Obrona lepsza niż atak na PGE Arenie

22 października 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Najlepsza okazja na gola dla Lechii. Jasmin Burić wygarnia piłkę spod nóg Abdou Razacka Traore w pojedynku sam na sam z piłkarzem Lechii. Z ulgą oddycha Hubert Wołąkiewicz, który wcześniej popełnił błąd. Najlepsza okazja na gola dla Lechii. Jasmin Burić wygarnia piłkę spod nóg Abdou Razacka Traore w pojedynku sam na sam z piłkarzem Lechii. Z ulgą oddycha Hubert Wołąkiewicz, który wcześniej popełnił błąd.

Lechia nadal ma najlepszą obronę w ekstraklasie. Gdańszczanie nie skapitulowali przed Lechem, który do tej kolejki przystępował jako lider tabeli i miał najwięcej strzelonych bramek ze wszystkich drużyn. Na PGE Arenie goli nie było. Mecz zakończył się remisem 0:0, choć gospodarze zasłużyli na pochwałę za postawę, ale groźniejsze sytuacje stwarzali goście, którzy posłali m.in. piłkę w słupek i poprzeczkę. Bohaterami byli bramkarze Wojciech Pawłowski i Jasmin Burić, a najlepszych okazji na zmianę wyniku nie wykorzystali Artiom Rudniew i Abdou Razack Traore.

Pawłowski - Janicki, Kożans, Vućko, Andriuskievicius - Surma - Pietrowski, Nowak, Hajrapetjan - Traore, Benson
Sędziowie: Jarzębak (Bytom) oraz Jakubczyk i Lekki
Widzów: 24 997
Burić - Wojtkowiak, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez - Injac - Stilić, Możdżeń, ‬Murawski, Kriwiec - Rudniew
  • 64' Pietrowski Zmiany Bąk
  • 83' Nowak Zmiany Tadić
  • 89' Traore Zmiany Dawidowski
Zmiany Zmiany
  • 57' Możdżeń Zmiany Drygas
  • 69' Kriwiec Zmiany Tonew
  • 80' Stilić Zmiany Wilk
  • 63' Janicki
  • 87' Traore
  • 90+2 Dawidowski
Kartki Kartki
  • 24' Injac
  • 88' Injac
  • 88' Injac

w porównaniu z meczem w Lubinie trener Kafarski dokonał jednej zmiany, w ataku Tadicia zastąpił Benson
w Lechu również jedna zmiana w "11" w porównaniu z ostatnią kolejką i wygraną z Koroną 1:0. W miejsce znanego z występów w Arce Brumy do obrony wszedł 19-letni Kamiński
w zakończonych dzisiaj meczach ekstraklasy Śląsk pokonał Podbeskidzie 1:0, a Jagiellonia wygrała z Bełchatowem 1:0
Relacja live cały sektor kibiców Lecha na niebiesko. Rozpoczynają doping od skandowania "Arka Gdynia". Dalej jest już niezbyt cenzuralnie z obu stron
melodia z filmu "Stawka większa niż życie" tradycyjnie na Lechii oznacza, że pracę rozpoczyna spiker. Marcin Gałek przypomina: "dziś w ekstraklasie wygrywają tylko gospodarze"
chłopcom, którzy prezentują na środku boiska flagę z logo sponsora ekstraklasy pomyliło się i była ona prezentowana "do góry nogami", dopiero po minucie zorientowano się i naprawiono błąd
1'
mecz rozpoczął Lech
2'
pierwszy celny strzał w tych meczu, z dystansu uderzył Traore, pewnie piłkę złapał Burić
3'
na stadionie ponad 20 tysięcy widzów, ale rekord z inauguracji nie został pobity, dokładną liczbę widzów podamy w przerwie, gdy będzie odczyt z kołowrotków
4'
dobra interwencja Pawłowskiego po dośrodkowaniu z Henriqueza
5'
Andriuskievicius wybija piłkę z pola karnego Lechii
6'
znów strzał sprzed "16" Traore, który ładnie wyszedł na pozycję po zagraniu z "klepki" z Nowakiem, Burić odbił piłkę, ale nikogo z gospodarzy nie było na dobitkę, a sytuację wyjaśnili obrońcy Lecha
7'
teraz z obu sektorów pozytywny doping dla swoich drużyn i oby tak do końca meczu, głośniejsi oczywiście gdańszczanie, których jest więcej
8'
większość kibiców na stadionie wymachuje biało-zielonymi szalikami, ładnie to wygląda na PGE Arenie
10'
wrzutka Bensona w pole karne, ale nie było tam nikogo z Lechii
12'
Kriwiec z dystansu, ale mocno niecelnie
12'
po wślizgu Vućko pierwszy róg dla Lecha, krótko rozegrany, ale bez zagrożenia dla bramki gospodarzy
13'
Benson wywalczył róg w pojedynku z Wołąkiewiczem, po dośrodkowaniu Lechii sędzia odgwizdał faul Kożansa na Wojtkowiaku
16'
widać, że obie drużyny mają przed sobą duży respekt, na razie gra toczy się w środku boiska, a jedyne spięcia podbramkowe były po stałych fragmentach gry
18'
wrzutka Andriuskieviciusa, Traore próbował sięgnąć piłki, ale ostatecznie to mu się nie udało
19'
trzeci celny strzał Lechii, ponownie Traore, jednak dobrze ustawiony Burić znów broni, Razack bieg z piłką niemal od środka boiska, zdecydował się sam wykończyć tę akcję uderzeniem sprzed pola karnego, mimo że środkiem między obrońców wbiegał Nowak
22'
słupek uratował Lechię! Strzał Rudniewa, który wyszedł sam na sam z bramkarzem po ograniu przed polem karnym Kożansa. Słaba dobitka Murawskiego i piłka w rękach Pawłowskiego. Akcja rywali rozpoczęła się od straty Lechii na 40 metrze od własnej bramki i prostopadłego podania Stilicia do łotewskiego napastnika
24'
Żółtą kartką został ukarany Injac (Lech Poznań) za symulowanie faulu
25'
dośrodkowanie z wolnego Hajrapetjana, strzał głową Traore i znów broni Burić
27'
Relacja live przerwa w meczu, bo na murawie włączyły się dwa zraszacze, mamy dwie fontanny na boisku
29'
piłkarze zeszli z boiska do linii bocznej, woda dalej się leje, spiker wykorzystuje przerwę, aby podać, że rezerwy Lechii wygrały w III lidze z Dębem Dębno 3:0, a jednego z gola strzelił odsunięty do drugiej drużyny Brazylijczyk Deleu
31'
po czterech minutach oczekiwania udało się zatrzymać wodę, gra może być kontynuowana
33'
Wołąkiewicz zagrał ręką przy wyprowadzaniu piłki, będzie wolny dla lechii około 30 metrów od bramki Lecha
34'
zbyt głębokie dośrodkowanie Hajrapetjana, piłka w rękach Buricia
38'
Rudniew znów z łatwością minął Kożansa przed polem karnym, ale jego strzał tym razem obok słupka
42'
Janicki wysoko nad bramką, nieudane dośrodkowanie prawego obrońcy Lechii
43'
Kriwiec nieudane dośrodkowanie
44'
błąd Andriuskieviciusa, który klatką piersiową podawał do Pawłowskiego, ale bramkarz nie wyszedł do piłki i o mały włos doszedłby do niej Wojtkowiak, skończyło się na strachu
45'
spięcie Traore i Wołąkiewicza, lechita padł na murawę, wolny dla Lecha
45'
sędzia doliczył 6 minut
45+3
przez całą połowę był dobry doping z obu stron, teraz niecenzuralną przyśpiewką niepotrzebnie prowokuje Lech
45+4
obie drużyny zdają się czekać na gwizdek na przerwę
45+5
Traore przegrał pojedynek przed polem karnym
45+5
szybka odpowiedź Możdżenia, ale bardzo niecelnie, piłka po tym strzale nawet nie opuściła boiska
45+6
Koniec pierwszej połowy
Do przerwy na PGE Arenie 0:0
znamy liczbę publiczności, mecz ogląda 24 997 kibiców
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia, obie drużyny bez zmian
47'
Kożans na wszelki wypadek główkował, choć za nim był Pawłowski, który pewnie złapałby piłkę
48'
pierwszy celny strzał Lecha w tym spotkaniu, Pawłowski łapie piłkę po uderzeniu Murawskiego
49'
Rudniew tym razem nie wystartował do prostopadłego podania Kriwca w pole karne Lechii
51'
po jednym spalonym z obu stron w ciągu kilkunastu sekund
53'
zbyt mocne dośrodkowanie z wolnego Hajrapetjana, pewnie łapie piłkę Burić
55'
dobra akcja Lechii rozpoczęta przez Pietrowskiego, ale Hajrapetjan za długo zwlekał z podaniem i stracił piłkę
55'
szybka odpowiedź Lecha, Janicki głową wybija piłkę na róg
56'
po dośrodkowaniu z rogu Lecha faulowany Andriuskievicius
56'
Pawłowski kapitalnie broni strzał Stilicia, który przed polem karnym uciekł Surmie
57'
Lech Poznań przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Możdżeń, w jego miejsce wchodzi Drygas.
57'
strzał z dystansu Injaca, ale niecelny
58'
najlepsza okazja na gola dla Lechii, Traore był sam na sam z bramkarzem Lecha, Burić rzucił mu się pod nogi i złapał piłkę. Gdyby padł gol duży udział miałby w nim Wołąkiewicz, który zagrał głową do Traore źle wybijając daleki przekop z własnej połowy Janickiego
59'
Lechia przycisnęła, Burić minął się z piłką, ale bez konsekwencji dla Lecha
61'
dośrodkowanie Traore wyłapuje Burić
62'
od kilku minut Lech nie może wyjść z własnej połowy
63'
Żółtą kartką został ukarany Janicki (LECHIA Gdańsk) za faul na Stiliciu
63'
przygotowana zmiana w Lechii, do wejścia gotowy obrońca Bąk
64'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza pomocnik Pietrowski, w jego miejsce wchodzi obrońca Bąk.
65'
Bąk gra jako defensywny pomocnik, w tej roli jeszcze w Lechii nie występował, gospodarze teraz w ustawieniu 1-4-2-3-1, w ataku został Traore
67'
w polu karnym Lecha zablokowany Traore
69'
Lech Poznań przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kriwiec, w jego miejsce wchodzi Tonew.
70'
Rudniew ograł Kożansa i w polu karnym strzelił niecelnie
71'
przerwa w grze, na murawie masażyści obu drużyn, bo zderzyli się Surma z Drygasem
72'
skończyło się na strachu, obaj pomocnicy mogą kontynuować grę
75'
zablokowane dośrodkowanie Hajrapetjana
78'
Pawłowski dobrze odbił strzał Tonewa
79'
Lech przygotowany do trzeciej zmiany, wejdzie Wilk
80'
Lech Poznań przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stilić, w jego miejsce wchodzi Wilk.
82'
róg dla Lecha po niezrozumiałym zagraniu Bąka
82'
Pawłowski łapie piłkę po główce Kamińskiego
83'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nowak, w jego miejsce wchodzi Tadić.
84'
poprzeczka uratowała Lechię po strzale Wilka. Pawłowski zbyt krótko wypiąstkował piłkę znad głowy Rudniewa, trafiła ona pod nogi rezerwowego Lecha, który mógł rozstrzygnąć ten mecz
86'
Pawłowski obronił strzał Tonewa
87'
Żółtą kartką został ukarany Traore (LECHIA Gdańsk), który faulował Wilka
88'
Relacja live transparent "Precz z Kafarem. Temu panu dziękujemy" na sektorze kibiców Lechii
88'
Żółtą kartką został ukarany Injac (Lech Poznań).
czerwona kartka
88'
Injac (Lech Poznań) otrzymał czerwoną kartkę po drugiej żółtej
89'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Traore, w jego miejsce wchodzi Dawidowski.
90'
sędzia doliczył cztery minuty
90+1
Tadić co prawda z ostrego kąta, ale jednak z bliska spudłował
90+2
Żółtą kartką został ukarany Dawidowski (LECHIA Gdańsk).
90+4
KONIEC MECZU
Lechia zremisowała z Lechem 0:0 i nadal może szczycić się mianem najlepszej obrony w ekstraklasie

Pozostałe wyniki 11. kolejki:
Śląsk Wrocław - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (0:0), Jagiellonia Białystok - PGE GKS Bełchatów 1:0 (0:0), Zagłębie Lubin - Korona Kielce 3:1 (1:0), Górnik Zabrze - Ruch Chorzów 1:2 (1:0), ŁKS Łódź - Wisła Kraków 1:2 (1:1), Legia Warszawa - Widzew Łódź 2:0 (0:0), Cracovia - Polonia Warszawa 0:0

• LECHIA GDAŃŚK - DUMNI PO REMISIE, WIERNI PO REMISIE!!! (7)

• 148 41

• (4)

zastanawiam się po co na tym stadionie są bramki.... mogliby pobiegać tam i z powrotem, czasem kopnąć piłkę... coś jak gimnastyka artystyczna tylko w kategorii 10+dzik

• 44 5

• Kibicowsko (2)

Kibicowsko Lechia dzisiaj zaprezentowala sie lepiej od Lecha, Lech slaob myslalem ze wieksze p.... przywioza a to co pokazali to zzenua kilka razy dobrze j...

• 61 56

• A teraz arkowcy przeczytajcie tytuł artykułu 40 razy i możecie iść spać.

• 17 13

• Limanovia była trudniejsza (1)

• 5 3

• Dokładnie ,dzisiaj to i Limanovia by Zdecha pojechała:)

• 4 3

• Lechia + Arka (12)

oby za pare lat Gdansk i Gdynia byly miastami braterskimi ;) Chromolić Wisełkę, Lecha, Legie, Wroclaw, itd ;) Pomorze musi rządzić razem!!!

• 227 100

• idz sie leczyc ,powaznie!!!!! (1)

• 39 63

• dlaczego ma sie leczyc?

to cos dziwnego? nie mozna razem zapelniac stadion na derbach? (mam nadzieje ze za rok arka bedzie grala w ekstraklasie)

• 57 24

• (3)

ta a na derbach będą sie dzielić popcornem i rozwieszać kolorowe tęcze na stadionie. Masz jeszcze jakieś gejowskie sny?

• 37 51

• masz jakis problem z orientacja? (2)

bo mi wspolne kibicowanie druzynom z jednego regionu jakos nie kojarzy sie z homoseksualizmem :) Widac wiesz cos wiecej... podczas derbow cos sie wydarzylo co wplynelo na twoje postrzeganie takich meczow? :) derby to sobie moga byc w warszawie (legia vs polonia). Na Pomorzu ma byc braterstwo a nie frajerstwo!

• 73 19

• Ale na pomorzu tak jest.

Jest braterstwo - Lechia i i arka

• 8 35

• orientacja

tak cos na pewno an niego wplynelo... albo w niego bo podobno z policja sie calowal

• 5 2

• masz racje (1)

ale poki na stadiony chodzi taka holota jak obecnie, to nigdy nie bedzie to mozliwe. twoj pomysl po prostu przerasta ich mozliwosci pojmowania rzeczywistosci.

• 40 19

• zgadza sie

Szkoda ze wlasnie rosnie kolejne pokolenie "arkowcow/lechistow z neostrady". Dobrze ze dorosli i inteligentni kibice potrafia zyc normalnie (w zgodzie)

• 40 7

• i jeszcze Bałtyk

• 7 5

• popieram

pozdrawiam kibicow lechii-TRO JMIASTO MUSI BYC RAZEM kibice musza sie szanowac tak jak czynia to pilkarze

• 5 1

• re (1)

możesz sobie tylko pomarzyć.Tak było jest i będzie.Arka i Lechia na noże.Przecież Lechia rządzi pomorzem wiec po co Ci śledzie do szczęścia? masz na nie ochote to kup sobie konserwe

• 3 3

• No właśnie! UGA BUGA!!

• 0 0

• no i git. 1 pkt jest w walce o utrzymanie bedzie bezcenny. a ci co liczyli na puchary niech sie obudzą.

• 67 12

• lech dziekuje Wielkiej Lechii!

• 92 47

• Wydalem tyle kasy a tu tylko remis,Kefir won ze stołka (3)

• 42 136

• jak już to Kafar..

• 2 2

• Najlepsza obrona i najgorszy atak to tylko u nas:)

Gramy tak jak Arka w poprzednim sezonie.Jak poprawimy grę w ataku to będziemy w czubie ,bo "tylko" goli nam brakuje. Obronę mamy najlepszą w lidze.