Szczypiorniści Wybrzeża pobili Zagłębie

12 lutego 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk w 17. kolejce PGNiG Superligi pokonali na własnym parkiecie Zagłębie Lubin 33:28 (18:13). Końcowy wynik nie oddaje przebiegu tego spotkania, gdyż sugeruje łatwe zwycięstwo gospodarzy. Tymczasem goście mocno się stawiali. Ich zapał ostudziła dopiero kontuzja filara defensywy. Mirosław Gudz po zderzeniu z Łukaszem Rogulskim odwieziony został do szpitala.

WYBRZEŻE: Chmieliński - Oliveira 3 bramki, Podobas, Skwierawski, Kornecki 5, Sulej 3, Niewrzawa 1, Rogulski 5, Prymlewicz 5, Wróbel, Abram 1, Kostrzewa 5, Kondratiuk 4

ZAGŁĘBIE: Małecki, Skrzyniarz - Stankiewicz, Bondzior 2, Przysiek, Kużdeba 4, Mrozowicz, Pawlaczyk 1, Szymyślik 8, Czuwara 2, Wolski, Gudz, Pietruszko, Moryto 5, Dżono 6

Kluczowa dla losów tego spotkania była 27. minuta. Mirosław Gudz nie tylko nie powstrzymał Łukasza Rogulskiego, który poprawił wynik na 14:11, ale w zderzeniu z obrotowym Wybrzeża mocno ucierpiał. Z parkietu został zniesiony na noszach, a następnie udał się do szpitala. Pozbawiona swojego filara defensywa Zagłębia posypała się. Jeszcze przed przerwą gdańszczanie dorzucili 4 bramki, a po zmianie stron kolejne 15.

A przynajmniej na początku meczu miejscowi mieli w ataku kłopotu. Na pierwszy ich skuteczny rzut czekaliśmy do 5. minuty. Wówczas trafił Wojciech Prymlewicz na 1:2. Był to zarazem początek lepszego fragmenty w wykonaniu ekipy Damiana Wleklaka. Do kontry dobrze biegał Jacek Sulej i w 9. minucie Wybrzeże prowadziło 5:3.

Goście wyrównali po akcjach Nikoli Dżono. Regularnie trafiał też Mikołaj Szymyślik. W 19. minucie było jeszcze 9:9 po rzucie reprezentacyjnego skrzydłowego - Arkadiusza Moryto.

Zagłębie "pękło", gdy z minuty na minuty w gdańskiej bramce rozkręcał się Artur Chmieliński, a z ich defensywy wypadł wspomniany Gudz. Gospodarze poszli za ciosem w pierwszym kwadransie drugiej połowy, gdy poprawili wynik do 28:18.

Potem nastąpiło w szeregach Wybrzeża odprężenie. Nie pomogły dwa czasy wykorzystane przez trener Wleklaka. Miejscowi grali nonszalancko, a Zagłębie ambitnie. Dlatego przewaga miejscowych stopniała do 32:28 w 59. minucie. Końcowy rezultat ustalił Patryk Abram.

7 Zagłębie Lubin 17 3 14 432:478 7
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. miejsce rozegrają dwumecz o "dziką kartę".
Tabela wprowadzona: 2017-02-12

Wyniki 17 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK - Zagłębie Lubin 33:28 (18:13)
  • Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock 26:29 (13:13)
  • Stal Mielec - Vive Tauron Kielce 23:35 (15:16)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Piotrkowianin 28:22 (15:12)
  • Meble Wójcik Elbląg - Gwardia Opole 23:20 (11:15)
  • KPR RC Legionowo - MMTS Kwidzyn 21:29 (7:17)
  • Azoty Puławy - Chrobry Głogów 29:24 (18:10)

Opinie (16)

• brawo chłopaki widać powrót do tradycji wielkiego Wybrzeża oby tak dalej powodzenia!

• 33 2

• Rosnie nam piekna druzyna

Brawo Wybrzeże!

• 28 2

• Brawo Panowie! (3)

Kolejny fantastyczny, a przede wszystkim - wygrany mecz! Wszyscy przed sezonem skazywali ich na porażkę, a tu proszę! 3 miejsce w grupie i coraz lepsza gra!

• 22 2

• (2)

Ole gdańskie Wybrzeże! Panowie, teraz dwa arcyważne spotkania!
      Najpierw z Głogowem, potem z Kwidzynem, walczymy w swojej grupie, oba mecze za trzy punkty! Macie realne szanse na drugie miejsce w grupie!

Kibice!!! Mecz z Kwidzynem będzie transmitowany, ale musimy wszyscy być w hali i głośno ich wspierać, niesieni naszym dopingiem mogą wszystko!

• 14 2

• Będziemy!!! Wszyscy na hale !!!

• 6 2

• Wybrzeze dba o swoich kibiców

Więc kibice nie zawiodą Wybrzeza

• 6 2

• Dzięki Wybrzeże za dzisiejszy mecz. Teraz czas na Głogów! W sobotę serduchem jestem z Wami. Siła z Wybrzeża musi zamieść Chrobrego i jego żołnierzy !!!

• 18 4

• (5)

Panowie czy tez Panie z Zarzadu, zrobcie cos z ta wasza organizacja! Przeciez to wstyd, zeby w dzisiejszych czasach na hali nie bylo mozliwosci kupna oranzady czy lizaka dla dziecka, o cieplej kawie czy herbacie nawet nie wspomne! To chyba nie przystoi tej lidze zawodowej?
    Nie wiem czy mam wozic kawe w termosie czy moze chodzic w przerwie na sasiednia stacje benzynowa?!

• 16 2

• (2)

Nie wiem jak Ty, ale ja na takich meczach gryzę paznokcie, a nie mysle o kawce i lizakach.