Arka wygrała z Pogonią 3:0, a mogła wyżej

1 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Jeszcze przed końcem meczu kibice Arki fetowali kolejne 3 punkty gdyńskich piłkarzy

Piłkarze Arki nie zwalniają tempa. Zanotowali 10. mecz z rzędu bez porażki, co nigdy wcześniej nie udało im się odkąd w 2011 roku spadli do I ligi. W piątkowy wieczór gdynianie rozbili na własnym boisku Pogoń Siedlce 3:0 (1:0). To dla gości najniższy wymiar kary, gdyż były okazje na drugie tyle bramek. Paweł Abbott jest już samodzielnym liderem klasyfikacji najskuteczniejszych zaplecza ekstraklasy, ale i on mógł wyraźniej powiększyć dorobek niż do 12. trafień. Nad grupą pościgową w walce o ekstraklasę podopieczni Grzegorza Nicińskiego i Grzegorza Witta powiększyli przewagę już do 10 punktów.

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

13 Jałocha - 2 Socha, 29 Marcjanik, 3 Sobieraj, 23 Warcholak - 8 Marcus, 6 Łukasiewicz, 20 Sambea, 7 Formella - 10 Szwoch - 9 Abbott
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Lyczmański (Bydgoszcz) oraz Ignatowski, Arys
Widzów: 6405
12 Misztal - 93 Wrzesiński, 25 Augustyniak, 14 Żytko, 8 Chyła - 7 Dybiec, 20 Osoliński - 11 Jonkisz, 10 Rybicki, 26 Dzięgielewski - 19 Gołębiewski
  • 46' 8 Marcus Zmiany 19 Bożok
  • 75' 9 Abbott Zmiany 17 Sangoy
  • 80' 10 Szwoch Zmiany 14 Nalepa
Zmiany Zmiany
  • 53' 26 Dzięgielewski Zmiany 27 Maćkowski
  • 63' 11 Jonkisz Zmiany 15 Duda
  • 76' 7 Dybiec Zmiany 6 Paczkowski
  • 18' Formella
  • 52' Abbott
  • 72' Bożok
Bramki Bramki
  • 57' Formella
Kartki Kartki
  • 57' Rybicki

Tak wyglądały trybuny podczas meczu Arka Gdynia - Pogoń Siedlce

Paweł Abbott strzelił 12. gola w tym sezonie. Tym samym jest samodzielnym liderem klasyfikacji najlepszych snajperów I ligi. Paweł Abbott strzelił 12. gola w tym sezonie. Tym samym jest samodzielnym liderem klasyfikacji najlepszych snajperów I ligi.

Paweł Abbott (ARKA) o swojej skuteczności:
"NIE ŚWIRUJĘ. IDĘ PO TYTUŁ KRÓLA STRZELCÓW"

pierwszego gola wiosną w Arce obiecuje również Mateusz Szwoch (ARKA)
PRZECZYTAJ WYWIAD Z POMOCNIKIEM ARKI

Arka ustawiona ofensywnie, w drugiej linii jest ponownie Sambea (ARKA) zamiast Nalepy, rolę młodzieżowca w "11" spełnia Formella (ARKA)
w rezerwie Arki: 24 Miszczuk, 33 Fialho, 32 Stolc, 19 Bożok, 14 Nalepa, 11 Siemaszko, 17 Sangoy
również trener Pogoni zdecydował się na jedną zmianę w 11" w stosunku do ostatniej kolejce. Przypomnijmy, że podopieczni Sasala pokonali w niej Zagłębie 3:2. Tym samym sosnowiczanie tracą już do Arki 9 punktów. Tym razem w wyjściowym składzie Osoliński, a na ławce Zembrowski
rezerwa Pogoni: 1 Frąckowiak, 16 Wójcik, 6 Paczkowski, 3 Zembrowski, 9 Bodziony, 27 Maćkowski, 15 Dud
na apel spikera oklaski dla piłkarzy Arki za dwa ostatnie wyjazdowe mecze
piłkarze wychodzą na prezentację, Arka na żółto-niebiesko, goście na biało
z głośników "Rota Arki"
minuta ciszy na wniosek kibiców, "ŚP Mari" transparent na sektorze "Górka"
1'
od środka rozpoczęła Arka
1'
skandowanie: "Mari pamiętamy"
2'
spiker apeluje o kulturalny doping, bo z trybun wulgarnie o jednym klubie z Krakowa
2'
i jest już ten pozytywny
4'
Pogoń cofnięta na własną połowę, Arka prowadzi grę
4'
na sektorze gości miało być 80 kibiców, ale co najwyżej jest połowa z tej liczby
5'
o frekwencji tradycyjnie poinformujemy, gdy otrzymamy oficjalnie dane z kołowrotków, w Gdyni ma to zazwyczaj miejsce w drugiej połowie
5'
Misztal (POGOŃ) złapał piłkę po dośrodkowaniu Warcholaka (ARKA)
6'
Sambea (ARKA) zabrał piłkę przed własnym polem karnym Jonkiszowi (POGOŃ)
7'
strata Łukasiewicza (ARKA), w obronie dobrze główkuje Sobieraj (ARKA)
8'
niezdecydowanie obrońców, w końcu strzał Rybickiego (POGOŃ) na róg sparował Jałocha (ARKA)
9'
po rogu niecelny strzał Dybca
10'
"Arka gol z trybun"
11'
w aut wybita piłka przez Pogoń po akcji Marcusa (ARKA) i Sochy (ARKA)
13'
Pogoń dobrze rozbija ataki gospodarzy w środkowej strefie boiska i sama szuka szans na kontrę
14'
to powinien być gol, Formella (ARKA) wyszedł sam na sam z bramkarzem po podaniu Sambei (ARKA), piłka po rękawicach Misztala (POGOŃ) wyszła na róg
15'
po rogu strzelał Warcholak (ARKA), ale niecelnie
16'
dobra interwencja Jałochy (ARKA), Dzięgielewski (POGOŃ) skierował piłkę w dolny róg bramki Arki, Konrad wybił ją na róg
17'
zamieszanie w polu karnym po wrzutce z rogu Dzięgielewskiego (POGOŃ), w końcu przerwał je gwizdek sędziego, przewinili goście
18'
[1:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Formella. Szwoch wbiegł w pole karne i dobrze wrzucił piłkę do Darka, który uderzył piłkę bez przyjęcia z około 11. metra. Misztal próbował jeszcze wybić futbolówkę nogą, ale został złapany na tzw. wykroku i już w nią nie trafił
19'
4 asysta Szwocha (ARKA) i 3 gol Formelli (ARKA) tej wiosny
20'
niezdecydowanie Marcjanika (ARKA), Rybicki (POGOŃ) doszedł do strzału i dopiero interwencja Jałochy (ARKA) zapobiegła utracie gola, parada Konrada była tak zdecydowana, że piłkarz gości przewrócił się i nawet domagał się faulu, ale sędzie nie zareagował
22'
dobra interwencja Jałochy (ARKA), pewnie przejął piłkę po dośrodkowaniu
23'
Abbott (ARKA) był sam wobec 3 obrońców gości, a i tak ratowali się oni faulem
24'
po wrzutce Warcholaka (ARKA) sędzia odgwizdał faul Łukasiewicza (ARKA) w polu karnym Pogoni
25'
po zdobyciu prowadzenia Arka cofnęła się na własną połowę, tutaj stara się przejąc piłkę i wyprowadzić szybki atak
27'
róg dla Arki, ale bez zagrożeniu dla gości po dośrodkowaniu Szwocha (ARKA)
29'
"Ekstraklasę za rok będziemy mieli, Puchar Polski powróci do nas też..." - śpiewy z trybun
30'
zablokowany strzał Marcusa (ARKA)
31'
Tak wyglądają dzisiaj trybuny w Gdyni
32'
odważna akcja Dzięgielewskiego (POGOŃ), do jej zatrzymania musiało ruszyć aż trzech gdyńskich obrońców
35'
po przechwycie Szowcha od razu próbował rozegrać piłkę z Abbottem (ARKA), ale zorientowali się w tym rywale
38'
jasno, ale jupitery na stadionie w Gdyni święcą od początku spotkania
39'
Szwoch (ARKA) zdecydowanie ruszył w kierunku podawanej do Misztala (POGOŃ) i bramkarz gości ratował się wybiciem w aut
40'
po wrzucie z autu Sochy (ARKA) piłkę głową przedłużył Formella (ARKA), ale nie było już piłkarza Arki do strzału, futbolówkę złapał Misztal (POGOŃ)
42'
"Arka gol" z trybun
42'
Marcus (ARKA) skiksował przy próbie uderzenia z woleja z 18. metra
43'
nieudany strzał Szwocha (ARKA)
44'
Arka już od dobrym 2 minut zastosowała pressing na połowie gości i Pogoń nie może wyjść dalej niż na 30-40 metrów od własnej połowy, przypomina to hokejowy zamek
44'
strzał Warcholaka (ARKA) wysoko nad poprzeczką
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PROWADZI 1:0
Zasłużone prowadzenie Arki. Widać znacznie większą dojrzałość w grze gospodarze. Co prawda gdynianom zdarzały się także chwile dekoncentracji w obronie, gdy musiał interweniować Jałocha (ARKA), ale w pełni zasłużenie prowadzą. Jedna z dynamicznych akcji Szwocha (ARKA) i Formelli (ARKA) przyniosła gola. Było jeszcze kilka innych ciekawych ataków, ale brakowało w nich precyzji bądź przy strzałach piłkarzy, którzy przyczynili się do pierwszej bramki - dokładności. Na podkreślenie zasługuje ostatni fragment gry przed przerwie, gdy pressing gdynian był tak efektywny, że rywale nie potrafili przedostać się z piłką daje niż 30 metrów od własnej bramki.
w przerwie konkurs dla kibiców
46'
ARKA przeprowadza zmianę przerwie. Boisko opuszcza Marcus, w jego miejsce wchodzi Bożok.
46'
drugą połowę rozpoczęła Pogoń, goście bez zmian w składzie
46'
dla Bożoka (ARKA) to pierwszy występ tej wiosny, zajął miejsce na swojej nominalnej pozycji - lewoskrzydłowego, Formella (ARKA) przeszedł na prawe skrzydło
kontuzja
48'
pomocy medycznej potrzebuje Dybiec (POGOŃ)
49'
na róg wybita piłka po dośrodkowaniu Szwocha (ARKA)
50'
po dośrodkowaniu z rogu Bożoka (ARKA) niecelny strzał Abbotta (ARKA)
52'
[2:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Abbott. Bardzo podobny gol jak przed przerwą. Tylko z tą różnicą, że teraz z lewej strony piłkę w pole karne dograł Bożok, a z pierwszej piłki w dolny róg bramki uderzył Abbott
52'
dla Abbotta (ARKA) to już 12. gol w tym sezonie, obecnie Paweł jest już samodzielnym liderem klasyfikacji najlepszych strzelców I ligi
53'
POGOŃ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Dzięgielewski, w jego miejsce wchodzi Maćkowski.
Oficjalna frekwencja 6405 kibiców
57'
Żółtą kartką został ukarany Formella (ARKA).
57'
Żółtą kartką został ukarany Rybicki (POGOŃ).
58'
sędzia ukarał obu za niesportowe zachowanie
58'
róg dla Pogoni
59'
Abbott (ARKA) tym razem główkuje na własnym polu karnym, wybijając piłkę po kornerze rywali
60'
świetny przerzut Formelli (ARKA) do Bożoka (ARKA) z prawego na lewego skrzydła w kontrze, z którą Arka wyszła po rogu rywali, niewiele zabrakło, aby Miro udało się dograć na strzał do Abbotta (ARKA)
61'
Abbott (ARKA) wyłożył piłkę do pojedynku sam na sam z bramkarzem Formelli (ARKA), strzał Darka odbił nogami Misztal (POGOŃ), a dobitka była nieznacznie niecelna
62'
Misztal (POGOŃ) przejął piłkę po dośrodkowaniu Warcholaka (ARKA)
63'
coraz większa przewaga Arki
63'
POGOŃ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jonkisz, w jego miejsce wchodzi Duda.
63'
gwizdy "witają" Dudę (POGOŃ), wychowanka Lechii Gdańsk
65'
sprytny strzał Warcholaka (ARKA), Misztal (POGOŃ) wybił piłkę, która zmierzała w ten sam róg, w którym umieścił ją Abbott (ARKA), poprawiając wynik na 2:0
67'
Socha (ARKA) przerwał atak rywali, róg dla Pogoni
68'
Jałocha (ARKA) z kłopotami łapał piłkę, w końcu sędzia odgwizdał faul na nim
70'
zbyt mocne podanie Dudy (POGOŃ), od bramki rozpocznie Jałocha (ARKA)
72'
[3:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bożok. Misztal odbił do boku piłkę po strzale Abbotta. Dopadł do niej Miro i zdołał zmieścić w siatce, mimo że próbowali ją wybić jeszcze i bramkarz i jeden z obrońców
73'
dla Bożoka (ARKA) to pierwszy gol w Arce
74'
powinno być 4:0, Abbott (ARKA) strzelał po podaniu Szwocha (ARKA) praktycznie do pustej bramki, ale nie trafił
75'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Abbott, w jego miejsce wchodzi Sangoy.
75'
owacja dla schodzącego z boiska Abbotta (ARKA)
76'
POGOŃ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Dybiec, w jego miejsce wchodzi Paczkowski.
77'
Misztal (POGOŃ) wybił na róg piłkę po strzale Sangoya (ARKA)
78'
Arka zmierza po 10. mecz z rzędu bez porażki, takiej passy nie miała jeszcze odkąd od lata 2011 roku gra w I lidze
80'
ARKA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Szwoch, w jego miejsce wchodzi Nalepa.
82'
Pogoń stara się atakować, zdobyła róg
82'
Jłocha piąstkuje po strzale głową Augustyniaka (POGOŃ)
83'
"Areczko, gramy do końca" - skandują kibice, bo miejscowi zwolnili grę
84'
Jałocha (ARKA) bardzo dobrze obronił strzał Rybickiego
85'
po rogu Rybickiego (POGOŃ) goście domagali się kolejnego kornera, ale sędzia nakazał grać od bramki
86'
Misztal (POGOŃ) popełnił błąd, który mógł kosztować go gola, ale zdołał wybić piłkę na róg, mimo że naciskał go już Sangoy (ARKA)
87'
Misztal (POGOŃ) we własnym polu karnym minął zwodem Nalepę (ARKA)! To było mega ryzykowne
88'
Jałocha (ARKA) pewnie broni strzał z dystansu Rybickiego (POGOŃ)
88'
niecelny strzał nad poprzeczką Wrzesińskiego (POGOŃ)
88'
89'
Gołębiewski (POGOŃ) próbował lobować Jałochę (ARKA), ale przerzucił piłkę także nad poprzeczką
90'
kibice świętują już zdobycie 3 punktów przez Arkę
90'
3 minuty doliczone
90+2
Formella (ARKA) pada w polu karnym, ale sędzia nakazuje Pogoni wznowić grę od bramki
90+3
KONIEC MECZU. ARKA WYGRAŁA 3:0
"Gdynia to miasto lidera" - z trybun
"Dziękujemy" - skandowanie z trybun pod adresem piłkarzy
O ile już po pierwszej połowie pisaliśmy o pewnym prowadzeniu Arki to tym bardzie na zakończenie meczu musimy podkreślić, że sukces jest w pełni zasłużony. Po przerwie gospodarze zagrali jeszcze lepiej w ofensywie. Wynik 3:0 jest najniższym wymiarem kary, jaki spotkał Pogoń w Gdyni. Były jeszcze 2-3 sytuacje, które nie tylko mogły, ale nawet powinny skończyć się golami.

• ARKA GDYNIA - Pogoń Siedlce 3:0 (1:0)
  • Zawisza Bydgoszcz - Olimpia Grudziądz 1:1 (0:0)
  • Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 0:1 (0:0)
  • Wigry Suwałki - MKS Kluczbork 2:2 (1:1)
  • Wisła Płock - Sandecja Nowy Sącz 0:0
  • Chrobry Głogów - Rozwój Katowice 1:2 (0:1)
  • Chojniczanka - Stomil Olsztyn 1:1 (1:0)
  • GKS Katowice - GKS Bełchatów 1:0 (1:0)
  • Dolcan Ząbki - Bytovia 0:3 (walkower)

Opinie (162) ponad 20 zablokowanych

• Zasłużony sukces Arki (11)

Idą do ektraklasy i OK dobrze dla naszego miasta. Mecz taki sobie, ale najważniejszy jest wynik, choć obrona Siedlec to totalne nieporozumienie, zbiorowy 12-ty zawodnik Arki (poza bramkarzem Misztalem, który jednak w końcówce chciał dorównać kolegom). Najlepsi kibice i przygotowanie motoryczne piłkarzy Arki.

• 120 10

• przygotowanie motoryczne nie dotyczy Sobieraja (5)

• 7 23

• No tak (2)

Ale na tle "obrońców" Pogoni i tak wypadł jak profesor :) Gracze z Siedlec żartowali sobie przez cały mecz grając jak prawdziwi prima aprilisowi obrońcy

• 9 5

• (1)

Mówcie co chcecie, ale wreszcie - wreszcie powtarzam - Arka kroczy do wyższej ligi bez przekrętów, w dobrym stylu, z normalnymi zawodnikami, fajnym trenerem, bez dziwnych sponsorów-oligarchów, bez zielonych stolików i zakulisowych gierek. Po prostu zrobiła nam się w Gdyni po latach smuty bardzo fajna drużyna, ambitna, młoda, głodna sukcesów, skromna a jednocześnie znająca swoją wartość.
          Nie wiemy jeszcze, czy awans jest pewny, jest on za to całkiem prawdopodobny.

Pozdro!!!!

• 55 0

• Oglądałem mecz na polsatsport drużyna Arki reprezentuje światowy poziom
            na równi z takim bayernem czy barcą
            praktycznie nie muszą nic zmieniać w zespole po wejściu do eklasy.

• 4 4

• Uwaga znawca wrócił

• 1 9

• ty jednak głupi jesteś

• 1 1

• (2)

Tylko 6400 widzow a mialo byc 10000?co sie stalo arka z Rumii, Redy, Wejherowa i z kaszub nie dojechala?

• 5 35

• Wam jutro Cartusia sprawai lanie kartoflaki

Po ci się spierasz gosciu... No tak bałtyk "rzadzi"....

• 21 3

• piątek godz 18:00 ale i tak nie było źle. Gdyby mecz był w sobotę to spokojnie byłoby 1-1,5 tys więcej. Pokaż mi drugą taką frekwencję w I lidze.

• 28 0

• (1)

Oglądałem transmisję w TV, niestety nie dane mi było być na stadionie. Trzeba przyznać, że drużyna sprawia wrażenie przygotowanej mentalnie na wejście do e-klapy! Słabo jednak na tle innych wypada Marcus, Sangoy jest bez formy. Grę zdecydowanie ciągną Formella ze Szwochem, a Bożok super zmiana.Nawet Sobieraj na tle słabych zawodników Pogoni wypadł przyzwoicie...

• 13 2

• Marcus na kartoflach zawsze gra słabo

Co się stało z naszą murawą? Prawda jest taka że w normalnych warunkacz czyli idealnej murawy Marcus jest najlepszy. Dlatego biadolenie nad nim jest głupie. To jest zawodnik bez którego nie ma Arki, trudno go zastąpic.aBożok miał dzień konia a wczesniej jak grał to bezbarwny był ale nie schodził poniźej poziomu. Marcus albo jest bohaterem albo tłem,dzis był tłem. Szanujmy wszystkich naszych.