Futsaliści AZS UG przegrali z outsiderem

23 marca 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Gdańszczanie w Tychach gole zdobywali tylko po przerwie. Cztery trafienia, z czego dwa Tomasza Kriezela (na zdjęciu) nie wystarczyły jednak by zdobyć choćby punkt na ostatniej drużynie w tabeli ekstraklasy. Gdańszczanie w Tychach gole zdobywali tylko po przerwie. Cztery trafienia, z czego dwa Tomasza Kriezela (na zdjęciu) nie wystarczyły jednak by zdobyć choćby punkt na ostatniej drużynie w tabeli ekstraklasy.

Futsaliści AZS UG przegrali na wyjeździe z GKS Tychy 4:5 (0:2). Gospodarze po przerwie prowadzili już 4:0, ale gdańscy akademicy zdołali w ciągu 3 minut zdobyć 3 bramki. Ich pogoń nie zakończyła się jednak pomyślnie i nie zdołali zdobyć choćby punktu w starciu z ostatnim zespołem futsal ekstraklasy. Dla podopiecznych Szymona Hartmana to piąty mecz kolejny mecz bez zwycięstwa.

5:4 Tomasz Kriezel 37:58

GKS: Krzyśka, Modrzik - Słonina, M.Sitko, Myszor, Głód, Kubica, Maławy, Jania, Włoch, Wiśniiewski, Biernat, B.Sitko

AZS UG: Burglin, Wolski - Szymański, Cyman, Musik, Friszkemut, Olszewski, Wesserling, Kriezel, Pawicki.

Gdańszczanie w Tychach liczyli na przerwanie złej serii i pierwszy ligowy triumf od 26 stycznia kiedy to na wyjeździe pokonali AZS UŚ Katowice. Niestety, przyszło im o to starać się bez kilku podstawowych zawodników. Marek WidzickiTomasz Poźniak nie dotarli na mecz ze względów służbowych, natomiast Dominik Depta z powodów osobistych.

Dodatkowo podczas rozgrzewki urazu doznał Jacek Burglin. Bramkarz podobnie jak w wyjazdowym meczu na wyjeździe z GAF Jasną Gliwice próbował rozpocząć spotkanie między słupkami, ale tym razem już po dwóch minutach zastąpił go Marcin Wolski.

BURGLIN ZAGRAŁ Z KONTUZJĄ I POMÓGŁ WYWALCZYĆ AZS UG REMIS W GLIWICACH

Zdekompletowani akademicy zupełnie nie radzili sobie w pierwszej połowie. Tyszanie biegali więcej i szybciej, i mimo, że gra toczyła się na połowie gospodarzy, to właśnie podopieczni grającego trenera Rafała Krzyśki zdobywali bramki. Prowadzenie gospodarzom po akcji lewą stroną dał Fabian Biernat, a 5 minut później rezultat podwyższył Samuel Jania. Goście próbowali zaskoczyć rywali strzałami z dystansu jednak były one zbyt słabe, aby zagrozić bramce Krzyśki.

Druga połowa wcale nie rozpoczęła się lepiej dla podopiecznych Szymona Hartmana. Na 3:0 podwyższył Sławomir Maławy, a swoje drugie trafienie zaliczył Biernat. W tym momencie jednak tyszanie mieli już jednak pięć fauli i kwestią czasu był przedłużony rzut karny.

Na 9 minut przed końcem meczu faulowany na środku boiska był Tomasz Kriezel, a Wojciech Pawicki precyzyjnym strzałem w okienko pokonał z 10. metra Rafała Krzyśkę. Minutę później było już 4:2, a gola dla AZS UG zdobył Tomasz Musik. Gdy w 34. minucie Kriezel po raz trzeci pokonał bramkarza gospodarzy, wydawało się, że przyjezdni wyszli z marazmu i są na najlepszej drodze przynajmniej do remisu.

Problemem jednak okazały się tym razem faule gdańszczan, którzy także przekroczyli przepisy po raz szósty. Przedłużony rzut karny wykorzystał Krzyśka i znów GKS prowadził różnicą dwóch bramek.

Na 2 minuty przed ostatnim gwizdkiem arbitra czwartą bramkę dla gości zdobył Kriezel, jednak mimo późniejszych okazji, z których najdogodniejszą miał trafiając w słupek Paweł Friszkemut, wynik nie uległ już zmianie.

Szansę na rehabilitację gdańska drużyna będzie miała już w piątek, gdy o godzinie 20 w Hali AWFiS przy ul. Górskiego zmierzy się z aktualnym wiceliderem ekstraklasy Pogonią 04 Szczecin.

21 kolejka
19 kwietnia Wisła Krakbet Kraków (wyjazd)

22 kolejka
26 kwietnia Remedium Pyskowice (dom)

Opinie (7)

• Coś nie idzie...

Coś nie idzie w drugiej rundzie chłopakom....

• 2 1

• Już mecze o nic...To co się spinać i jeżdzić na południe w najmocniejszym składzie...