Atom Trefl pożegna rok z mistrzem Polski

21 grudnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Siostry Łukasik Martyna (nr 3) oraz Justyna (nr 11) zaczynają stanowić na boisku zgrany duet. Siostry Łukasik Martyna (nr 3) oraz Justyna (nr 11) zaczynają stanowić na boisku zgrany duet.

Ostatni mecz w roku będzie również dla siatkarek Atomu Trefla ostatnim w pierwszej rundzie rozgrywek. Wicemistrzynie Polski spotkają się w nim z mistrzem, Chemikiem Police. W poprzednich sezonach sopocki klub miał z tym rywalem ogromne problemy. W czwartek, od godz. 18 będzie starał się walczyć o każdą piłkę, a nawet jeden ugrany set będzie sukcesem.

22 grudnia 2016, godz. 18:00
1 pkt.
Chemik Police
ATOM TREFL SOPOT

98% 284 typowania Chemik Police
2% 7 typowań ATOM TREFL SOPOT

Dwa ostatnie finały OrlenLigi miały taką samą obsadę. Atom Trefl mierzył się z Chemikiem Police. W 2015 roku sopockie siatkarki wygrały niespodziewanie pierwszy mecz w Szczecinie, aby następnie przegrać trzy kolejne. W tym roku odbyły się tylko trzy spotkania. Atomówki uległy w każdym, choć w Ergo Arenie wspierało je ponad 8,5 tys. widzów. Takiej frekwencji nie doświadczymy na meczu siatkarek w Trójmieście zapewne w ciągu najbliższych lat.

SREBRO SIATKAREK Z SOPOTU OKLASKIWANE W ERGO ARENIE PRZEZ PONAD 8,5 TYSIĄCA WIDZÓW

Choć drużyna Piotra Mateli robi wszystko, aby się ją dobrze oglądało. Nawet jak przegrywa set, to pozostawia po sobie dobre wrażenie. Tak było chociażby podczas ostatniego meczu ligowego z ŁKS.

- Cieszę się z postawy dziewczyn na boisku. Głównie dlatego, że przydarzyła się nam nerwowa końcówka i pierwszy raz w tym sezonie moje siatkarki się przełamały, a także pokazały, że potrafią grać twardo, być konsekwentne i mają charakter oraz serce do walki - uważa Matela.
ATOM TREFL PRZEŁAMAŁ SIĘ PO TIE-BREAKU. MVP DLA MARTYNY ŁUKASIK

Sopocianki prowadziły 2:0, później w trzecim secie przegrywały wysoko, aby i tak doprowadzić do piłki meczowej. Nie wykorzystały jej, uległy w tej i następnej partii, ale po tie-breaku triumfowały 3:2. Niesamowity mecz zagrała 17-letnia Martyna Łukasik. Dobrą zmianę dała również Dominika Mras.

- Jedyne o co się obawiałem, to o głowy dziewczyn, bo one najczęściej zawodzą. Ale Martyna weszła na boisko w trzecim secie i grała w nim niemal na 100-procentowej skuteczności w ataku. Dla mnie czapki z głów. I to pomimo przegranego tego seta, jak i czwartego. Wszystkie dziewczyny pokazywały, że nie ma dla nich straconej piłki. Staramy się powtarzać siatkarkom, że dopóki sędzia nie zakończy meczu trzeba walczyć. Obojętnie jaką różnicą punktów się przegrywa - dodaje Matela.
Wcześniej jedną z najlepszych siatkarek Atomu Trefla była siostra Martyny, Justyna. W ostatnim meczu dobrze im się współpracowało przy siatce, nie raz zatrzymywały razem ataki rywalek.

- Obie sobie pomagamy. Wracając do domu rozmawiamy o niedociągnięciach na treningach, aby na kolejnych zajęciach czy meczach już to poprawić - mówi Justyna.
W sumie, od 3 do 5 seta, w których Martyna przebywała na boisku, skończyła 14 z 30 ataków, do tego dołożyła 3 punkty zagrywką i 2 blokiem. Nie było wątpliwości, kto najbardziej zasłużył na tytuł MVP.

- Znowu starałam się robić wszystko co w mojej mocy, aby pomóc zespołowi. Musiałyśmy się na wzajem uzupełniać i działać jak w zegarku. To nam wychodziło, może poza małymi wpadkami w trzecim i czwartym secie. Stres był, ale nie należy się nim przejmować i iść po kolejne punkty - mówi Martyna.
Najbliższy rywal Atomu Trefla Chemik celuje w perfekcyjny sezon. Nie przegrał żadnego z 12 meczów, choć dwukrotnie musiał grać pięć setów. Najskuteczniejszą siatkarką mistrza Polski jest Katarzyna Zaroślińska. W latach 2014-2016 była ona liderką Atomu Trefla. Przychodziła do Sopotu, aby sięgnąć po mistrzostwo Polski. Udało się jej zgarnąć dwa srebrne medale, właśnie po finałach z Chemikiem. W tym sezonie powinna osiągnąć cel. W Chemiku grają także kolejne byłe Atomówki: Mariola Zenik oraz Izabela Bełcik.

Wyniki 12 kolejki

• ATOM TREFL SOPOT - ŁKS Commercecon Łódź 3:2 (25:19, 25:14, 27:29, 23:25, 15:13)
  • Profi Credit Bielsko-Biała - KSZO Ostrowiec 3:2 (11:25, 20:25, 25:18, 25:14, 15:10}
  • Impel Wrocław - Legionovia Legionowo
  • Polski Cukier Muszynianka Enea - Chemik Police 0:3 (9:25, 16:25, 20:25)
  • Developres SkyRes Rzeszów - Giacomini Budowlani Toruń 3:1 (25:17, 25:16, 23:25, 25:15)
  • Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:16, 25:16, 25:22)
  • Grot Budowlani Łódź - PTPS Piła 3:2 (25:21, 25:21, 19:25, 21:25, 15:10)

Opinie (12)

• Dawać dziewczyny!!!! (4)

Panie do boju!!! Nie macie nic do stracenia-niech one się denerwują!!! Co ugracie to wasze!!! Pzd

• 11 4

• (3)

nic a nic do stracenia, gracie dla zabawy, a 3pkt to nic..... przecież gracie podwórkową ligę.
      śmieszne podejście, kiedy jest obojętny wynik. Mam nadzieję że tylko jednego "kibica", który chodzi oglądać dziewczyny, albo ugrzać się na hali.
      co ugracie to wasze : transparent proponuję zrobić ;-)
      dlatego na hali takie tłumy.............. bo mało kogo bawi oglądanie takiej "siatkówki".
      teraz rozumiem fenomen fanatycznych kibiców.

• 4 14

• powinni ciebie w koncu zablokowac, bo to przekracza juz poziom akceptowalnych komentarzy (2)

• 2 4

• Tak, zablokują go , przecież środkowe mamy dobre

• 1 1

• do lochu z nim !

• 1 1

• Dokładnie tak. Traktujcie ten mecz jak każdy inny. Luz i naprzód :)

• 8 6

• 50 minut i do domu

• 4 6

• (1)

Pewnie Chemik wystawi rezerwowy skład ale i tak Atom nie ma żadnych szans na ugranie choćby seta.