza Miki zajął Rafał Buszek.

Przyjmujący Lotosu Trefla Gdańsk od kilku miesięcy boryka się z problemami z kolanem, a  sztab szkoleniowy uznał, że "Mikusiowi" przyda się odpoczynek po rozegraniu pięciu setów z Kanadą. Przypomnijmy, że Polacy podczas w turnieju w Japonii rozegrają łącznie siedem spotkań.

MATEUSZ MIKA PRZEZ KADRĘ POŚWIĘCI SEZON LIGOWY?

Mika wraz ze swoim klubowym kolegą, Piotrem Gackiem obejrzeli starcie z Trójkolorowymi z kwadratu dla rezerwowych i przez pierwsze dwa sety nie mieli powodów do radości. Mistrzowie Europy z 2015 roku "częstowali" biało-czerwonych mocnymi zagrywkami, a w ataku szaleli Antonin Rouzier oraz Earvin Ngapeth. Po drugiej stronie siatki dwoił się i troił Bartosz Kurek, ale nie był on w stanie w pojedynkę odwrócić losów premierowej partii.

W kolejnym secie rywale zdemolowali biało-czerwonych, a francuski szkoleniowiec Polaków widząc nieporadność swoich liderów zdecydował się wymienić połowę składu. Trzecią partię mistrzowie świata rozpoczęli z Marcinem Możdżonkiem, Arturem SzlpukiemDawidem Konarskim, a w trakcie jej trwania na rozegraniu pojawił się Fabian Drzyzga. Rezerwowi długo nie mogli znaleźć właściwego rytmu. Francuzi prowadzili już 18:14 i wydawało się, że losy spotkania są rozstrzygnięte. Polacy doprowadzili jednak do remisu po 19, a potem obronili cztery meczbole. Zwycięstwo 31:29 dał biało-czerwonym blok Michała Kubiaka na Ngapeth'cie.

Zszokowani takim obrotem sprawy Trójkolorowi w czwartej partii praktycznie nie istnieli. Niesamowite zawody rozgrywał Konarski, a koledzy dostosowali się do poziomu atakującego. Przeciwnicy stracili swoją najsilniejszą broń, czyli zagrywkę i przegrali tę odsłonę meczu do 17. Tie-break lepiej rozpoczęli Francuzi, którzy prowadzili 7:5. Chwilę później w polu zagrywki zameldował się Drzyzga i to Polacy wyszli na dwupunktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca meczu. Spotkanie skutecznym atakiem po bloku zakończył kapitan Kubiak.

Niesamowita metamorfoza biało-czerwonych w połowie trzeciego seta zdecydowanie przybliżyła ich do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. W poniedziałek siatkarzy czeka przerwa. Dzień później Polacy zmierzą się z gospodarzami turnieju, Japończykami. To spotkanie rozpocznie się o godz. 12:10 czasu polskiego.

Pozostałe wyniki 2. kolejki interkontynentalnych kwalifikacji do IO
Wenezuela - Australia 1:3 (25:19, 20:25, 10:25, 19:25)
Kanada - Iran 2:3 (29:27, 25:19, 20:25, 21:25, 14:16)
Chiny - Japonia 3:0 (25:20, 25:22, 25:23)

8. Wenezuela 2 0-2 0 2:6

Awans uzyskają: najlepszy zespół azjatycki oraz pozostałe najwyżej klasyfikowane w końcowej tabeli
mik

Opinie (8) 1 zablokowana

• I gdzie wszyscy krytycy??

Po Kanadzie wszyscy mówili, że to aktorzy reklamowi a nie siatkarze. Gdzie teraz jesteście? Brawo panowie!

• 33 7

• Gratulacje

Gratulację za zasłużone zwycięstwo i powodzenia w kolejnych meczach!

• 23 3

• Dobrze ,ze Antiga wyrzucil z boiska Lomacza i zatrybilo.

• 5 5

• waleczni

walczyli do końca, oby w rio tak samo grali to będzie sporo emocji

• 9 2

• Niesamowite emocje! (1)

Dawno tak się nie stresowałam, jak w trakcie meczu Pol-Fra. Dzieki chlopaki za te emocje.

• 14 3

• trzeba było oglądać mecz finałowy Vive Kielce!

tam to dopiero się działo!

• 5 2

• emocje

jak na MŚ z Brazylią w 74 roku.

• 3 0

• I to jest właśnie

piękno siatkówki. Sprawdziła się stara maksyma, że kto nie wygrywa trzeciego seta, przegrywa cały mecz 2:3. Kanadyjczycy też tego doświadczyli.

16 Enea Czarni Radom 27 6 21 24:68 18
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Osiem najlepszych drużyn awansuje do play-off. Szesnasta, ostatnia ekipa fazy zasadniczej spadnie do 1. Ligi.