Futsaliści Politechniki w końcu zwycięscy

17 lutego 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Futsaliści Politechniki nareszcie dali sobie powody do radości. Niestety, zwycięstwo urazem okupił Mateusz Bucholc (z lewej). Futsaliści Politechniki nareszcie dali sobie powody do radości. Niestety, zwycięstwo urazem okupił Mateusz Bucholc (z lewej).

Futsaliści Politechniki Gdańskiej pokonali we własnej hali Unikat Toruń 5:2 (1:0). Dla podopiecznych trenera Michała Janiaka to pierwsze zwycięstwo na I-ligowych parkietach w tym roku. Tym cenniejsze, bo nad bezpośrednim rywalem w tabeli. W weekend Politechnika oraz AZS UG zagrają w Poznaniu w akademickich mistrzostwach Polski.

Bramki: Szmydki 12, Kolus 25, Grodzicki 29, Orzoł 31, Iwosa 31 - Kończalski 38, Kopecki 38 samobójcza

POLITECHNIKA:: Bucholc, Chodorowski - Iwosa, Martynowski, Grodzicki, Orzoł, Nowicki, Kopecki, Szmydki, Mikucziński, Bławat, Domżalski, Kolus, Pazdrąg

AZS UG CORAZ BLIŻEJ FUTSAL EKSTRAKLASY

Przypomnijmy, że zimą zespół Politechniki Gdańskiej stracił swoich czołowych graczy. Do AZS UG przenieśli się Maciej UrtnowskiMateusz Osiński, zaś do ekstraklasy odszedł Piotr Wardowski (Red Devils Chojnice). I tak nieliczny zespół opuścili ponadto Marcin PawlickiKarol Bocheński, którzy zdecydowali się spróbować swoich sił na trawiastych boiskach.

Po tych osłabieniach drużynie groziło nawet wycofanie z rozgrywek. Ratunkiem okazał się jednak nabór, w którym do zespołu dołączyło aż trzynastu nowych piłkarzy. Zgrywanie zespołu na nowo w warunkach ligowych okazało się jednak pracochłonnym wyzwaniem i dwa pierwsze tegoroczne mecze o punkty Politechnika przegrała notując 1:5 z AZS UG i 0:4 z Futsalem Oborniki.

Nastroje poprawiły się gdańszczanom we wtorkowy wieczór. W hali Centrum Sportu Akademickiego podopieczni Michała Janiaka pokonali bezpośredniego sąsiada w tabeli Unikat Toruń. Do przerwy bohaterem gospodarzy był fenomenalnie dysponowany bramkarz Mateusz Bucholc, który uchronił swój zespół przed stratą co najmniej trzech bramek. Niestety, występ okupił kontuzją i już przerwie zastąpił go Jakub Chodorowski.

Zmiennik stanął jednak na wysokości zadania, a gdańszczanie, którzy w pierwszej połowie zdobyli prowadzenie za sprawą Łukasza Szmydkiego, po zmianie stron konsekwentnie powiększali przewagę. W 29. minucie było już 3:0, a chwilę później w ciągu zaledwie 12 sekund gdańszczanie zdobyli kolejne dwa trafienia.

W końcówce torunianie zdobyli gola honorowego, a dodatkowo drugie trafienie sprezentował im Tomasz Kopecki. Goście poderwali się do walki, ale było już za późno, by mogli odrobić 3 bramki straty.

- Pierwsze zwycięstwo w tym roku i w nowym składzie bardzo nas cieszy. Poprzednie spotkania nie były w naszym wykonaniu tak słabe jak wskazują wyniki, ale brakowało nam szczęścia pod bramką rywali. Zespół, który udało nam się złożyć zimą jest bardzo zaangażowany. Chłopaki uczą się jeszcze futsalu, bo wielu z nich przyszła z boisk trawiastych. Przyswajają sobie jednak taktykę niezwykle szybko - mówi trener Politechniki Michał Janiak.
Kolejny mecz gdańszczan czeka dopiero 27 lutego, gdy na wyjeździe zagrają z outsiderem I ligi Malwee Łódź. Natomiast już od piątku do niedzieli Politechnika, a także AZS UG rywalizować będą w Poznaniu podczas akademickich mistrzostw Polski w futsalu. Do rywalizacji przystąpi 16 zespołów.