Lechia bezbramkowo zremisowała z Koroną

jag., mad
11 września 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Aleksandar Kovacević był jednym z czterech debiutantów Lechii w ekstraklasie w meczu przeciwko Koronie. Serb najbardziej zasłużył się w 87. minucie, gdy głową wybił piłkę zmierzającą do siatki gospodarzy. Aleksandar Kovacević był jednym z czterech debiutantów Lechii w ekstraklasie w meczu przeciwko Koronie. Serb najbardziej zasłużył się w 87. minucie, gdy głową wybił piłkę zmierzającą do siatki gospodarzy.

Thomas von Heesen, podobnie jak trzej jego poprzednicy, pracę w Lechii w ekstraklasie rozpoczął od remisu. Niemiecki szkoleniowiec w "11" pozostawionej przez Jerzego Brzęczka dokonał aż sześciu zmian, na boisko posłał czterech debiutantów, a podczas gry opaskę kapitańską nosiło łącznie aż trzech piłkarzy, ale zasadniczej poprawy jakości, głównie w grze ofensywnej biało-zielonych trudno się doszukać. Dlatego mecz na PGE Arenie gdańskich piłkarzy z Koroną Kielce zakończył się wynikiem 0:0. W pierwszej połowie najlepszych okazji na gole nie wykorzystali Grzegorz KuświkMichał Mak, który posłał piłkę w słupek. W końcówce pojedynku to Michał Przybyła był blisko strzelenia gola dla gości.

KORONA KORONA
50 Marić - 23 Wojtkowiak, 2 Janicki, 22 Maloca, 29 Marković - 16 Borysiuk, Kovacević - 11 Makuszewski, 9 Mak, 21 Peszko - 30 Kuświk
Sędziowie: Stefański (Bydgoszcz) oraz Boniek, Arys
Widzów: 11 170
1 Małkowski - 28 Gabovs, 23 Wilusz, 32 Dejmek, 2 Sylwestrzak - 27 Grzelak, 8 Jovanović - 11 Zając, 7 Cebula, 15 Sierpina - 18 Cabrera
  • 68' 30 Kuświk Zmiany 18 Buksa
  • 74' 11 Makuszewski Zmiany 7 Krasić
  • 81' 23 Wojtkowiak Zmiany 35 Gerson
  • 46' 11 Zając Zmiany 87 Fertovs
  • 53' 18 Cabrera Zmiany 77 Przybyła
  • 90+2 77 Przybyła Zmiany 9 Trytko
  • 73' Makuszewski
  • 27' Grzelak
  • 85' Fertovs

Trenerzy po meczu

THOMAS VON HEESEN (Lechia)
To był mój pierwszy mecz i od razu bardzo twardy. Staraliśmy się znaleźć porozumienie na boisku. Udało się wykreować parę sytuacji i jedną 100-proc. w wykonaniu Maka. Takie okazje trzeba wykorzystywać gdyż wtedy ma się kontrolę nad meczem i nie martwisz się o wynik w drugiej połowie. A w niej Korona przesuwała się coraz bardziej do tytułu i czekała na kontrę. My musieliśmy też dbać o tył, ale również myśleć o ataku. To nam trochę nie wychodziło.

Fajnie, że zagraliśmy na zero z tyłu. Marić był nieco zaskoczony, że nie musiał ani razu interweniować. Ale wiedziałem, że jak Kovcević będzie grał w środku pola, to dobrze wpłynie na defensywę. Znam tego piłkarza. Do tego mamy bardzo silną obronę. Teraz potrzebujemy zabójcy w polu karnym. Mam nadzieję, że w końcu taki się objawi.

Pierwszy raz widziałem ten zespól w grze. Myślę, że jest dobrze i teraz musimy wykonywać kolejne kroki i patrzeć w przyszłość.

Mila nie znalazł się w składzie, ponieważ widziałem go raz, czy dwa na treningu. Nie mogłem stworzyć sobie jego obrazu. To nie zależało ode mnie, ani od niego, gdyż takie są zasady światowej federacji piłki nożnej i terminów meczów międzynarodowych kadr. Poza tym dzisiaj mogę rozmawiać tylko o piłkarzach, którzy byli w składzie, a nie o nieobecnych. Te pytania są na inną okazję

Pomeczowa konferencja prasowa trenerów Lechii i Korony

MARCIN BROSZ (Korona)
Mieliśmy określony plan na to spotkanie. Czekaliśmy 90 minut na swoją szanse i ją mieliśmy. W pierwszej połowie to jednak Lechia mogła strzelić gola.

Chcę powiedzieć o zmianie Przybyły. Nie była ona spowodowana jego dyspozycją. Wejście Krasicia i Gersona sprawiło, ze trzeba było podwyższyć nasz wzrost na boisku. Lechia nastawiała się na stały fragment gry, a my musieliśmy się temu przeciwstawić. Michał to zrozumiał i pokazał, że jesteśmy zespołem.

Odkąd w 2008 roku Lechia wróciła do ekstraklasy to tylko jeden trener wygrał w debiucie. Ta sztuka udała się w marcu 2013 roku Ricardo Monizowi. W premierowym spotkaniu Holendra biało-zieloni ograli u siebie Piasta Gliwice 3:1

SPRAWDŹ, JAK DEBIUTOWALI W LIDZE POZOSTALI TRENERZY LECHII

Marić (LECHIA) w bramce, Janicki (LECHIA) i Maloca (LECHIA) na środku obrony, Borysiuk (LECHIA) jako defensywny pomocnik oraz w ataku Kuświk (LECHIA). Tylko ci piłkarze utrzymali miejsce w wyjściowym składzie z ostatniej "11" trenera Brzęczka

TAKĄ "11" ZESTAWIŁ TRENER BRZĘCZEK, GDY PO RAZ OSTATNI PROWADZIŁ LECHIĘ
nawet w "18" nie ma kapitana Mili i jego zastępcy Wawrzyniaka, a także Nazario
od pierwszej minuty zagra trzech debiutantów w Lechii: Peszko (LECHIA), Kovacević (LECHIA) i Marković (LECHIA), na ławce czwarty nowicjusz w biało-zielonych szeregach - Krasić
Spiker wyczytał nazwisko nowego trenera Lechii Thomasa von Heesena, kibice przyjęli go gromkimi brawami
poza Serbem na ławce Lechii miejsca zajęli: 1. Budziłek, 8 Łukasik, 14 Wiśniewski, 17 Haraslin, 18 Buksa oraz pierwszy w tym sezonie 35 Gerson

jest też niespodzianka w ustawieniu Lechii, na pozycji numer 10 zagra Mak (LECHIA), wcześniej był próbowany w Gdańsku tylko jako skrzydłowy
w Koronie nie ma Pawłowskiego, gdyż wypożyczając skrzydłowego do Kielc Lechia zagwarantowała sobie, że przeciwko gdańszczanom ten piłkarz grać nie będzie
piłkarze na prezentacji, oba kluby w tradycyjnych strojach, Lechia na biało-zielono, Korona na żółto-czerwono
Nowy kapitan Lechii. Został nim w tym meczu Maciej Makuszewski (LECHIA)
Niecenzuralne okrzyki kibiców Lechii pod adresem wojewody pomorskiego, który zamknął na dzisiejszy mecz część trybun na PGE Arenie

WOJEWODA NAJPIERW NAŁOŻYŁ KARĘ NA LECHIĘ, A NASTĘPNIE JĄ ZMNIEJSZYŁ
Korona w porównaniu z mecze sprzed przerwy na reprezentacje zrobiła 3 zmiany, do gry weszli Cabrera (KORONA), Wilusz (KORONA) i Dejmek (KORONA)
dwaj pierwsi to nowe nabytki Korony, hiszpański napastnik ma 27 lat, a stoper, powoływany wcześniej do reprezentacji Polski, został wypożyczony z Lecha Poznań
na ławce Korony bramkarz Lechii, wypożyczony na ten sezon do Kielc: 12. Trela, a ponadto: 9. Trytko, 14. Rogala, 19. Aankour, 29. Sobolewski, 77. Przybyła, 87. Fertovs
1'
od środka rozpoczęła Lechia
3'
już widać, jaka będzie taktyka drużyn, Korona czeka na Lechię na własnej połowie, gdańszczanie zmuszeni do gry atakiem pozycyjnym
3'
Relacja live Zamknięta przez wojewodę trybuna za jedną z bramek, gdzie zazwyczaj prowadzony jest zorganizowany doping kibiców. Tym razem znajdują się na niej jedynie transparenty z "pozdrowieniami do więzienia".
3'
pierwsza akcja Peszki (LECHIA), skrzydłowy powstrzymany przed polem karnym po wślizgu Dejmka
3'
Małkowski (KORONA) szybszy przy piłce od Maka
4'
Peszko (LECHIA) "złamał" z lewego skrzydła do środka i uderzył sprzed pola karnego, piłka minęła bramkę
5'
Zorganizowany doping został przeniesiony na sektory 25, 26, 27, 28 i stamtąd słychać "Lechia dzisiaj gra"
6'
Lechia próbuje forsować grę lewym skrzydłem, gdzie gra Peszko (LECHIA)
6'
Na trybunach PGE Areny obecny jest dzisiaj m.in. minister sportu, Adam Korol
8'
od kilku minut nic istotnego na boisku się nie wydarzyło
8'
Gdańska Lechia - nie ustają natomiast z dopingiem kibice
10'
Korona stara się długo rozgrywać piłkę na własnej połowie, Lechia na razie jej na to pozwala, ustawia pressing od środka boiska
11'
Janicki (LECHIA) dobrze wybił piłkę po dośrodkowaniu Sierpiny (KORONA), przy tej interwencji byl jeszcze faulowany
12'
niecelny strzał Kuświka (LECHIA) sprzed pola karnego, akcja zaczęła się od prostopadłego podania Peszki (LECHIA)
14'
Marković (LECHIA) zapędził się na połowę Korony, aby nie poszła kontra lewy obrońca faulował Jovanovicia (KORONA)
15'
Wilusz (KORONA) wybił piłkę po dośrodkowaniu Peszki (LECHIA)
15'
Wisła Kraków i Śląsk WKS - skandują fani Lechii
16'
był pierwszy celny strzał, ale w statystykach się nie znajdzie, gdyż Kuświk (LECHIA) uderzał ze spalonego. mimo to Małkowski (KORONA) na wszelki wypadek złapał piłkę
17'
Maloca (LECHIA) wybił piłkę w aut po dośrodkowaniu Zająca (KORONA)
18'
dobry wślizg Janickiego (LECHIA) uniemożliwił akcję w polu karnym gospodarzy Sylwestrzaka (KORONA)
19'
sędzia upomina Kovacevicia (LECHIA), który faulował Grzelaka (KORONA), na razie słownie, bez kartki
20'
20 minut za nami, po niezłym początku Lechii, Korona potrafiła oddalić grę od własnej bramki
20'
Hej Lechia gol - śpiewają kibice na PGE Arenie
21'
Mak (LECHIA) wywalczył wolnego, około 10 metrów od pola karnego rywali
22'
jest pierwszy celny strzał, Małkowski (KORONA) odbił piłkę po strzale Makuszewskiego (LECHIA), który doszedł do uderzenia po rozegraniu wolnego. Wrzucał piłkę w "16" Borysiuk
23'
teraz sędzia upomina Peszkę (LECHIA), który faulował Jovanovicia (KORONA)
25'
Lechia stara się uniknąć kontr rywali, po stracie piłki następuje szybki faul, jak teraz Makuszewskiego (LECHIA) na Grzelaku (KORONA)
26'
Małkowski (KORONA) złapał piłkę po płaskim dograniu w pole bramkowe Makuszewskiego (LECHIA), nie przestraszył się, choć mocno zaatakował go Peszko (LECHIA)
25'
Lechia, Lechia - niesie się po PGE Arenie
27'
Żółtą kartką został ukarany Grzelak (KORONA) po faulu na Maku
27'
wolny około 30 metrów od bramki Korony
28'
bezpośredni strzał z wolnego Borysiuka (LECHIA), piłka minęła słupek bramki rywali
31'
dość przypadkowa akcja, ale wyszła groźna sytuacja, niestety Kuświk (LECHIA) spudłował z 5. metra, niezbyt czysto napastnik trafił w piłkę
31'
Relacja live zamknięte sektory właśnie przedzielił transparent wywieszony przez kibiców "17.09.1939 czwarty rozbiór Polski"
34'
słupek po strzale Maka. Była to indywidualna Michała, przed polem karnym wymienił jeszcze piłkę z Kuświkiem i wbiegł w pole karne
35'
W wolnym mieście Gdańsku - śpiewają kibice
35'
zablokowany strzał Makuszewskiego (LECHIA) przez Wilusza (KORONA), będzie róg dla gospodarzy
36'
Borysiuk (LECHIA) oddelegowany w tym meczu do wykonywania stałych fragmentów gry, gdy trzeba zagrać prawą nogą
36'
Małkowski (KORONA) złapał piłkę po dośrodkowaniu Borysiuka (LECHIA), najpierw krótko rozegrany róg
36'
Wilusz (KORONA) znów wybił piłkę na róg
36'
niecelny strzał głową Janickiego (LECHIA), a wrzucał z rogu Borysiuk (LECHIA)
38'
niecelny strzał z dystansu Zająca (KORONA)
38'
Makowski "zakręcił" Sylwestrzakiem (KORONA), ale nie zdołał celnie dośrodkować
38'
BKS, BKS, BKS - słychać tym razem na stadionie Lechii
41'
po kilku lepszych minutach Lechii, Koronie znów udało się przenieść grę do środka boiska
43'
pierwszy róg dla Korony
43'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z rogu Cebuli (KORONA)
44'
Peszko (LECHIA) wspomógł kolegów w obronie, teraz on wybił piłkę na róg
44'
defensywa Lechii poradziła sobie także z dośrodkowaniem z rogu Sierpiny (KORONA)
44'
znów niecelny strzał z dystansu Sierpiny (KORONA)
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W GDAŃSKU NA RAZIE BEZ GOLI
Trener von Heesen dokonał aż 6 zmian w wyjściowej "11" w porównaniu z ostatnim podstawowym składem zaproponowanym przez swojego poprzednika. Jednak na razie zbytniej zmiany stylu gry w porównaniu z kadencją Brzęczka nie widać. Lechia przeważa, ale gra zrywami. Po niezłym początku na kolejne godne odnotowania akcje przyszło nam czekać do 22. minuty. Wówczas Małkowski (KORONA) obronił strzał nowego kapitana biało-zielonych - Makuszewskiego (LECHIA). Potem gospodarze przycisnęli po około pół godzinie gry. Wówczas mieli też najlepsze okazje na gola. Mak (LECHIA) posłał piłkę w słupek, a Kuświk (LECHIA) spudłował z 5. metra.
Korona ogranicza się do przeszkadzania. Na razie w ogóle nie zagroziła bramce Maricia (LECHIA), a całym osiągnięciem w ofensywie były dwa rogi i dwa niecelne strzały z dystansu Zająca (KORONA).
w przerwie tradycyjny występ Baltica Cheerleaders i konkursy dla kibiców
oficjalna frekwencja na dzisiejszym meczu to 11 170 widzów
My, wierzymy... - śpiewają na początek drugiej połowy kibice Lechii
46'
KORONA przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Zając , w jego miejsce wchodzi Fertovs.
46'
drugą połowę rozpoczęła Korona
46'
Lechia bez zmian w składzie w przerwie
48'
Grabovs wyprzedził Peszkę (LECHIA) i wybił piłkę na róg
49'
bez zagrożeniu dla gości po wrzutce z rogu Borysiuka (LECHIA)
49'
piłka wróciła do Borysiuka (LECHIA), ale tym razem po dośrodkowaniu Ariela piłka od razu wyszła poza boisko
51'
Dejmek (KORONA) tym razem uprzedził Peszko (LECHIA), będzie kolejny róg
51'
Tak prezentuje się PGE Arena z dwiema zamkniętymi trybunami na mecz Lechii
51'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z rogu Borysiuka (LECHIA)
52'
druga połowa rozpoczęła się jak pierwsza, Korona całą drużyną próbuje organizować się na własnej połowie do odebrania piłki Lechii
53'
Do boju BKS - śpiewają fani
53'
Janicki (LECHIA) wybił piłkę na róg po kontrze rywali
53'
KORONA przeprowadza już drugą zmianę, tym razem w ataku. Boisko opuszcza Cabrera, w jego miejsce wchodzi Przybyła.
54'
kolejny róg dla Korony, tym razem głową poza boisko piłkę wybił Maloca (LECHIA)
54'
kolejne niecenzuralne przyśpiewki pod adresem wojewody pomorskiego
54'
dośrodkowanie z rogu Sierpiny (KORONA) nie zagroziło Lechii
55'
Korona znów atakuje stroną, którą broni Wojtkowiak (LECHIA)
55'
Przybyła (KORONA) posłał piłkę w słupek, ale gola i tak by nie było, gdyż po pierwszym uderzeniu, które zablokował Maloca (LECHIA), napastnik Korony pomógł sobie opanować piłkę ręką
56'
rajd Cebuli (KORONA) prawym skrzydłem, który założył "siatkę" Makoviciowi, piłkę na róg wybija Borysiuk (LECHIA)
57'
słabsze minuty Lechii, ale rogi Korony nie sprawiają problemu defensywie miejscowych
57'
Lechia gol - słychać tym razem na PGE Arenie
60'
Korona śmiało rozgrywa piłkę na połowie gospodarzy
60'
Tym razem fani Lechii postanowili ubliżać policji
61'
za nami kwadrans drugiej połowy, Lechia w tej części nie uderzała na bramkę rywali nawet niecelnie
61'
A na drzewach zamiast liści... - śpiewają kibice biało-zielonych
63'
atak Korony załamał się na linii "16" Lechii
64'
bezradność Lechii w ataku, Wojtkowiak (LECHIA) dał temu wyraz zagrywając ręką w ofensywie
65'
My jesteśmy z gdańską Lechią, czy jest dobrze, czy jest źle - śpiewają fani
67'
nic godnego uwagi nie dzieje się na boisku
67'
intensywnie rozgrzewa się Buksa
68'
LECHIA przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Kuświk, w jego miejsce wchodzi do ataku Buksa.
69'
rozgrzewkę rozpoczął Krasić
70'
Przybyła (KORONA) nie doszedł do dośrodkowania Grabovsa
70'
Lechijko, my chcemy gola - skandują kibice biało-zielonych
71'
prostopadłe podanie do Przybyły (KORONA), ale zbyt mocne, piłkę przejął Marić (LECHIA)
71'
szybka odpowiedź Lechii, zablokowany strzał Makuszewskiego (LECHIA)
72'
Makuszewski (LECHIA) próbuje uniknąć kartki, choć już sędzia stoi nad nim z kartonikiem, Maciej opatrywany, choć to on faulował Jovanovicia (KORONA)
73'
Żółtą kartką został ukarany Makuszewski (LECHIA), gdy tylko kapitan gdańszczan podniósł się z boiska
74'
konieczna będzie zmiana, Makuszewski (LECHIA) poza boiskiem
74'
LECHIA przeprowadza zmianę. Na boisko nie wraca Makuszewski, w jego miejsce wchodzi Krasić.
74'
Kto wygra mecz? Lechia - niesie się po PGE Arenie
74'
to debiut Serba w Lechii, który niegdyś grał w Juventusie Turyn, z CSKA Moskwa zdobył Puchar UEFA, a z reprezentacją narodową występował w mistrzostwach świata i Europy
76'
Lechia w tej połowie nadal bez żadnego strzału
79'
rozgrzewa się Gerson, czyżby trener von Heesen chciał bronić wyniku?
80'
natomiast trener Brosz przygotowuje do gry kolejnego napastnika Korony
80'
Lechia gol - nie ustaje doping kibiców
81'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wojtkowiak, w jego miejsce wchodzi Gerson.
81'
kolejna zmiana kapitana Lechii w tym spotkaniu, zaczynał z opaską Makuszewski (LECHIA), potem nosił ją Wojtkowiak (LECHIA), a mecz jako kapitan kończy Borysiuk (LECHIA)
82'
zmiana też w ustawieniu Lechii, Maloca (LECHIA) przeniósł się na prawą stronę obrony, a na środku tej formacji Janicki (LECHIA) gra teraz z Gersonem (LECHIA)
83'
wolny dla Lechii około 25 metrów od bramki gości
84'
strzał z wolnego Peszki (LECHIA) w mur
84'
dobra interwencja Janickiego (LECHIA), który w polu karnym zatrzymał Sierpinę (KORONA)
85'
Żółtą kartką został ukarany Fertovs (KORONA), który faulował Maka
85'
BKS, każdy kibice wie, co to jest - śpiewają fani biało-zielonych
86'
rykoszet po strzale Jovanovicia (KORONA), będzie róg dla gości
87'
piłka wybita z bramki Lechii przez Kovacevicia po strzale głową Przybyły
89'
przy linii bocznej od kilku minut na zmianę czeka już Trytko
89'
Gdańska Lechia - starają się pomóc w końcówce spotkania kibice
90'
3 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
Małkowski (KORONA) złapał piłkę po dośrodkowaniu Krasicia (LECHIA)
90+2
Krasić (LECHIA) najaktywniejszym piłkarzem doliczonego czasu gry, ale brakuje Serbowi celnego dogrania do kolegów
90+2
KORONA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Przybyła, w jego miejsce wchodzi Trytko.
90+3
gwizdy z trybun, gdy Korona próbowała rozegrać kontrę na Trytkę (KORONA)
90+3
faul na Maku około 35 metrów do bramki
90+4
Peszko (LECHIA) jednak zamiast dośrodkowywać zdecydował się grać po ziemi i szansa przepadła
90+4
KONIEC MECZU. LECHIA ZREMISOWAŁA Z KORONĄ 0:0
Zmiana trenera nie przyniosła od razu poprawy gry Lechii. Szczególnie w drugiej połowie gdańszczanie nie mieli zbyt wielu atutów w ofensywie. Dość powiedzieć, że po przerwie nie oddali żadnego celnego strzału. Co więcej, gdyby nie dobre ustawienie Kovacevicia (LECHIA), który przy rzucie rożnych dla rywali dobrze ustawił się na linii bramkowej i wybił piłkę po strzale Przybyły (KORONA), to nawet punkt mógł wymknąć się biało-zielonym. Jednak to byłaby zbyt duża niesprawiedliwość. Z przebiegu gry podział punktów jest najbardziej adekwatny do tego co działo się na boisku. Lechia w ofensywie czym dłużej trwał mecz tym bardziej była nieporadna, a Korona chyba zbyt późno zrozumiała, że w Gdańsku nie musi jedynie przeszkadzać w grze rywalom, a może powalczyć o pełną pulę.

16 Górnik Zabrze 8 0 3 5 8:16 2

* Przed sezonem Wisła Kraków oraz Górnik Zabrze zostały ukarane odjęciem jednego punktu za niespełnienie wymogów licencyjnych.

Tabela wprowadzona: 2015-09-14

Wyniki 8 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Korona Kielce 0:0
  • Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 2:2 (0:2)
  • Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 3:1 (0:0)
  • Cracovia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:3 (2:2)
  • Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:0)
  • Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 3:1 (1:1)
  • Ruch Chorzów - Górnik Zabrze 1:0 (1:0)
  • Górnik Łęczna - Wisła Kraków 1:0 (1:0)
jag., mad

Opinie (326) ponad 20 zablokowanych

• Koszmar (10)

trwa nadal.......

• 146 23

• Jaki budżet ma ten klub?

Przypomnijcie - 35 czy 40 mln? Może lepiej z 5 basenow przy szkolach wybudować.

• 28 9

• Jaki koszmar?

Nigdy ten klubik nic lepszego nie prezentował więc jest i tak dobrze

• 17 19

• Stadion trzeszczał w szwach (1)

• 16 6

• Na meczu było ponad 11 tys. ludzi. Szału nie ma, ale jak na nasz kraj i tak jesteśmy w czołówce jeżeli chodzi o frekwencję.

• 13 12

• Mila piłkarzem meczu (2)

• 14 4

• Byłby gdyby grał (1)

Razem z warzywniakiem ale nowy pan nowe porządki.

• 1 1

• Z tym panem nie będzie w cale lepiej niż z Brzęczkiem

A tak dalej karuzela się kręci. Obecny pan zmieni stanowisko na kierownicze za jakieś 6-9 miesięcy.

• 3 2

• Okazuje się, że dobrze zrobiłem

I nie oglądałem :)

• 11 5

• myślenie

a co ty myślałes ze jak tylko zwolnia brzeczka to oni zaczna lepiej grac ? w tydzien ze zaczna wygrywac ach polaki zal mi was wszystko odrazu by chcieli

• 9 4

• No co ty :)

Fajny ten nowy trener ;) widać powiew świeżości ;) a zawsze można go wymienić na innego, bo tego pana nie zwolnimy on zmieni stanowisko na kierownicze w naszym klubie.

• (1)

Nawet w słabszej formie Lechia bije na głowę Arkę.

• 12 9

• czyli jak Arka będzie totalnym zerem to ty będziesz szczęśliwy, że Lechia jest ciut lepsza? Myślenie kibola. Patrzmy na swoje kluby to będzie dobrze. Co mnie obchodzi Arka skoro kibicuję Lechii i na odwrót.

• 3 1

• Lechia gdansk polska stolica dojenia pieniędzy (5)

Cóż ostatnie transfery i przerwa na kadrę niejako zatuszowały ostatnie wielkie afery z udziałem piekarskiego i mandziary, ale nikt tego i tak nie zapomni. Nikt naprawde nie wie ile
    To jeszcze potrwa, ale Lechia nie jest studnia bez dna i wysokie kontrakty prowizje w koncu musza sie odbić. Tak jak było pisane 1000x tutaj od początku nikt nigdy nie planował budować drużyny, a wydoić ile sie da ze starszego pana wernze. Dodam, ze do listy ostatnich afer mozna juz śmiało dopisać to, ze gerson podpisał kontrakt z agencja piekarskiego wiec lada moment czekamy na informacje gerson do 2020 w Lechii, a 2 miesiące pozniej gerson w Legii.mafioza piekarski lada moment bedzie najbogatszym Polakiem dopóki ktos go po prostu nie wytarga za łeb. Lechia jest idealnym przykładem jak nie budować klubu, kupowanie w ciemno zawodnikow bez jakiejkolwiek obserwacji, brak skautingu, blokowanie szkółki młodzieży, byleby kupic za duży hajs i niech samo gra niestety nie, nie w polskich realiach W Gdansku chcieliby wiele rzeczy na juz miec najlepsze, ale tak sie nie da. Kibicow tez nie kupicie. O ile w meczach u siebie doping jest na niezłym poziomie, mysle, ze na 3 miejscu w Polsce wiadomo po Lechu Legii to duży problem jest w meczach wyjazdowych. Jeździ tam mała liczba osob, a zorganizowany doping jest po prostu nieznany kibicom Lechii sa daleko w tyle po gorniku, ruchu nie mówiąc o Lechu. Nawet słabiutki Śląsk lepiej potrafi sie zaprezentować. No ale problem dopingu to akurat nie największy prałem klubu.

• 106 26

• Ameryki nie Odkryłeś z tymi wyjazdami (3)

zawsze był z tym problem, marzy mi sie kiedys zeby pojechało nas tylu ilu Lecha do Warszawy na puchar polski zrobic oprawę i tak zarąbistyy doping..ale
      Póki co to zupełnie nierealne na nasze możliwości

• 9 5

• A jak tu jeździć na wyjazdy jak mama z renty nie da pieniążków,

a pracować się nie chce, no i kraść też już nie ma co. Jak rzyć panie premierze jak rzyć?

• 5 3

• To dalej wyśmiewajcie piknikow

• 4 1

• Gdyby klimat między kibicami z zielonej i prostej był lepszy

To przełożyło by się na większą frekwencję na wyjazdach. Ale jak się słycha chamskich przyspiewek to średnio chce się w tym uczestniczyć.

• 5 1

• wydoić wernzego...

Przestancie powielac te glupoty. Wernze o wszystkim wie, bo robił podobne akcje w Koloni. Sam Peszko był sprzedawany do Ligi włoskiej, a później wypozyczony do Koloni. Gdyby Wernze nic nie wiedzial to pompowałby miliony, a tutaj momentami brakuje pieniedzy. W prosty sposob dzieli sie pieniazkami do lotosow i innych w legalny sposob.

• 1 2

• Dobry mecz (9)

Widać zdecydowanie bardziej ofensywną i szybszą grę niż na Brzęczka. W końcówce widać, że trochę zabrakło kondycji ale trener tak da im popalić na treningach, że za miesiąc będą mieli siłę na 100 minut