Vistal Łączpol na dwóch frontach

10 stycznia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Katarzyna Duran przypomniała się w Jeleniej Górze pięcioma bramkami, a Vistal Łączpol praktycznie zapewnił sobie wygraną w dwumeczu ćwierćfinału Pucharu Polski. Katarzyna Duran przypomniała się w Jeleniej Górze pięcioma bramkami, a Vistal Łączpol praktycznie zapewnił sobie wygraną w dwumeczu ćwierćfinału Pucharu Polski.

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu na pięć dni przeniosły się na południe kraju. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski gdynianki pokonały KPR Jelenia Góra 37:27 (18:16), a w najbliższą sobotę zagrają z Olimpią w Nowym Sączu w spotkaniu, którego stawką będą ligowe punkty. Początek pojedynku o godzinie 15:00.

KPR: Szalek, M.Kozłowska - Galińska 6, M. Mączka 4, A. Mączka 5, Skoczyńska 3, Michalak 2, Figiel 2, Buklarewicz 2, Rupp 2, Wiertelak 2, Kubicka, Rykaczewska, Żakowska, Uzar

VISTAL ŁĄCZPOL: Gapska, Kowalczyk - Kulwińska 6, Mateescu 5, Duran 5, Petrinja 5, Andrzejewska 5, Koniuszaniec 4, Krnić 3, Zych 1, Pawłowska 1, Królikowska 1, Janiszewska 1, Sulżycka, J.Kozłowska, Ziemienowicz

-Z Gdyni wyjechaliśmy już we wtorek. W domu została Agnieszka Białek, która skręciła staw skokowy. W jej miejsce do "16" weszła Joanna Kozłowska. W Jeleniej Górze na parkiecie mogły zaprezentować się wszystkie zawodniczki - mówi Adrian Struzik, który ponownie jest drugim trenerem Vistalu Łączpolu.

W meczu z KPR na gdyńskiej ławce mógł zasiąść już Jens Steffensen, który w niedzielę obserwował jeszcze podopieczne z trybun. Formalności z wystawieniem licencji na pracę w PGNiG Superlidze duńskiego szkoleniowca dobiegły bowiem końca.

W ćwierćfinale Pucharu Polski rozgrywany jest dwumecz. Rewanż odbędzie się 16 stycznia w Gdyni, ale Vistal Łączpol sprawę awansu rozstrzygnął już w pierwszy spotkaniu, a właściwie w drugiej połowie w Jeleniej Górze.

Przed przerwą wynik oscylował głównie w granicach remisu lub jedna z drużyn miała jedno trafienie przewagi. Pierwsze 30 minut gdyniankom udało się wygrać dwiema bramkami, gdyż udaną akcją do szatni popisała się Katarzyna Koniuszaniec.

Losy spotkania rozstrzygnęły się zaraz po zmianie stron. Dobra gra w defensywie i szybkie kontry w 35. minucie dały Vistalowi Łączpolowi prowadzenie 25:18. Gdy gdynianki uporządkowały grę również w ataku pozycyjnym, a udanymi rzutami jeleniogórskiej publiczności przypomniała się Katarzyna Duran, który w tym mieście rozpoczynała ekstraklasową karierę, przewaga mistrzyń Polski wzrosła nawet do 10 trafień (32:22).

Pozostałe wyniki pierwszym meczów ćwierćfinałowym PGNiG Pucharu Polski:
Ruch Chorzów - KSS Kielce 33:24 (15:11)
KU AZS Politechnika Koszalińska - SPR Lublin 32:39 (18:20)
KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Start Elbląg 36:22 (16:11)

-Po meczu w Jeleniej Górze zostaliśmy na południu Polski. W czwartek przenieśliśmy się do Nowego Sącza. Nie ma problemów zdrowotnych. Naszym celem jest odniesienie kolejnego zwycięstwa - mówi trener Struzik.

W meczu z Olimpią gdynianki będą zdecydowanymi faworytkami. Ich rywalki nie zdobyły żadnego punktu od dziewiątej kolejki. Natomiast w ostatniej serii gier najwyraźniej na własne życzenie ograniczyły swoje szanse na grę w play-off, gdyż mecz w Szczecinie przegrały walkowerem, bowiem nie miały ważnych badań lekarskich.

Wyniki 13 kolejki

• VISTAL ŁĄCZPOL GDYNIA - Aussie Sambor Tczew 34:29 (20:11)
  • KPR Jelenia Góra - Ruch Chorzów 36:34 (16:19)
  • Piotrcovia - Start Elbląg 23:27 (12:12)
  • KU AZS Politechnika Koszalińska - KSS Kielce 32:30 (12:10)
  • SPR Lublin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 26:29 (13:18)
  • Pogoń Baltica Szczecin - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 10:0 (walkower, zawodniczki gości nie miały ważnych badań lekarskich)

Opinie (6)

• i Ryba nie wygrała za mało głosów (4)

• 0 2

• Zobacz ilu kibiców przychodzi na mecze męskiego kosza a kobiecej piłki ręcznej . (3)

I będziesz wiedział dlaczego Rvba nie wygrała . I tak to olbrzymie wyróżnienie drugie miejsce w takim zestawieniu !