Arka zdemolowała Stomil w Olsztynie

13 maja 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Gaston Sangoy strzelił pierwszego gola w Arce i otworzył wynik spotkania w Olsztynie. Gaston Sangoy strzelił pierwszego gola w Arce i otworzył wynik spotkania w Olsztynie.

Piłkarze Arki nie odpuścili po zapewnieniu sobie awansu do ekstraklasy. Gdynianie wzięli srogi rewanż na Stomilu Olsztyn, z którym wygrali na wyjeździe aż 4:0 (0:0). Przypomnijmy, że to ta drużyna jako ostatnia wygrała z żółto-niebieskimi w I lidze, a miało to miejsce 23 października ubiegłego roku. Od tamtego meczu podopieczni Grzegorza Nicińskiego i Grzegorza Witta zanotowali 17 meczów bez porażki, a właśnie tyle gier liczy pełna runda na tym szczeblu rozgrywek. W piątkowy wieczór wreszcie błysnął formą Gaston Sangoy. Argentyńczyk zdobył gola i zaliczył asystę, a ponadto pokazał kilka inny zagrań o dużym kunszcie technicznym.

82 Skiba - 18 Bucholc, 20 Klepczarek, 3 Remisz, 27 Wełna - 6 Bartkowski, 7 Paweł Głowacki, 5 Lech, 22 Nishi, 8 Piotr Głowacki - 77 Łukasik
Sędziowie: Kiełczewski (Białystok) oraz Wójcik, Hankiewicz
13 Jałocha - 32 Stolc, 29 Marcjanik, 33 Fialho, 23 Warcholak - 8 Marcus, 6 Łukasiewicz, 20 Sambea, 7 Formella - 10 Szwoch - 17 Sangoy
  • 62' 77 Łukasik Zmiany 12 Trzeciakiewicz
  • 69' 5 Lech Zmiany 2 Śledź
  • 83' 22 Nishi Zmiany 11 Żwir
  • 67' 6 Marcus Zmiany 19 Bożok
  • 71' 10 Szwoch Zmiany 11 Siemaszko
  • 76' 20 Sambea Zmiany 18 Yussuff
  • 55' Sangoy
  • 57' Sambea
  • 64' Marcus
  • 90+2 Siemaszko
  • 75' Paweł Głowacki
  • 33' Łukasiewicz

23 października w Gdyni Arka przegrała ze Stomilem 0:1. Była to ostatnia porażka żółto-niebieskich w tym sezonie. Po niej nastąpiła seria 16 spotkań bez przegranej.

TUTAJ RELACJA Z TEGO MECZU

w ostatni wtorek Arka zapewniła sobie awans do ekstraklasy na cztery kolejki przed końcem rozgrywek

ARKA ZREMISOWAŁA Z BYTOVIĄ I ZAPEWNIŁA SOBIE AWANS. OCEŃ PIŁKARZY ZA MECZ. TUTAJ TAKŻE VIDEO, FOTO, RELACJA
prezes Arki zapewnia, że gdyńskim piłkarzom opłaca się grać na poważnie do końca sezonu. Od tego uzależniona jest m.in. wysokość ostatecznej premii, którą podzielą między sobą piłkarze

PRZECZYTAJ WYWIAD Z PREZESEM ARKI

Trener Niciński zgodnie z zapowiedzią w 3 meczach, które należało rozegrać w ciągu tygodnia, stosuje zasadę rotacji w składzie. Jednak zawsze gra Szwoch (ARKA), czyli strzelec gola na wagę zwycięstwa

PRZECZYTAJ WYWIAD ZE ZDOBYWCĄ GOLA NA WAGĘ AWANSU ARKI DO EKSTRAKLASY
w "11" jedna wymuszona zmiana. Nie ma pauzującego za kartki Nalepy, a wraca Marcjanik (ARKA), który z Bytovią nie mógł grać z tego samego powodu
tym samym Łukasiewicz (STOMIL), który we wtorek był awaryjnym stoperem, wraca na swoją nominalną pozycję defensywnego pomocnika
rotacja na prawej obronie i ataku, w miejsce Sochy i Siemaszki do gry wracają Stolc (ARKA) i Sangoy (ARKA)
rezerwowi Arki: 23 Miszczuk, 19 Bożok, 11 Siemaszko, 3 Sobieraj, 2 Socha, 28 Tomasiewicz, 18 Yussuff
Stomil w porównaniu z przegranym meczu w Sosnowcu (1:2) dokonał czterech zmian w wyjściowym składzie. Nowi gracze to: Klepczarek (STOMIL), Piotr Głowacki (STOMIL) i Łukasik (STOMIL). Trener Jabłoński postanowił oszczędzić niektórych podstawowych graczy, na wypadek, gdyby jego drużyna musiała się jeszcze bronić przed spadkiem
Stomil wiosną jeszcze nie wygrał meczu w I lidze
rezerwowi Stomilu: Leszczyński, Biedrzycki, 4 Ratajczak, 12 Trzeciakiewicz, 88 Kujawa, 81 Śledź, 11 Żwir
piłkarze wyszli na prezentacje. Arka na żółto-niebiesko, Stomil na biało-błękitno
1'
od środka rozpoczął Stomil
3'
Skiba (STOMIL) przejął piłkę po dośrodkowaniu Marcusa (ARKA)
4'
Arka od początku meczu ustawia pressing już na połowie Stomilu
6'
Stomil odważniej zaatakował, Piotr Głowacki (STOMIL) jednak faulował Marcusa (ARKA) 17. metrów od gdyńskiej bramki
7'
zbyt mocna piłka do Marcusa (ARKA), który nie zdążył jej przejąć nim opuściła boisko
8'
Sangoy (ARKA) posłał piłkę do siatki, ale strzelał już po gwizdku sędziego, który słusznie oznajmił spalonego
9'
zablokowane dośrodkowanie Warcholaka (ARKA), róg dla Arki
9'
po krótko rozegranym rogu przez Arkę niecelny strzał Marcusa (ARKA)
10'
Marcjanik (ARKA) wybił piłkę na róg
11'
po dośrodkowaniu Bartkowskiego (STOMIL) z rogu niecelny strzał głową Wełny (STOMIL)
12'
pomocy medycznej potrzebuje Paweł Głowacki (STOMIL)
13'
Marcjanik (ARKA) dobrze przeciął podanie do Łukasika (STOMIL)
14'
Stomil długimi podaniami bądź akcjami po skrzydłach stara się przedostawać pod bramkę Arki
16'
Formella (ARKA) i Szwoch (ARKA) zamienili się pozycjami, Mateusz starał się zejść na skrzydło, a Darek zagrywał do niego ze środka, ale podanie było niecelne
17'
Stomil wyrównał grę
17'
Jałocha (ARKA) przejął piłkę po dośrodkowaniu Wełny (STOMIL)
20'
20 minut za nami, na razie bez celnego strzału z obu stron
21'
Marcus (ARKA) wywalczył róg po indywidualnej akcji
21'
bez zagrożenia dla Stomilu po rogu Arki
23'
niecelny strzał z dystansu Sambei (ARKA)
25'
Lech (STOMIL) wyłożył piłkę Nishiemu (STOMIL). Japończyk spudłował w pojedynku sam na sam z Jałochą (ARKA)
26'
Skiba (STOMIL) wybił piłkę na róg po mocnym i celnym strzale z Sangoya (ARKA), Argentyńczyk uderzył z około 30 metrów
27'
zamieszanie w "16" Stomilu po rogu dla Arki, akcja zakończona niecelnym strzałem Marcusa (ARKA)
28'
kolejne uderzenie z dystansu Sangoya (ARKA), piłka jeszcze po rykoszecie złapana przez Skibę (STOMIL)
28'
Stolc (ARKA) dobrze powstrzymał akcję Piotra Skiby (STOMIL)
28'
race odpalone przez kibiców Stomilu
30'
Szwocha (ARKA) podawał do Sangoya (ARKA), ale strzał Argentyńczyka zablokowany
31'
dośrodkowanie Warcholaka (ARKA) prosto w ręce Skiby (STOMIL)
33'
Żółtą kartką został ukarany Łukasiewicz (ARKA) po faulu na Nishim
35'
Marcus (ARKA) wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu Lecha (STOMIL)
35'
Jałocha (ARKA) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z rogu Bartkowskiego (STOMIL)
36'
niecelne dośrodkowanie Warcholaka (ARKA)
37'
dobre podanie Szwocha (ARKA) do Sangoya (ARKA), Argentyńczyk przepuścił piłkę, bo myślał, że jest na spalonym, ale tym razem sędzia nie zagwizdał
38'
niecelny strzał z dystansu Łukasika (STOMIL)
39'
niecelny strzał sprzed pola karnego Sangoya (ARKA)
40'
wielką ochotę na gola ma Argentyńczyk, strzela, gdy tylko otrzyma piłkę, na razie jest na bakier z celnością tych uderzeń, tylko raz zatrudnił Skibę (STOMIL)
40'
mocny doping teraz dla Arki, gdyńscy kibice wreszcie zapełnili w całości sektor gości, jest ich kilkuset
43'
Skiba (STOMIL) przejął piłkę po dośrodkowaniu Warcholaka (ARKA)
44'
Arka atakuje, próbuje zdobyć gola jeszcze przed przerwą
45'
minuta doliczona
45+1
Szwoch (ARKA) wywalczył róg
45+1
bez zagrożenia dla Stomilu po dośrodkowaniu Sangoya (ARKA)
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W OLSZTYNIE BEZ GOLI
Czym dłużej trwała gra, tym większą przewagę optyczną miała Arka, choć trudno było się dopatrzyć, by goście forsowali nadmiernie tempo. Ponadto gdynianie nie wypracowali sobie tak groźnej okazji, jaką miał Stomil. W sytuacji sam na sam z Jałochą (ARKA) przestrzelił Nishi (STOMIL). W ofensywie żółto-niebieskich najaktywniejszy jest Sangoy (ARKA). Argentyńczyk dużo strzelał, ale tylko jedno z tych uderzeń zmusiło do większego wysiłku Skibę (STOMIL). Pozostałe były niecelne.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka, obie drużyny w przerwie bez zmian
47'
nieznacznie niecelny strzał Sambei (ARKA) sprzed pola karnego, piłka uderzyła w słupek podtrzymujący siatkę bramki Stomilu
48'
zbyt mocne dośrodkowanie Łukasika (STOMIL), piłka wyszła bezpośrednio poza bramkę Arki
49'
obraz na początku drugiej połowy taki jak przez większą część pierwszej odsłony, Stomil czeka na Arkę na własnej połowie, piłka głównie pod nogami gdyńskich piłkarzy
50'
Po błędzie defensywy Stomilu piłka dotarła do Sangoya (ARKA) w polu bramkowym bezpośrednio od Lecha, ale Argentyńczyk nie zdołał złożyć się do strzału, został zablokowany
51'
pomocy medycznej potrzebuje Marcus (ARKA)
52'
długa akcja Arki, kilku piłkarzy mogło kolejno strzelać, ale żaden się na to nie zdecydował, choć do bramki mieli nie więcej niż 20 metrów
53'
na spalonym Formella (ARKA)
55'
[0:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Sangoy. Argentyńczyk dostał piłkę od Sambei, przedłużył ją sobie głową, nie dał się przepchnąć Wełnie i pewnie po ziemi posłał piłkę do siatki
56'
Skiba (STOMIL) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Marcusa (ARKA)
56'
róg dla Arki
57'
[0:2] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Sambea Po dośrodkowaniu Sangoya z rogu zbyt krótkie wybite piłki przez Stomil, przed polem karnym z pierwszej piłki uderzył Sambea. Futbolówka ugrzęzła w samym rogu bramki gospodarzy.
58'
nieznacznie niecelny strzał Lecha (STOMIL), piłkę piętą podał mu Nishi (STOMIL)
62'
STOMIL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łukasik, w jego miejsce wchodzi Trzeciakiewicz.
64'
[0:3] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcus. Brazylijczyk przejął bezpańską piłkę, wpadł w pole karne i mocnym strzałem podwyższył prowadzenie
64'
Arka zdemolowała Stomil w ciągu 9 minut
67'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Marcus, w jego miejsce wchodzi Bożok.
68'
róg dla Stomilu
68'
doszedł do strzału Wełna (STOMIL), ale nie mógł zaskoczyć Jałochy (ARKA)
69'
"3:0 to za mało by kibica radowało" - śpiewają kibice Arki
69'
STOMIL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lech, w jego miejsce wchodzi Śledź.
71'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szwoch, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
72'
Nishi (STOMIL) nie zdołał przeciąć piłki po zagraniu Trzeciakiewicza (STOMIL)
75'
Żółtą kartką został ukarany Paweł Głowacki (STOMIL) po faulu na Siemaszce
76'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sambea, w jego miejsce wchodzi Yussuff.
76'
niecelny strzał z wolnego Sangoya (ARKA)
78'
"Arka to jest potęga..." - śpiewają kibice z Gdyni
79'
Jałocha (ARKA) dobrze przejął piłkę po dośrodkowaniu Nishiego (STOMIL)
82'
kilka zagrań z klepki arkowców, Siemaszko (ARKA) wyłożył piłkę na strzał do Formelli (ARKA), ten z 6. metra posłał piłkę obok słupka
83'
STOMIL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nishi, w jego miejsce wchodzi Żwir.
85'
Skiba (STOMIL) zagrał piłkę po zagraniu Sangoya (ARKA)
87'
obie drużyny czekają aż ten mecz już się zakończy
88'
dwa rogi z rzędu dla Stomilu
88'
bez zagrożenia dla Arki po tych kornerach
90'
3 minuty doliczone
90'
indywidualna akcja Warcholaka (ARKA), założył dwie "siatki", ale w polu karnym stracił piłkę
90+1
Skiba (STOMIL) odbija piłkę po strzale Formelli (ARKA)
90+2
[0:4] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Siemaszko. Sangoy przerzucił piłkę nad defensorami gospodarzy, Rafał wszedł pomiędzy dwóch obrońców, minął wychodzącego z bramki Skibę i zmieścił piłkę w siatce
90+3
KONIEC MECZU. ARKA ROZBIŁA STOMIL 4:0
Arka znokautowała Stomil w ciągu 9 minut w drugiej połowy, gdy zdobyła trzy gole. Wreszcie swoją wartość potwierdził w gdyńskiej drużynie Sangoy (ARKA). Od początku meczu miał dużą ochotę do gry i wreszcie wstrzelił się w bramkę. To Argentyńczyk otworzył wynik spotkania, a także zaliczył asystę przy golu na 4:0. Na tle bardzo przeciętnej olsztyńskiej drużynie Gaston grał z wielką swobodą i pokazał duże umiejętności techniczne.

18 Dolcan Ząbki 31 8 6 17 37:58 30
Dolcan nie przystąpił do rozgrywek wiosennych. Mecze z jego udziałem w tym roku weryfikowane jako walkowery na korzyść rywali.
Tabela wprowadzona: 2016-05-16

Wyniki 31 kolejki

• Stomil Olsztyn - ARKA GDYNIA 0:4 (0:0)
  • Zawisza Bydgoszcz - Wigry Suwałki 1:2 (0:0)
  • Bytovia - MKS Kluczbork 2:1 (2:0)
  • Olimpia Grudziądz - Miedź Legnica 0:1 (0:1)
  • Chrobry Głogów - Wisła Płock 2:0 (0:0)
  • Pogoń Siedlce - Rozwój Katowice 2:0 (2:0)
  • Sandecja Nowy Sącz - GKS Bełchatów 2:0 (0:0)
  • Chojniczanka - Zagłębie Sosnowiec 2:0 (2:0)
  • Dolcan Ząbki - GKS Katowice 0:3 (walkower)