Futsaliści AZS UG przywieźli punkt z Chorzowa

Rafał Sumowski
7 grudnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Futsaliści AZS UG wciąż nie doczekali się w tym sezonie zwycięstwa. Czy drugi remis z rzędu po serii porażek to zwiastun pierwszego triumfu? Na zdjęciu Dominik Depta. Futsaliści AZS UG wciąż nie doczekali się w tym sezonie zwycięstwa. Czy drugi remis z rzędu po serii porażek to zwiastun pierwszego triumfu? Na zdjęciu Dominik Depta.

Zespół AZS UG zremisował na wyjeździe z Clearexem Chorzów 3:3 (1:0) zdobywając trzeci punkt w obecnych rozgrywkach futsal ekstraklasy. Dla zaliczających koszmarny sezon gdańszczan to druga zdobycz z rzędu, oby zwiastująca pierwszą wygraną w sezonie. Pierwszej porażki we własnej hali doznała za to w I lidze Politechnika Gdańska, która uległa Unisław Team 2:4 (0:0).

Clearex Chorzów - AZS Uniwersytet Gdański 3:3 (0:1)
Bramki: Omylak 21, Podobiński 25, Wojtyna 38 - Osłowski 19, Depta 27, Poźniak 35

CLEAREX: Purolczak - Salisz, Tkacz, Łopuch, Podobiński, Miozga, Golly, Seget, Omylak, Grecz, Wojtyna, Ulfik, Mitkowski, Rabczak.

AZS UG: Kartuszyński - Broner, Wesserling, Pawicki, Depta, Musik, Osłowski, Friszkemut, Poźniak, Kostuch, Madani, Gonda.

Przed tygodniem gracze AZS UG zdołali wydrzeć punkt Red Dragons Pniewy, ale do Chorzowa jechali skazywani na sromotną porażkę. Tym bardziej, że miejscowej drużynie wygrana mogła dać pozycję wicelidera rozgrywek.

Gdańszczanie wykazali się jednak ogromną determinacją i dzielni stawili czoła rywalowi, który miał w tabeli dziewięć razy więcej punktów. Już w pierwszej akcji meczu goście byli bliscy zdobycia gola, ale tylko w słupek trafił Tomasz Broner. Gospodarze nie pozostawali dłużni, a to zaowocowało wymianą groźnych strzałów w premierowych minutach.

Pod koniec pierwszej połowy emocje wzrosły. Po kilku groźnych sytuacjach ze strony Clearexu, gdańszczanie wyszli z kontrą na minutę przed przerwą. Celnym strzałem wykończył ją Maciej Osłowski i dość niespodziewanie gdańszczanie objęli prowadzenie.

Chorzowianie szybko wyrównali po przerwie, a następnie wyszli na prowadzenie. Gdy wydawało się, że złapali odpowiedni rym, do wyrównania doprowadził Dominik Depta. Gdańszczanie pokazali ogromny charakter i nie zadowalał ich remis. Na 5 minut przed końcem meczu prowadzenie akademikom dał Tomasz Poźniak. Niestety, dobrze dysponowany Michała Kartuszyńskiego skapitulował po strzale Wojtyny. Bramkarz gdańszczan był bezradny wobec uderzenia pod samą poprzeczkę.

Tym samym podopieczni Szymona Hartmana wciąż pozostają bez wygranej w tym sezonie. Drugi z rzędu remis i to z wysoko notowanym rywalem, pozwala mieć nadzieję, że w gdańskiej drużynie nareszcie coś drgnęło. Zweryfikować te założenia gdańszczanie będą mogli w sobotę, gdy we własnej hali podejmą KGHM Euromaster Chrobrego Głogów.

12. AZS UG GDAŃSK 10 0 3 7 22:39 3

Politechnika Gdańska - Unisław Team 2:4 (0:0)
Bramki: Osiński 22, 40 - Szatkowski 27, Janus 27, 32, Kocieniewski 34

Pierwszej w tym sezonie porażki we własnej hali doznali w I lidze gracze Politechniki Gdańskiej, którzy przed meczem z Unisław Team pożegnali kończącego futsalową karierę Miłosza Przewodowskiego.

Podopieczni Michała Janiaka posiadali optyczną przewagę w pierwszej połowie meczu, ale nie potrafili jej udokumentować. Gdy zaraz po przerwie prowadzenie zapewnił gospodarzom Mateusz Osiński, nic nie wskazywało na to, że padnie "twierdza" jaką gdańszczanie uwili sobie w hali Centrum Sportu Akademickiego PG.

Brak skuteczności i błędy w obronie zaskutkowały dwoma szybkimi ciosami od gości, a chwilę później bramką na 1:3. Trener Janiak podjął decyzję o grze z lotnym bramkarzem, ale skończyło się na czwartym golu dla przyjezdnych. W ostatniej minucie bramkę na otarcie łez dołożył jeszcze Osiński. Po kolejnym ciosie gospodarze byli w stanie strzelić gola na otarcie łez. Mecz skończył się wynikiem 2:4.

Następny mecz we własnej hali Politechnika Gdańska zagra dopiero w nowym roku. W sobotę zagra natomiast w Warszawie przeciwko miejscowemu AZS UW.

• Brawo!

Brawo chłopaki nie poddawać się walczyć!

• 5 0

• Żart (4)

Ile jeszcze będziemy grać bez trenera? Hartman nie ma pojęcia o futsalu!!!! W Trójmieście nie ma nikogo z wyższymi kwalifikacjami?

• 4 11

• Remis w Chorzowie to chyba dobry wynik. Clearex z tego co wiem to silna drużyna. Patrząc an ostatnie wyniki zespołu AZS UG 1:2, 3:3 , 3:3 drużynie trochę brakuje szczęścia z ubiegłego sezonu. Maja na koncie 3 punkty, a poza meczami z Wisła, Gattą i Rekordem w każdym walczyli jak równy z równym.