Vistal wysoko wygrał w Piotrkowie Tryb.

11 lutego 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Najskuteczniejsze piłkarki ręczne Vistalu Gdynia w Piotrkowie Trybunalskim (od lewej): Monika Kobylińska, Joanna Kozłowska i Joanna Szarawaga. Najskuteczniejsze piłkarki ręczne Vistalu Gdynia w Piotrkowie Trybunalskim (od lewej): Monika Kobylińska, Joanna Kozłowska i Joanna Szarawaga.

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia pojechały do Piotrkowa Trybunalskiego w 13-osobowym składzie, ale nie miały problemów z odniesieniem 14. zwycięstwa w tym sezonie PGNiG Superligi. Drużyna Pawła Tetelewskiego wysoko pokonała Piotrcovię 31:21 (16:12), mimo że jest trapiona kontuzjami, a jej skład w sobotę okroiła rywalizacja juniorek starszych w mistrzostwach Polski. W niedzielę o godzinie 18:30 mecz najwyższej klasy rozgrywek można obejrzeć w Gdańsku. AZS Łączpol AWFiS w akademickiej hali zmierzy się z Pogonią Balticą Szczecin.

SPRAWDŹ, GDZIE PÓJŚĆ NA MECZ PIŁKI RĘCZNEJ W NIEDZIELĘ

PIOTRCOVIA: Opelt, Sarnecka - Sobińska, Kucharska, Matyja 4 bramki, Klonowska 4, Kopertowska 2, Marszałek, Wypych, Szafnicka, Ivanović 4, Jałoszewska, Belmas 2, Despodovska 5, Dronzikowska

VISTAL: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 3, Urbaniak 1, Kobylińska 7, Dorsz, Stanulewicz 1, Kozłowska 5, Gutkowska 1, Lalewicz 1, Matieli 4, Szarawaga 6, Borysławska 2

Piotrcovia, która zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, mocno opierała się faworyzowanemu Vistalowi przez niewiele ponad kwadrans. Prowadziła 4:3, 5:4 i 6:5. Była w tym największa zasługa Zoricy Despodovskiej, który już wówczas miała na koncie 4 trafienia. Jeszcze w 16. minucie był remis (9:9).

Potem przez 9 minut gdynianki nie straciły żadnej bramki, a same rzuciły ich aż sześć. Gospodynie miały kłopoty z powstrzymaniem zwłaszcza Moniki Kobylińskiej, która do przerwy oddał 6 skutecznych rzutów.

Przed zejście do szatni gdynianki nie upilnowały Moniki Kopertowskiej, która zmniejszyła straty na 12:16, ale po zmianie stron znów solidnie zabrały się do pracy. Nie mogły sobie bowiem pozwolić na nerwową grę do końca, gdyż nie wiadomo, czy w ostatnich minutach starczyłoby im sił na obronienie korzystnego wyniku.

W Piotrkowie Trybunalskim Vistal grał tylko w 13-osobowym składzie. Jak informowaliśmy grono kontuzjowanych powiększyła Vitoria Macedo, która po zerwaniu więzadeł w kolanie, nie zagra już w tym sezonie. Natomiast Oliwia Kamińska, Paulina UścinowiczMałgorzata Granicka pojechały z drużyną juniorek starszych do Tychów, by walczyć o awans o półfinałów mistrzostw Polski do lat 19. W tej kategorii gdynianki bronią brązu sprzed roku.

KOLEJNE OSŁABIENIE DRUGIEJ LINII VISTALU. KONIEC SEZONU DLA MACEDO

Drugą połowę otworzyła akcja Sylwii Klonowskiej na 13:16, ale później znów Vistal ustawił żelazną defensywę. Przez 12 minut stracił tylko jedną bramkę, a sam poprawił prowadzenie na 22:14. Hasło do zdecydowanego ataku dała Joanna Kozłowska, do której należały trzy pierwsze celne rzuty gdynianek w tej odsłonie gry. Małgorzata Gapska nie pozwalała się pokonać nawet z karnego.

Wynik po stronie Piotrcovi ruszył dopiero wówczas, gdy Vistal musiał grać w podwójnym osłabieniu po karach dla Gabrieli UrbaniakKingi Lalewicz. Czas, o który poprosił Paweł Tetelewski uspokoił ponownie jego podopieczne. Gdy siły się wyrównały, znów podyktowały one swoje warunki gry.

W 48. minucie po kolejnym tego dnia trafieniu Kozłowskiej gdynianki osiągnęły 10 bramek przewagi (27:17). W 55. minucie było już nawet tuzin trafień różnicy (31:19), ale w drugiej, tak jak i w pierwszej połowie, ostatnie udane akcje należały do miejscowych.

Dzięki własnej wygranej i niespodziewanemu remisowi Zagłębia Lubin na parkiecie outsidera, przewaga Vistalu nad trzecią drużyną tabeli wzrosła do 3 punktów.