Odważne zmiany trenera Kaczmarka dały efekt

27 sierpnia 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Łukasz Surma (przy piłce) zdziwił się, że mecz z Pogonią zaczął na ławce rezerwowych, ale nie tylko nie obraził się, a gdy wszedł na boisko ustawił wynik na 2:0. Łukasz Surma (przy piłce) zdziwił się, że mecz z Pogonią zaczął na ławce rezerwowych, ale nie tylko nie obraził się, a gdy wszedł na boisko ustawił wynik na 2:0.

Piłkarze Lechii zdobyli pierwsze punkty w tym sezonie w ekstraklasie. Gdańszczanie wygrali na wyjeździe z Pogonią Szczecin 2:0 (0:0). Udanych i odważnych zmiany dokonał Bogusław Kaczmarek. W porównaniu z "11" z inauguracji szkoleniowiec biało-zielonych dokonał aż czterech zmian, a od początku spotkania zagrał 18-letni Łukasz Kacprzycki. Ostatecznie gole strzelali ci, na których się liczy: Abdou Razack Traore oraz Łukasz Surma, mimo że on spotkanie rozpoczynał w roli rezerwowego.

Pogoń Szczecin Pogoń Szczecin
Janukiewicz - Hricko, Hernani, Dąbrowski, Frączczak - Golla, Rogalski - Bonin, Andradina, Kolendowicz - M.Traore
Sędziowie: Musiał (Kraków) oraz Mucha, Ślusarski
Widzów: 10 187
Buchalik - Janicki, Bieniuk, Madera, Hajrapetjan - Andreu, Pietrowski - Kacprzycki, A.Traore, Machaj - Rasiak
  • 46' Golla Zmiany Akahoshi
  • 69' Kolendowicz Zmiany Lewandowski
  • 81' Hricko Zmiany Djousse
  • 46' Kacprzycki Zmiany Ricardinho
  • 58' Machaj Zmiany Grzelczak
  • 73' Andreu Zmiany Surma
  • 56' A.Traore
  • 90+2 Surma
  • 60' Hernani
  • 36' A.Traore
  • 74' Pietrowski
  • 89' Surma

27 sierpnia 2012, godz. 18:30
Pogoń Szczecin

35% 186 typowań Pogoń Szczecin
26% 137 typowań REMIS
39% 206 typowań LECHIA Gdańsk

Komentarz Bogusława Kaczmarka przed kamerami Canal Plus Sport:
Do przerwy brakowało nam troszkę precyzji, bo 2-3 akcje, m.in. Traore czy Hajrapetjana mogliśmy wykończyć lepiej. Widać było, że odrobiliśmy prace domową. Uważnie obserwowaliśmy Pogoń w meczu pucharowym oraz na inaugurację ekstraklasy. Oceniliśmy, że jest to drużyna najgroźniejsza w grze z kontry. Dlatego było założenie, aby przyjmować ją na własnym przedpolu i samemu próbować szybkich ataków.

W składzie musiałem szukać czegoś innego, gdyż pierwsza połowa z Polonią to był dramat. Stąd przemodelowany skład. Z każdym z piłkarzy rozmawiałem, wyjaśniałem, czego oczekuje, jaka jest jego rola. W Szczecinie widać było dyscyplinę taktyczną i odpowiedzialność w grze naszej drużyny. Pogoń praktycznie nam nie zagrażała, a my mieliśmy jeszcze 2-3 sytuacje na gola. W pierwszej połowie moim zdaniem należał nam się karny, bo był faul na Traore, gdyż obrońca Pogoni nie trafił w piłkę.

Cieszę się, że w pełni za pierwszy mecz zrehabilitował się Michał Buchalik. Bronił bardzo pewnie i pokazał, że możemy na niego liczyć także w przyszłości
.

Pogoń w tym samym składzie, który ograł na inaugurację Zagłębie 4:0
w Lechii aż cztery zmiany w podstawowym składzie w porównaniu z przegraną inauguracją z Polonią 1:3
zgodnie z naszymi przypuszczeniami debiutować będzie Łukasz Kacprzycki (LECHIA Gdańsk) . 18-latek od razu został wpisany do wyjściowej "11", zagra na prawym skrzydle
ponadto do składu wpisani zostali obrońcy Janicki (LECHIA Gdańsk), Madera (LECHIA Gdańsk) oraz Hajrapetjan (LECHIA Gdańsk), który na inaugurację wszedł dopiero po przerwie. Pietrowski z prawej obrony został zaś przesunięty na pozycję defensywnego pomocnika
niespodzianka to miejsce na ławce rezerwowych dla kapitana Lechii - Łukasza Surmy, jak informowaliśmy w ogóle do Szczecina nie przyjechali Wiśniewski i Brożek
nowym kapitanem Lechii został Jarosław Bieniuk (LECHIA Gdańsk) , dla stopera to pierwszy ligowy występ w Lechii od 14 lat
na boisku będzie dwóch piłkarzy o nazwisku Traore (LECHIA Gdańsk), ten z Lechii to reprezentant Biurkina Faso, Pogoń ma w ataku Senegalczyka, który latem przeszedł z Zagłębia Lubin, jego menedżer przysłał ofertę również do Gdańska, ale nie było nią zainteresowania
1'
mecz rozpoczęła Pogoń, gospodarze grać będą pod... słońce, oby potrafiła to wykorzystać Lechia, gdyż bramkarz gospodarzy może mieć problemy z interwencjami przy górnych piłkach
2'
próbował przedzierać się Kacprzycki (LECHIA Gdańsk), ale stracił piłkę
3'
niecelny strzał głową Rasiaka (LECHIA Gdańsk) po dobrym dośrodkowaniu Machaja (LECHIA Gdańsk)
4'
tym razem dośrodkowanie Kacprzyckiego (LECHIA Gdańsk), ale zbyt mocne, piłkę złapał bramkarz Pogoni
5'
Pogoń próbowała rozgrywać piłkę w polu karnym Lechii, ostatecznie piłka została wybita przed "16", gdzie uderzał Hricko (Pogoń Szczecin), na szczęścia dla gdańszczan uderzenie było niecelne
6'
przedzierał się Bonin (Pogoń Szczecin), ale Andreu (LECHIA Gdańsk) nie pozwolił mu na oddanie strzału
7'
spiker apeluje do kibiców, aby nie rzucali serpentyn na murawę boiska
8'
akcja Pogoni przerwana, bo Kolendowicz (Pogoń Szczecin) był na spalonym, jednak niepokojąco łatwo szczecinianie przechodzą lewą stroną boiska, gdzie naprzeciw siebie mają młodych Kacprzyckiego (LECHIA Gdańsk) i Janickiego (LECHIA Gdańsk)
9'
kolejna groźna akcja Pogoni, Kolendowicz (Pogoń Szczecin) dogrywał do Traore (LECHIA Gdańsk), ale ten nie trafił w piłkę z czterech metrów od bramki, próbował nią grać jeszcze Bonin (Pogoń Szczecin), ale dobrą interwencją popisał się Machaj (LECHIA Gdańsk)
10'
Lechia próbuje oddalić grę od własnej bramki, ale Rasiak (LECHIA Gdańsk) nie opanował piłki w polu karnym Pogoni
11'
strzał z dystansu Andradiny (Pogoń Szczecin), piłka wysoko nad bramką Lechii
12'
kolejna długa piłka na Rasiaka (LECHIA Gdańsk), ale on osamotniony jest w ataku i nie miał szans, aby się przy niej utrzymać
14'
"Edi gola!" - skandują kibice pod adresem 38-letniego Andradiny (Pogoń Szczecin)
14'
teraz wulgarne skandowanie z sektora gospodarzy
15'
dobra interwencja Buchalika (LECHIA Gdańsk), który przechwycił piłkę bitą przez Andradinę (Pogoń Szczecin) w kierunku szczecińskiego Traore
17'
A.Traore (LECHIA Gdańsk) pięknie uderzył z dystansu z lewej nogi, Janukiewicz (Pogoń Szczecin) z trudem wybił na róg piłkę, która zmierzała w "okienko"
18'
do dośrodkowania z rogu próbował dojść Madera (LECHIA Gdańsk), ale tym razem nie było zagrożenia dla bramki Pogoni
19'
Janicki (LECHIA Gdańsk) przerwał groźnie wyglądającą akcję Andradiny (Pogoń Szczecin) i Kolendowicza (Pogoń Szczecin)
19'
mógł być karny dla Lechii! Hricko (Pogoń Szczecin) nie trafił wślizgiem, o jego nogi przewrócił się A.Traore (LECHIA Gdańsk), ale gwizdek sędziego milczy
21'
dobra interwencja Buchalika (LECHIA Gdańsk) tym razem po akcji Traore (Pogoń Szczecin)
22'
Machaj (LECHIA Gdańsk) próbował dośrodkowywać z prawego skrzydła, Mateusz zmienił się stronami boiska z Kacprzyckim (LECHIA Gdańsk)
23'
kolejne stracie Hricki (Pogoń Szczecin) i A.Traore (LECHIA Gdańsk), tym razem jednak wszystko było w porządku, choć pomocnik Lechii znalazł się znów na murawie
23'
po krótko rozegranym rogu przez Pogoń z dystansu uderzył Rogalski (Pogoń Szczecin), piłka przeszła obok słupka
24'
sędzia napomina Andreu (LECHIA Gdańsk), który najpierw faulował Andradinę (Pogoń Szczecin), a po chwili odkopnął piłkę, następnym razem będzie kartka
25'
po dośrodkowaniu z wolnego Andradiny (Pogoń Szczecin) Bieniuk (LECHIA Gdańsk) nie pozwolił na strzał głową Hernaniemu (Pogoń Szczecin)
26'
nieudane dośrodkowanie Kacprzyckiego (LECHIA Gdańsk), ale dzięki temu wyszedł mu niezły strzał, piłka przeszłą obok słupka nie dalej niż 2 metry
27'
bardzo dobre dogranie w pole karne Hajrapetjana (LECHIA Gdańsk), Traore (LECHIA Gdańsk) zdecydował się od razu na strzał głową, uderzenie było za słabe i niecelne
28'
"Lechia Gdańsk" z sektora gości
28'
Hajrapetjan (LECHIA Gdańsk) stracił piłkę tuż przed polem karnym Pogoni
30'
dość wyrównany mecz oglądamy w Szczecinie, były spięcia podbramkowe, ale snajperom brakowało zdecydowania
31'
A.Traore (LECHIA Gdańsk) pokazał, że może powalczyć i w obronie, mocno potraktował Andradinę (Pogoń Szczecin), sędzia odgwizdał faul około 30 metrów od bramki Lechii
31'
z wolnego uderzył Rogalski (Pogoń Szczecin), piłka po rykoszecie wyszła na róg
32'
po rogu strzelał Bonin (Pogoń Szczecin), ale jego uderzenie zostało zablokowane
33'
coraz głośniejszy doping "Lechia Gdańsk"
33'
przerwa w grze, masażyści Pogoni na boisku
35'
dośrodkowanie Kolendowicza (Pogoń Szczecin), Golla (Pogoń Szczecin) nie sięgnął piłki głową
35'
Madera (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał M.Traore (Pogoń Szczecin)
36'
Żółtą kartką został ukarany A.Traore (LECHIA Gdańsk) po faulu na Boninie
37'
Bieniuk (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał Bonina (Pogoń Szczecin), dobitka Kolendowicza (Pogoń Szczecin) wysoko nad bramką Lechii
38'
spudłował Traore głową po dośrodkowaniu Andradiny (Pogoń Szczecin)
39'
od kilku minut, podobnie jak na początku meczu, znów zarysowała się przewaga Pogoni
40'
ładna oprawa na sektorze Lechii, chyba wszyscy kibice gdańscy, których jest w sektorze gości około 900, wymachują flagami biało-zielonymi
42'
Hricko (Pogoń Szczecin) nie dał się rozpędzić Kacprzyckiemu (LECHIA Gdańsk) i wybił piłkę w aut
43'
sprytne, techniczne zagranie A.Traore (LECHIA Gdańsk), podał piłkę w kierunku Rasiaka (LECHIA Gdańsk) tzw. krzyżakiem, ale napastnik nie doszedł do tego zagrania
44'
faulowany Kacprzycki (LECHIA Gdańsk), jeden z asystentów Kaczmarka - Maciej Kalkowski krzyczy do arbitra, aby nie dopuszczał do takich ostrych wejść w nastolatka
45'
sędzia doliczył minutę
45+1
zablokowany strzał Machaja (LECHIA Gdańsk) sprzed "16"
45+1
Koniec pierwszej połowy. Do przerwy w Szczecinie bez goli
częściej przy piłce była w tej połowie Pogoń, ale jedyny celny strzał tej odsłony należał do A.Traore (LECHIA Gdańsk), gospodarze uderzali tylko obok lub nad bramką
piłkarze wracają na murawę, w przerwie intensywnie rozgrzewali się Akahoshi i Ricardinho
46'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kacprzycki, w jego miejsce wchodzi Ricardinho, dla którego to również jest debiut w ekstraklasie
46'
Pogoń Szczecin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Golla, w jego miejsce wchodzi Japończyk Akahoshi.
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia, zmiany wskazują, że obaj trenerzy chcą postawić na ofensywę
46'
A.Traore (LECHIA Gdańsk) strzelał niemal z połowy boiska, Janukiewicz (Pogoń Szczecin) nie dał się zaskoczyć
48'
strzał nad poprzeczką Akahoshiego (Pogoń Szczecin)
49'
pierwszy celny strzał Pogoni w tym meczu, dobrze ustawiony Buchalik (LECHIA Gdańsk) łapie piłkę po uderzeniu Akahoshiego (Pogoń Szczecin) w środek bramki
50'
na spalonym Rasiak (LECHIA Gdańsk)
51'
kontra Lechii 3 na 4, dośrodkowanie Ricardinho (LECHIA Gdańsk) nie doszło do Rasiaka (LECHIA Gdańsk), ale sprzed pola karnego uderzał jeszcze Machaj (LECHIA Gdańsk), piłka przeleciała nad bramką
52'
strzał z przewrotki A.Traore (LECHIA Gdańsk), ale piłka obok bramki
53'
Buchalik (LECHIA Gdańsk) pewnie wyłapał piłkę po dośrodkowaniu Kolendowicza (Pogoń Szczecin)
53'
A.Traore (LECHIA Gdańsk) wywalczył róg dla Lechii
54'
Machaj (LECHIA Gdańsk) dośrodkowaniem z rogu szukał Rasiaka (LECHIA Gdańsk), ale wyżej wyskoczył Hernani (Pogoń Szczecin) i on wybił piłkę
55'
ostre dośrodkowanie Bonina (Pogoń Szczecin), dobrze złapał piłkę Buchalik (LECHIA Gdańsk)
56'
[0:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki A.Traore. Indywidualna akcja reprezentanta Burkina Faso, który wbiegł w pole karne z prawego skrzydła i pewnym strzałem w "długi" róg zdobył gola, piłka zmierzając do siatki musnęła jeszcze chyba but Rasiaka
58'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Machaj, w jego miejsce wchodzi Grzelczak.
58'
Madera (LECHIA Gdańsk) blokował M.Traore (Pogoń Szczecin) i Buchalik (LECHIA Gdańsk) po wyjściu poza "16" wybił piłkę nogą
60'
Żółtą kartką został ukarany Hernani (Pogoń Szczecin) po faulu na Rasiaku
63'
dobrze dzisiaj usposobiony Buchalik (LECHIA Gdańsk) wyłapał kolejne dośrodkowanie, z prawego skrzydła wrzucał Bonin (Pogoń Szczecin)
64'
Rocardinho żonglował piłką na linii pola karnego, ale nie dano mu strzelić
64'
Buchalik (LECHIA Gdańsk) sam sobie zrobił niebezpieczeństwo, próbował zasłonić piłkę przed M.Traore (Pogoń Szczecin), aby opuściła ona boisko, ale gdy Senegalczyk próbował ją przejąć, bramkarz Lechii wybił ją na róg
66'
Andradina (Pogoń Szczecin) pada na 20. metrze od bramki Lechii, ale sędzia każe grać dalej
68'
Bonin (Pogoń Szczecin) pudłuje w bardzo dobrej sytuacji, składna akcja gospodarzy, skrzydłowego do strzału wyprowadzili M.Traore i Andradina
69'
Pogoń Szczecin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kolendowicz, w jego miejsce wchodzi Lewandowski.
69'
A.Traore (LECHIA Gdańsk) w pole karne, ale piłka do nikogo
70'
Akahoshi (Pogoń Szczecin) wrzucił piłkę na głowę M.Traore (Pogoń Szczecin), ale ten pudłuje z sześciu metrów!
71'
trener Kaczmarek zwraca teraz uwagę sędziemu, gdyż akcja nie została przerwana, gdy na boisku leżał Andreu (LECHIA Gdańsk)
72'
A.Traore (LECHIA Gdańsk) próbował dograć w pole karne do Ricardinho (LECHIA Gdańsk), ale Brazylijczyk był na spalonym
73'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza kontuzjowany Andreu, w jego miejsce wchodzi Surma.
74'
Żółtą kartką został ukarany Pietrowski (LECHIA Gdańsk) za faul na M.Traore
75'
wielka sektorówka Lechii, to olbrzymia biało-zielona koszulka z numerem 12, do tego odpalono race
77'
przerwany atak Pogoni, na spalonym Hricko (Pogoń Szczecin)
78'
Janicki (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę spod nóg Lewandowskiego (Pogoń Szczecin) na róg
79'
Buchalik (LECHIA Gdańsk) piąstkuje po dośrodkowaniu Akahoskiego z rogu
79'
zamieszanie w polu bramkowym Lechii, Dąbrowski (Pogoń Szczecin) nie doszedł do strzału głową po dośrodkowaniu Bonina (Pogoń Szczecin)
80'
Hajrapetjan (LECHIA Gdańsk) zablokował uderzenie z woleja Andradiny (Pogoń Szczecin)
80'
napór Pogoni, w polu karnym piłka odskoczyła od nogi M.Traore (Pogoń Szczecin)
81'
Pogoń Szczecin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Hricko, w jego miejsce wchodzi Djousse.
81'
Pogoń zaryzykuje, na boisku zostało tylko trzech obrońców
83'
powinno być 2:0 dla Lechii, Ricardinho (LECHIA Gdańsk) był niemal sam na sam z bramkarzem po podaniu A.Traore (LECHIA Gdańsk), niestety Brazylijczyk strzelił tylko w boczną siatkę!
84'
w sektorze Lechii trwa święto
85'
Rasiak (LECHIA Gdańsk) nie doszedł do "główki po dośrodkowaniu z lewego skrzydła
86'
A.Traore (LECHIA Gdańsk) próbował lobować wysuniętego Janukiewicza (Pogoń Szczecin), ale nie trafił w bramkę
87'
pomocy masażystów potrzebuje Janicki (LECHIA Gdańsk)
89'
Djousse (Pogoń Szczecin) pada pół metra od linii pola karnego Lechii, będzie wolny dla Pogoni
89'
Żółtą kartką został ukarany Surma (LECHIA Gdańsk) za ten faul na Djousse
90'
przerwana akcja Pogoni, bo na spalonym był Djousse (Pogoń Szczecin)
90'
mecz został przedłużony o cztery minuty
90+1
indywidualna akcja A.Traore (LECHIA Gdańsk) i jego niecelny strzał
90+1
wulgaryzmy z sektorów Pogoni, a święto wśród kibiców Lechii
90+2
[0:2] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Surma. Szybka akcja Lechii, gdańszczanie wyszli z kontrą 4 na 2 po przechwycie Surmy, strzelał Grzelczak, Janukiewicz odbił piłkę, a do pustej bramki wpakował ją Surma
90+4
KONIEC MECZU. LECHIA WYGRAŁA 2:0!
głośne "Lechia Gdańsk" od kibiców biało-zielonych, piłkarze dziękują swoim fanom za doping

15 Ruch Chorzów 2 0 0 2 0:6 0

* Zagłębie Lubin rozpoczęło sezon z trzema ujemnymi punktami za korupcję w sezonie 2005/06.

Tabela wprowadzona: 2012-08-27

Pozostałe wyniki 2. kolejki:
Zagłębie Lubin - Piast Gliwice 2:1 (1:0), Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 1:1 (0:1), Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 1:1 (1:1), Widzew Łódź - Ruch Chorzów 2:0 (1:0), Polonia Warszawa - Lech Poznań 1:2 (1:1), Śląsk Wrocław - Korona Kielce 2:0 (2:0), GKS Bełchatów - Legia Warszawa 0:2 (0:1).