Lechia pechowo przegrała w Warszawie

17 października 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Piłkarze Lechii długo nie mogli uwierzyć, że przegrali z Legią. Po przerwie zdominowali rywala, ale gola nie strzelili, a sami go w końcówce stracili. Na zdjęciu Rafał Janicki i Bruno Nazario (w tle). Piłkarze Lechii długo nie mogli uwierzyć, że przegrali z Legią. Po przerwie zdominowali rywala, ale gola nie strzelili, a sami go w końcówce stracili. Na zdjęciu Rafał Janicki i Bruno Nazario (w tle).

Zapewne była to najlepsza druga połowa, którą piłkarze Lechii rozegrali w tym sezonie. W Warszawie biało-zieloni oddali aż 21 strzałów, w tym 7 celnych, doskonałe okazje na zdobycie goli mieli: Bruno Nazario, Stojan VranjesAntonio Colak, ale żadna piłka nie wpadła do siatki Legii. - Szczęście uśmiechnęło się do nas - przyznał Igor Lewczuk, gdyż to mistrzowie Polski wygrali 1:0 (0:0) po golu w 87. minucie, po stałym fragmencie gry. Gdańszczanie pogubili krycie przy rzucie wolnym.

Kuciak - Broź, Lewczuk, Astiz, Brzyski - Vrdoljak, Jodłowiec - Żyro, Radović, Kucharczyk - Sa
Sędziowie: Gil (Lublin) oraz Sadczuk, Borkowski
Widzów: 18 171
Bąk – Pietrowski, Janicki, Valente, Leković – Borysiuk, Łukasik - Makuszewski, Vranjes, Nazario – Colak
  • 46' Radović Zmiany Duda
  • 78' Brzyski Zmiany Guilherme
  • 82' Kucharczyk Zmiany Saganowski
  • 73' Makuszewski Zmiany Możdżeń
  • 88' Borysiuk Zmiany Friesenbichler
  • 88' Nazario Zmiany Grzelczak
  • 87' Sa

POMECZOWE KOMENTARZE
przed kamerami Canal Plus

TOMASZ UNTON (trener Lechii):
Jak się traci bramkę, a samemu się nie strzela, to się mecz przegrywa. Szkoda mi jest chłopaków, bo zostawili na boisku tyle zdrowia. Zagrali zgodnie z naszymi założeniami. Wiedzieliśmy, że Legia ruszy na początku. Chcieliśmy to przetrzymać. Natomiast w drugiej połowie, kiedy wiedzieliśmy, że rywal będzie podmęczony, szukaliśmy swojej szansy. Osiągnęliśmy przewagę, stwarzaliśmy sytuacje. Niestety, nie strzeliliśmy bramki. Sami straciliśmy po błędzie. Ale tak na gorąco nie chcę nawet analizować kogo.

Nie mi o tym decydować, jak będę długo trenerem Lechii. Natomiast cieszę się, że mamy wspólny język z drużyną, zawodnikami. Rozumiemy się doskonale. To piłkarze potwierdzają grą na boisku.

DANIEL ŁUKASIK (pomocnik Lechii, poprzednio piłkarz Legii):
Nie byłem zdenerwowany, tylko chciałem skupić się na meczu. Nie ukrywam, że trochę dziwnie mi było, ale to już pierwsze spotkanie z Łazienkowską w barwach innej drużyny za mną.

Uważam, że mieliśmy okazje, aby strzelić bramkę i wywieźć z Warszawy jakiś korzystny wynik, choćby i remis. Może jakbyśmy zdobyli gola, ta gra potoczyłaby się zupełnie inaczej. Szkoda, bo walczyliśmy do końca, a straciliśmy gola w ostatnich minutach. W dodatku ze stałego fragmentu gry, a wiadomo, że w tym aspekcie Legia jest mocna.

HENNING BERG (trener Legii):
Po przerwie na reprezentacje potrzeba trochę czasu na przetarcie, aby nasza gra zaskoczyła. Miro Radović jest dla nas ważnym piłkarzem, ale mamy innych zawodników i nie możemy jego zejściem tłumaczyć, że po przerwie mecz zupełnie inaczej wyglądał niż w pierwszej połowie. W tej odsłonie to my mieliśmy przewagę i powinniśmy zdobyć prowadzenie. W drugiej połowie Lechia zagrała świetne spotkanie. Tym bardziej cieszymy się, że udało nam się zdobyć trzy punkty nawet w takich okolicznościach.

IGOR LEWCZUK (obrońca Legii):
Faktycznie troszkę kibiców i siebie trzymaliśmy w niepewności. Stały fragment gry zadecydował o tym, że mamy trzy punkty. Zagrać na zero z tyłu to zawsze fajna rzecz, ale dla nas 0:0 to byłoby bardzo średnim wynikiem. W przerwie nic się nie wydarzyło. Mieliśmy zamiar grać jeszcze lepiej niż w pierwszej połowie, ale boisko pokazało, że stało się inaczej. Wyszliśmy po przerwie trochę zdezorientowani, a Lechia miała swoje okazje. Jednak szczęście się uśmiechnęło do nas i mamy trzy punkty.

w porównaniu z "11", która w ostatniej kolejce rozpoczęła mecz z Cracovią, zaszła jedna zmiana, na skrzydle za Wiśniewskiego, który chorował i nie przyjechał do Warszawy, zagra Nazario (LECHIA). Dla Brazylijczyka to trzeci występ w ekstraklasie, ale pierwszy w wyjściowym składzie
Legia bez żadnej taryfy ulgowej, trener Berg wystawia najsilniejszy skład, jaki ma na ten dzień, mimo kontuzji odniesionej w meczu z Niemcami zagra nawet Jodłowiec (LEGIA), natomiast potwierdziły się absencje podstawowych stoperów, na środek obrony przekwalifikowany boczny defensor - Lewczuk (LEGIA).
w "11" Lechii dwaj byli piłkarze Legii: Borysiuk (LECHIA) i Łukasik (LECHIA), obaj w roli defensywnych pomocników
w pierwszym meczu 12. kolejki Cracovia wygrała z Ruchem 1:0 i tym samym zepsuła powtórny debiut w chorzowskiej drużynie byłego selekcjonera - Fornalika, który był m.in. jednym z kandydatów do objęcia Lechii
na ławce Lechii nadal tymczasowi trenerzy Unton i Kalkowski, kierownictwo klubu zapewnia, że rozmawia z kandydatami na nowego szkoleniowca, ale prawdą jest także to, że to głównie wyniki i styl gry zweryfikują dotychczasowy duet na ławce biało-zielonych, czym będą lepsze, tym mniejsze szanse, że do zmiany dojdzie
piłkarze wyszli na prezentację, Lechia dzisiaj na zielono, Legia na biało-czarno
kapitanami są: Vdorjak i Bąk
przed meczem dopisują humory trenerom Lechii, roześmiane twarze Untona i Kalkowskiego
1'
od środka rozpoczęła Legia
2'
Kucharczyk (LEGIA) wbiegł w pole karne, jego strzał zablokowany
3'
pierwsza interwencja Bąka, bramkarz Lechii złapał piłkę po uderzeniu głową Sa (LEGIA), dośrodkowywał z wolnego, z okolic środka boiska Brzyski (LEGIA)
4'
róg dla Lechii, Lewczuk (LEGIA) wybił piłkę po dośrodkowaniu Makuszewskiego (LECHIA)
5'
bez zagrożenia dla bramki Legii po dośrodkowaniu z rogu Vranjesa (LECHIA)
5'
szybka kontra Legii, którą rozpoczął Vdorljak, Bąk (LECHIA) odbił piłkę po strzale Kucharczyka (LEGIA), a po chwili zdążył ją złapać nim Sa (LEGIA) nabiegł do dobitki
6'
na razie cios za cios, tym razem atakowała Lechia, podanie Nazario (LECHIA) nie doszło do Colaka (LECHIA) w polu karnym
6'
Bąk (LECHIA) interweniuje poza własnym polem karnym
8'
indywidualna akcja Sa (LEGIA), minął dwóch obrońców Lechii, Janickiego (LECHIA) i Lekovicia (LECHIA), ale sprzed pola karnego uderzył obok słupka
11'
nieco spokojniej od kilku minut, Lechia stara się przyjmować Legię w okolicach 30-40 metra od własnej bramki
11'
Bąk (LECHIA) z trudem wybił piłkę na róg po strzale Kucharczyka (LEGIA)
12'
niecelny strzał głową Jodłowca po dośrodkowaniu z rogu Brzyskiego
13'
Janicki (LECHIA) przerwał kolejny atak Sa (LEGIA), rośnie przewaga Legii
13'
Pietrowski (LECHIA) od razu sprzed własnego pola karnego pod "16" Legii, tutaj Colak (LECHIA) faulował
14'
na trybunach już kilka razy wulgarnie pod adresem gdańskiego klubu, ale są też kibice Lechii, którzy wspierają gości
15'
zablokowany strzał Żyro (LEGIA)
15'
Żyro (LEGIA) ograł Lekovicia (LECHIA) i dośrodkował, dobra interwencja Pietrowskiego (LECHIA), który nie pozwolił dojść do główki Sa
17'
wolny dla Legii około 35 metrów od bramki
17'
po dośrodkowaniu z wolnego Brzyskiego (LEGIA) do piłki nie doszedł Astiz (LEGIA)
19'
Janicki (LECHIA) nastrzelił piłką Żyrę (LEGIA), tym samym Lechia zacznie od bramki, a nie będzie kolejnego stałego fragmentu dla rywali
19'
Lechia po odważnym początku od kilku minut ogranicza się tylko do przeszkadzania rywalom
19'
Valente (LECHIA) i Żyro (LEGIA) pojedynek przed "16" Lechii, legionista pada, sędzia nakazuje grać dalej
21'
to powinien być gol dla Lechii, trójkowa kontra Lechii, Kuciak (LEGIA) odbił piłkę po strzale Vranjesa (LECHIA), dobitka Nazario (LECHIA) z 6. metra wysoko nad bramką
22'
Valente (LECHIA) tym razem przewrócił Radovicia (LEGIA), odgwizdany faul, ale daleko od bramki Lechii
25'
kiks Kucharczyka (LEGIA), który próbował strzelać z woleja
25'
"Lechia Gdańsk" - głośne skandowanie z sektora gości
27'
Valente (LECHIA) poza boiskiem z rozbitą głową, Lechia w "10"
28'
Valente (LECHIA) wrócił na boisko, wokół głowy ma ochraniacz, który chroni rozbitą głowę
29'
Bąk (LECHIA) złapał piłkę po płaskim zagraniu w pole bramkowe Brozia (LEGIA)
29'
obraz gry bez zmian, atakuje Legia, Lechia czeka na kontrę
30'
Colak (LECHIA) w pojedynku z dwoma rywalami został sfaulowany
31'
Colak (LECHIA) teraz dobrze we własnym polu karnym, to on wybił piłkę po dośrodkowaniu Brzyskiego (LEGIA)
31'
32'
duże kłopoty Bąka po strzale Żyry (LEGIA), odbił piłkę, na róg wybił ją Leković (LECHIA) uprzedzając biegnącego do dobitki Radovicia (LEGIA)
33'
Bąk (LECHIA) minął się przy dośrodkowaniu z rogu Brzyskiego (LEGIA)
33'
słupek uratował Lechię, po strzale głową Lewczuka (LEGIA) piłkę tak łapał Bąk (LECHIA), że uderzyła ona w słupek, ale po chwili bramkarz naprawił ten błąd
34'
Janicki (LECHIA) wślizgiem wybił piłkę na kolejny róg
35'
złe dośrodkowanie z rogu Brzyskiego (LEGIA), od bramki rozpocznie Bąk
35'
Kucharczyk (LEGIA) wywalczył róg
36'
Bąk (LECHIA) piąstkuje po dośrodkowaniu z rogu Brzyskiego (LEGIA)
37'
kontra Colaka (LECHIA), podanie w kierunku Makuszewskiego (LECHIA), dobre wyjście Kuciaka (LEGIA), który przejął piłkę
38'
Makuszewski (LECHIA) przegrał pojedynek jeden na jeden z Vdorljakiem i szansa na groźną akcję przepadła
39'
znów w ataku faulował Colak (LECHIA), tym razem Lewczuka (LEGIA), ale brawa dla Chorwata, że szuka gry, walczy, wychodzi na pozycje
40'
Bąk (LECHIA) złapał piłkę po dośrodkowaniu Kucharczyka (LEGIA)
40'
bramkarz Lechii sporo ma pracy dzisiaj na przedpolu własnej bramki, a jak wiadomo najlepiej czuje się na linii
41'
kontra Lechii zakończona odgwizdaniem spalonego, przed obrońcami gospodarzy Vranjes (LECHIA)
43'
"Lechia Gdańsk" - znów gromkie z trybun
44'
Nazario (LECHIA) ładną sztuczką techniczną wyszedł spod pressingu Żyry (LEGIA)
45'
Colak (LECHIA) założył "siatkę" Lewczukowi (LEGIA), ale nie zdołał dojść do piłki
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W WARSZAWIE BEZ GOLI
Lechia zaczęła odważnie, ale od 8-10 minuty oddała inicjatywę gospodarzom. Legia przeważała. Sporo pracy miał Bąk (LECHIA), który musiał wykazać się przy dośrodkowaniach i strzałach. Kilka razy Mateusz nie ryzykował chwytu, ale na jego szczęście rywale nie nadążali z dobitkami, bo była dobra asekuracja gdańskich obrońców. Raz zaś Bąka wyręczył słupek po strzale Lewczuka (LEGIA).
Jednak najlepszą okazję na gola w pierwszej połowie miała... Lechia. Tylko Nazario (LECHIA) wie, dlaczego zamiast posłać piłkę do siatki z 6. metra huknął nią kilka pięter nad poprzeczką. Gdyby Brazylijczyk wykazał więcej zimnej krwi przy dobitce strzału Vranjesa (LECHIA), biało-zieloni by przy Łazienkowskiej prowadzili.
W drugiej połowie Lechia powinna się jednak postarać dłużej pograć piłką, gdyż zupełne oddanie inicjatywy i przyjmowania rywala przed lub nawet w polu karnym grozi nawet przypadkowym golem.
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia
46'
LEGIA przeprowadziła jedną zmianę w przerwie. Boisko opuścił kontuzjowany Radović, w jego miejsce wchodzi Duda.
46'
od razu pojedynek na okrzyki kibiców obu drużyn
46'
niecelny strzał Nazario (LECHIA) sprzed pola karnego, a była dobra okazja około 18 metrów na wprost bramki
47'
niewiele brakowało, aby Colak (LECHIA) strzelił gola, główka Chorwata po dośrodkowaniu Makuszewskiego (LECHIA) tuż obok słupka
48'
indywidualna akcja Colaka (LECHIA), przewrócił się w polu karnym w pojedynku z Broziem, ale sędzia każe grać dalej
49'
Kuciak (LEGIA) uratował Legię, obronił strzał Colaka (LECHIA), do którego bardzo dobrze podał Nazario (LECHIA)
49'
zaskakujący początek drugiej połowy, raz po raz suną ataki Lechii, które są bardzo groźne
49'
róg dla Legii
50'
po dośrodkowaniu Brzyskiego (LEGIA) z piłką minął się Bąk (LECHIA), ale bez konsekwencji dla gdańszczan
52'
Lechia na razie gra tak jak sugerowaliśmy w przerwie, dłużej utrzymuje się przy piłce, wymienia więcej podań, stąd zmiana obrazu gry
53'
zablokowany strzał Łukasika (LECHIA)
54'
doskonały wślizg Janickiego (LECHIA), zatrzymany Kucharczyk (LEGIA) w kontrze
54'
spiker ogłosił, że na stadionie jest niewiele ponad 18 tysięcy kibiców
55'
strzał z dystansu Vranjesa (LECHIA), piłka w środke bramki uderzona, broni Kuciak (LEGIA)
57'
znów akcja Nazario (LECHIA) - Colak (LECHIA), Chorwat z pola karnego uderzył po ziemi, Kuciak (LEGIA) złapał piłkę
57'
dobrze Bąk (LECHIA), który przejął długą piłkę Jodłowca w kierunku Kucharczyka (LEGIA)
58'
Łukasik (LECHIA) przed polem karnym zablokował próbę strzału Żyry (LEGIA)
59'
poteżna bomba Borysiuka (LECHIA), Kuciak (LEGIA) odbił piłkę, próbujący biec do dobitki Vranjes (LECHIA) na spalonym
60'
to już 6 strzał Lechii w tej połowie, większość celnych, bardzo dobry kwadrans po przerwie gdańszczan, do pełni szczęścia brakuje tylko gola
61'
w drugiej połowie Legia ma problemy, aby przedostać się pod bramkę gości
63'
nieznacznie niecelny strzał głową z pola bramkowego Sa (LEGIA), wcześniej Broź (LEGIA) założył "siatkę" Lekoviciowi (LECHIA), a dośrodkował Żyro (LEGIA)
64'
jeszcze róg dla Legii, bo sędzia dopatrzył się, że Janicki (LECHIA) bądź Bąk (LECHIA), którzy przeszkadzali Sa (LEGIA), dotknął piłki, ale z kornera dośrodkowanie Brzyskiego (LEGIA) nieudane
65'
Vranjes (LECHIA) do Colaka (LECHIA), ale Chorwat przegrał pojedynek z Astizem (LEGIA)
67'
Legia coraz śmielej atakuje
67'
Janicki (LECHIA) "zdjął" piłkę znad głowy Sa (LEGIA) po dośrodkowaniu Żyry, będzie róg dla gospodarzy
68'
Bąk (LECHIA) piąstkuje po dośrodkowaniu z rogu Kucharczyka (LEGIA)
69'
zablokowany strzał Łukasika (LECHIA) z dystansu
69'
niecelny strzał Colaka (LECHIA) sprzed pola karnego
70'
Vranjes (LECHIA) wywalczył róg
71'
zbyt krótko wybita piłka po dośrodkowaniu Makuszewskiego (LECHIA) z rogu, z 20. metra uderzał Łukasik (LECHIA), ale zablokowany
71'
Makuszewski (LECHIA) faulowany na wysokości pola karnego przez Vrdoljaka (LEGIA), 1-2 od linii bocznej "16"
72'
Łukasik (LECHIA) źle podał do Makuszewskiego (LECHIA), który nie zdążył uderzyć, bo wyskoczyli rywale z muru
73'
niecelny strzał głową Vranjesa (LECHIA) po dośrodkowaniu Nazario (LECHIA)
73'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Makuszewski, w jego miejsce wchodzi Możdżeń.
74'
Możdżeń (LECHIA) to rodowity warszawiak, karierę piłkarską zaczynał w Ursusie Warszawa, ale do Legii nie trafił, czyżby ta zmiana jednak oznaczała, że Lechia chce się bronić? Defensywny gracz zastąpił bowiem skrzydłowego
75'
Kuciak (LEGIA) obronił strzał Nazario (LECHIA), który kopnął mocno w nogi stołecznego bramkarza
76'
po przerwie Nazario (LECHIA) gra bardzo dobrze, ale jego notę obniża brak skuteczności, mógł mieć na koncie już dwa gole, bo pamiętamy także o dobitce z pierwszej połowy, w której fatalnie przestrzelił
77'
Bąk (LECHIA) obronił strzał Dudy (LEGIA)
77'
szybka odpowiedź Vranjesa (LECHIA), strzał Bośniaka nad poprzeczką z 15. metra
78'
Lechia oddała już w Warszawie 18 strzałów, w tym 13 po przerwie!
78'
LEGIA przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Brzyski, w jego miejsce wchodzi Guilherme.
79'
Możdżeń (LECHIA) wywalczył róg
80'
rozwinięta sektorówka Lechii
80'
i jeszcze jeden róg dla Lechii po dośrodkowaniu Nazario (LECHIA)
80'
tym razem legioniści wybijają piłkę do dośrodkowaniu Nazario (LECHIA)
81'
niecelny strzał z dystansu Vranjesa (LECHIA)
82'
LEGIA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Kucharczyk, w jego miejsce wchodzi Saganowski.
82'
Lechia ma jeszcze dwie zmiany, na ławce z piłkarzy z pola są: Grzelczak, Bougaidis, Dźwigała, Pawłowski i Friesenbichler
83'
pomocy medycznej wymaga Leković (LECHIA), akurat na ławce nie ma lewego obrońcy
85'
Colak (LECHIA) na środku boiska w walce o piłkę fauluje Astiza (LEGIA)
86'
od kilku minut gra w środku boiska
86'
tym razem sędzia wzywa służby medyczne Lechii do Colaka (LECHIA)
87'
wolny dla Legii po faulu Możdżenia (LECHIA), około 30 metrów od bramki
87'
[1:0] LEGIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Sa. Błąd w kryciu przy rzucie wolnym. Dośrodkowanie Dudy prosto na głowę Portugalczyka
88'
będzie podwójna zmiana Lechii
88'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Borysiuk, w jego miejsce wchodzi Friesenbichler.
88'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nazario, w jego miejsce wchodzi Grzelczak.
89'
niecelny strzał głową Vranjesa (LECHIA) po dośrodkowaniu Pietrowskiego (LECHIA)
89'
Sa (LEGIA) spudłował po indywidualnej akcji
90'
3 minuty doliczone
90+3
Legia utrzymuje się z piłką na połowę Lechii
90+3
Lechia wywalczyła róg, ale sędzia nie pozwala go rozegrać, gdyż minęły trzy minuty doliczone

Wyniki 12 kolejki

• Legia Warszawa - LECHIA GDAŃSK 1:0 (0:0)
  • Cracovia - Ruch Chorzów 1:0 (0:0)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Łęczna 1:0 (0:0)
  • Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 3:0 (0:0)
  • Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 5:0 (3:0)
  • Korona Kielce - Lech Poznań 2:2 (1:2)
  • Górnik Zabrze - Wisła Kraków 0:5 (0:1)
  • Zawisza Bydgoszcz - GKS Bełchatów 2:1 (0:1)

Opinie (185) ponad 20 zablokowanych

• Za to kocham futbol. Liczy się tylko wynik, za wrażenia punktów nie ma! (14)

Lechia na zero, zero skuteczności, a Legia w rezerwowym składzie zasłużenie wygrywa, bo jest SKUTECZNA!

Dobrze zaczął się weekend

• 65 201

• tak (3)

szczegolnie jak 12 zawodnikiem legii jest liniowy i nie widzi nigdy spalonego, juz takie cos mialo miejsce w gdansku jak legia wygrala 1-0 akcja zapoczątkowana ze spalonego pod okiem sędziego. Teraz znowu sędzia nic nie widział

• 69 16

• liczy się to co w bramce (1)

A nie wrażenia.Przestańcie pier. ... ze sędzią pomógł bo ile razy nam pomagali karne z du... czy bramki ze spalonych.Nie strzelasz nie wygrywając proste.

• 15 15

• Dla mnie liczą się wrażenia, punkty w tabeli są dla onanistów.

• 8 6

• wolny gdańsk

jak sie nie strzela do pustej bramki to każde wytłumaczenie jest dobre sędzia ....przestań opowiadać bajki

• 9 6

• ....

Ty chyba nie oglądałeś meczu ,a jak tak to chyba inny bo legła nie zasłużyła na wygraną i nie grała w rezerwowym składzie

• 56 10

• jak ch (1)

Tak Skuteczna ze w doliczonym czasie strzela bramke

• 5 17

• 87 minuta to dla ciebie doliczony czas?

zmień dilera

• 31 1

• sąsiedzi już są

• 9 4

• SUPER

Za to jutro zle się dla Arki skończy.Będziecie cieszyć się z remisu.

• 15 5

• LG!!!!!!!!!!!!!!!!! (1)

w rezerwowym skladzie???!!! to jak wyglada podstawowy sklad leglej??? glabie!! lepiej sprawdz jakie was czekaja wyjazdy w trzeciej lidze!!!!!!!