• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Oby jak najwięcej zostało przy Królowej Sportu

jag.
3 czerwca 2008 (artykuł sprzed 15 lat) 

Na stadionie przy ul. Grunwaldzkiej miał miejsce ostatni lekkoatletyczny akord w roku szkolnym 2007/08. Na zaproszenie KL Lechia odpowiedziało blisko 250 uczennic i uczniów szkół podstawowych. - Widać, że zapotrzebowanie na tego typu zawody jest. Należy sobie życzyć, aby miasto i sponsorzy stali się bardziej skłonni do finansowania przedsięwzięć dla młodzieży. Na dziś nie wiem, czy znajdziemy środki na jesienną edycję mityngów dla tej grupy wiekowej - podkreśla Stanisław Lange, dyrektor gdańskiego klubu.




ZOBACZ WYNIKI WSZYSTKICH STARTUJĄCYCH!

Sprinty i skoki - najszybsi
Tradycyjnie najszybsi spotkali się na prostej bieżni oraz skoczni. Po raz drugi na najwyższym stopniu podium stanęli Berenika Godlewska i Patryk Woźniak. Uczennica Szkoły Podstawowej nr 70, dopingowana przez ojca poprawiła rekord życiowy. Jednak radość mieszała się z... rozczarowaniem. Do granicy pięciu metrów zabrakło jednego centymetra!
Sprinter SP 81 poprawił się w stosunku do ostatniego startu 0.3 sekundy. 60 sekund pokonał w osiem i pół sekundy. Tym samym pokonał Adama Górskiego, który też miał lepszy czas niż pierwsze miejsce na poprzednich zawodach (8.7).
Sprint dziewcząt wygrała Karolina Kubicka SP 19 (9.1), a w dal z chłopców najdalej skoczył Alex Frankowicz SP 81 (4.51). Na podkreślenie zasługuje też postawa Kajetana Jońcy, który nie załamał się dwoma spalonymi skokami i w trzecim zapewnił sobie drugą lokatę (4.34).

Biegi - niesamowity Kunc
W biegach od 300 do 1000 metrów niekwestionowaną gwiazdą jest Grzegorz Kunc. Na dystansie 1 kilometra filigranowy uczeń klasy IV (!) SP 19 po raz kolejny wygrał z nowym rekordem życiowym (3:27.6). - Na razie biegam sam dla siebie, ale bardzo chciałbym trenować lekkoatletykę - mówi 11-latek. Jego marzenia się spełnią. - Od nowego roku szkolnego Grześ pójdzie do szkoły z klasami lekkoatletycznymi - zapewnia nauczyciel Grażyna Żmudzka. Z Kuncem dzielnie walczył Jakub Felberg SP 81, ale na finiszu przegrał o pół sekundy.
Na dystansie niespełna jednego okrążenia stadionu najlepsi pozostali bez zmian. Paweł Jaruzel SP 47 jako jedyny pobiegł poniżej 50 sekund (49.7). Dominika Orłowska SP 19 poprawiła się o równą sekundę (51.2), dlatego nie mogła jej przeskoczyć w klasyfikacji najlepsza w drugiej serii, Joanna Krawczyńska SP 6 (51.9).
Agata Przybył SP 81 na 600 metrów w porównaniu z poprzednim mityngiem przesunęła się z trzeciej na pierwszą lokatę. Tej progresji nie byłoby bez poprawy czasu o blisko pięć sekund, na 2:02.8.

Chody - bez zmian
Dziewczęta miały do pokonania równy kilometr, chłopcy o 500 metrów więcej. Na czele maszerowali ci co w poprzednim mityngu. Magdalena Wasiukiewicz (SP 81) poprawiła wynik o kolejne trzy sekundy i finiszowała na pierwszym miejscu z czasem 16:13.1. W rywalizacji chłopców nic nie zmieniło się na dwóch pierwszych lokatach, nawet różnica między Dawidem Kobusem (SP 49) a Kacprem Kopcem (SP 81) była taka sama (cztery sekundy). Tym razem upał obu dał się we znaki, gdyż poszli powyżej 9 minut. Stopery przy triumfatorze zatrzymały się na 9:11.2.

Rzuty - tylko Zając
Najmniej stabilna okazała się forma kandydatów na miotaczki i miotaczy. Z czworga triumfatorów pchnięcia kulą i rzutu piłeczką palantową z ostatnich zawodów sukces powtórzył tylko Patryk Zając. Reprezentant SP 49 jeszcze poprawił rekord życiowy (10.53) i jako jedyny 3-kilogramowym ciężarkiem sforsował granicę 10 metrów. W tej samej specjalności dziewcząt wygrała tym razem Karolina Wilkowska SP 81 (7.98).
Wielkie emocje były przy piłeczce palantowej. Najlepsze zawodniczki rzucały niewiele mniej od medalistów wśród chłopców. Maja Myszak zdetronizowała Sandrę Lewonc rzutem na 43 metry.
W rywalizacji uczniów na "pudle" znaleźli się ci sami co na poprzednim mityngu, ale zamienili się miejscami. Wyniki 45 metry dał prymat trzeciemu ostatnio Łukaszowi Kołtunowi SP 47. O drugiej pozycji musiała rozstrzygnąć dodatkowa tabela, gdyż Sebastian Kazimierczak SP 19 i Paweł Kozal SP 81 mieli po 44 metry. Trzeba było porównywać ich drugie rzuty. Lepszy był Paweł (43:41) i drugi raz z rzędu odebrał srebro. Sebastian złoto zamienił tym razem na brąz.

Podsumowanie dyrektora
- Frekwencja, zaangażowanie młodzieży podczas zawodów pokazuje, że zapotrzebowanie na tę formę rywalizacji jest duże. Doskonale pasuje hasło przewodnie Czwartków Lekkoatletycznych dla szkół podstawowych "Wybierz Sport - Uciekaj przez nałogami". Uczniowie dziś bardzo dzielnie walczyli, mimo niesamowitego upału. Liczę, że w wakacje będą oni skłonni do wysiłku fizycznego, aktywnie będą spędzać wolny czas. Wszystkich chętnych tradycyjnie zapraszamy na treningi do Lechii. Oby jak najwięcej z nich zostało przy Królowej Sportu. Należy sobie życzyć, aby miasto i sponsorzy stali się bardziej skłonni do finansowania przedsięwzięć dla młodzieży. Na dziś nie wiem, czy znajdziemy środki na jesienną edycję mityngów dla tej grupy wiekowej. Oby miasto i sponsorzy byli bardziej skłonni do finansowania przedsięwzięć dla młodzieży - mówi Stanisław Lange, który od jedenastu lat organizuje Czwartki Lekkoatletyczne w Gdańsku.

ZOBACZ WYNIKI WSZYSTKICH STARTUJĄCYCH!
jag.

Kluby sportowe

Opinie (2)

  • to skandal że nie ma kasy na młodzież, a miasto wydaje na jakiś tam marnych kopaczy!!!!!

    • 0 0

  • Mr President

    Pyzaty Krecik pewnie w ogóle nie wie że istnieje taka dyscyplina jak LA. Widok przesłania mu Baltic Arena i szalik kopaczy

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane