Pięć meczów i aż trzy remisy

18 sierpnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Arka, która w poprzednim sezonie aż 14 meczów w Młodej Ekstraklasie zremisowała, najwyraźniej zaraziła Lechię. Po trzech kolejkach obie trójmiejskie drużyny mają na koncie po dwa remisy i żadnej wygranej. Tym razem gdynianie przegrali u siebie z Ruchem Chorzów 0:2 (0:2), a gdańszczanie w ostatniej minucie strzelili gola na 1:1 (0:1) w Wodzisławiu z Odrą

.

Bartosz Flis 25, Patryk Stefański 32

ARKA: Zoch - Robakowski (70 Jaszczyk), Siebert, Brodziński, Kowol - Wilczyński (46 Wiśniewski), Łabędzki (82 Beyl) - Sulima, Czoska, Bułka - Kaźmierczak.

Arka zmierzyła się ze zwycięzcą Młodej Ekstraklasy z poprzedniego sezonu. O wyniku spotkania zadecydowała pierwsza połowa oraz brak skuteczności gospodarzy po przerwie. - Nadal brakuje tej drużynie egzekutora - przyznaje Jacek Dziubiński. Trener Arki naliczył aż sześć okazji, które jego podopieczni mogli, a nawet powinni zamienić na gole. Pod bramką Ruchu zawodzili Krzysztof Bułka, Paweł Czoska, Przemysław Kaźmierczak, a nawet rezerwowy Łukasz Jaszczyk miał dwie dogodne sytuacje na posłanie piłki do siatki.

Z nowości w składzie odnotujmy pierwszy występ w tym sezonie Michała Łabędzkiego, co ostatecznie kończy spekulacje o rozwiązaniu z tym piłkarzem kontraktu. Wojciech Wilczyński, grający najczęściej jako prawy obrońca, został tym razem wystawiony w roli defensywnego pomocnika, a Mateusz Siebert po debiucie w narodowej młodzieżówce zamiast do pierwszej drużyny do Chorzowa, został jednak skierowany do Młodej Ekstraklasy.

Tomasz Młynek 42 - Mateusz Łuczak 90

LECHIA: Małkowski - Kawa, Osłowski, Rosiński, Loda (46 Łuczak) - Weber (70 Kowalkowski), Pietrowski, Tofil (78 Włodkowski), Szuprytowski - Hirsz, Duda (63 Bobrowski).

Słaba skuteczność nie pozwoliła zgarnąć pełnej puli Lechii w Wodzisławiu. Paradoksalnie gdańszczanie zdobyli jedyną bramkę nie wówczas, gdy przeważali, czyli przed przerwą, a tuż przed końcem spotkania. Dobrych okazji na gole nie wykorzystali m.in. Adam Duda, Jakub Kawa i Damian Szuprytowski. Dlatego po pierwszej połowie nastąpiły zmiany. Trener Tomasz Borkowski po raz kolejny popisał się intuicją i z ławki wprowadził piłkarza, który zdobył gola.

Pięknym strzałem z 25 metrów biało-zielonym punkt uratował Mateusz Łuczak, który jest również zgłoszony do rozgrywek ekstraklasy. Natomiast na dobre do Młodej Ekstraklasy został przesunięty Robert Hirsz, który nie zdołał przebić się w pierwszej drużynie.

Tabela wprowadzona: 2009-08-18

Pozostałe wyniki 3. kolejki: GKS Bełchatów - Wisła Kraków 0:2 (0:1), Zagłębie Lubin - Piast Gliwice 2:1 (1:1), Polonia Bytom - Śląsk Wrocław 1:0 (1:0), Cracovia - Legia Warszawa 0:2 (0:1), Polonia Warszawa - Lech Poznań 3:3 (2:1), Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 1:1 (1:0).