Pogoń zatopiła trenera Arki?

8 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
aktualizacja: godz. 21:48 (8 kwietnia 2017)

Arka przegrała piąty mecz z rzędu i dała sobie strzelił w Szczecinie 5 gol. Los Grzegorz Nicińskiego wydaje się być przesądzony. Arka przegrała piąty mecz z rzędu i dała sobie strzelił w Szczecinie 5 gol. Los Grzegorz Nicińskiego wydaje się być przesądzony.

Gol już w 74. sekundzie meczu, a potem 3 bramki stracone w ciągu 10 minut i już w doliczonym czasie trafienie samobójcze sprawiły, że Arka Gdynia przegrała piąty z rzędu pojedynek. W tych grach jej bramkarze aż 20 razy wyciągali piłkę z siatki. Pogoń Szczecin wygrała w 28. kolejki ekstraklasy u siebie aż 5:1 (1:1), choć wcześniej nie potrafiła zwyciężyć przez blisko 2 miesiące. Ten wynik zapewne sprawi, że pracę straci trener Grzegorz Niciński, który w 1995 roku to właśnie w barwach "portowców" jako piłkarz debiutował w krajowej elicie. Żółto-niebieskich samodzielnie prowadził od września 2014 roku. Na pomeczowej konferencji na ten temat powiedział tylko tyle: "Zobaczymy, czas pokaże. Jesteśmy w problemie".

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

1 Słowik - 24 Niepsuj, 2 Rapa, 3 Fojut, 77 Nunes - 23 Matras, 14 Drygas - 7 Gyurcso, 27 Listkowski, 11 Delev - 9 Frączczak
Sędziowie: Gil (Lublin) oraz Borkowski, Myrmus
13 Jałocha - 2 Socha, 29 Marcjanik, 3 Sobieraj, 23 Warcholak - 77 Formella, 17 Marciniak, 20 Hofbauer, 19 Bożok - 10 Szwoch - 26 Trytko
  • 46' 14 Drygas Zmiany 10 Kort
  • 83' 77 Nunes Zmiany 15 Matynia
  • 88' 7 Gyurcso Zmiany 18 Kitano
Zmiany Zmiany
  • 64' 17 Marciniak Zmiany 90 Barisić
  • 65' 77 Formella Zmiany 45 Zarandia
  • 88' 19 Bożok Zmiany 32 Stolc
  • 2' Frączczak
  • 53' Frączczak
  • 60' Delev
  • 63' Rapa
  • 90+1 Marcjanik samobójcza
Bramki Bramki
  • 3' Trytko
  • 24' Listkowski
  • 42' Drygas
Kartki Kartki
  • 52' Hofbauer
  • 82' Szwoch

wiosną 2015 i jesienią 2016 Arka nie potrafiła wygrać 9 oficjalnych meczów z rzędu. Mimo trener Niciński mógł pracować dalej i wykorzystywał szansę. Jednak nigdy wcześniej szkoleniowiec nie przegrał 4 meczów z rzędu z żółto-niebieskimi. Czy w sobotę wyjdzie obronną ręką i z tych tarapatów?

WCZEŚNIEJSZE KRYZYSY ARKI ZA KADENCJI GRZEGORZA NICIŃSKIEGO

Największe sukcesy Arki pod wodzą Nicińskiego to awans do ekstraklasy 2016 oraz zdobycie finału Pucharu Polski 2017. Teraz jednak trener siedzi na beczce z prochem

PREZES ARKI O SYTUACJI TRENERA NICIŃSKIEGO: SIEDZI NA BECZCE PROCHU, LONT PODŁĄCZONY, ISKRA POSZŁA. PRZECZYTAJ WIĘCEJ
Dotychczasowy bilans trenera Nicińskiego w Arce: 95 oficjalnych meczów, 42 zwycięstwa, 28 remisów, 25 porażek, bramki 139:103. W historii klubu tylko 3 szkoleniowców poprowadziło żółto-niebieskich w większej liczbie spotkań niż Grzegorz

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O NAJDŁUŻEJ PRACUJĄCYCH TRENERA W ARCE GDYNIA

piłkarze zapewniają, że będą bronić trenera

MATEUSZ SZWOCH: DAMY RADĘ. NIE POTRZEBUJEMY ZMIAN. PRZECZYTAJ CAŁY WYWIAD

muszą sobie jednak radzić bez najskuteczniejszych piłkarzy tego sezonu, gdyż we wtorkowym spotkaniu doznali kontuzji

RAFAŁ SIEMASZKO ZAPEWNIA: NIKT NIE PĘKA. PRZECZYTAJ CAŁY WYWIAD Z NAJSKUTECZNIEJSZYM NAPASTNIKIEM ARKI W TYM SEZONIE
o tym, że po finale Pucharu Polski Arka może być w lepszym nastroju niż po zdobyciu awansu do tego pojedynku przypomina prezes PZPN, Zbigniew Boniek

SPRAWDŹ JAK ZBIGNIEW BONIEK SKOMENTOWAŁ AWANS ARKI I JEJ SZANSE W FINALE PUCHARU POLSKI
5 piłkarzy zostało w "11" w porównaniu z wyjściowym składem z Wigrami (2:4). Są to: Marcjanik (ARKA), Warcholak (ARKA), Hofbauer (ARKA), Szwoch (ARKA) i Formella (ARKA). Ten ostatni zmienia pozycje. Zastępuje Marcusa na prawym skrzydle

ARKA - WIGRY 2:4: VIDEO, FOTO, RELACJA. WYSTAW OCENY PIŁKARZOM I TRENEROWI
ławka rezerwowych Arki: 1 Steinbors, 7 Błąd, 14 Nalepa, 21. Sambea, 32 Stolc, 45 Zarandia, 90 Barisić

Pogoń potrzebuje punktów, bo walczy jeszcze o awans do czołowej "8". Jej piłkarz Murawski jest współwłaścicielem Arki, ale jesienią nie miał sentymentów. "Portowcy" wygrali w Gdyni 3:0. Dziś nie zagra z powodu kontuzji

PODWÓJNA ROLA RAFAŁA MURAWSKIEGO. PRZECZYTAJ O TYM WIĘCEJ

Pogoń miała o dzień krócej na odpoczynek. Przegrała z Lechem 0:1 i odpadła z Pucharu Polski
w porównaniu z tym meczem dwie zmiany w "11". Nowi gacze w porównaniu z tamtym pojedynkiem to: Niepsuj (POGOŃ) i Delev (POGOŃ)
Arka jeszcze nigdy w Szczecinie nie wygrała. Bilans wybitnie niekorzystny: 9 przegranych, 3 remisy, bramki 7:26
rezerwowi Pogoni: 66 Kudła, 8 Cincadze, 10 Kort, 15 Matynia, 18 Kitano, 21 Rudol, 55 Kowalczyk

piłkarze na prezentacji. Oba zespoły w tradycyjnych strojach. Ark na żółto-niebiesko, Pogoń granatowo-bordowe
opaskę kapitana odzyskał Bożok (ARKA)
przywitanie trenerów. Niciński i Moskal grali ze sobą w Wiśle. Szkoleniowiec Arki to także były piłkarz Pogoni
1'
od środka rozpoczęła Pogoń
2'
[1:0] POGOŃ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Frączczak. Delev ograł Bożoka na skrzydle, ściął do środka i wrzucił lewą nogą. Marcjanik był za daleko napastnika gospodarzy, który strzelił głową z 6. metra
3'
[1:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Trytko Dośrodkowanie Warcholaka z lewego skrzydła, Przemek wygrał pojedynek powietrzny z Nunesem i strzelił głową gola.
4'
Hofbauer (ARKA) przewraca się w polu karnym, ale sędzia każe grać dalej
6'
Arka drużyną, która w tym sezonie straciła najwięcej goli po strzałach głową w ekstraklasie. Tak padło 14 goli dla przeciwników
8'
Słowik (POGOŃ) przejął piłkę po dośrodkowaniu Formelli (ARKA)
9'
Arka stara się grać pressingiem na połowie Pogoni
11'
rykoszer po strzale Gyurcso (POGOŃ) i róg dla gospodarzy
11'
nikt nie wyskoczył do dośrodkowania z rogu Nunesa (POGOŃ)
12'
teraz Jałocha (ARKA) pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Listkowskiego (POGOŃ)
13'
Hofbauer (ARKA) wrzucił piłkę z wolnego w pole karne, Rapa (POGOŃ) zablokował strzał Formelli (ARKA). Będzie róg
14'
bez zagrożenia dla Pogoni po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA)
15'
sporo fauli z obu stron
16'
w posiadaniu piłki duża przewaga Pogoni 63:37
17'
Sobieraj (ARKA) z trudem, ale jednak nie dopuścił, by piłka doszła do Frączczaka (POGOŃ), który byłby sam na sam z bramkarzem
17'
Jałocha (ARKA) odbija piłkę do boku po strzale sprzed "16" Frączczaka (POGOŃ). Akcja gospodarzy rozpoczęła się od niecelnego wyprowadzenia piłki przez Sochę (ARKA)
19'
strzał nad poprzeczką Szwocha (ARKA) po rozegraniu autu. Daleko z boku wrzucił Warcholaka (ARKA), a piłkę do Mateusza zgrał Formella (ARKA)
20'
już 4 strzały Arki. Gdynianie na razie grają odważnie, szukają szans na gole po szybkich akcjach bądź stałych fragmentach
21'
Pogoń zmuszona do prowadzenia ataku pozycyjnego
22'
dobry wślizg Hofbauera (ARKA). Przerwał atak Listkowskiego (POGOŃ)
23'
Fojut (POGOŃ) zablokował dośrodkowanie Marciniaka (ARKA). Róg dla Arki
23'
Fojut (POGOŃ) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA)
24'
Trytko (ARKA) minął Fojuta (POGOŃ), ale nie poradził już sobie z Rapą (POGOŃ)
24'
Żółtą kartką został ukarany Listkowski (POGOŃ) po faulu na Hofbauerze
25'
po 5 fauli z obu stron
27'
Trytko (ARKA) zagrał piętą w pole karne, ale Formella (ARKA) z narożnika pola karnego nie dokręcił piłki do bramki. Poszybowała ona nad poprzeczką
28'
na razie jest postęp w grze ofensywnej Arki w porównaniu z ostatnimi meczami. Gdynianie dość łatwo kreują sytuacje podbramkowe. Wreszcie wiedzą, co chcą zrobić z piłką, gdy ją przechwycą. Brakuje tylko precyzji przy strzałach
29'
Fojut (POGOŃ) zablokował strzał Sochy (ARKA), który przedarł się w pole karne rywali. Będzie róg
30'
znów bez zagrożenia dla Pogoni po dośrodkowaniu Szwocha (ARKA) z rogu
30'
szybka akcja gospodarzy. Frączczak dobrze podał, Listkowski (POGOŃ) z narożnika pola bramkowego strzelił obok Jałochy (ARKA). Jednak zbyt lekko. Metr od bramki na róg wybił ją Sobieraj (ARKA)
31'
bez zagrożenia dla Arki po rogu rywali
kontuzja
31'
na boisku leżał Trytko (ARKA). Jednak bez pomocy masażystów podniósł się i kontynuuje grę
34'
po dośrodkowaniu Listokowskiego pojedynek powietrzny Frączczaka (POGOŃ) i Marcjanika (ARKA). Piłka była na głowie jednego i drugiego. Sędzia uznał, że wyszła za boisko, gdy jako ostatni dotknął ją "portowiec"
36'
już 9 fauli Pogoni, przy 6 Arki. W strzałach 5:5
37'
błąd Niepsuja (POGOŃ). Nie wiedział co zrobić z piłką po dośrodkowaniu Hofbauera (ARKA). Róg dla Arki
37'
tym razem z rogu Hofbauer (ARKA), ale też bez zagrożenia dla Pogoni
38'
spiker napomina kibiców, by wrócili do kulturalnego dopingu. Sektor gości dziś pusty, bo Arka ma zakaz wyjazdowy
38'
niecelny strzał z dystansu Szwocha (ARKA)
39'
Słowik (POGOŃ) osaczony przez dwóch piłkarzy Arki we własnym polu karnym, ale zdołał wybić piłkę bez błędu
40'
w posiadaniu piłki też Arka zmniejszyła początkową przewagę rywali. Teraz ten element 59:31 na korzyść Pogoni
41'
rajd Deleva (POGOŃ). Przebieg z piłką chyba z 40 metrów, a wcześniej przejął podanie w poprzek boiska Hofbauera (ARKA). W polu karnym Bułgar strzelił w Sochę (ARKA)
42'
Żółtą kartką został ukarany Drygas (POGOŃ), który faulem taktycznym przerwał kontrę Szwocha
44'
niecelny strzał z dystansu Marciniaka (ARKA)
44'
to już 8. strzał Arki w tym meczu
44'
ostre dośrodkowanie Gyurcsa (POGOŃ), Jałocha (ARKA) wybił krótko piłkę. Dobrze że zdążył wrócić Marciniak (ARKA) i on wyjaśnił tę sytuację
45'
minuta doliczona
45+2
doliczona minuta minęła, ale jest jeszcze wolny dla Pogoni, który pozwala wykonać sędzia
45+2
wrzutka Gyurcso (POGOŃ) w "16" Arki, głową piłkę wybił Marciniak (ARKA)
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA REMISUJE W SZCZECINIE 1:1
Piłkarze Arki robią na boisku to, o czym zapewniali nas Siemaszko i Szwoch (ARKA) w wywiadach, które zamieszczaliśmy w ostatnich dniach. Żółto-niebiescy chcą pokazać, że zmiana na trenerskiej ławce nie jest potrzebna. Być może w innych okolicznościach byłby spuszczone głowy, gdy bramka została stracona w 74. sekundzie, ale dziś Arka szybko wróciła do gry, strzelając wyrównującą bramkę.
Gdynianie są nastawieni na szybkie akcje i stałe fragmenty gry. Wiedzą co zrobić z piłką po jej przejęciu. Brakuje tylko precyzji strzałów, a było ich aż 8.
Pogoń jest częściej przy piłce, gra głównie w ataku pozycyjnym, ale najgroźniejsza jest także wówczas gry może przeprowadzić szybki atak. Dlatego Arka musi wystrzegać się strat piłki na własnej połowie. Hofbauer (ARKA) i Socha (ARKA) przekonali się jak po takich błędach rywale mogą szybko dojść do sytuacji strzeleckich.
Jako że przed przerwą ładniej dla oka wyglądała postawa obu drużyn w ofensywie, a w defensywach zdarzały się błędy, wydaje się, że ten mecz nie jest jeszcze rozstrzygnięty i po przerwie będą kolejne gole.
46'
POGOŃ przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Drygas, w jego miejsce wchodzi Kort, czyli ofensywny pomocnik za defensywnego
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka. Gdynianie bez zmian
47'
Jałocha (ARKA) obronił w sytuacji sam na sam z Gyurcso (POGOŃ). Bramkarz sparował piłkę na róg po strzale Węgra, do którego podawał Listkowski
47'
krótko rozegrany róg przez Pogoń, a następnie niecelny strzał z dystansu Niepsuja (POGOŃ)
48'
Jałocha (ARKA) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Deleva (POGOŃ)
49'
Pogoń w ataku od początku drugiej połowy
50'
pierwsza próba ataku Arki po przerwie. Na spalonym Szwoch (ARKA)
51'
Jałocha (ARKA) szybszy od Deleva (POGOŃ). Przejął piłkę
52'
Żółtą kartką został ukarany Hofbauer (ARKA) po "nakładce" na Matrasie
53'
w liczbie fauli Arka "goni" Pogoń. Obecnie 11:12
53'
narada trenera Nicińskiego z trenerem Wittem. Czy będą zmiany? Bo Arka zepchnięta po przerwie do obrony
53'
[2:1] POGOŃ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Frączczak. Listkowski zagrał w pole karne, Gyurcso niemal z linii końcowej zdołał dośrodkować w pole bramkowe, a tam Frączczak ubiegł Sobieraja i znów głową strzelił gola. Wydawało się, że uderzenie skierowane w bramkarza, ale Jałocha, choć interweniował, nie zdołał odbić tego mocnego strzału
53'
10. gol Frączczaka (POGOŃ) w tym sezonie. Arce strzelił 4
54'
Arkę spotkała kara za pasywne zaczęcie 2. połowy
57'
na razie Arka nie potrafi zmienić obrazu gry
59'
Marcjanik (ARKA) zablokował strzał Gyurcso (POGOŃ)
60'
[3:1] POGOŃ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Delev. Nunes zagrał piłkę w pole bramkowe wzdłuż bramki. Frączczak do niej nie doszedł, ale na nim skoncentrowali się obrońcy Arki. Dlatego zamykający akcję Delev był niepilnowany i mimo ostrego kąta zmieścił piłkę w siatce
61'
rozgrzewa się Barisić
63'
kolejny rajd Gyurcso (POGOŃ). Marcjanik (ARKA) na róg po dośrodkowaniu Węgra
63'
[4:1] POGOŃ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rapa. Po dośrodkowaniu Nunesa nikt nie wybił piłki. Po drugiej stronie boiska doszedł do niej Delev i wrzucił na 5. metr. Tam Rapa głową wpakował piłkę do siatki
64'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Marciniak, w jego miejsce wchodzi Barisić.
64'
rozgrzewa się też Zarandia
65'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Formella, w jego miejsce wchodzi Zarandia.
65'
Słowik (POGOŃ) obronił strzał Trytki (ARKA)
66'
w ciągu 20 minut 2 połowie Arka przekreśliła całe dobre wrażenie, które zostawiła po pierwszej części gry. Nie radzi sobie z szybkimi skrzydłowymi Pogoni.
67'
5 ostatnich meczów Arki już 19 straconych goli
68'
róg dla Pogoni
68'
słupek ratuje Arkę. PO rozegraniu rogu strzelał Fojut (POGOŃ)
70'
Arka stara się wrócić do pressingu z 1. połowy. Przeszkadza rywalom na ich połowie
72'
zablokowany strzał z wolnego Hofbauera (ARKA)
74'
Pogoń nie gra już tak szybko i z takim animuszem jak na początku tej połowy. Dlatego od kilku minut Arka dłużej może pograć piłką, ale nie przekłada się to na okazje podbramkowe
75'
niecelny strzał z dystansu Gyurcso (POGOŃ)
77'
Fojut (POGOŃ) fauluje Barisicia (ARKA) 2 metry od linii bocznej pola karnego
77'
Hofbauer (ARKA) z wolnego strzela w mur
81'
po podaniu Gyurcso (POGOŃ) Frączczak (POGOŃ) wbiegł z piłką w pole karne przed Sochą (ARKA). Uderzył obok słupka
82'
Żółtą kartką został ukarany Szwoch (ARKA) faulował Listkowskiego
82'
Dla Szwocha (ARKA) to 4. żółta kartka w sezonie. Nie zagra w derbach z Lechią
83'
POGOŃ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nunes, w jego miejsce wchodzi Matynia.
85'
Jałocha (ARKA) obił nogą piłkę po strzale Korta (POGOŃ). Pomocnikowi nie zdołał wcześniej przeszkodzić Socha
85'
rozgrzewa się Stolc
85'
czyli Arka bronić zamierza się przed 5. golem niż szukać swojego 2.
88'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bożok, w jego miejsce wchodzi Stolc.
88'
POGOŃ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gyurcso, w jego miejsce wchodzi Kitano.
90'
Arka znów cofnięta na własną połowę. Stolc (ARKA) wszedł na lewą pomoc
90'
2 minuty doliczone
90+1
[5:1] POGOŃ STRZELA GOLA! Zdobywcą samobójczej bramki Marcjanik Delev uciekał z piłką od środkowej linii, nie dogonił go Sobieraj. Bułgar podaniem wzdłuż bramki szukał Frączczaka, ale wślizgiem piłkę próbował wybić obrońca i skierował ją do własnej siatki.
90+2
KONIEC MECZU. ARKA PRZEGRAŁA W SZCZECINIE AŻ 1:5!
Po dobrej pierwszej połowie Arka "nie wyszła" na drugą część spotkania. Po zmianie stron gdynianie pozwolili się całkowicie zdominować Pogoni. Stracili aż 3 gole w ciągu 10 minut. Natomiast już doliczonym czasie gry po samobójczym trafieniu padła kolejna bramka.
To piąta z rzędu porażka Arka, a w tych meczach drużyna straciła aż 20 goli! Wszystko wskazuje na to, że musi dojść do zmiany trenera, gdyż przed wyjazdem do Szczecina prezes klubu przyznał, że szkoleniowiec siedzi na beczce prochu, a na loncie jest już iskra.

16 Górnik Łęczna 28 6 8 14 31:49 26
Komisja ds Licencji Klubowych PZPN ukarała Ruch Chorzów odjęciem 4 punktów za zaległości finansowe wobec byłych piłkarzy i pracowników.
Tabela wprowadzona: 2017-04-10

Wyniki 28 kolejki

• Piast Gliwice - LECHIA GDAŃSK 1:1 (1:1)
  • Pogoń Szczecin - ARKA GDYNIA 5:1 (1:1)
  • Cracovia - Śląsk Wrocław 1:0 (1:0)
  • Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 3:4 (1:2)
  • Górnik Łęczna - Wisła Płock 2:3 (2:0)
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków 2:3 (1:1)
  • Lech Poznań - Legia Warszawa 1:2 (0:0)
  • Korona Kielce - Ruch Chorzów 1:0 (0:0)

Opinie (429) ponad 50 zablokowanych

• Pytanie do kibiców (16)

Czy ktoś posiada wiedzę kiedy Arka wreszcie zatrudni bramkarza?
    Na chwilę obecną jest Pan Jałocha i Pan Steinbors którzy pełnią zastępstwo na tej pozycji.
    A kiedy do klubu przyjdą obrońcy? Ta pozycja również jest nie obsadzona. Ktoś, coś?

• 135 17

• hahahaha brawo paprykarze arka 7 liga bez szczurka smie...ie

• 25 10

• Po co ten kabaret,wstyd,hańba,kompromitacja.Won z ligi na ZAWSZE!!!!!!!!!!!!!.

• 28 11

• Nikt nie dojdzie. (1)

Nie mam juz pieniedzy

• 27 2

• choć karmy i wody daj panie

• 13 0

• Teraz musimy wygrac koniecznie w derbach. (3)