Pasieka: Jeden punkt to trochę za mało

jag., Marta
18 marca 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Denis Glavina strzela gola dla Arki. Denis Glavina strzela gola dla Arki.

Gdyńskim piłkarzom pilnie potrzeba zwycięstw, aby opuścić 15. miejsce w ekstraklasie. Niestety, wiosną nadal nie wygrywają, a w piątek na własnym stadionie jedynie zremisowali z równie walczącym o oddalenie się od strefy spadkowej Zagłębiem Lubin 1:1 (1:1). "Jeden punkt to trochę dla nas za mało" - przyznał trener Dariusz Pasieka, ale zwłaszcza po przerwie Arka nie miała żadnego sposobu na rywala i gdyby nie poprzeczka po strzale Szymona Pawłowskiego, zeszłaby nawet z boiska pokonana. Poniżej bezpośrednia relacja, którą przeprowadziliśmy ze stadionu przy ul. Olimpijskiej, na którym pod koniec pierwszej połowy nastąpiła kilkuminutowa awaria oświetlenia.

ZAGŁĘBIE LUBIN ZAGŁĘBIE LUBIN
Moretto - Bruma, Rozić, Szmatiuk, Bednarek - Ivanovski, Zawistowski, Bożok, Glavina - Skela - Ross
Sędziowie: Marciniak (Płock) oraz Sokolnicki i Obukowicz
Widzów: 7140
Isailović - Rymaniak, Stasiak, Horvath, Costa - Hanzel, Dąbrowski - Abwo, Plizga, Pawłowski - Traore
  • 60' Skela Zmiany Czoska
  • 65' Ivanovski Zmiany Wilczyński
  • 90+2 Ross Zmiany Duarte
  • 21' Glavina
  • 35' Traore
  • 57' Zawistowski
  • 66' Glavina
  • 90+3 Bednarek
  • 38' Costa
  • 39' Traore
  • 79' Rymaniak

Ustawienie wyjściowe Arki wskazuje, że gdynianie zagrają o wygraną. Wszystko wskazuje na to, że gdynianie wyjdą do gry w ustawieniu 1-4-4-1-1
po raz pierwszy tej wiosny zagra Glavina, a w "11" debiutuje Albańczyk Skela, ponadto od pierwszej minuty szanse otrzyma Ivanovski, który będzie najbardziej wysuniętym piłkarzem żółto-niebieskich
po meczu otrzymamy dokładne informacją odnośnie frekwencji, ale już teraz można stwierdzić, że będzie ona najniższa od uruchomienia nowego stadionu piłkarskiego w Gdyni, trybuny na obiekcie nie są wypełnione nawet w połowie
1'
mecz rozpoczęła Arka
1'
pierwszy strzał celny, Ross trafił w światło bramki, ale za słabo uderzył, aby pokonać bramkarza Zagłębia
5'
Arka stara się prowadzić grę, Zagłębie agresywnie, z dala od własnej "16" rozbija te akcje
7'
akcja Bożok - Glavina przyniosła Arce róg
8'
z narożnika wrzucał Skela, piłka trafiła do Rozicia, który zgrał ją do Glaviny, uderzenie skrzydłowego, również głową było niecelne
9'
pierwszy faul w tym spotkaniu, dobra pozycja do oddania strzału, niespełna 30 metrów od bramki Zagłębia, na wprost celu
9'
strzał Zawistowskiego obok słupka
11'
nieudane dośrodkowanie Glaviny, piłka wysoko nad poprzeczką bramki Zagłębia
12'
Hortvath ma duże zaufanie do Isailovicia, bo stoper Zagłębia podawał do swojego bramkarza spod linii środkowej boiska
13'
strzał Dąbrowskiego, piłkę złapał Moretto
13'
próbka umiejętności Skeli, po krótki przyjęciu piłki Albańczyk uderzył z dystansu, piłka przeszła obok bramki Zagłębia
14'
doskonała okazja na gola dla Arki, Ivanovski ograł Horvatha i dokładnie dograł na 8. metr do Glaviny, ten strzelił mocno, ale wprost w bramkarza Zagłębia
18'
nieco niezdecydowania w polu karnym Arki, ale ostatecznie sytuację wyjaśnił mocnym wybiciem Bruma
19'
bardzo aktywny na początku meczu Glavina minął Costę, ale piłka uciekła mu zbyt daleko i grę od bramki wznowi Zagłębie
21'
[1:0] Gol dla zespołu ARKA GDYNIA! Strzelcem bramki Glavina.
21'
Paweł Zawistowski dośrodkował z wolnego piłkę w pole bramkowe, gdzie głową do siatki wpakował ją Denis Glavina
22'
szybka riposta Zagłębia, strzał Traore dobrze obronił Moretto
24'
przy pierwszym rzucie rożnym dla Zagłębia zderzyli się Bruma i Glavina, Chorwat potrzebował pomocy masażystów
25'
Skela zbyt długo zwlekał ze strzałem i piłkę zabrał mu na "16" wracający Plizga
29'
Ivanovski uderzył sprzed pola karnego, ale wysoko nad bramką Zagłębia
31'
Ivanovski niepotrzebnie się zatrzymał, myśląc że jest na spalonym, bo sędzia boczny nie miał zamiaru podnieść chorągiewki
33'
Zawistowski powstrzymał groźnie wyglądający atak Plizgi, a akcja Zagłębia rozpoczęła się od straty Rozicia
34'
Zawistowski faulował Traore około 30 metrów od bramki Arki
35'
[1:1] Gol dla zespołu ZAGŁĘBIE LUBIN! Strzelcem bramki Traore.
35'
niemal kopia sytuacji, która dała bramkę Arce, z tą tylko różnicą, że wolny był ze środka, a nie spod linii. Dośrodkował Dawid Plizga, a gola głową zdobył Mouhamadou Traore. Morreto wyglądał na spóźnionego, bo jedynie zdążył trącić piłkę rękawicą
38'
Żółtą kartką został ukarany Costa (ZAGŁĘBIE LUBIN) po faulu na Brumie
38'
noszy weszły na boisko, ale Bruma pokazał, że zejdzie o własnych siłach
39'
Żółtą kartką został ukarany Traore (ZAGŁĘBIE LUBIN) po faulu na Roziciu, napastnik uderzył ręką w twarz przy wyskoku stopera Arki
42'
przypadkowe stracie Brumy i Hanzela, lubiński pomocnik padł na boisko sugerując, że został uderzony przez Holendra, sędzia słusznie nakazał grać dalej
43'
zgasło światło na stadionie
43'
spiker informuje, że potrzeba około 1,5 minuty na uruchomienie zasilania awaryjnego
zaczynają ponownie zapalać się reflektory
45'
można grać, sędzia doliczył sześć minut
45'
Zawistowski z rzutu wolnego ponownie w okolice pola bramkowego, Isailović tym razem wyszedł do piłki i choć jej nie złapał do sędzia odgwizdał faul na bramkarzu Zagłębia
45+1
uderzał Skela, celnie, ale Isailović złapał piłkę
45+2
Ross w polu karnym Zagłębia o jeden zwód za dużo zamiast strzału i tylko róg dla Arki
45+2
z rogu dośrodkował Zawistowski, ale lubinianie nie dali się zaskoczyć
45+3
sędzia przerwał grę, bo pomocy potrzebował Zawistowski
45+6
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
46'
Rozpoczyna się druga połowa. Obydwa zespoły bez zmian.
47'
Obydwie ekipy na razie koncentrują się nad zdobyciem środka pola.
48'
Bożok chciał uruchomić Ivanowskiego ale interweniują obrońcy Zagłębia.
48'
Ross na lewe skrzydło do Glaviny ale ten dał się ograć rywalom.
50'
Krótkie, rwane akcje jednej i drugiej drużyny.
52'
Akcję Arki przeciął Rymaniak
54'
pawłowski "obudził" Moretto po błędzie defensywy żółto-niebieskich.
55'
Gdynianie z wolnego, po wrzutce w pole karne nikt z gospdarzy nie opanował futbolówki na 6 metrze. Gdynianie domagali się karnego za zagranie ręką ale sędzia nakazał grać dalej.
57'
Żółtą kartką został ukarany Zawistowski (ARKA GDYNIA).
60'
Zmiana w zespole ARKA GDYNIA. Boisko opuszcza Skela, w jego miejsce wchodzi Czoska.
63'
Arka rozgrywała rzut wolny z około 25 metrów ale bez większego efektu.
65'
Zmiana w zespole ARKA GDYNIA. Boisko opuszcza Ivanovski, w jego miejsce wchodzi Wilczyński.
66'
Żółtą kartką został ukarany Glavina (ARKA GDYNIA).
68'
Obydwa zespoły grają tak jakby zupełnie odpowiadał im podział punktów.
71'
Akcja Zagłębia przynosi "Miedziowym" rzut rożny.
73'
Glavina strzelił daleko obok słupka
75'
Pawłowski próbował poderwać gości ale zatrzymał go Rozić.
77'
Zagłębie w ataku pozycyjnym ale kończy sie on na 16 metrze.
78'
Bożok próbował szarpnąć lewą stroną ale powalony przed polem karnym.
79'
Żółtą kartką został ukarany Rymaniak (ZAGŁĘBIE LUBIN).
80'
Zawistowski z wolnego w pole karne, ale w "szesnastce" nie miał kto uderzyć na bramkę.
82'
Gdynianie tym razem prawym skrzydłem ale powstrzymani przed polem karnym.
84'
Bruma chciał uruchomiĆ szybki atak, podał do Rossa , ale Peruwiańczyk stracił piłkę.
85'
Horvath przecina podanie Wilczyńskiego do Czoski.
86'
Arka w ostatnich minutach przyspieszyła ale gra nieskładnie.
87'
Pawłowski faulowany tuż przed polem karnym Arki.
88'
Plizga w pole karne ale piłka je opuszcza
89'
Szczęście przy Arce! Pawłowski po raz kolejny uciekł gdyńskim defensorom. Pomocnik Zagłębia przeniósł piłkę nad bramkarzem Arki, ale futbolówka uderzyła w poprzeczkę! Nie ma zwycięskiego gola dla gości
90'
Rożny dla Zagłębia, ale bez większego zagrożenia dla gdynian, od bramki grę wznowi Moretto.
90'
Sędzia dolicza 3 minuty.
90+1
Glavina zderzył się z Bednarkiem i padł na murawę.
90+2
Ostatnia zmiana w zespole ARKA GDYNIA. Boisko opuszcza Ross, w jego miejsce wchodzi Duarte. Najwyraźniej trener Pasieka pomny ostatnich zmian z Bożokiem, po których rywale zdobywali bramki, zdecydował się zostawić Słowaka w grze do końca
90+3
Żółtą kartką został ukarany Bednarek (ARKA GDYNIA).
90+3
Jeszcze jedna szansa Zagłębia z wolnego, ale niewykorzystana. Coraz większa przewaga gości i coraz większa bezradność Arki
90+3
Koniec meczu:Arka - Zagłębie 1:1.
Ten punkt, a także sposób gry zwłaszcza po przerwie Arki nie zadowolił miejscowych kibiców. Schodzących do szatni piłkarzy pożegnały gwizdy.

Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 2:1 (0:0),
Ruch Chorzów - Górnik Zabrze 3:0 (0:0), Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 2:0 (0:0), Polonia Warszawa - Widzew Łódź 0:1 (0:0), Cracovia - Korona Kielce 3:0 (0:0), Polonia Bytom - Wisła Kraków 2:2 (1:1), GKS Bełchatów - Legia Warszawa 2:0 (1:0).
jag., Marta

Opinie (272) ponad 50 zablokowanych

• ciemno już zgasły wszystkie światła...... i nadzieje arki.. (2)

CIEMNO W TEJ PASIECE.. TYLKO I LIGĘ WIDAĆ NA HORYZONCIE!

• 117 14

• smutna prawda (1)

Arka ma argumentow mniej niz zero. sorry, jeden-trener. Gdyby nie Pasieka, ktory robi co moze z tymi ludkami ktorych ma do grania to by bylo dno i 3 metry mułu, a tak jest samo dno. ciekawe skad Czyżyk tego szrotu nasciągał i dlaczego.pilkarze powinni jutro wypalac trawniki w wejherowie.

• 12 1

• człowieku..

też byłem za Pasieką - bo wydaje mi się, że facet nie daje sobie w kaszę dmuchać, ale czy ty uważasz, że gra u siebie systemem 1-4-5-1 to jest pozytyw? Jak można grać ciągle długa piłę na aferę? Czy on nie widzi, że Mawaye czy Ivanowski to jest kompletna klapa? Przecież oni nie powinni nawet na ławie siadać. Niech już da pograć naszym chłopakom: Czoska, Siemaszko.
        Bożok to dla mnie zdecydowanie nr 1 tego meczu. Mam nadzieję, że jak dojdzie Budzik i Tadas to coś zaskoczy, ale z taką grą to tylko spadek. To jest dramat!!! Stadion fajny ale co z tego skoro do końca nie można wysiedzieć bo taki syf grają. Oni tam grają dla nas. Nawet jak przegrają to mają stwarzać akcje, strzelać gole, itp. Czy oni w ogóle grają na treningach krótkie piłki, szybkie rozegrania w trójkącie - cokolwiek co podnosi poziom widowiska?? Co do za pomysły, żeby strzelać bramki z wolnych?? To jest trener? Mam nadzieję, że to zmieni bo jeśli nie to ma spaczoną koncepcję futbolu a to jest wielki minus. Pozdrawiam

• 6 0

• Lechia (1)

zyczy utrzymania. Chociaz to pewnie marzenia scietej glowy.

• 77 13

• Niestety,właśnie tracą szansę na utrzymanie...

Chcą zatrudnić Palę na miejsce Pasieki :(
      ŻENADA...

• 0 0

• WYGRAMY Z LECHIĄ I lEGIĄ I TO NAM WYSTARCZY (4)

• 26 106

• chyba na playstation :D

buhahaha

• 46 6

• haha (2)

"sopot arka" co za farmazon, żółto-niebieskie są tylko SKM-ki w Sopocie.

• 22 9

• Mieszkam w sopocie , urodzilem sie w gdyni ... ARKA GDYNIA (1)

A poza nawiasem to lechia Sopot , Arka Soppot ... coś takiego istnieje ?

• 4 6

• Lechia Sopot jak najbardziej, ale Arka Sopot jest jak UFO, ktoś coś słyszał, lecz nikt nie widział :)

• 9 6

• jest ok (4)

Chodzę na Lechie i na Arke i co??? jestem zły?? Jestem z Trojmiasta!!!!

• 80 20

• bedziesz dobry jak bedziesz chodził na Lechię i Bałtyk

nie męcz sie patrząc na ,.. od szczurka

• 12 16

• (1)

takich ludzi jest znacznie więcej, którzy chodzą i na Arkę i na Lechię tylko małolaty lub podstarzali dresiarze bez przyszłości dalej szerzą nienawiść do siebie.

• 11 3

• tak a na derbach to tylko trybuna VIP bluzga, weź walnij barana w ścianę...