Siatkarki Atomu zablokowane przez Tauron

Rezerwowe pozwoliły zdobyć honorowego seta

Atom Trefl Sopot

Alicja Wójcik rzadko gra w Atomie Treflu. W środę dała jednak bardzo dobrą zmianę. Miała 100-procentową skuteczność w ataku, zapisała trzy bloki i jednego asa serwisowego. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Siatkarki Atomu Trefla Sopot przegrały u siebie z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 (22:25, 16:25, 25:16, 17:25). W meczu 20. kolejki Orlen Ligi gospodynie zaskoczyły faworyzowane rywali tylko w trzecim secie, w którym dobrze poczynały sobie m.in. rezerwowe: Dominika MrasAlicja Wójcik. Natomiast w szeregach gości należy podkreślić aż 30 punktów środkowych: Aleksandry Sikorskiej i Kamili Ganszczyk, które łącznie z koleżankami postawiły m.in. 17 skutecznych bloków.

ATOM TREFL: Gajewska 2 punkty, Damaske 11, Skorupa 1, Goliat 15, Mielczarek 8, J.Łukasik 8, Kulig (libero) oraz Fedusio, M.Łukasik 1, Bednarek, Mras 3, Wójcik 8

TAURON MKS: Weiss 2, Kaliszuk 14, Ganszczyk 12, Horka 16, Paszek 8, Sikorska 18, Lemańczyk (libero) oraz Drabek (libero), Ciesiulewicz, Castiglione 6

Mecz asem serwisowym otworzyła Natalia Gajewska. Rywalki odpowiedziały trzema punktami z rzędu, a dwukrotnie w ataku przypomniała się Tamara Kaliszuk. Wychowana w Elblągu siatkarka ligową karierę rozpoczynała w Gedanii. Natomiast, gdy pod siatką zaczęła rządzić Aleksandra Sikorska, Tauron odskoczył na 11:7.

Ciężar pogoni wyniku wzięły na siebie Magdalena DamaskeKarolina Goliat po jej udanych atakach na tablicy świetlnej pojawił się remis 12:12. Nie na długo jednak. Po czasie, który wziął szkoleniowiec Juan Manuel Serramalera to Tauron miał kolejną punktową serię. Odejście na 17:13, a potem 21:16 pozwoliło przyjezdnym wygrać inauguracyjnego seta, choć atomówki miały jeszcze punkt kontaktowy.

Gdy zrobiło się 22:23 na wysokości zadania stanęły Helena HorkaKamila Ganszczyk, który popisały się udanymi - odpowiednio - zbiciem i blokiem.

W drugim secie scenariusz początkowo był bardzo podobny: 1:0 dla Atomu i 3:1 Tauronu, a potem remis 12:12. Następnie znów nastąpi mocny fragment przyjezdnych przy sporym udziale Sikorskiej i podniesienie wyniku na 20:14. Tym razem jednak na finiszu tej partii nie mieliśmy sopockiego pościgu.

Natomiast zmiany, które wówczas zaproponował Piotr Matela zaczęły owocować w trzeciej partii. Na rozegranie weszła Dominika Mras, a na środek bloku Alicja Wójcik. Obie pozostały w grze do końca spotkania, mając duży udział w tym, że udało się miejscowym zdobyć honorowego seta.

W trzeciej części gry Tauron prowadził tylko 1:0 i 2:1. Potem swoje warunki podyktowały atomówki. Z 5:4 odskoczyły na 13:5. W tym fragmencie potrafiły przejąć od inicjatywę w bloku (w całym meczu niestety 8:17 w tym elemencie) oraz zmusić rywalki aż do 4 błędów.

Tauron otrząsnął się nieco po czasie, zdobywając 3 punkty. Jednak wówczas przejście zdobyła Wójcik, a po chwili Mras dwoma asami dała wynik 16:8. Seta skończył atak Goliat.

W kolejnej partii to asy Karoliny pozwoliły atomówkom odskoczyć na 4:2. Gra sopocianek układała się dobrze do 11:9. Nadzieje na tie-breaka zaczęły się oddalać, gdy Tauron od 12:12 zdobył 5 punktów z rzędu. Prym wiodły wówczas Horka i Ganszczyk. Natomiast spotkanie przy drugiej piłce meczowej zakończyła Kaliszuk.

Wyniki 20 kolejki:

• ATOM TREFL SOPOT - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 (22:25, 16:25, 25:16, 17:25)
  • ŁKS Commercecon Łódź - Enea PTPS Piła 3:1 (25:17, 25:18, 21:25, 25:17)
  • Giacomini Budowlani Toruń - Polski Cukier Muszynianka 3:0 (25:20, 25:19, 25:21)
  • Developres SkyRes Rzeszów - Legionovia 3:0 (25:20, 25:19, 25:16)
  • Profi Credit Bielsko-Biała - Chemik Police 1:3 (18:25, 23:25, 25:23, 17:25)
  • KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Pałac Bydgoszcz 3:2 (12:25, 25:19, 25:13, 18:25, 15:9)
  • Impel Wrocław - Grot Budowlani Łódź 3:1 (25:19, 25:23, 23:25, 25:21)
Dodaj zdjęcie do artykułu

Tytuł:
Treść:
Autor (opcjonalny):
E-mail (opcjonalny):
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Opinie (razem: 26)

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Najbliższe spotkanie Atomu Trefl

początek meczu: 26.03.2017 godz. 15:00 LIVE!