Hokeiści Automatyki znów lepsi od Nesty

5 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
aktualizacja: godz. 20:17 (5 marca 2017)

Końcówka niedzielnego meczu.

Hokeiści MH Automatyki pokonali w niedzielę Nestę Mires Toruń 4:2 (1:1, 3:1, 0:0) i w serii o utrzymanie w PHL do czterech zwycięstw prowadzą już 3-1. Bohaterem meczu był Adrian Kastel-Dahl, który w drugiej tercji ustrzelił hat-tricka. W Hali Olivia mecz oglądało 2850 widzów. To kolejny rekord frekwencji rozgrywek w tym sezonie. Piąty pojedynek odbędzie się w piątek, o godz. 18:30 w Toruniu.

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

TAK RELACJONOWALIŚMY PIĄTKOWE ZWYCIĘSTWO MH AUTOMATYKI NAD DRUŻYNĄ Z TORUNIA 6:2

4:2 Kastel-Dahl as. Gościński, Josepher 5 na 4 37:34

MH AUTOMATYKA: Witkowski - Josepher, Lehmann, Steber, Skutchan, Pesta - Falk, Wachowski, Nasca, Kastel-Dahl, Gościński - Kantor, Nowak, Strużyk, Rompkowski, Marzec - Dolny, Wrycza, Różycki, Szczerbakow

Nesta Mires: Plaskiewicz - Żyliński, Jaworski, Kalinowski, Kukuszkin, Minge - Trachanow, Lidtke, Mogiła, Michaiłow, Dołęga - Kourach, Podsiadło, Wiśniewski, Ćwikła, Winiarski - Skólmowski, Heyka, Stasiewicz, Husak, Naparło

W porównaniu do piątkowego meczu trener Andriej Kowaliow musiał radzić sobie dodatkowo bez Kiryła Gierasimienki, który występował wówczas w czwartej formacji. Przypomnijmy, że wcześniej ze składu wypadli z powodu urazów Patryk WsółPetr Polodna.

Gospodarze zaczęli od ostrej gry. Szybko na ławce kar znaleźli się Mateusz Gościński, a później Adam Skutchan. Chwilę po tym, jak ten ostatni opuścił strefę kar, w 6. min. przez linię obrony gospodarzy przedarł się Artem Mogila. Przełożył krążek na backhand i strzałem pomiędzy parkany Tomasza Witkowskiego otworzył wynik starcia. Gospodarze mogli szybko wyrównać jednak dobrym refleksem popisał się Michał Plaskiewicz.

Jeszcze przed bramką mieliśmy na lodzie bokserskie starcie, po którym kary otrzymali Szymon Marzec i Mateusz Strużyk z MH Automatyki oraz Daniel MingeMichał Kalinowski z drużyny gości. Wszyscy za zbyteczną ostrość w grze.

To uspokoiło hokeistów obu drużyn więc przestaliśmy oglądać ich zjeżdżających do strefy kar. Mecz był w miarę szybki, ale brakowało klarownych sytuacji pod jedną i drugą bramką. Aż do 18. min. Wtedy stworzyło się duże zamieszanie pod bramką gości. Filip Pesta zabrał krążek i sprytnie podał do Jana Stebera. Ten nie zastanawiając się ani chwili strzelił w kierunku Plaskiewicza i zmieścił "gumę" pomiędzy parkanami rywala.

Druga część gry, podobnie jak pierwsza zaczęła się od kar. Najpierw do boksu zjechał zawodnik gospodarzy Oskar Lehmann, ale goście ponownie nie wykorzystali gry w przewadze. Następnie na ławce kar wylądował obrońca gości Jauhen Żyliński, a po nim Zachary Josepher. I tym razem żadnej ze stron nie przyniosło to korzyści. Choć goście napierali grając 5 na 4, to świetnie w bramce spisywał się Witkowski.

Adrian Kastel-Dahl dokonał nie lada wyczynu, strzelając w jednej tercji hat-tricka. Adrian Kastel-Dahl dokonał nie lada wyczynu, strzelając w jednej tercji hat-tricka.
W 25. min. gdańszczanom udało się wyprowadzić kontrę. Uczestniczyli w niej Phillip NascaAdrian Kastel-Dahl mając do pokonania tylko jednego obrońcę i bramkarza. Tuż przed tym drugim Nasca podał do Kastel-Dahla, a ten posłał krążek w samo okienko bramki Plaskiewicza.

Gol ponownie podniósł poziom adrenaliny u hokeistów obu drużyn. Najmocniej zagotowało się za bramką gości. Szymon Marzec tak zaatakował pod bandą Łukasza Podsiadłę, że rywal nie mógł o własnych siłach opuścić lodu - później na szczęście kontynuował grę. W sumie na ławce kar Automatyki znalazło się trzech, a gości jeden hokeista. Najpierw gdańszczanie grali więc 3 na 5, za chwilę, po kolejnej karze dla torunianina 3 na 4. Gospodarze wytrzymali to jednak bez strat.

A gdy na lodzie mieliśmy już komplet Automatyka wyprowadziła kolejną, skuteczną akcję. Ponownie bramkarza gości pokonał w 31 min. Kastel-Dahl. Tym razem uczynił to strzałem z dystansu.

Gości stać było na szybką odpowiedź. Zamknęli w tercji gdańszczan niewielki zamek. Jarosław Dołęga podał z koła bulikowego do Denisa Trachanowa, ten przełożył "gumę" na backhand i wstrzelił ją w okienko bramki Automatyki.

Świetną formę prezentował jednak Kastel-Dahl. W 38. min. gdańszczanie grali w przewadze 5 na 4 i wyprowadzili kontrę. Szwed mógł podawać, ale zdecydował się na strzał i tym zaskoczył wszystkich, łącznie z Plaskiewiczem. Tym samym skompletował hat-tricka w jednej tercji.

Początek trzeciej części gry przyniósł gdańszczanom grę w przewadze 5 na 4, której nie potrafili zamienić na bramkę. Zresztą pierwsze 10 min. tej tercji upłynęło bez większych emocji. W 56. min. dodała ich kara dla Kacpra Różyckiego. Goście po raz pierwszy w tercji zagrali w przewadze 5 na 4. To także nie przyniosło choćby jednej, podbramkowej sytuacji. Na koniec ponownie mieliśmy bójkę, w której uczestniczyli Krzysztof KantorPiotr Husak. Obaj otrzymali po karze meczu za niesportowe zachowanie. A to oznacza, że będą mogli zagrać w kolejnym starciu.

Tak zakończył się mecz, który na krok przybliżył Automatykę do utrzymania. Aby gdańszczanie zostali w najwyższej klasie rozgrywkowej muszą wygrać jeszcze tylko jedno spotkanie.

Bójka Krzysztofa Kantora w końcówce spotkania.