Piąte zwycięstwo w OrlenLidze

25 listopada 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Julia Szeluchina (z lewej) i Sylwia Pycia były wyróżniającymi się siatkarkami niedzielnego pojedynku. W ostatniej akcji meczu zwycięskim blokiem popisała się sopocianka. Julia Szeluchina (z lewej) i Sylwia Pycia były wyróżniającymi się siatkarkami niedzielnego pojedynku. W ostatniej akcji meczu zwycięskim blokiem popisała się sopocianka.

Siatkarki Atomu Trefla nie zawiodły. Sopocianki odniosły piąte zwycięstwo z rzędu w OrlenLidze. Jednak emocji w niedzielne popołudnie w Ergo Arenie nie brakowało. Podopieczne Jerzego Matlaka wygrały dwie partie na przewagi, a w ostatniej obroniły aż trzy piłki setowe. Mistrzynie Polski pokonały Budowlanych Łódź 3:0 (25:20, 27:25, 27:25) i zmniejszyły straty do lidera zaledwie do dwóch punktów.

BUDOWLANI BUDOWLANI
Bełcik 5, Podolec 5, Łukasik 5, Rourke 19, Coimbra 11, Szeluchina 10, Zenik (libero) oraz Kuziak, Kaczorowska 4, Wilk, Kwiatkowska 2, Cabrera
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: A.Kobienia, W.Kobienia (obaj Opole)
Widzów: 1000
Thompson 1, Kruk 8, Pycia 12, Dos Santos 11, Ściurka 9, Sikorska 7, Durajczyk (libero) oraz Wójcik, Piątek 1, Mikołajewska, Bryda 9
set 1 set 2 set 3 set 4 set 5 wynik
ATOM TREFL 25 27 27 3
BUDOWLANI 20 25 25 0

POMECZOWE KOMENTARZE TRENERÓW:
JERZY MATLAK
(Atom Trefl): Było bardzo widoczne, że dwa dni wcześniej wróciliśmy z Baku. I nie chodziło o to, że w podróży spędziliśmy 16 godzin, ale przede wszystkim o zmianę strefy czasowej. Sam gdzie nie usiądę, to zasypiam. Zawodniczki może nie spały na parkiecie, ale wyraźnie były nie w sosie. Na szczęście się pozbierały i wygrały.

Może w trzecim secie udałoby się uniknąć tej nerwówki, gdyby piłka nie trafiła w mały palce Coimbry, bo mogliśmy odskoczyć na 22:19. Nasza gra była "pływająca". Nawet Rourke, która zazwyczaj wiele piłek kończy w pierwszym podejściu tym razem najczęściej musiała uderzać po trzy razy.

Cieszę się, gdyż to zwycięstwo awansuje nas do pierwszej "4" w tabeli. Utrzymanie tych pozycji jest bardzo ważne, gdyż pozwoli nam uniknąć dodatkowych gier w Pucharze Polski. To ważne, bo my mamy naprawdę wielkie dziury w składzie. Należy wywrzeć w mediach presje na decydentów, aby nam pomogli, bo z takimi zespołami jak Rabita my naprawdę nie mamy kim i czym wygrywać.

MACIEJ KOSMOL (Budowlani): Zagraliśmy w Sopocie lepiej niż w ostatnich grach. Było widać, że w minionym tygodniu dobrze popracowaliśmy, co od razu przełożyło się pozytywnie na naszą postawę w tym meczu. Z wyjątkiem pierwszego seta, w którym popełniliśmy za dużo błędów, z gry w pozostałych partiach ogólnie mogę być zadowolony.

Oczywiście drugi i trzeci set mogły się skończyć inaczej. Jednak zabrakło nam doświadczenia w grze w takich końcówkach, chłodnej głowy, a także zawodniczki pokroju... Rachel Rourke.

• Początek meczu

trener Matlak do protokołu podał tę samą "12", z którą był na meczu Ligi Mistrzyń w Baku, nadal poza składem kontuzjowana Pykosz
początek seta
Rozpoczynamy pierwszego seta. Na zagrywce Amerykanka Thompson. Łodzianki w niebieskich strojach. Atom Trefl na biało-niebiesko
2:1
drugi punkt dla sopocianek po błędzie rywalek, najpierw było przekroczenie linii środkowej, teraz zepsuta zagrywka Kruk, zresztą byłej siatkarki... sopockiej drużyny
blok
2:2
Blok na próbującej kiwać Bełcik (ATOM TREFL)
6:2
Przerwa na żądanie (BUDOWLANI) po autowym zbiciu Sikorskiej. Trener Kosmol reaguje, bo jego podopieczne popełniły już pięć błędów!
8:3
pierwsza przerwa techniczna po punkcie Łukasik (ATOM TREFL), wysokie prowadzenie sopocianek, która na razie wiele nie muszą robić, aby zdobywać punkty, wystarczy oddać piłkę rywalkom i poczekać aż same się pomylą
punkt
8:4
po wznowieniu gry obiła sopocki blok Ściurka (BUDOWLANI)
11:9
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL) po ataku Kruk (BUDOWLANI). Trener Matlak reaguje, gdyż po przerwie technicznej rywalki zdobyły dwa razy więcej punktów niż jego podopieczne (6:3). Wystarczyło, aby łodzianki przestały popełniać błędy, a mecz stał się wyrównany
14:11
Rourke (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki! Chwilę wcześniej udany atak Coimbry
punkt
14:12
punkt
14:13
Ściurka (BUDOWLANI) i Dos Santos (BUDOWLANI) doprowadzają przyjezdne do kontaktowego punktu
16:13
w przerwie nie ma występów artystycznych, więc kibice umilają sobie czas rytmicznym klaskaniem i co chwila pokrzykują "Atom"
punkt
16:14
Sikorska (BUDOWLANI) skończyła atak ze środka, mimo że skoczył do niej podwójny blok
punkt
17:14
18:14
Szeluchina (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
czas
18:14
Przerwa na żądanie (BUDOWLANI).
18:14
Kibice "wietrzą" szalę, czyli na zmianę wachlują kartonikami, które dostarczyli im organizatorzy, z jednej strony są one niebieskie, z drugiej zielone
19:16
Sikorska (BUDOWLANI) wygrała walkę na siatce z Bełcik (ATOM TREFL)
punkt
20:16
mocno i skutecznie atakuje Rourke (ATOM TREFL)
22:18
Podolec (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
blok
23:18
Blok Szeluchiny (ATOM TREFL) na Kruk (BUDOWLANI)
24:20
Bełcik (ATOM TREFL) przekroczyła linię środkową, będzie trzeci setball dla sopocianek
punkt
25:20
seta kończy się tak jak i zaczął, czyli od błędu rywalek, Thompson wpakowała piłkę z zagrywki w siatkę
koniec seta
25:20
Koniec pierwszego seta. Atom Trefl przy dużej pomocy rywalek (oddały osiem punktów po własnych błędach) objął prowadzenie 1-0
  • 25
w pierwszym secie najlepiej punktowały atakujące: Dos Santos (BUDOWLANI) (7 punktów) i Rourke (ATOM TREFL) (6)
Rozpoczynamy drugiego seta. Obie drużyny w składach z początku meczu
punkt
0:1
skuteczne zbicie Pyci
punkt
1:1
Rourke (ATOM TREFL) zrównała się punktami z Dos Santos (BUDOWLANI)
2:1
Łukasik (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
blok
3:1
Blok Szeluchiny (ATOM TREFL)
punkt
3:2
można było kontynuować punktową serię, ale Coimbra (ATOM TREFL) wyrzuciła piłkę w kontrze w aut
5:4
Blok Szeluchiny (ATOM TREFL) na Dos Santos (BUDOWLANI)
punkt
6:4
blok
6:5
Blok na Podolec (ATOM TREFL), ale chwilę wcześniej był skuteczny atak tej siatkarki
blok
7:5
Blok Szeluchiny (ATOM TREFL) na Pyci
punkt
8:5
8:5
pierwsza przerwa techniczna po ataku Łukasik (ATOM TREFL) i trzech punktach przewagi sopocianek
punkt
8:6
po wznowieniu gry skutecznie w ataku Kruk (BUDOWLANI)
punkt
8:7
jeszcze raz dobre zbicie Kruk (BUDOWLANI)
punkt
8:8
tym razem Kruk (BUDOWLANI) atakowała w aut, ale punkt i tak dla łodzianek, bo sopocki blok dotknął górnej taśmy na siatce
8:12
przedwczesna radość sopocianek, bo atak Kruk (BUDOWLANI) trafił jednak w ostatnie centymetry boiska
czas
8:12
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL). Trener Matlak wykorzystuje ostatnią przysługująca mu w tym secie. Za wszelką cenę chce wyrwać podopieczne z ustawienia, w którym straciły już 9 punktów z rzędu!
punkt
9:12
Kaczorowska (ATOM TREFL) uderzała trzykrotnie, ale najważniejsze, że za trzecim razem skutecznie
11:14
boiska opuszcza Pycia (BUDOWLANI), a na zagrywkę w jej miejsce wchodzi Mikołajewska
punkt
12:14
Mikołajewska zepsuła zagrywkę i wróciła na ławkę
blok
13:14
Blok Coimbry (ATOM TREFL) na Dos Santos (BUDOWLANI)
blok
14:14
Blok Coimbry (ATOM TREFL) i Szeluchiny (ATOM TREFL) na Dos Santos (BUDOWLANI), jest remis
punkt
14:15
Dos Santos (BUDOWLANI) teraz się przebiła w ataku
punkt
14:16
14:16
druga przerwa techniczna po nieporozumieniu w sopockiej drużynie, po niedokładnej wystawie piłka spadła po stronie gospodyń bez ataku
punkt
15:16
po wznowieniu gry skuteczne zbicie Rourke (ATOM TREFL)
15:17
podwójna zmiana na rozegraniu i ataku Atomu Trefla, na parkiecie Wilk i Kwiatkowska
punkt
16:17
w pierwszym kontakcie z piłką udanie zbija Kwiatkowska (ATOM TREFL)
punkt
17:17
Szeluchina (ATOM TREFL) w kontrze zbija z krótkiej i jest remis
punkt
18:17
jeszcze raz skuteczne zbicie Kwiatkowskiej (ATOM TREFL), która w poprzednim sezonie grała w... Budowlanych
czas
18:17
punkt
19:17
na nic protesty sopocianek, sędziowie uznali atak Dos Santos (BUDOWLANI) za autowy i to bez bloku
punkt
19:18
z trudnej pozycji skończyła atak Sikorska (BUDOWLANI)
20:20
w aut atak Kaczorowskiej (ATOM TREFL), a chwilę wcześniej udane zbicie Brydy (BUDOWLANI) i kolejny remis
punkt
21:20
coraz większe nerwy, a co za tym idzie błędy, Dos Santos (BUDOWLANI) atakuje w aut
21:20
trener Matlak wycofał się z podwójnej zmiany, znów w grze Bełcik (ATOM TREFL) i Rourke (ATOM TREFL)
22:22
tylko Pycia (BUDOWLANI) nie myli się w ostatnim fragmentach gry, kolejny udany atak środkowej
24:24
Coimbra (ATOM TREFL) wyrzuciła piłkę w aut w kontrze, chwilę wcześniej kapitalna obrona łodzianek ataku Rourke (ATOM TREFL)
24:24
Wójcik (BUDOWLANI) za Thompson
punkt
25:24
Rourke (ATOM TREFL) zdobyła drugiego setballa dla sopocianek, znów "Ostatni" z trybun
26:25
trener Matlak nie zdążył ze zmianą Podolec (ATOM TREFL)
punkt
27:25
Szeluchina (ATOM TREFL) skończyła kontrę i seta
koniec seta
27:25
Koniec drugiego seta. Atom Trefl prowadzi 2-0, mimo że w tej partii nie obyło się bez nerwów, a przede wszystkim aż 9 straconych punktów z rzędu przez sopocianki
  • 25
Szeluchina (ATOM TREFL) w drugim secie zdobyła pięć punktów, najlepiej punktująca w Atomie Treflu nadal Rourke (ATOM TREFL), która ma 12 punktowych akcji. W łódzkiej drużynie Dos Santos (BUDOWLANI) zdobyła 10, a Kruk (BUDOWLANI) i Pycia (BUDOWLANI) po 8 punktów
Rozpoczynamy trzeciego seta. W "6" sopocianek Kaczorowska (ATOM TREFL) za Podolec (ATOM TREFL). Łodzianki w składzie z początku spotkania zmieniły Kruk na Brydę
punkt
1:0
Coimbra (ATOM TREFL) skutecznie w ataku
2:0
Rourke (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
2:1
2:2
Bryda (BUDOWLANI) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki! Chwilę wcześniej ona też skuteczna w ataku
3:4
na atak Rourke (ATOM TREFL) odpowiada Bryda (BUDOWLANI), to już trzeci punkt tej siatkarki w tym secie
punkt
4:4
punkt
5:4
gospodynie prowadzą po na siatce najsprytniejsza okazała się Bełcik (ATOM TREFL)
6:7
skuteczne ataki Dos Santos (BUDOWLANI) i Brydy (BUDOWLANI) zmieniają drużynę, która jest na prowadzeniu
blok
6:8
Blok na Kaczorowskiej (ATOM TREFL), nie zdążyła z asekuracją Coimbra (ATOM TREFL)
7:12
wraca Coimbra (ATOM TREFL), na ławkę Cabrera (ATOM TREFL)
blok
7:13
czas
7:13
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL) druga i ostatnia w tym secie dla trenera Matlaka, nie klei się gra sopocianek, mają problemy w ataku, co jest pochodną niezbyt dobrego przyjęcia
10:14
skutecznie Coimbra (ATOM TREFL), a jej rodaczka Dos Santos (BUDOWLANI) atakuje w aut
punkt
11:14
po raz kolejny skutecznie Coimbra (ATOM TREFL), która po drugim czasie dla sopocianek wzięła ciężar ataku na swoje barki
12:15
podwójna zmiana w Atomie Treflu, Wilk (ATOM TREFL) i Kwiatkowska (ATOM TREFL) w grze
punkt
13:15
punkt
14:15
dwa skuteczne ataki Szeluchiny (ATOM TREFL)
15:16
druga przerwa techniczna przy nieznacznym prowadzeniu Budowlanych po autowym zbiciu Kwiatkowskiej (ATOM TREFL)
punkt
16:16
po powrocie do gry wyrównała Szeluchina (ATOM TREFL)
17:16
blok
18:16
Blok Kaczorowskiej (ATOM TREFL) i Łukasik (ATOM TREFL) na Dos Santos (BUDOWLANI)
czas
18:16
punkt
18:17
Ściurka (BUDOWLANI) zdobyła kontaktowy punkt
18:17
zmiany na rozegraniu i ataku Budowlanych, Wójcik (BUDOWLANI) i Piątek (BUDOWLANI) na placu gry
punkt
19:17
Piątek zepsuła zagrywkę
19:17
sopocianki wycofują się z podwójnej zmiany dla odmiany, do gry wróciły Bełcik (ATOM TREFL) i Rourke (ATOM TREFL)
punkt
19:18
punkt
19:19
Ściurka (BUDOWLANI) i Sikorska (BUDOWLANI) skutecznymi atakami doprowadziły do wyrównania
blok
20:19
Blok Rourke (ATOM TREFL) na Piątek (BUDOWLANI)
punkt
21:19
w aut wyrzuciła piłkę z krótkiej Sikorska (BUDOWLANI)
punkt
21:20
pecha miała Coimbry (ATOM TREFL), obiła blok, ale przewróciła się na parkiet poza linią i piłka trafiła ją w piętę!
21:24
Sikorska (BUDOWLANI) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki! Źle przyjęła Kaczorowska
punkt
22:24
Coimbra (ATOM TREFL) obiła blok
blok
23:24
Blok Rourke (ATOM TREFL) i Szeluchiny (ATOM TREFL) na Brydzie (BUDOWLANI)
25:24
Coimbra (ATOM TREFL) obiła łódzki blok, piłka meczowa dla gospodyń!
27:25
Blok Szeluchiny (ATOM TREFL) na Dos Santos (BUDOWLANI)!
  • 25
tytuł MVP dla Rachel Rourke (ATOM TREFL)

Wyniki 8 kolejki

• ATOM TREFL SOPOT - Budowlani Łódź 3:0 (25:20, 27:25, 27:25).
  • Siódemka Legionovia - AZS Białystok 1:3 (17:25, 21:25, 25:20, 22:25)
  • Bank BPS Muszynianka Fakro - Pałac Bydgoszcz 3:0
  • Aluprof Bielsko-Biała - Impel Wrocław 3:2 (19:25, 25:23, 25:19, 17:25, 15:13)
  • Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - PTPS Piła 3:1 (25:22, 20:25, 25:12, 25:21)

Opinie (18)

• No i git

• 10 3

• Brawo.

• 10 3

• Gra I.Bełcik to katastrofa. (6)

To co grała dzisiaj IB to żenada. D.Wilk w któtkich wejściach pokazała jak powinna grać rozgrywajaca. Kibice przeklinają już na trybunach Matlaka i jego "przyspawanie" do IB. Niedobrze to wróży Atomowi.

• 33 26

• (1)

obsesje mozna leczyć, jak mozna tak nie cierpieć zawodniczki własnego klubu?

• 19 24

• Nie ma zakazu krytyki !

Dlaczego krytyka musi być obsesją ?. Oglądałem mecz i prawdą jest słaba gra Bełcik i lepsza DWilk. Skąd tak niewspółmierna do sytuacja kontra do r1050?

• 21 5

• Tak dziś IB nie miała dnia (2)

Ale pamiętajmy one dopiero co wróciły z Baku. W Baku za to rozegrała świetny mecz, a Wilk dała słabe zmiany.

W tym meczu za to dobry mecz zagrała Anita i może dlatego, że z nią Dorota wchodziła to wyglądało inaczej. Bo jak Dorota weszła raz sama, to nie wyglądało to za dobrze.

Widać na pewno jedno, Dorota dobrze się rozumie z Julią, a słabiej z Justyną. Gorzej rozumie się z Rachel, a za to gra dobrze dla Coimbry.

U nas w zespole pierwsze skrzypce gra Rachel stąd pewnie i gra Izy zamiast Doroty. Dorota przy podwójnej z Anitą robiła super zmiany i o to chodzi.

• 21 0

• Podoba mi się ta opinia. (1)

Opinia jest logiczna. Dobrze, że ktoś to napisał. Mam tylko jedną uwagę. Wilk nie będzie się lepiej rozumieć np z Rourke jeśli tak mało będzie grała na parkiecie w ważnych meczach.

• 12 3

• Od lepszego zgrywania są treningi

Mecze mają tylko potwierdzać, że treningi idą w dobrym kierunku. Iza i Dorota miały tyle samo czasu na treningach na zgranie się z Rachel, więc nie róbmy nic na siłę.
          To co mówisz odnośnie zgrywania się w trakcie meczy miał prawo powiedzieć Chapini odnośnie Glass, bo dołączyła w trakcie sezonu.

Ale dziękuję, że choć raz ze mną się zgodziłeś, mimo że wcześniej pisałem to samo wiele razy, że każda z nich mimo, że w różny sposób to na podobnym poziomie. To, że rozgrywają różnie jest akurat pożyteczne, bo możemy dostosować nasz sposób rozegrania do sytuacji na boisku.

Aby odejść od naszego zespołu to może warto spojrzeć na DG, gdzie mimo, że Dorotę wielu chce posłać na emeryturę i dać szansę młodym, to ostatni mecz wygrał nie kto inny jak ona, a nie Belgijka.

A wracając do nas, czy to Dorota powinna być 1??? Hmm nie wiem, bo póki co nie pokazała nic, co by utwierdziło mnie, że potrafi równo i dobrze rozegrać cały mecz. Ma straszne wahania formy podczas meczu. O Izie można powiedzieć to samo, ale ja wyznaje zasadę bij mistrza, czyli jeżeli chcesz być pierwszy to pokaż, że postawienie na Ciebie robi sporą różnicę.

Dlatego póki co jak dla mnie Dorota jest numer 2.

• 4 5

• "kibice przeklinając już na trybunach" - a konkretnie jeden kibic, niejaki "r1950"

Iza ci kosza dała ?

• 7 17

• Oprawa meczu.

A dlaczego nie było cheerleaderek ? Znowu jakieś oszczędności?

• 10 1

• Malkontent trener...

Zniesmaczają mnie wypowiedzi trenera- kiedy on zrozumie, że z aktualne zawodniczki są klasowe i należy je traktować jak partnerki? Odnoszę wrażenie, że np. Dorota Wilk, wchodząc na boisko, ma przestrach w oczach, bo trener (słusznie czy też nie) zawsze ją zruga. Bardzo się cieszę tym,że w sytuacji przymusowej gra Justyna Łukasik: dysponuje dobrą zagrywką, zdobywa punkty, brak jej jeszcze cwaniactwa przy siatce, ale to przyjdzie z czasem, kilka punktów zdobyła w Baku.