Olimpia Piekary Śląskie - DGT Wybrzeże. Kończymy...

3 maja 2002 (artykuł sprzed 22 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu
ZPRP odwiesił Adama Wolańskiego. Bramkarz MMTS Kwidzyn zagrał w meczu 31. kolejki rozegranym awansem z DSI Zagłębiem Lubin, ale nie zdołał uchronić gospodarzy od porażki 23:27 (12:14). W najbliższą sobotę walczący o siódme miejsce piłkarze ręczni DGT Wybrzeża Gdańsk szukać będą punktów w Piekarach.

MMTS: Gawlik, Wolański - Boneczko 4, Jaśkiewicz, Kawczyński 4, Skup 1, Godzina 7, Janiszewski 1, Królik, Rombel 3, Cielątkowski 1, Łompieś 2.

ZAGŁĘBIE: Kowtun, Filipek - Pułka 1, Demczuk 1, Morawski 4, Fabiszewski 1, Jurkiewicz 6, Marzec 1, Blejsz 2, Romankiewicz 1, Folga 4, Brygier, Wuszter 5, Orzłowski 1.
Sędziowali: A. i L. Sołodko (Warszawa).

- ZPRP odwiesił Adama w identycznych okolicznościach, jak go przed rundą finałową zawiesił, czyli... bez podania przyczyn. Jednak dla nas, jak i dla zawodnika ta sprawa nie jest zakończona. Czekamy na stanowisko UKFiS, a być może udamy się także na drogę sądową - mówi Robert Majdziński, menedżer MMTS.

We wtorek Wolański bronił przez całą drugą połowę i potwierdził przydatność do MMTS. Tym samym kwidzyńscy działacze będą mieli nie lada kłopot. Do bramki w przyszłym sezonie kandydować będzie aż pięciu zawodników! Ponadto do pierwszej drużyny dobijać się będzie aż 16 szczypiornistów, którzy w tym roku ukończą wiek juniora. Zresztą pięciu z nich grało już przeciwko Zagłębiu.

Długo wynik oscylował wokół remisu. Co prawda wydawało się, że gospodarze "pękli" na przełomie połów, gdy stracili trzy bramki z rzędu, ale Damian Godzina w ciągu czterech minut zdołał zmienić wynik z 12:15 na 15:15.

Gdy bardzo dobrze tego dnia dysponowanego rzutowo rozgrywającego wsparł w poczynaniach ofensywnych Marek Boneczko, MMTS w 42 min. wrócił na prowadzenie (18:17).

Mecz został rozstrzygnięty w kolejnych 10 minutach. Ten okres gospodarze przegrali 2:7, a w konsekwencji zeszli po raz dziesiąty z rzędu pokonani.

1. Orlen 51:9 829-695
2. Warszawianka 50:10 815-628
3. Zagłębie 37:25 785-749
4. Śląsk 34:26 776-755
5. Kolporter 29:31 799-785
6. Kwidzyn 22:40 818-898

DGT Wybrzeże w przedostatniej kolejce o miejsca 7-12 zagra w Piekarach. Jeśli nie przegra, to zapewni sobie siódmą pozycję. Jednak w tym sezonie zespół Daniela Waszkiewicza niezbyt dobrze radził sobie z Olimpią. W trzech meczach poniósł dwie porażki, a tylko raz wygrał.

Pozostałe wyniki 31. kolejki: MKS Końskie - Blachy Pruszyński Łódź 23:34 (14:17), Chrobry Głogów - Metalplast Oborniki 10:0 (walkower).

• BRAMKARZ

Nie porownujmy junioroww bramkarzy do Gawlika ( Reparezentanta Polski ) i starego wygi Wolanskiego oni maja czas i co najwazniejsze maja od kogo sie uczyc.

14 Zepter Legionowo 28 4 0 2 21 746:884 14
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym, bez rewanżów, o utrzymanie, z zachowaniem dorobku punktowego z fazy zasadniczej. Na koniec rozgrywek Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.