Pięć tysięcy kibiców hokeja w "Olivii"

Krzysztof Klinkosz
11 lutego 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Hala "Olivia", która po blisko rocznej przerwie ponownie udostępniła główną arenę pękała w szwach. Z gratisowej możliwości obejrzenia meczu play-off hokeistów Stoczniowca z GKS Tychy skorzystało blisko pięć tysięcy widzów. Do pełnego sukcesu zabrakło tylko zwycięstwa gospodarzy. Gdańszczanie doznali porażki 3:4 (0:0, 1:2, 2:2), a w rywalizacji ćwierćfinałowej do czterech zwycięstw przegrywają 1-2. Kolejne spotkanie odbędzie się również w "Olivii" w sobotę o godzinie 18.00. Bez biletu wpuszczane będą dzieci, młodzież i studenci za okazaniem legitymacji. Dla pozostałych kibiców wejściówka kosztuje 10 złotych. Zapraszamy również ponownie na bezpośrednią relację na trojmiasto.pl

Odrobny; Smeja - Kabat, Skrzypkowski - Maciejewski, Kostecki - Mat.Rompkowski, Kantor - Kwieciński; Skutchan - Ziółkowski - Steber, Chmielewski - Wróbel - Drzewiecki, Jankowski - Mac. Rompkowski - Marzec oraz Błażejczyk, Janecka
Sobecki; Gonera - Gwiżdż, Sokół - Jakes, Kotlorz - Csorich, Śmiełowski - Mejka; Vitek - Parzyszek - Witecki, Simiczek - Bagiński - Woźnica, Galant - Garbocz - Krzak, Paciga - Gurazda - Banachewicz.
  • 46.16' Krzak

0'
Już na około 15 minut przed rozpoczeciem spotkania trybuny wypełniły się w około 70 procentach.
1'
Rozpoczynamy mecz
2'
Wróbel strzela z daleka, Chmielewski nie dojechał do dobitki
3'
Tychy zamykają na chwilę gospodarzy
3'
Skutchan z daleka w obrońców
4'
Dzrewiecki w rajdzie na bramkę gości ale bez efektu
5'
Gdańszczanie starają się wysoko atakować drużynę gości.
5'
Maciej Rompkowski strzelał na bramkę ale nie trafił w jej światło.
6'
Ależ szansa gdańszczan. Strzelał Skutchan, dobijał Ziółkowski minimalnie nad poprzeczką.
7'
Odrobny popisał się refleksem po strzale Vitka
8'
Marzec dostał krążek przed bramkę, jednak stał tyłem do niej i zanim się obrócił tyszanie zdążyli się ustawić.
8'
Duża Hala Olivia wypełniona w komplecie niektórzy z widzów siedzą na schodach.
9'
Jak on tego nie strzelił !! Aron Chmielewski przed wysmienitą szansą ale z bliska nie trafił.
10'
Tychy nieco otrząsneły się z przewagi gdańszczan i zaatakowały
12'
Gdańszczanie odpowiadają natychmiast, dwa strzały a niebieskiej odbija Sobecki
12'
Błąd defensywy gdańskiej na szczęście zawodnik GKS nie trafia czysto w krążek
15'
woźnica objechał bramkę i chciał zaskoczyć Odrobnego, bezskutecznie.
15'
Steber zza bramki zagrywał do tyłu, jednak Skutchan nie trafił czysto
16'
Akcję gdańszczan przerywa problematyczny spalony na niebieskiej
17'
Maciej Rompkowski w boczną siatkę
17'
Maciej Rompkowski zagrywał przed bramke Marcowi a ten minimalnie obok słupka.
19'
Bagiński obok bramki
20'
W końcówce GKS Tychy nieco bardziej przycisnęły ale bez efektu bramkowego.
20'
Koniec pierwszej tercji - Stoczniowiec - GKS Tychy 0:0
21'
Rozpoczynamy drugą tercję
21'
Zamieszanie pod bramką tyską zabrakło gdańszczanom zdecydowania próbował Steber i Ziółkowski.
21'
Tychy zaatakowały odważniej, odrobny nie daje się jednak zaskoczyć.
kara
22'
Wróbel (Stoczniowiec Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
22'
Steber pogbił się pod bramką Tychów.
kara
23'
Kara techniczna dla GKS Tychy za nadmierną ilość graczy.
kara
24'
Odrobny (Stoczniowiec Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. Za wyrzucenie krążka.
23.57'
[1:0] Gol dla zespołu Stoczniowiec Gdańsk! Strzelcem bramki został Skrzypkowski as. Drzewiecki. Gdańszczanie wyskoczyli z kontrą, strzelał Drzewiecki, krążek odbił Sobecki a dobił Skrzypkowski
25.50'
[1:1] Gol dla zespołu GKS Tychy! Strzelcem bramki został Simicek. Gdańszcanie grali już w pięciu, jednak w zanieszaniu pod bramką gospodarzy krążek pod parkanem Odrobnego wepchnął Simicek
kara
27'
Kara techniczna dla gdańszczan za nadmierną ilość graczy na lodzie.
28'
Tyszanie niemal natychmiast przycisnęli
kara
28'
Marzec (Stoczniowiec Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. Za zahaczanie.
29'
Gdańszczanie ofiarnie się bronią w podwójnym osłabieniu.
kara
30'
Jakes (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową. Za zahaczanie.
31'
Marzec uderza z bliska nad bramką GKS-u.
32'
Chmielewski z ostrego kąta w Sobeckiego
32.12'
[1:2] Gol dla zespołu GKS Tychy! Strzelcem bramki został Bagiński. Jakes wyjechał z kary za plecy gdańszczan, jego strał odbił Odrobny ale dobił Bagiński.
kara
33'
Vitek (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową.
34'
Tychy atakują gospodarzy bardzo wysoko nie dając skonstruować ataku.
35'
Goście już w pełnym zestawieniu
36'
Jankowski zatrzymany tuż przed bramką Sobeckiego
37'
Gdanszczanie zamknęci we własnej tercji
38'
Odrobny w opałach broni instynktownie ale skutecznie.
kara
39'
Galant (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową. Za niebezpieczną grę wysokim kijem.
40'
Koniec drugiej tercji - Stoczniowiec - GKS Tychy 1:2
41'
Rozpoczynamy trzecią tercję.
41'
Tychy już w pełnym składzie
kara
42'
Simiczek (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową. Za uderzanie.
kara
42'
Smeja (Stoczniowiec Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
kara
42'
42'
Steber z bliska nie trafia
43'
Zamieszanie na lodowisku tyszanie bez pardonu atakują pod bandą Kosteckiego.
kara
43'
Kostecki (Stoczniowiec Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. Za rzucenie na bandę.
kara
44'
Mat.Rompkowski (Stoczniowiec Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. Za atak kijem trzymanym oburącz.
44'
Goście znów przycisnęli Odrobny w roli głównej.
44.46'
[1:3] Gol dla zespołu GKS Tychy! Strzelcem bramki został Woźnica, as. Simicek, Gwiżdż (w podwójnej przewadze). Tyszanie "rozklepali" gdańską obronę mimo ofiarnej gry w bramce Odrobnego.
kara
45'
Parzyszek (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową.
46.16'
[1:4] Gol dla zespołu GKS Tychy! Strzelcem bramki został Krzak. Po indywidualnej akcji (w osłabieniu)
46.59'
[2:4] Gol dla zespołu Stoczniowiec Gdańsk! Strzelcem bramki został Ziółkowski as. Mateusz Rompkowski, Maciej Rompkowski (w przewadze). po strzale z niebieskiej starszego z braci Rompkowskich ,Ziółkowski z bliska dobił krążek odbity przez Sobeckiego.
49'
Gdańszczanie rzucili się do ofensywy
50'
Smeja sam na sam z Sobeckim ale nie strzela.
kara
50'
50'
Skutchan nie dał rady wyprzedzić Sobeckiego.
51'
Drzewiecki obok bramki
51'
Gdańszczanie przyspieszają ale nie mają szczęścia pod bramką.
kara
52'
Simicek (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową. Za zahaczanie.
52'
Gdańszczanom brakuje skuteczności w ciągu kilkunastu sekund strzelają ponad i obok bramki.
53'
Olbrzymie zamieszanie przed Sobeckim, nie ma bramki.
kara
54'
Kara techniczna dla gości.
54.18'
[3:4] Gol dla zespołu Stoczniowiec Gdańsk! Strzelcem bramki został Janecka. Czeski napastnik wyszedł sam na sam z Sobeckim as. Mac.Rompkowski.
56'
Akcję gdańszczan przerywa gwizdek, spalony na niebieskiej.
kara
57'
Kara techniczna dla Stoczniowca.
57'
Simicek przegrywa pojedynek z Odrobnym
58'
Ziółkowski nie zorientował się chyba, że ma pod nogami krążek przed bramką tyską.
60'
Koniec meczu Stoczniowiec Gdańsk - GKS Tychy 3:4

Pozostałe wyniki piątkowych meczów o miejsca 1-8 play-off (do czterech wygranych")
Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia Kraków 1:10 (0:1, 0:4, 1:5), Podhale Nowy Targ - Aksam Unia Oświęcim 2:5 (0:0, 1:3, 1:2), Ciarko KH Sanok - JKH GKS Jastrzębie 5:3 (1:1, 2:2, 2:0).

Opinie (124) ponad 20 zablokowanych

• Było blisko, ale za dużo kar panowie. (1)

Jutro wygramy, potem raz w Tychach i rozstrzygający u nas.

• 33 1

• TAK MUSI BYĆ :D

• 0 0

• chyba wszyscy na Olivii byli - jutro wygrywamy ! pozniej jeden mecz w tychach!

• 29 0

• Brawo za ambicję i walkę do końca ! Taką Stocznię kazdy szanuje !!!

• 41 0

• Kibice (2)

4.500 tysiąca widzów oglądało dzisiejszy mecz.; ))

• 35 1

• niezły wynik!! (1)

• 7 0

• to wiencej niz chodzi na arke

• 10 0

• Tychy są jedyną drużyna w PLH , której naprawde nie nawidze !!! (3)

a za co ?? min. za awantury , jakie pare lat temu miały miejsce na naszej Hali !! to są naprawde prawdziwe " Wieśniaki "

• 21 8

• to nie zawodnicy rozrabiali a fani kopanej z kilku klubów (1)

więc "nie nawidzieć" (cokolwiek to znaczy) powinieneś kogoś innego

• 9 4

• no i za co te minusy ?

nieprawdę napisałem ?

• 8 3

• Skończcie z tekstami, że na Stoczniowcu lecą bluzgi,niecenzuralne słowa, a rzut butelką w boks zawodników to szczyt dna- jeśli tak uwazacie, to znaczy, ze wczorajszy mecz był Waszym jedynym- więc macie zerowe pojęcie o atmosferze jaka zazwyczaj panuje w Olivii. Takie "atrakcje" są tylko podczas niektórych meczy z GKS'em Tychy i rzadziej, ale też z Cracovią, nie macie pojęcia jakie bluzgi tam na nas lecą... Z innymi klubami szanujemy się nawzajem, więc polecam najpierw zapoznać się z sytuacją, a dopiero potem oceniać.

• 1 1

• Cieszy pelna hala,dawno nie widzialem zeby nie bylo miejsca do siedzenia. (2)

teraz widac jak ludzie potrzebuja rozrywki ale nie kazdego stac niestety,przykre ze promocja Stoczni nie jest zbyt mocna. LAE STOCZNIA GORA!! DZIEKI CHLOPAKI ZA WALKE I ZA AMBICJE DZIS.,a tak na mrginesie to 2 pierwsze stracone bramki to tzw szmaty,szkoda

• 33 1

• (1)

szmaty nie szmaty ale padły. Dodać do tego kilka świetnych, ale niewykorzystanych okazji i mecz mógłby być"nasz"